آرامش و راحت’: مستند افکار از مواد غذایی نویسنده

منf این مستند باعث شده است که من به تجدید نظر خود را به آنچه در آن به معنی تعلق جایی. برای بسیاری از ما زندگی قبل از مستند متفاوت بود: ما رفت و به کار دیدم دوستان و خانواده و تعطیلات سالانه در خارج از کشور بود و یک امکان واقعی است. اما در این مستند ارائه شده یک چالش مهم برای کسانی از ما که جهان باید به طور ناگهانی منقبض شده به چهار دیوار تماس با ما صفحه اصلی. چه می توانیم بکنیم ؟ چگونه می توانیم تجدید نظر در آنچه در آن به معنی تعلق در خانه ؟ من فکر می کنم یک روش این است که از طریق آنچه که ما می خوریم.

من شده پیدا کردن برخی از راحتی از کتاب الیزابت دیوید (1913-1992) – یکی از بریتانیا بیشترین احترام غذایی نویسندگان قرن 20. دیوید تجربه دشوار و در طول جنگ جهانی دوم و بلافاصله پس پیدا کردن راه خود را به کتاب او که در آن او با استفاده از مواد غذایی به عنوان یک عنصر کلیدی در تأمل در آنچه در آن به معنی تعلق گاهی اوقات در شرایط چالش برانگیز.

در سال 1939 دیوید چپ انگلستان به بادبان در سراسر مدیترانه با معشوق چارلز گیبسون کوان. هدف این بود که به بادبان به جزایر یونانی و در این سفر دیوید در زمان با برخی از آشپزی سفر از صحابه مانند هیلدا Leyel را ملایم هنر آشپزی (1925) و ادوارد بانیان این ادم خوش گذران و عیاش همراه (1937) به آتش تخیل او.

این کتاب کمک دیوید آزمایش با اشپزی مدیترانه در جنوب فرانسه قبل از جنگ با آنها را و او و کوان فرار, قایقرانی به مسینا در ایتالیا جایی که آنها تصور می شود جاسوسان و بازداشت و تحت شرایط وحشتناک از دست دادن قایق خود را و تمام اموال خود را. در نهایت حل و فصل آنها در Syros در یونان که در آن دیوید آموخته به “نگه داشتن خانه” – چیزی جاودانه در زندگینامه نوشته به کتاب او که با افتخار به ما بگویید که: “خانم David زندگی کرده و نگهداری خانه در فرانسه و ایتالیا و یونان و مصر و هند و همچنین انگلستان است.”

در حالی که کوان تدریس زبان انگلیسی, دیوید مقایسه بازگشت به شیوه زندگی خود را به اصول اولیه: آماده سازی از آنچه او به نام, در, کلاسیک , فرانسوی, کشور, پخت و پز (1951) و مواد غذایی بود که “صادقانه و صمیمانه و ساده” ساخته شده با آنچه که او تا به حال به دست. این فرمول بود و پس از آن انجام شده به قاهره که در آن دیوید صرف باقی مانده از جنگ به کار در وزارت اطلاعات به عنوان یک کتابدار مرجع آموزش سنتی گرزه مواد غذایی, راه های از آشپز Kyriacou.

در این دوره از دستور او در سال 1950 منتشر شده به عنوان یک کتاب مدیترانه ای مواد غذایی دیوید تنظیم کردن آنچه او آموخته بود در حالی که نگه داشتن خانه در زمان دشواری است. این دستور معمولا یا “داده” به او توسط افراد دیگر و یا ایجاد شده از دیوید درک منطقه ای آداب و رسوم و شیوه های. او پایه روش به ضبط ملزومات یک ظرف و سپس تغییر آن در روند کمک به او را به انعطاف پذیر در straitened شرایط.

این فرایند فرهنگی ارث از تهیه و خوردن غذا در روش های سنتی و سپس اضافه کردن به اصول اولیه با توجه به شرایط فعال دیوید متعلق به هر نقطه (ترجیحا جایی که ارزش لیمو, سیر و روغن زیتون) دقیقا در همان لحظه او مجبور شد با حوادث متعلق جایی بسیار محدود – در سال 1947 این بود که انگلستان از سردترین مارس در رکورد کاهش به -21C.

اما آن را بیش از فقط دستور العمل های که دغدغه دیوید: این یک راه فکر کردن در مورد زندگی و با مواد غذایی در این زمینه خاص که در آن ما خودمان را به عنوان او نوشت: در کشور فرانسه پخت و پز: “برخی از فرد معقول یک بار گفت که شما صرف تمام عمر خود را یا در تخت خود را و یا کفش خود را. پس از انجام بهترین شما می توانید با کفش و تخت اختصاص تمام وقت و منابع در اختیار خود را برای ساختن یک خوب ، از آن خواهد شد به عنوان آن را باید آرامش بیشتر و راحت اتاق در خانه.”

بسیاری از ما من مطمئن هستم که با توسل به پروژه های DIY از انواع مختلف در طول مستند و آشپزخانه های ما-تبدیل-دفاتر مستثنی هستند. ما شده اند جستجو برای “آرام و راحت” در این زمان دشوار است chucking این درهم و برهمی اما با تمرکز بر ساختمان به عنوان ما به تازگی در مواجهه با تعلق در خانه های ما.

این مستند ما را وادار به تجدید نظر که در آن ما تعلق دارند. چگونه ما جلوگیری از تبدیل شدن به رنجش در حال immured ما در خانه ها و باغ (اگر ما آنها را)? یکی از راه های ما می تواند پاره کردن به ملزومات در یک نسبتا آشتی جویانه به جای رنجش راه این است که به کار کردن چه در حال حاضر “زندگی در آمریکا” از جهان فراتر از آن; در رویکرد ما به مواد غذایی و طراحی فضاهای که در آن ما آماده و خوردن آن.

زمانی که الیزابت دیوید مواجه شد با سلول های جنگ و پس از جنگ بریتانیا تبدیل به مواد غذایی: نوشتن در مورد آن تجربه کار با مواد به دست و با ایجاد آرامش و راحت آشپزخانه که در آن او می تواند آزادانه تعلق دارند. آشپزخانه نیاز به باقی می ماند محدود مکان: آنها می تواند تبدیل به راه که از طریق آن ما شکستن محدوده مستند ما اجازه سفر به عنوان آنجا که تصورات ما می توانید با ما.

ریچارد Vytniorgu است تاثیر و محقق فوق دکترا در دانشکده فرهنگ, زبان و مطالعات منطقه ای دانشگاه ناتینگهام. این مقاله برای اولین بار به نظر می رسد در گفتگو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>