دو سیاره کشف انجام 'گرانشی رقص' در اعماق فضا

دو سیاره دیده شده است انجام یک "گرانشی رقص" در اعماق فضا. دو جهان در حال حرکت در اطراف هر یک در عجیب و غریب و

توسط FARDAALEFBA در 12 تیر 1399

دو سیاره دیده شده است انجام یک "گرانشی رقص" در اعماق فضا.

دو جهان در حال حرکت در اطراف هر یک در عجیب و غریب و برازنده و حرکات آنها به عنوان تعامل با هر یک از دیگر جاذبه به گفته این محققان که آنها را در بر داشت.

آنها برای اولین بار مشاهده شده توسط ستاره شناسان که بخشی از یک کنسرسیوم بین المللی شناخته شده به عنوان گسترده ای به منطقه جستجو برای سیارات (زنبور).

سیارات به نام WASP-148b و زنبور-148c, مدار خورشید-مانند ستاره در حدود 800 سال نوری در صورت فلکی هرکول است.

به گفته دانشمندان این غول اشیاء قادر به "احساس هر یک از دیگر جاذبه" که باعث می شود سریع تر-مدار زنبور-148b برای سرعت بخشیدن به و کم کردن سرعت به عنوان آن سبقت زنبور-148c در داخل.

به رعایت ستاره شناسان این پدیده باعث می شود آن نگاه مانند سیارات در حال رقص.

پروفسور اندرو ذغال سنگ کامرون از دانشگاه سنت اندروز و زنبور عضو تیم گفت: "این اولین بار است که ما یک جفت از سیاره های غول پیکر تعامل تا از نزدیک و آن را هیجان انگیز قادر به دنبال رقص خود را از زمین است."

یک تیم بین المللی از دانشمندان که همچنین شامل دانشمندان از دانشگاه آزاد (OU) و دانشگاه وارویک ساخته شده است این کشف با استفاده از ابزار بر روی زمین و نه با فضایی تلسکوپ.

WASP-148b شناسایی شد توسط طیف وسیعی از ابزار نصب شده در Roque de los Muchachos رصدخانه در لا پالما, Canary Islands.

سیستم ستاره شد و سپس با مشاهده یک ابزار شناخته شده به عنوان سوفی در Observatoire de Haute-Provence در فرانسه.

آنها دریافتند زنبور-148b است که در مورد اندازه و جرم زحل حدود 8.8 روز به دور آن ستاره میزبان در حالی که دوره مداری برای WASP-148c فکر به یک توده نیمه که مشتری در حدود 34.5 روز.

به گفته محققان این نسبت بین مداری دوره نشان می دهد که زنبور-148 سیستم نزدیک به تشدید این بدان معنا است که افزایش تعامل گرانشی بین دو سیاره.

دانشمندان همچنین مشاهده سیارهای حمل و نقل است که زمانی که یک سیاره عبور در مقابل میزبان خود ستاره از هر دو زنبور-148b و زنبور-148c.

یافت هر دو زنبور-148b و زنبور-148c تحت شتاب و کاهش سرعت به عنوان آنها به یکدیگر پاس که به گفته محققان شواهدی از تعامل گرانشی بین آنها است.

محققان می دانم این رقص گرانشی بین سیارات به هل دادن یک کودک در نوسان - که در آن با اضافه کردن نیروی فقط در زمان مناسب تولید تغییرات زیادی در زمان و حرکت است.

تجزیه و تحلیل نشان داد هر دو زنبور-148b و زنبور-148c مدار در همان هواپیما درست مانند سیارات در منظومه شمسی است.

یافته های منتشر شده در نجوم & مجله فیزیک نجومی.

گزارش اضافی توسط سازمانtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن