Pee Wee الیس: "امریکا ساخته شده بود برده داری و بهره برداری – اما تغییر در راه است'

منn در هفته اول پس از مرگ جورج فلوید به عنوان سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات جاروب جهان نزدیک به نیم می

توسط FARDAALEFBA در 28 خرداد 1399

منn در هفته اول پس از مرگ جورج فلوید به عنوان سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات جاروب جهان نزدیک به نیم میلیون نفر در جریان "آن را می گویند با صدای بلند (من هستم و من افتخار می کنم)". حقوق مدنی سرود شرکت نوشته شده توسط Pee Wee الیس و James Brown, بار دیگر تبدیل به یک نماد مقاومت. "من عمیقا افتخار می گوید:" الیس "که نقش مهمی در ایجاد یک آهنگ است که الهام بخش افراد جوان امروز است."

سابق مدیر موسیقی برای قهوه ای و بعد از آن ون موریسون الیس تبدیل 79 در ماه آوریل است. او زندگی فوق العاده ای آغاز شده و در تفکیک امریکا – یک محل که در آن او ناپدری به طرز وحشیانه ای به قتل در یک تکان دهنده نژادی حمله در 1950s تگزاس – آورده و او را به حل و فصل در یک آرام فارسی ایجاد کرد که از آن او است صحبت کردن با من از طریق تلفن.

آلفرد جیمز الیس متولد فلوریدا در سال 1941 و نقل مکان به تگزاس, تگزاس, در سال 1949 پس از مادر او ازدواج Ezell الیس. Lubbock بود "بسیار تفکیک شهر" الیس می گوید. خود را ناپدری سازماندهی گروههای محلی برای سالن رقص. این نوازندگان که ماند در خانه خود را که برای اولین بار لقب جوانی "Pee Wee". "من نمی دانم که به من داد به نام" الیس می گوید. "من حدود 10 و در واقع در این زمان و 'Pee Wee" در آمریکا به معنی کوچک است. من بزرگتر اما نام گیر کرده است. آن را مدت زمان طولانی به طول انجامید."

در سال 1955 یک زن در تگزاس سالن رقص اصرار داشت که الیس ناپدری او را برای پیوستن به یک رقص است. یک نژادپرست مشتری خشمگین شد و چاقو Ezell. زمانی که بیمارستان محلی حاضر به درمان او سیاه او مرده است. الیس "هنوز هم حمل درد" خود را ناپدری به قتل با او. "او از چپ به مرگ در gurney در یک راهرو. آره من هنوز در کار است که" او می افزاید: بی سر و صدا. "در این مورد نمی توانید هر گونه تبلیغات نیست و به دانش من, اما آن را کند ناپدید می شوند نیست. من همیشه می گویم 'what doesn't kill you makes you stronger'."

به زودی پس از آن الیس را به او منتقل شد و او دو خواهر جوان به شمال ایالت نیویورک زندگی می کنند الیس عمه. با کمک از یک دوست داشتن خانواده و جامعه همبستگی آنها جذب شوک وحشتناک و بازسازی زندگی خود را. برای الیس و سپس با نزدیک شدن 14, این یک تست شکیبایی. "این یک شوک فرهنگی" او می گوید. "من بی خانمان از من مدرسه دوستان من و رهبر گروه در آوببکک آقای رابرتز بود که مربی از من و من کردم بازی کلارینت و ساکسیفون."

"من همیشه می گویم "what doesn't kill you makes you stronger"' (هاینریش ساقی)

الیس معتقد است که او "به رهبری به موسیقی" به عنوان یک ماده در سرنوشت تا به حال سکته مغزی از بخت خوب در 16 زمانی که او ساکسیفون به یک تعمیرگاه در برادوی است. در مقابل او معروف بود جاز نوازنده سانی رولینز. الیس cheekily خواسته ساکسیفون ستاره برای یک درس.

"من نمی دانم آنچه در اختیار من فکر می کنم آن را OK به درخواست پسرم به من یاد می دهد اما او بسیار آینده و سخاوتمندانه می گوید:" الیس. "ما در اطراف گوشه به استودیو و من صرف یک زن و شوهر از ساعت خیساندن تا هر کلمه. هر جمعه من رفتن به فرودگاه و پرواز به شمال ایالت به ملاقات پسرم در نیویورک یک درس و سپس پرواز به عقب. او نمی من شارژ زیاد است. من درآمد 90 دلار در هفته در Pythodd باشگاه در روچستر و پرواز بود $55. آن را به ارزش آن است. مطالعه با سانی شگفت انگیز بود." او می تواند به یاد داشته باشید هر یک از مشاوره رولینز به او ؟ "بله من می توانم..." او پاسخ بسیار به آرامی با یک cackle "اما من به شما گفتن. من می توانم به شما بگویم اما پس از آن من می خواهم به شما را بکشند."

پس از کار در سراسر امریکا به عنوان یک نوازنده و رهبر گروه الیس او را بزرگ و حرفه ای در سال 1965 زمانی که او قلاب تا با روح خواننده قهوه ای و روابط همکاری که صدای پویا انقلابی soul و R&B, موسیقی و تبدیل پاپ بیش از حد. الیس در حال حاضر اعتبار به عنوان "مردی که اختراع funk" با ابتکاری ترتیبات الهام بخش نمرات از نوازندگان از جمله جورج کلینتون و حیله گر سنگ.

الیس و قهوه ای نوشت 26 آهنگ با هم. اولین موفقیت بزرگ بود 1967 را "عرق سرد" برای براون برچسب پادشاه. قهوه ای اغلب تماس الیس به اتاق پانسمان خود را پس از یک کنسرت به بحث در مورد یک ایده برای یک آهنگ. آنها سخت کار گروه و تنها زمان الیس رو به کار بر روی یک آهنگ در اتوبوس تور سفر به فرفره بعدی. الیس می نوشتن موسیقی و ترتیبات و سپس تمرین با گروه در اتوبوس – بسیاری از بخش ریتم بازیکنان نمی خواندن موسیقی و اجرای آن توسط براون روز بعد. زمانی که خواننده می گوید الیس "اضافه کردن سحر و جادو از کلمات".

"آن را می گویند با صدای بلند (من هستم و من افتخار می کنم)" ایجاد شده بود در فرار پس از ترور رهبر جنبش حقوق مدنی دکتر مارتین لوتر کینگ در آوریل 1968. روز بعد پادشاه را به قتل پس از یک شب از شورش قهوه ای بازی بوستون باغ شد و مورد ستایش قرار داد برای کمک به حفظ آرامش در شهر است. "فقط یک روز دیگر در دفتر می گوید:" الیس, deadpan.

این موضوع از غرور بود و در قهوه ای ذهن در آن ماه. بعد از آن در سال 1968 او به الیس که او قدرتمند آهنگ جدید در ذهن به همکاری در که شد "آن را می گویند با صدای بلند (من هستم و من افتخار می کنم)". "این آهنگ نوشته معمول راه" به یاد می آورد الیس. "من در تمرین این گروه از طریق آن آهنگ – گرفتن شاخ قسمت راست و هدایت باس بازیکن خود را از طریق خطوط – و روز بعد آقای براون نشان داد. او این کلمات او نوشته شده بر روی یک دستمال سفره او می خواهم نگه داشته در یک کاغذ قهوه ای کیسه. در زمان ما آن را از طریق یک زن و شوهر از بار ما می دانستیم که در آن مشغول به کار بود."

آهنگ ثبت شده در 7 آگوست سال 1968 در Vox استودیو در لس آنجلس. قهوه ای مونتاژ گروه رو در روی یکدیگر به طوری که نوازندگان می تواند به پاسخ دست خود را نشانه. نوازندگان – که شامل Waymond نی در شیپور مکئو پارکر در تنور ساکسیفون فرد وسلی در ترومبون و الیس در آلتو ساکسیفون – پیوست شد توسط یک گروه کر از حدود 30 کودک از مناطق فقیر وات در جنوب لس آنجلس است. کودکان وارد یک اتوبوس مدرسه قدیمی و پرداخت شد $10 در هر یک توسط مدیر براون چارلز Bobbitt.

"داشتن کودکان بخوان تماس-و-پاسخ دروس یک ایده خوب بود می گوید:" الیس "و به آینده مخاطبان ایده چه باید بکنید." آنها شروع به اجرای آهنگ های خود را در ساحل غربی تور و دو هفته بعد از دریافت باور نکردنی پذیرش در تئاتر آپولو در نیویورک است. اگر چه شعر مانند "در حال حاضر ما خواهان یک فرصت برای انجام همه چیز را برای خودمان/ ما خسته از beatin' سر ما در مقابل دیوار" زده وتر آن را واکنش به کر است که ارسال لرز پایین الیس ستون فقرات.

"اوه مرد که شگفت انگیز بود," او می گوید. "به محض این که جیمز براون فریاد زد: 'آن را می گویند با صدای بلند', تمام مخاطبان شعار بازگشت به "من هستم و افتخار می کنم'. در دو هفته آن را مانند آن را تا به حال جاروب در سراسر کشور است. ما انجام شد سه نشان می دهد یک روز در آپولو و مردم صف در اطراف بلوک در هر روز برای هر نشان می دهد. سیاه صنعت موسیقی بود اما جیمز براون به حال یک شبکه از افراد او فرستاده به jockeys دیسک برای دریافت سوابق پخش ایستگاه های رادیویی."

در روز 7 سپتامبر سال 1968 "آن را می گویند با صدای بلند (من هستم و من افتخار می کنم)" رفت و مستقیما به Billboard Hot 100. پنج هفته بعد از آن وارد صفحه 10. آن No1 به مدت شش هفته در بیشتر سیاه گرا R&B نمودار و به سرعت تبدیل شد غیر رسمی سیاه و سفید "سرود" در طول مبارزات حقوق مدنی. الیس معتقد است که آهنگ افزایش سیاه و سفید جامعه را حس خود. که تمایلات تکرار سفید خواننده و ترانه سرا David Byrne است که در توصیف آن را به عنوان یکی از مهم ترین اعتراض آهنگ همیشه یکی است که "مبارزه با قدرت از طریق جشن که یکی است".

این آهنگ آواز دوباره به تازگی در جریان تظاهرات علیه نژادی و بی عدالتی و خشونت پلیس. در هفته اول ماه ژوئن نیز وجود دارد سنبله بزرگ در جریان تظاهرات آهنگ Kendrick Lamar و Childish Gambino – اگر هیچ یک از این آیکون مدرن کاملا همسان قدرت "آن را می گویند با صدای بلند (من هستم و من افتخار می کنم)" که با توجه به بیلبورد افزایش 15,740 درصد در یک هفته.

'آن است که رفتن به دردناک و کار, اما من فکر می کنم پیشرفت اتفاق می افتد و مردم می توانند تغییر" (هاینریش ساقی)

الیس که در زندگی در انگلستان برای نزدیک به سه دهه نگه می دارد در تماس با خانواده اش در ایالت فلوریدا و شمال ایالت نیویورک و با دوستان نزدیک در سان فرانسیسکو است و به دنبال آن داستان از تظاهرات جهانی در مورد نژاد پرستی. او خوشحال است که افراد جوان در حال نشان دادن راه به جلو. "امریکا ساخته شده بود برده داری و استثمار" الیس می گوید: "اما من احساس خوش بینانه است که تغییر در راه است و آن وقت در مورد من می گویند. آن است که رفتن به دردناک و کار, اما من فکر می کنم پیشرفت اتفاق می افتد و مردم می تواند تغییر کند."

اگر چه الیس و قهوه ای نمی اقامت در لمس بسیار پس از الیس سمت چپ گروه در سال 1969 آنها را دوباره در ماه ژوئن سال 2000 زمانی که هر دو بازی یک کنسرت برای راه اندازی این پروژه تجربه موسیقی در سیاتل یک $240m پروژه با بودجه دولتی توسط مایکروسافت بنیانگذاران پل آلن به افتخار تاریخ funk. الیس نگه داشته است Brown موسیقی زنده در راه های دیگر از جمله "هنوز هم سیاه و سفید هنوز هم افتخار: ادای احترام به جیمز براون" تورهای ارائه شده است که یک آفریقایی ادای احترام به قهوه ای و برجسته نوازندگان مانند Afrobeat درامر تونی آلن. "در آن زندگی می کنند نشان می دهد ما نیز تا به حال مردم سفید آواز "من هستم و من افتخار می کنم' چرا که این آهنگ نیز در مورد بودن خود افتخار."

جاز اگر چه همیشه الیس عشق اول. آشکار است که در داستان از او جلسه دیگری ساکسیفون قهرمان به عنوان یک نوجوان. "من مشغول به کار بود در کارناوال به مدار با آمریکا را نشان می دهد و جان کولترین در حال بازی در شیکاگو" او به یاد می آورد. "من بعد, من دختر من حلقه الماس بنابراین من می توانید ببینید Coltrane. روز بعد من رفتم به هتل خود را و او در درب با ساکسیفون دور گردن خود را. که به یاد ماندنی بود."

الیس بزرگ شده گوش دادن به بزرگان مانند Sidney Bechet و جانی گریفین و می گوید که کار با قهوه ای "شد یک فرصت برای کسب پول به اندازه کافی برای پرداخت هزینه برای بازی جاز". در اوایل دهه 1970 او به عنوان تنظیم و نوازنده در نیویورک از جمله با دوست خود جورج بنسون و ثبت شده با جاز نوابغ سانی Stitt و صدفی Manne.

خود را بزرگ بعدی حرفه ای حرکت در آمد و در اواخر دهه 1970 و پس از او به کالیفرنیا نقل مکان کرد برای شکستن. "من زندگی در یک خانه قایقی جایی بین کالیفرنیا و مارین کانتی همراه با دوستم دیوید Liebman" او به یاد می آورد. این همان قایقی که در آن ساکسیفون بازیکن Cannonball Adderley زندگی می کردند – و این یکی اوتیس ردینگ زندگی می کرد در زمانی که او نوشت: "(Sittin' در) حوض از خلیج". "دیوید و من, ماهیگیری, گلف و بولینگ فقط لذت بردن از زندگی زمانی که گلی Mark Isham پرسید: اگر من می تواند در یک مسیر برای ون موریسون."

"من نمی دانم آنچه در اختیار من فکر می کنم آن را OK به درخواست پسرم رولینز به من یاد می دهد اما او بسیار آینده و سخاوتمندانه' (John ملوان)

موریسون بود ضبط خود را در سال 1979 آلبوم به موسیقی در سائوسالیتو و الیس نوشت آرایش برای بد بو "You Make Me Feel So Free". "ون آن را دوست داشت و گفت:" اجازه دهید یکی دیگر.' خیلی زود من انجام تمام رکورد با او. که منجر به تبدیل شدن او مدیر موسیقی برای هشت سال آینده است. ما و باقی دوستان. ون سرگرم کننده بود برای کار با. آه انسان, او درک خوبی از حس شوخ طبعی."

الیس مشغول نگه داشته و در دهه هفتاد. او به طور منظم با اواخر کرم درامر زنجبیل بیکر و به عنوان تنظیم برای پل Carrack و همچنین تور با جاز, خواننده و گوینده کلر فیروزه ای. "کلر آمد به دیدن من و همسرم شارلوت در مستند به تازگی می گوید:" الیس. "ما نشسته جدا در باغ چای و کیک و شراب. او یک فرد دوست داشتنی و یک خواننده بزرگ است." قبل از coronavirus زده الیس در حال برنامه ریزی یک مراسم تور با Liebman. "من به دنبال به جلو به گرفتن پشت صحنه" او می گوید: "و امیدوارم در انجام برخی از چیزهایی خاص برای من 80th birthday آوریل آینده."

الیس شروع به نوشتن خاطرات خود – گرفتن نکات نوشتن از خود, دوست, ملی کتاب برنده جایزه نویسنده آمریکایی جیمز مک براید – و سوئیچ کردن با گوش دادن به مورد علاقه خود را خواننده و ترانه سرایان. "من شده است بازی یک مقدار زیادی از باب دیلن Art Garfunkel و زنده آلبوم Bill Withers برش در کارنگی هال. من استفاده می شود به اویختن با بیل در نیویورک است. او عالی بود نوازنده و آن را یک آلبوم است."

به عنوان ما صبح زود مکالمه بسته من بپرسید چه روز به ارمغان خواهد آورد. "آه, نه برنامه های بزرگ," الیس می گوید. "من برخی از صبحانه تمرین من ساکسیفون و انجام یک بیت از تماشای پرنده و... شاید فکر می کنم در مورد سفر که من گرفته از فلوریدا به دورست."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im