'آنها کمی naff': چگونه Coldplay را 'زرد' تغییر این دوره از 21 قرن موسیقی راک

Darkness آسانسور از بیش از Studland خلیج در دورست و شکل منحرف به نظر شیب دار از طریق دل تنگی. این کریس مارتین

توسط FARDAALEFBA در 4 تیر 1399

Darkness آسانسور از بیش از Studland خلیج در دورست و شکل منحرف به نظر شیب دار از طریق دل تنگی. این کریس مارتین از بالا و آینده indie strivers Coldplay بازیگران در این فیلم برای او جدید گروه تک.

"نگاهی به ستاره ها/ نگاه کن که چگونه آنها برای شما درخشش" او croons از زیر لایه های مختلفی از معقول باران-دنده به عنوان گیتار مشغول خود را در پس زمینه. آن را عمیقا محزون لحظه یکی Coldplay را صرف یک تکه از این پس از دو دهه دوباره در استادیوم ها در سراسر جهان است.

"من به یاد داشته باشید از شنیدن این آهنگ و تفکر "است که برای تلفن های موبایل مانند یک ضربه" می گوید: "دن Keeling سابق A&R که امضا Coldplay به Parlophone سوابق. "این حماسه اما در همان زمان آن را نمی. این مقایسه به عقب و طبیعی است. من به یاد داشته باشید احساس آسمان محدود می کند."

"زرد" منتشر شد 20 سال پیش این هفته (26 ژوئن) و بلافاصله مشخص مارتین و bandmates خود را به عنوان چیزی متفاوت است. آن را به نقطه اوج خود در چهار نمودار و تنظیم کوارتت تا برای پیروزی ای که به دنبال با اولین آلبوم چتر نجات (منتشر شده در 10 جولای سال 2000 آن رفت و به شماره یک و منتقل 8.5 میلیون نسخه).

با ادراک موفقیت هر دو احساس مقرر. توسط 2000, Radiohead از دست داده بود علاقه وارث U2 گوشته به عنوان حماسه راک آن قابل قبول بود به گریه ، هیچ یک از مقلدان خود به نظر می رسید تا به کار است. وارد Coldplay برای آنها اپیلاسیون صادقانه آمد و به عنوان به طور طبیعی به عنوان باران وزش نسیم ملایم وزش باد از اقیانوس متورم در Studland بای.

در عین حال در آن زمان هیچ چیز ساده در مورد Coldplay به افزایش است. آنها ساخته شده بودن و صمیمی به نظر می رسد گردیده است. اما ضبط چتر نجات شدید بود و تا به حال سهم خود را از مشکلات. و قبل از همه که Coldplay تا به حال برای غلبه بر یک ضعف است که باید محکوم کمتر تعیین دسته: خود honking عدم سرد است.

"هنگامی که من برای اولین بار آنها را دیدم آنها کمی naff می گوید:" Keeling که می رفتن به تبدیل شدن به مدیر عامل جزیره سوابق قبل از خروج از موسیقی پشت به پیدا و ویرایش شراب و مواد غذایی مجله شریف پوسیدگی (با چند تا از Coldplay به عنوان سرمایه گذاران).

"آنها بازی قاهره جک که یک مصری تم نوار" او به یاد می آورد از اولین Coldplay روبرو می شوند در سال 1998 است. "من می خواهم در حال حاضر دیده می شود چهار باند آن شب. وجود دارد حدود 20 نفر در محل بدیهی است که UCL دانش آموزانی که به کالج رفت با این گروه است. امروزه Coldplay بسیار نرم و صاف. در آن زمان یک بیت از سنگ شسته جین در جریان است. وجود دارد قطعا دانشجو جامپر سه اندازه بیش از حد بزرگ است.

"کریس مارتین بود توزیع olaasm میله های زندان. من به یاد داشته باشید در تلاش برای خارج شدن از این محل به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است و بدون صحبت کردن به مدیر. نسخه ی نمایشی آنها را در اطراف این زمان از قاهره جک بود و آهنگ آن به نام "نوای دئودورانت'. این واقعا یک میانگین گروه آزمایشی که کسی را انجام دهد زمانی که آنها 17 یا 18."

نگاه آنها را در حال حاضر – Coldplay در تصویر تبلیغی برای خود 2019 آلبوم "زندگی روزمره' (Parlophone)

شش ماه بر او موفق به دریافت یک تازه نسخه ی نمایشی از Coldplay شد و gobsmacked در حال پیشرفت است. "آنها تا به حال یک آهنگ به نام "بزرگتر و قوی تر". آن را کمی مانند "مشخصه شادتر' بر روی OK کامپیوتر توسط Radiohead. بدیهی است که همه به جایگزین باند در آن زمان بود کاملا دور توسط OK کامپیوتر. شما می توانید بگویید کریس شده بود گوش دادن به آن است. مثل همه بهترین ترانه سرایان او یک بیت از زاغی."

هنوز هم شانس مارتین, کتابی از یک حسابدار از اکستر یک روز تبدیل شدن به یک جهانی سنگ خدا باید به نظر می رسید بسیار طولانی است. او فقط شروع به تحصیل یونانی و لاتین در UCL در زمانی که در سپتامبر سال 1996 او ملاقات گیتاریست جانی Buckland بود که گرفتن مدرک در رشته ریاضیات.

با یکی دیگر از رفیق پسر Berryman در بم به عنوان Pectoralz و سپس Starfish, آنها کنسرتهایی در هر تیره رنگ کامدن (آرکانزاس) محل آنها را. بعد انسان شناسی در مقطع کارشناسی خواهد قهرمان پیوست و به عنوان درامر و آنها را تغییر نام خود را به Coldplay. که زمانی که آنها برای اولین بار ظهور بر رادار از A&R پیشاهنگی مانند Keeling.

"من در فکر این بود که رفتن به 100 میلیون, باند, اندازه U2 یا هر" او می گوید. "اگر چه که بود بسیار این کار در زمان. من به یاد داشته باشید گرفتن کار در Parlophone و پدرم درخواست 'آنچه در آن است شما رو به انجام است؟' پاسخ به این است که شما باید برای پیدا کردن بعدی واحه یا دیوید بووی."

لیام گالاگر با انجام کریس مارتین در یکی عاشق منچستر کنسرت (گتی)

هنوز او باید اگاهی چیزهای زیادی beckoned برای Coldplay. هنگامی که آن زمان برای امضای قرارداد خود را در ماه آوریل سال 1999 Keeling مرتب مراسم در میدان ترافالگار. "من فکر Sex Pistols [امضای خود معامله] در خارج از کاخ باکینگهام," او می گوید. "من رفتم به B&Q کردم و یک تصویر پس زمینه میز رفت و به مربع است. تام شیهان عکاس وجود دارد و ما فقط آن را انجام داد."

Coldplay شد و بلند پروازانه. اما آنها نیز به شدت آگاه است که این خود یک شات و آنها daren't سرگین آن است. اعصاب تا به حال یک بیماری ناتوان کننده, تاثیر و منجر به تنش در داخل گروه و با پشت صحنه تیم Parlophone به مونتاژ بود برای کمک به آنها را در چتر نجات.

"این بود که کلاسیک چیزی از تلاش بیش از حد سخت... احساس فشار" به یاد Keeling. "آن را مانند هر چیزی در زندگی شما را به استراحت. و آنها آرام است. ما می خواهم در استودیو با یکی دیگر از تولید کننده و آنها می خواهم افتاده فورا در اولین روز از قبل از تولید. تولید کننده و کریس مارتین شد قفل شمشیر است. که رفتن هیچ جا."

ایده کریس مارتین cuddliest راک استار در این سیاره وارد شدن به یک سر و صدا با یک تولید کننده ممکن است احساس دور از ذهن امروز. اما در پشت خود نزدیک شخصیت می گوید: Keeling جوان مارتین بود بلند پروازانه و می دانستم که دقیقا آنچه او می خواست.

"کریس فوق العاده رانده و یکسونگری. و چون او منع استعمال مشروبات الکلی ... وقتی که بقیه گروه بودند پایین میخانه او می تواند در خانه به نوشتن. او بسیار مودب اما او مانند کسی fronting یک گروه. آنها شخصیت های پیچیده. اگر او در استودیو و او در آمد و فکر کردم چیزی نبود خوبی او را کاملا درونگرا و تغییر خلق و خوی است."

با نزاع هنوز در هوا یک تهیه کننده به ارمغان آورده بود در قالب کن نلسون. یک خوش برخورد Liverpudlian, Nelson شد در روند به ثمر رساند جیوه موسیقی جایزه دو whammy داشتن کار در گونگ-سپردن پرونده توسط گومز و بد کشیده شده است.

اما Coldplay شد تا کنون بزرگترین-فروش باند با آنها او را به صلیب مسیر. و از آغاز چتر نجات جلسات در Rockfield استودیو در نزدیکی منموته در ولز او می تواند از رفتن آنها ،

"کریس در آمد با یک آهنگ جدید" است که چگونه او به خاطر پیدایش "زرد". "او دوست داشت بازی چیزهای اولیه در [در روند نوشتن]. او تا به حال باز کردن چند آکورد افتتاح خط از شعر. این کاملا خنده دار: او در حال بازی آن را بر روی یک گیتار آکوستیک و آواز آن را به صدا مانند نیل ،

کریس مارتین انجام با Beyoncé در سوپر باول (ایسنا)

Coldplay نیست خجالت در مورد تمایل به بزرگ, به یاد می آورد نلسون (که خود پسر مایکل جوزف نلسون جبهه قلبی آهنگسازی نقلیه بنرهای). "کریس بسیار رانده شده توسط سه چیز است. بزرگ نوشتن آهنگ ها, اجرای آهنگ بزرگ. و همچنین در تلاش برای بزرگترین باند در جهان است.

"شما ممکن است ثبت هفت یا هشت آهنگ برای آلبوم و او می خواهم" ما نیاز به چیزی شبیه به این. من تو را دیدم که در آلبوم دوم خود را, هجوم خون به سر... 'من فکر می کنم ما نیاز به یک پیانو-آهنگ بر اساس.' و در یک زن و شوهر از روز او می خواهم یکی. او نوشت: 'دانشمند' واقعا دیر در ضبط این آلبوم. و سپس 'ساعت' آمد درست در پایان. ما اساسا به پایان رسید و تا به حال برای قرار دادن آزادی پشت یک هفته."

چرا که از اوایل درگیری Coldplay خورده بود به یک تکه از زمان و پول نقد در زمان نلسون پیوست. "آنها احساس فشار" او به یاد می آورد. "آنها می خواهم به صرف یک نمایشگاه بخشی از بودجه خود را. زمانی که من آمد در هیئت مدیره نیمی اگر آن را [رفته بود]. اما دن Keeling و کیت Wozencroft [Parlophone مدیر عامل] بودند بسیار حمایت یک بار آنها را شنیده بودم چند آهنگ. من احساس فشار تا بعد."

اوایل روز: Coldplay در MTV Europe Awards در بارسلونا, 2002 (گتی)

توسط "بعد از" او به معنی 2002 را A Rush of Blood to the Head – که در طی آن Coldplay تلاش از طریق ازلی مشکل دوم-ضبط سندرم است.

"آنها مذاکره قرارداد خود را پس از چتر نجات," به یاد نلسون. "پس از آن کمی از یک رابطه تیره و تار بین دن Keeling و گروه است. من فقط می خواستم برای به دست آوردن با ضبط. من نمی دانم که در پایان از ساخت یک راش خونفشار احساس شد توسط همه. EMI [Parlophone شرکت مادر] قرار بود از طریق یک بار عجیب و غریب – آنها نیاز به این آلبوم و آن را نگه داشته کشیدن. ما ثبت شده 'ساعت' به عنوان یک آهنگ فوق العاده که اضافه شده یک هفته به انتشار. وجود دارد قطعا فشار است."

با چتر نجات, عرق و اشک بیش از پرداخت کردن. نورد سنگ مورد ستایش قرار داد و آن را به عنوان یک "کار واقعی تعالی"; NME اشاره کرد که آن را "باور نکردنی" برای اولین آلبوم. درست است وجود دارد و مخالفان. کریس از Coldplay قطعا نیست مستقل و منتقد اندی گیل مورد علاقه مارتین. گیل بعدها توصیف Coldplay به عنوان "پرشکوه mawkish و عجیبی از خود راضی... صوتی معادل پژمرده اسفناج". در عین حال که یک اقلیت نظر در زمان.

بیست سال در آن ممکن است به نظر می رسد کمی سورئال تصور کنید که Coldplay شد تا کنون جدی گرفته شود به عنوان یک خبرگزاری مستقل باند. اما باید به خاطر داشت که در پایان سال 2000 وجود دارد یک حس در میان بسیاری از طرفداران راک که Radiohead حال ترک مسئولیت های خود را با انتشار عجیب و غریب و دشوار بچه (که بیرون آمد که از ماه اکتبر).

نه بوده و Coldplay در عین حال مشهور hobnobbers ما امروز می دانیم. که در آن نقطه مخاطبان بود که ستایش سرودهای مانند "بالا و خشک" و "Fake Plastic Trees" را دیدم هیچ چیز در حداقل قابل اعتراض در مورد کلدپلی و چتر نجات. ایده Coldplay به عنوان پژمرده-اسفناج purveyors برای توده ها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است گرفته شده نگه دارید.

"در طول زمان آنها را به چیز دیگری می گوید:" دن Keeling. "[موسیقی] شده است فکر کردن به درخواست تجدید نظر به یک نوع فرد و به درخواست تجدید نظر به ایستگاه های رادیویی. در حالی که افرادی مانند تام یورک [از Radiohead] رفته اند راه مخالف. همه او متمرکز شده است که " من می خواهم به انجام هنر من.' این یک رویکرد کاملا متفاوت. Coldplay به پایان رسید تا در یک بسیار متفاوت از جایی که آنها آغاز شده است."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن