چه بسیار ترسناک در مورد برابری است؟' کیت بلانشت در بازی تاریخی ضد فمینیستی در Mrs امریکا

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطف

توسط FARDAALEFBA در 18 تیر 1399

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطفا در نظر گرفتن سهم.

Cخوردند بلانشت هرگز یکی را انتخاب واضح است. به عنوان یکی از آخرین هالیوود ستارههای برای ترغیب می شود به دور از صفحه نمایش نقره او در نهایت گرفته شیرجه رفتن به تلویزیون با دو دور-از-نقش قهرمانانه. این اولین بار است که به عنوان رهبر یک فرقه در Netflix بکشد جدید پناهنده درام بدون تابعیت. دوم? به عنوان نقاشی با مداد رنگی-چادری فیلیس Schlafly – زندگی واقعی ضد فمینیستی که علیه حقوق برابر متمم مجموعه برابری جنسیتی عقب دهه – در بی بی سی دو سریال Mrs امریکا.

بلانشت در زمان نقش به دلیل آن است که نشانه ای از ما وخیم بار. "در راه من فکر می کنم که فیلیس Schlafly نشان دهنده یک کل راه تفکر در امریکا است که واقعا باید اذعان کرد که انگار تمام پله به عقب" برنده جایزه اسکار بازیگر استرالیایی به من می گوید. "من فکر می کنم این یک رزونانس جیب از تاریخ است که ما هنوز زندگی را از طریق شکست و موفقیت است. این چیزی است که باعث می شود من فوق العاده غمگین اما همچنین گالوانیزه من. برای من که اهمیت این مجموعه به نگه داشتن آن گفتگو زنده است. چه بسیار ترسناک در مورد برابری است؟"

Schlafly حمله شغلی زنان و حقوق باروری و تدریس همسران برای ارسال به شوهران خود. او را عقاب فروم سازمان ترویج زن ستیزی. هنگامی که این زنان را در اعتصاب فمینیستی تظاهرات یک تظاهرات علامت به عنوان خوانده شده: "شوهر من گفت: من می توانم اعتصاب است."

بسیار برای قدرت. این 1970s دار شد پیشرو محافظه کار فعال و متحد رونالد ریگان (دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن با حضور Schlafly مراسم تشییع جنازه در سال 2016). او پاره کردن مسیر به اصلاحیه حقوق برابر که فمینیست های خستگی ناپذیر مبارزه با این ادعا که آن را مجبور به مبارزه در ارتش و منجر به ازدواج همجنسگرایان و gender-neutral حمام و سرویس بهداشتی. پس چرا به او بگویید ،

به بلانشت آن است که یک راه را برای ردیابی مراحل چگونه امریکا رو به جایی که امروز هست – به خصوص در اطراف حقوق زنان. "به عنوان فیلیس می گویند او در حال حاضر فکر گسترش تصويب شد کج," او می گوید.

تحسین شخصیت بازیگر مارگو مارتیندیل نقش وکیل و فعال بلا Abzug (FX)

موج دوم فمینیست بسیج برای حقوق برابر اصلاح (عصر) از این ایده متولد شد و در سال 1923. که به معنای رایگان را در سقط جنین, همان, طلاق, حقوق مردان و همچنین اموال حقوق و دستمزد برابر. عصر شد و در نهایت تصویب شده توسط کنگره در سال 1972 – اما آن را نیاز به تصویب رساند (با توجه به رضایت رسمی) با حداقل 38 متحده به منظور آن را به قانون اساسی است. آن را تا به حال موفق 30 Schlafly راه اندازی کمپین خود را در برابر آن مسدود کردن زنان lib برای افزایش راست مسیحیان است. تصویب آن تمدید شد تا 1982 اما هنوز هم از دست داد. مهلت منقضی شده است. آن هنوز ساخته نشده و آن را به قانون اساسی است.

به همین دلیل Mrs امریکا است مربوط به امروز و در زمانی که زنان هنوز هم 20 درصد کمتر از مردان است. "نه مردی که نشسته در صندلی ریاست جمهوری در حال حاضر گفت که قصد ندارم به اتفاق می افتد ؟" می گوید بلانشت. "آن را به عنوان پیچیده, من فکر می کنم که مفهوم مبارزه با تروریسم در اروپا."

آیا فمینیست دست کم گرفتن Schlafly? در کوتاه مدت بله. "آنها قطعا انجام داد حتی اگر او نبود تاسیس و نبود شناخته شده می گوید:" آنها ، "آنها کم خود قابلیت های استقامت و توانایی او برای ساده کردن یک پیام است."

این پیام بود dumbing کردن فمینیسم به یک ضد خانواده و بلاغت و آن را قطعا مبتنی بر ترس. "او قادر به طلسم خانه دار, از ترس, که جهان خود را در زندگی خود را که آنها به صرف تمام زندگی خود را محافظت و دفاع بودند برای رفتن به گران جدا کنیم."

پس از دوران لگد کردن با سوزاندن بند تظاهرات و بالا تنه راهپیمایی این سری رو باز آنچه هر superwoman به ارمغان آورد به جدول از گلوریا استاینم (رز بایرن) به شرلی Chisholm (Uzo Aduba) بتی فریدن (Tracey Ullman) و بلا Abzug (مارگو مارتیندیل). اما به جای نگاه کردن به هر فمینیستی به عنوان یک قهرمان این نمایش آنها را از طریق چشمان خود را به حریف Schlafly که ایجاد یک countermovement به آنها را پایین.

اما چرا به خیلی زمان روی صفحه نمایش به مانند یک هیولا ؟ "قبل از دهه 1970 به لحاظ سیاسی محافظه کار بودند و نه سازمان یافته در هر راه" می گوید که نشان می دهد خالق Dahvi والر (سابق Mad Men نویسنده). "فیلیس نه تنها سازمان زنان کاتولیک بود اما خودش رسیده به دیگر فرقه های مذهبی بودند که به لحاظ اجتماعی محافظه کار است. فیلیس سازماندهی همه آنها را به یک قوی بلوک و آنها واقعا شد برخی از سربازان در ریگان انقلاب است."

است که نشان می دهد هر گونه خوب است ؟ بله. خوشبختانه, آن را نمی کند به عنوان یک خشک ویکیپدیا صفحه پوشش داده شده در گرد و غبار. آن را بیشتر شبیه یک فکری سلسله soap opera غرق در باغی قانون زیر گروهی از زنان که بسیج در برابر مردسالاری در پلی استر. کنیم در اینجا مبارزه جهان – و هر یک از دیگر – با شوخ کلمات و توانمند سازی قدرت. در ضمن ضد فمینیستی زنان خانه دار schmoozed بیش از مردان با آنها ارائه رایگان قرص نان و filo-پیچیده کیک که دست فمینیستی در تظاهرات.

در یک صحنه Schlafly می شود رنگارنگ در صورت lefty "پای پسر" معترض آرن کی (مجموعه ای به Ramones) در حالی که یکی دیگر از جزئیات چگونه استاینم مبارزه برای سقط جنین در اوایل دهه بیست سالگی زندگی می کردند و سپس او را بهترین زندگی به عنوان یک مجرد زن از نظر جنسی آزاد (کلمه آن است که استاینم تماشای سری داد و آن را شست پایین بودن واقع اشتباه و ادعا در دوران شکست خورده بود توسط صنعت بیمه در میان مردم دیگر نه فقط Schlafly).

برای بازیگران این گفتگو ادامه داد: offscreen بیش از حد. "ما اغلب نشسته در اطراف مجموعه, رفتن, 'وای ما هنوز در حال صحبت کردن در مورد همان چیزهایی که در 2019 زمانی که ما آن را به ضرب گلوله به ما نشان می دهد که در سال 1970 به سال 1979" می گوید: "بایرن که نقش استاینم. "بنابراین آن را کاملا سورئال در یک حس است که ما هنوز در حال صحبت کردن در مورد تولید مثل حقوق و دستمزد برابر چیزهایی سری آدرس. وجود دارد وهم آور نوع عنصر به آن است."

نادیده گرفته تاریخچه کلیدی در اینجا است. شرلی Chisholm شد اولین زن سیاه به رئيس جمهور برای اجرا در سال 1972 و نمایش آثار او پارانویا از همه دولت نظارت و ذوق برای حفظ وحدت در وجود دیگر فمینیست تلاش برای متوقف کردن او. در یکی دیگر از قسمت های فرشتگان چارلی مدیر بانک های الیزابت نمایشنامه یخی جمهوری خواه فمینیستی جیل Ruckelshaus – که جنگ Schlafly و تیم او از کرد waspy upper-class فعالان تعجب شاهد ظهور مسیحی راست.

رز بایرن و تریسی اولمان بازی فمینیستی superwomen گلوریا استاینم و بتی فریدن (FX)

آنچه که در مورد زن در کلاه قرمز? که بلا Abzug, the Bronx وکیل که شرکت تاسیس ملی زنان سیاسی حزبی و کار می کرد که با جیمی کارتر در کمیته ملی مشورتی برای زنان است. او و استاینم شد در گلوی یکدیگر را از جمله جمهوری خواه فمینیست به انجمن (استاینم بود در برابر آن Abzug بود برای آن).

Mrs امریکا نیست فقط در مورد تضاد بین در حال حاضر و پس از آن و یا intersectional فمینیستی دعوا – این طراحی شده است به منظور بالا بردن صدای که ممکن است شنیده نشده است بیش از حد. در حالی که بسیاری از موج دوم فمینیسم بر زنان سفید پوست, این نشان می دهد میریزد ویژه در نادیده گرفته آفریقایی فمینیست مانند Flo کندی, که اشاره به نژاد پرستی و تبعیض classism و تبعیض جنسی در جامعه آمریکا و به طور منظم برگزار شد سالن در midtown آپارتمان در نیویورک تشویق شبکه در میان فعالان.

"شما می دانید, آن را غیر معمول نیست برای سیاه و سفید و یا قهوه ای از مردم برای دریافت به عنوان بسیاری اذعان به افراد دیگر در چیزهای دیگر می گوید:" Niecy Nash که نقش کندی در سری. "من فقط آن را دوست دارم احساس نمی نگه داشتن شما را از مبارزه با مبارزه خوب, شما می دانید منظورم چیست ؟ به عنوان یک بازیگر مثلا همان آهنگ و متفاوت آیه. من فقط احساس می کنم مثل شما از طریق فشار و شما در راه رفتن خود حقیقت است. و در نهایت شما شنیده خواهد شد."

نشان می دهد آن لحظات خنده دار ، Sarah Paulson ستاره به عنوان آلیس یک شخصیت داستانی که شروع می شود به عنوان یک متحد Schlafly اما پس از یادگیری بیشتر در مورد فمینیسم هوا قطره به ایده های در زنان ملی کنفرانس از سال 1977 در هوستون که در آن او مخلوط زاناکس و یکی بیش از حد بسیاری از کوکتل و به پایان می رسد تا آزاد بیشتر از او تصور است.

Uzo Aduba به عنوان شرلی Chisholm در قسمت سه از 'Mrs امریکا' (FX)

بصری نشان می دهد که یک عاشق را بهشت. دیدن بازیگران gussied در بل کف trippy الگوها و جلیقه چرم مجموعه, در عصری که همه چیز در مورد چوبی جواهرات و اشیای قیمتی و هیپی خماری به نظر می رسد. "مدت زمان 10 سال که مد واقعا تغییر می گوید:" طراح صحنه و لباس بینا Daigeler. "در اوایل دهه 1970 زنان خانه دار عینک سفارشی ساخته شده, لباس آنها knitters یا ساخته شده و همه چیز خود را مانند پیش بند. آن را روشن کنید که در کدام طرف است."

هر چند دوران درگذشت در سال 1982 عصر ائتلاف به تازگی احیا شده است – اما آن را هنوز هم نیاز به یک 38th دولت به تصویب. آن را خیلی نزدیک – از #MeToo جنبش نوادا امضا در سال 2017; ایلینوی در سال 2018 و ویرجینیا در سال 2019 – اما این 28 متمم احتمالا نمی خواهد اتفاق می افتد تحت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. به تازگی هر چند بیش از 90 شرکت ها از جمله اپل و گوگل و توییتر در حال نشان دادن حمایت خود را در اخیر امضا برای تضمین برابری جنسیتی.

"من فکر می کنم در ذهن همه است که مفهوم برابری می گوید:" آنها ، "این یک وحشتناکی دردناک لحظه ای در تاریخ بشر برای بسیاری از. تنها فرصت در اینجا به reimagine راه ما را به یک جامع تر در آینده که در آن دولت در حال کار برای شهروندان خود را – برای همه شهروندان خود. و من فکر می کنم اصلاحیه حقوق برابر می کند صحبت می کنند که امکان."

'Mrs آمریکا آغاز می شود امشب در 9pm در بی بی سی دوtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن