برنامه ریزی والدین برای حذف مارگارت سانگر نام از درمانگاه بیش از او 'نژادپرستانه میراث'

برنامه ریزی والدین اعلام کرده است از آن خواهد شد از بین بردن بنیانگذار مارگارت سانگر نام از آن منهتن درمانگاه

توسط FARDAALEFBA در 2 مرداد 1399

برنامه ریزی والدین اعلام کرده است از آن خواهد شد از بین بردن بنیانگذار مارگارت سانگر نام از آن منهتن درمانگاه به علت او را "نژادپرستانه میراث" و "مضر اتصال به اصلاح نژاد جنبش".

در بیانیه منتشر شده روز شنبه, Planned Parenthood بیشتر از نیویورک گفت: "امروز والدین بیشتر از نیویورک اعلام کرد برنامه های خود را برای حذف مارگارت سانگر نام از منهتن مرکز بهداشت به عنوان یک تعهد عمومی به روی چیزی حساب کردن با موسس آن را مضر اتصال به جنبش اصلاح نژاد.

"این خبر را منعکس اولین بار از بسیاری از تغییرات سازمانی به آدرس سانگر میراث و سیستم نژادپرستی نهادی که منفی اثرات رفاه حال بیماران و کارکنان و PPGNY را گسترده تر کنند."

سانگر یک پرستار بهداشت عمومی و فعال حقوق زنان افتتاح اولین کنترل تولد درمانگاه در شهر نیویورک و تاسیس آمریکا کنترل تولد لیگ که بعدها تبدیل به والدین.

در حالی که او است که اغلب ستایش برای دستاوردهای او در توجه به دسترسی گسترده به کنترل تولد یک سال 2016 برنامه ریزی شده والدین برگه اختصاص داده شده به سانگر اشاره می کند که او نیز "پیچیده و ناقص" برگزار شد و اعتقادات است که تراز وسط قرار دارد با اصلاح نژاد جنبش که ترویج پرورش انتخابی.

"خود را به عنوان اساسی ترین اعتقاد eugenicists برگزار می شود که مراقب باشید 'اصلاح' می تواند به بهبود نژاد بشر با محدود کردن رشد جمعیت و کاهش فرکانس نامطلوب ژنتیکی صفات مانند بیماری ارثی" واقعیت این ورق می خواند. "در اکثر مخرب eugenicists برگزار شد که مجبور پرورش و یا عقیم سازی می تواند افزایش یا کاهش برخی از جمعیت های قومی."

در سال 1921 سانگر نوشت که "فوری ترین مشکل امروز این است که چگونه برای محدود کردن و تضعیف بیش از باروری ذهنی و جسمی معیوب" با توجه به آسوشیتد پرس.

این برگه نیز اذعان کرد و, را محکوم کرد, سانگر حمایت از 1927 باک v بل تصمیم گیری است که اجازه متحده به جماهير شهروندان تلقی "نامناسب" بدون رضایت خود را.

با توجه به کارن Seltzer, رئیس هیئت مدیره در PPGNY تصمیم به حذف سانگر نام از این سازمان در نیویورک درمانگاه "هر دو لازم و عقب افتاده مرحله به حساب با ما میراث و اذعان والدین به سهم تاریخی باروری آسیب در جوامع از رنگ است."

"مارگارت سانگر نگرانی و حمایت بهداشت باروری شده اند به وضوح مستند است اما تا بیش از حد او نژادپرستانه میراث" Seltzer ادامه داد. "وجود شواهد برای سانگر را باور eugenic ایدئولوژی است که اجرا می شود به طور کامل به مقابله با ارزش های ما در PPGNY.

"از بین بردن نام او یک گام مهم به سوی, نمایندگی که ما به عنوان یک سازمان و چه کسی به ما خدمت می کنند."

این سازمان گفت: همچنین با همکاری مسئولان شهرستان به نام "مارگارت سانگر مربع" در تقاطع Bleecker و مات خیابان های منهتن.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن