'سعی کنید به منفجر کردن یک شمع': آیا ماسک های خانگی واقعا کار می کند ؟

منf یک جراح وارد عمل تئاتر پوشیدن ماسک آنها ساخته شده بود که آن روز صبح از یک حوله چای, آنها احتمالا اخراج. دل

توسط FARDAALEFBA در 7 مرداد 1399

منf یک جراح وارد عمل تئاتر پوشیدن ماسک آنها ساخته شده بود که آن روز صبح از یک حوله چای, آنها احتمالا اخراج. دلیل این است که تجهیزات مورد استفاده برای کارهای مهم از قبیل عمل جراحی باید تست شده و تایید شده برای اطمینان از انطباق با استانداردهای خاص.

اما هر کسی می تواند طراحی و ایجاد یک چهره پوشش برای دیدار با جدید بهداشت عمومی مورد نیاز برای استفاده از حمل و نقل عمومی و یا رفتن به مغازه ها.

در واقع بحث در مورد کیفیت و استاندارد پوشش صورت زمینه ساز اخیر مجادلات و توضیح دهد که چرا بسیاری از مردم فکر می کنم آنها موثر برای حفاظت در برابر Covid-19. حتی زبان تمایز بین ماسک صورت (که به طور معمول در نظر گرفته شده به عنوان در حال ساخته شدن به یک استاندارد خاص) و پوشش صورت است که می تواند تقریبا هر چیزی دیگری.

شاید مشکل اصلی این است که در حالی که ما می دانیم که به خوبی طراحی شده ماسک صورت استفاده شده است به طور موثر برای سال های بسیاری به عنوان تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) در طول Covid-19 شیوع کمبود PPE را ساخته اند آن را غیر عملی برای کل جمعیت را می پوشند تنظیم ماسک و آموزش داده می شود به استفاده از آنها موثر است.

به عنوان یک نتیجه استدلال است نقل مکان کرد به دور از پوشیدن ماسک صورت برای حفاظت شخصی و نسبت به پوشیدن "پوشش صورت" برای حفاظت از. ایده این است که با وجود غیر قابل تنظیم پوشش صورت بودن بسیار متغیر آنها به طور متوسط کاهش گسترش ویروس شاید در روشی مشابه به عنوان پوشش دهان خود را هنگامی که شما سرفه.

اما با توجه به طیف گسترده ای از غیر قابل تنظیم پوشش صورت است که مردم در حال حاضر با پوشیدن چگونه ما می دانیم که بیشتر موثر است ؟

اولین چیزی که به درک آنچه منظور ما موثر است. با توجه به این که coronavirus ذرات مورد 0.08 micrometres و بافت درون یک پارچه معمولی صورت پوشش باید شکاف حدود 1000 برابر بزرگتر (بین 1 و 0.1 millimetres), "اثربخشی" به این معنا نیست اعتماد به دام انداختن ویروس. به جای بسیار شبیه پوشش دهان ما هنگامی که ما سرفه هدف از پوشیدن پارچه پوشش است که برای کاهش این فاصله که نفس خود را گسترش می یابد و دور از بدن خود را.

هدف از پارچه پوشش است که به منظور کاهش فاصله نفس خود را گسترش می یابد و دور از بدن خود را (گتی)

ایده این است که اگر شما Covid-19 واریز هر گونه ویروس شما ممکن است تنفس در هر دو خود را و یا در نزدیکی (در عرض یک متر) بسیار بهتر از باد آن را بیش از همه افراد دیگر و یا سطوح.

به طوری موثر صورت پوشش است نه به معنای توقف پوشنده لباس از ابتلا به ویروس. اگر چه از دیدگاه شخصی ما ممکن است بخواهید برای محافظت از خودمان انجام دهید بنابراین ما باید با پوشیدن لباس ویژه طراحی شده PPE مانند FFP2 (همچنین به عنوان شناخته شده N95) ماسک. اما همانطور که گفته شد با انجام این کار ما خطر ایجاد ماسک کمبود و بالقوه قرار دادن بهداشت و درمان کارگران در خطر است.

در عوض اگر شما می خواهید برای جلوگیری از ابتلا به ویروس خودتان موثر ترین چیز برای انجام در حال اجتناب از مکان های شلوغ با ایده آل ماندن در خانه خود را لمس نمی صورت و دستهای خود را اغلب.

دو آزمایش ساده

اگر اثربخشی را برای پوشش صورت به معنی جلوگیری از نفس ما رفت و آمد بیش از حد دور از بدن ما چگونه ما در مورد مقایسه طرح های مختلف و یا مواد ؟

شاید ساده ترین راه به عنوان نشان داده شده توسط چند به طور فزاینده ای مشترک تصاویر و یا فیلم ها در رسانه های اجتماعی است که برای پیدا کردن کسی که "vapes" و فیلم آنها را تنفس بخار در حالی که با پوشیدن چهره و پوشش. یک نگاه در یک تصویر dispels هر گونه پیشنهاد که این پوشش صورت خود را متوقف نفس فرار.

به جای این تصاویر نشان می دهد که نفس خود را به کارگردانی و بر بالای سر خود را بر روی قفسه سینه خود را و پشت سر شما. نفس نیز آشفته معنی است که اگر آن را نشانی از گسترش آن رفتن نیست دور.

در مقایسه اگر شما نگاهی به یک عکس از کسی پوشیده نیست صورت پوشش شما را ببینید که بازدم می رود بیشتر به جلو و پایین اما به طور قابل توجهی بیشتر فاصله نسبت به صورت پوشش.

تا چه حد در زیر چانه خود را می کند و یک پوشش نیاز به رفتن ؟ (گتی/iStock)

یک تست است که احتمالا ایده آل برای بررسی طرح های مختلف و متناسب با. فراموش پوشش که حلقه اطراف گوش کار بهتر از روسری? تا چه حد در زیر چانه خود را می کند و یک پوشش نیاز به رفتن ؟ چه شده است بهترین بینی اتصالات ؟ چگونه چهره سپر مقایسه به صورت ماسک? اینها همه سوالاتی است که می تواند پاسخ داده شود با استفاده از این روش.

اما در انجام این آزمایش ما باید قدر که "vaping" ذرات در حدود 0.1 تا 3 micrometres – به طور قابل توجهی بزرگتر از ویروس. در حالی که آن است که احتمالا منصفانه است که فرض کنیم که کوچکتر ویروس ذرات سفر خواهد کرد در حدود همان جهت به عنوان vaping ذرات نیز وجود دارد شانس است که آنها هنوز هم ممکن است مستقیم به جلو بروید از طریق چهره و پوشش.

برای گرفتن ایده از چه مقدار از این ممکن است اتفاق می افتد, یک آزمایش ساده مربوط به تلاش برای منفجر کردن یک شمع به طور مستقیم در مقابل از پوشنده لباس می تواند محاکمه شود. در ابتدا فاصله همراه با قدرت بازدم می تواند مورد بررسی قرار گرفته اما پس از آن صورت پوشش ساخته شده از مواد مختلف و انتقادی با شماره های مختلف از لایه ها می تواند محاکمه شود. طراحی از چهره پوشش ساخته شده است که آن را سخت برای منحرف کردن شمع شعله احتمالا ارائه بهترین مانع برای طرح ریزی این ویروس رو به جلو و از طریق چهره و پوشش.

بدون هیچ گونه تجهیزات پیچیده تر از آن خواهد بود دشوار است برای انجام هر بیشتر آزمایش های ساده در خانه. ترکیب فوق در دو آزمون ارائه می دهد با یک ایده خوب در مورد کدام یک از چهره خود را پوشش خواهد بهترین کار اگر هدف این بود که برای جلوگیری از تنفس بالقوه عفونت بیش از افراد دیگر است.

سیمون Kolstoe یک مدرس ارشد در مبتنی بر شواهد بهداشت و درمان و دانشگاه اخلاق مشاور در دانشگاه پورتسموث. این مقاله برای اولین بار به نظر می رسد در گفتگوtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب