روز دیلن رفت برقی: "آنها قطعا هو, من به شما بگویم که"

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطف

توسط FARDAALEFBA در 4 مرداد 1399

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطفا در نظر گرفتن سهم.

تیاو شاعر در زده عصبانی وتر و گفت: مردم خود چگونه آن را احساس می کند. "من یک سر پر از ایده هایی که در حال رانندگی' من دیوانه" باب دیلن barked بیش از یک skiffle سنگ جغ به نام "مگی مزرعه" بنده کلاس استعاره برای شکستن رایگان از سرکوبگر, دنباله قید 1960 امریکا است. این آهنگ به پایان رسید و در سراسیمگی از بلوزی اختلاف و سر و صدا بالا رفت و بر خلاف شنیده محبوب موسیقی قبل از. نیمی از شوک و هیجان نیم مخالفت و خیانت, دهنی نو جوان برخورد زوزه و بوس. در کنار این مرحله سازمانده پیت سیگر گزارش خواستار یک تبر برای قطع میکروفون بند ناف.

پنجاه و پنج سال پیش امروز این سنت از سال 1965 را Newport Folk Festival, رود آیلند در حال تماشا دیلن در راه رفتن به روی صحنه با اعلام نشده band, پلاگین گیتار و بازی اول خود را همیشه الکتریکی تنظیم شده است. یک عمل است که لگد باز کردن درب برای نسل از نوازندگان از بیتلز به Radiohead, به طرح های خلاق خود را راه در شرایط خاص خود را برای به چالش کشیدن مخاطبان خود را با تلفن های موبایل از آینده به جای پندر مودبانه به تاسیس سلیقه. اما تاریخی جرقه از لحظه ای به حال در کلمات از رادیو پخش جان Gilliland,", هیجانی, نیمی از مخاطبان خود و برق دیگر".

از آن آسان است با نگاهی به گذشته به نظر نیوپورت naysayers به عنوان صرف folkie Luddites پریشان در سوراخ کردن نیزه از جریان اصلی راک اند رول عبور خود را ارزشمند و معتبر حباب. اما وجود دارد بیشتر در معرض خطر است. امریکا در سال 1965 بود بیروحیه کشور خود امیدوار سیاسی جدید سحر در داغستان Dealey پلازا, Dr king's dream خون آلود توسط پلیس, خشونت در برابر حقوق مدنی معترضان در آلاباما ادموند Pettus پل و جنگ ویتنام نورد در نسبت یک به طور فزاینده ای توخالی و دست نیافتنی "پیروزی".

در طول دوره از اولین چهار آکوستیک-و-سازدهنی عامیانه آلبوم, Dylan نافذ و شاعرانه و کاریزماتیک rebel آهنگ ها ساخته شده بود او, اولیه, صدای جوانان در اعتراض به فرهنگ است. در سال 1963 جشنواره نیوپورت او می خواهم به دست آورد الوهیت وضعیت با یک مبارز تفسیر "Blowin' In The Wind" همراه با پیتر پل و مریم Joan Baez و آزادی خوانندگان.

بنابراین زمانی که تنها دو سال بعد از سانحه, Dylan وصل برای سه songs – "مگی" مزرعه اخیر خود تنها انتشار "مثل یک سنگ نورد" و "در آن طول می کشد بسیاری به خنده در آن طول می کشد یک قطار به گریه" – در همان مرحله او hectored از همه طرف عامیانه فلسفه است. از purists اعتراض به خیانت خود را صالح و تاریخی موسیقی: آن بود منتقد Greil مارکوس می گویند "اگر به عنوان چیزی گرانبها و ظریف بود که نقش برآب به زمین و stomped". ضد فرهنگ ترقی خواهان در ضمن اعتراض به دیلن تبدیل پشت خود را به علت. بیش از سال آینده او می خواهم بازی به طور فزاینده ای عصبانی و خصمانه مخاطبان heckling, booing و طوفان از خود نشان می دهد در سراسر جهان است. او می خواهم تبدیل شده و در برخی از چشم ها "یهودا!" اعتراض عامیانه.

"بسیاری از مردم از آمدن به نیوپورت بسیار ناراحت بودند در مورد جهان به طور کلی" بلوز عامیانه خواننده الیاس ولد گفته نویسنده اسپنسر لی جدید Dylan بیوگرافی یاغی بلوز. "آخر هفته که دیلن رفت الکتریکی آخر هفته است که لیندون جانسون دو برابر نظامی پیش نویس و محکم متعهد ما به جنگ در ویتنام. بسیاری از festivalgoers امیدوار است که دیلن و دیگر هنرمندان انجام خواهد داد آنچه را که آنها در سال 1963. همه می پیوستن به اسلحه و جمعیت را بخوان 'Blowin' in the Wind' و 'ما باید غلبه بر' و آن را به احساس می کنید که آنها به تنهایی نیست و بخشی از چیزی است که رفتن به تغییر جهان است."

برای Dylan هر چند رفتن برق بخشی از یک سنت مقابله هنری پیشرفت است. در 20th-قرن موسیقی به آن نقطه سوابق برای هنرمندان امتناع از دادن مخاطبان خود را به آنچه آنها می خواستند شد و نادر واقع است. جاز استادانی مانند تلونیوس مانک ممکن است برش کوتاه نشان می دهد اگر آنها نبودند احساس الهام گرفته شده اما همه بسیار vaunted شورشی antics از راک اند رول از جری لی لوئیس در سوزاندن پیانو به کیت مون انفجار drumkits بودند به نام خشنود سرگرمی. در هنر و ادبیات این هنرمندان بزرگ – پیکاسو, جویس, الیوت, اورول, Lawrence بکت – به ندرت pandered آن دیلن آرمان نهاده شده است. او تعبیه شده در بیشتر تحریک آمیز اشکال پنجاه و شصت فرهنگ یک مدتی بازدید کننده به وارهول کارخانه و تحسین از ضرب و شتم نویسندگان; Howl نویسنده آلن گینزبرگ که دیلن عاشق چگونه Burroughs بود حوصلگی صفحات ناهار برهنه قبل از انتشار.

غور و تعمق در دیلن در سال 1965 (Shutterstock)

"چیزهای که دیده من به انجام آنچه که من انجام شده بود همه به صورت جداگانه بر اساس" او می خواهم بگویم رولینگ استون در سال 2006 با استناد به باریک Harpo, Patsy Cline سقراط و والت ویتمن "فرد گریه در بیابان ... هنرمندان با اراده نه به مطابقت با کسی واقعیت اما خود به خود."

با الهام از جلسه بیتلز در سال 1964 موفقیت Byrds " با نام تجاری روح برقی عامیانه و برقی, بلوز, پروژه های دوست خود جان P Hammond, Dylan تا به حال در آغوش الکتریکی موسیقی ماه قبل از نیوپورت. در ژانویه سال 1965 او می خواهم ثبت پنجمین آلبوم آوردن آن همه بازگشت به خانهاول سمت که ثبت شد با تمام برقی گروه و تا حد زیادی اجتناب اعتراض پیام در سطح حداقل در حمایت از ضرب و شتم الهام گرفته از سورئالیست شعر. آلبوم خود را به او داد اولین US Top 40 ضربه با جریان از آگاهی rocker "Subterranean Homesick Blues" اما زمانی که او از یک بعدی انفرادی تور با صرف زمان و حلق آویز کردن با بیتلز سنگ و داناون در لندن او آنقدر خسته بود از او آکوستیک مواد او در نظر گرفته ترک موسیقی است. "من خیلی خشک گفت:" Playboy در سال 1966 "راه چیزهایی که قرار بود آن بسیار draggy وضعیت است."

او revitalised با نوشتن آنچه که او به عنوان توضیح داده شده 20 صفحه "قطعه ای از استفراغ" است که او تغلیظ شده را به خود monumentally تحسین دستیابی به موفقیت تک "مانند یک سنگ نورد" که در شش دقیقه بلند شد و به خودی خود یک چالش به پاپ ارتدکسی و جسورانه درخشان بیانیه خلاق استقلال. او وارد Newport Folk Festival, چهار روز پس از انتشار آن در اواسط تحول; در روز تنها را رسیدن به هیچ 2 در ایالات متحده تبدیل دیلن از قهرمان محلی به راک استار اما تا آنجا که کمتر هیپ چهارم نیوپورت نگران بودند او هنوز هم خود را freewheelin' عامیانه نشانده.

در شنبه, 24 جولای, Dylan انجام یک مجموعه صوتی و شور دریافت کرده است. او می خواهم در نظر گرفته شده برای بازی انفرادی و دوباره برای دومین صورتحساب اسلات روز بعد اما شد riled توسط compere آلن لوماکس را توهین به معرفی یکی از آخر هفته الکتریکی اعمال Paul باترفیلد Blues Band. "F*** آنها اگر آنها فکر می کنم آنها می توانید نگه دارید برق از اینجا" او گزارش جامعی "من آن را انجام دهد." به سرعت کشیدن با هم یک گروه ساخته شده باترفیلد بازیکنان و دست اضافی نوازندگان دیلن تمرین که در یک عمارت در حال استفاده توسط یک جشنواره سازمانده و آمار مرحله با تمام برقی گروه است. آن را بدون شک در آن نقطه بالاترین-پروفایل مثال واقعی راک اند رول شورش در تاریخ – از یک قوم ،

"من نمی دانم آنچه که قرار بود به اتفاق می افتد, اما آنها قطعا هو, من به شما بگویم که" دیلن گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در سان فرانسیسکو پنج ماه بعد. "شما می توانید آن را همه جا ... منظورم این است که آنها باید بسیار غنی و قادر به رفتن به جایی و بو. من نمی تواند استطاعت آن را اگر من در کفش خود را."

دیلن انجام در پاریس کنسرت در سال 1966 (رکس/Shutterstock)

Al Kooper که بازی هموند ریف در "Like a Rolling Stone" و با انجام دیلن در نیوپورت ادعا می کنند جمعیت ناراحت شدند به دلیل اختصار از مجموعه (بعید است از آنجایی که آنها هو اولین شماره) و دیگران ادعا می کنند صدا پمپاژ الکتریکی موسیقی از طریق ابتدایی جشنواره محلی بهبهان ضعیف است که مخاطبان تبدیل ترش. این بود قطعا منشاء پیت سیگر تبر داستان; "دریافت که اعوجاج از صدای" او گفت: "این وحشتناک است. اگر من تا به حال یک تبر من ریز ریز کردن کابل میکروفون در حال حاضر."

"وجود دارد هرگز یک جشنواره سنگ در آن نقطه" ولد گفت: Leigh برای یاغی بلوز. "هیچ کس تا به حال تا به حال تجربه نشستن در یک زمینه با 18000 نفر و داشتن یک مقیاس کامل گروه راک لعنتی در آنها. برخی از عاشق چه آنها شنوایی ... برخی از مردم وحشت زده شدند چرا که آنها بسیار بلند است."

وقتی که شب compere پیتر بومادران ترغیب دیلن پشت صحنه به صورت انفرادی آکوستیک encore از "آقای دایره زنگی" و "آن را بیش از همه در حال حاضر کودک آبی" یک نگاه اجمالی از یک دیلن سریع تبخیر جمعیت بودند فورا برنده بیش از. اما به عنوان Leigh نشان می دهد "دیلن به جای دوست مردم فریاد در او. پس از او می خواهم انجام نیوپورت او فکر کرد " این راه رفتن است.'"

او برنامه ریزی شده حمایت تور تقریبا طراحی شده به خشم كشور عنصر از مخاطبان است. او می خواهم بازی کوتاه باز آکوستیک بخش و سپس بازگشت با یک گروه کامل (که در نهایت تبدیل شدن به شناخته شده به عنوان گروه) به صورت برقی تنظیم در نظر گرفته شده به شوک و تحریک, آموزش خود نوازندگان را به نگه داشتن بازی مهم نیست که چقدر نامطلوب واکنش. در آن حس آن را یک موفقیت بزرگ بود. در اولین نمایش خود را پس از نیوپورت در فارست هیلز, The New York Times گزارش "جوان مخاطبان نارضایتی آشکار شد در پایان بسیاری از اعداد توسط booing و فریاد "ما می خواهیم قدیمی, Dylan'. ستاره جوان شخم زده شجاعانه با نوع خنکی او به ندرت نمایش داده شده بر روی صحنه است."

"این booing بسیار بلندتر" ولد گفته لی "و او به نظر می رسید کاملا با بهره گیری از آن است." "دیلن ملاقات با چنین تضاد هنگامی که او رفت و الکتریکی و او فقط f***ing رفت و برای آن" اضافه شده کارگردان Todd Haynes. "او با استفاده از این انرژی برای سوخت و او را بیشتر خم کردن موسیقی با صدای بلند و اساسا دعوت خشونت آمیز مخالفان است. که پانک راک در سال 1966 قبل از اینکه کسی را که."

دیلن در لندن یک کنفرانس مطبوعاتی در سال 1966 (روزنامه اکسپرس/گتی ایماژ)

لیبرال آمریکا شهرهای ساحلی و دانشگاه سالن دریافت دیلن مثبت اما در جای دیگر کلمه تا به حال منتشر شده است که booing نیمه دوم بود اجباری. "هر شب بود و برای رفتن شکست مانند پایان جهان" دیلن گفت: در سال 1987; "ما به خودمان بگویید آنها در اشتباه بودند و ما راست بود" گفت: گروه گیتاریست Robbie Robertson. این booing شد بیش از حد برای درامر Levon Helm که در سمت چپ این تور در نوامبر 1965 اما دیلن به نظر می رسید به شادی کردن در دشمنی. دیلن متخصص Derek بارکر گفت: Leigh: "دیلن را خاموش در بیگانه مخاطبان است. [هلم جایگزینی] میکی جونز گفت که باب هرگز بیشتر متحرک و یا هیجان زده به عنوان زمانی که او قرار داده بر روی یک گیتار الکتریک."

خود را در تضاد گسترده به مطبوعات درگیری. "من فکر می کنم از خودم به عنوان یک آهنگ و رقص مرد," او گفت: کالیفرنیا مطبوعات بسته و طعنه استرالیا مطبوعات در فرودگاه سیدنی ادعا شده توسط گروه بودند "دوستان من". برای پاریس کنفرانس مطبوعاتی او به ارمغان آورد به همراه یک عروسک خیمه شب بازی به نام Finian برای پاسخ به سوالات برای او. "آیا شما خاص از هر چیزی ؟" یک خبرنگار پرسید که دست نشانده پاسخ داد: "بله, خاکستر, دستگیره های درب و windowpanes."

زمان تور برتر انگلستان و ایرلند در ماه مه سال 1966 دیلن به نظر می رسید در جنگ باز با قطعات خود را fanbase. وقتی کسی در دوبلین Adelphi فریاد "ترک آن را به رولینگ استونز!" او در پاسخ – با توجه به تماشای باب گلداف – با اعلام هر آهنگ به عنوان "آقای دایره زنگی مرد" اما هرگز آن را بازی. در ادینبورگ محلی حزب کمونیست خرید بلیط به منظور بازداشتگاه و عامیانه diehards به همراه آورده خود را harmonicas سعی کنید به غرق کردن این گروه است.

لی خود را دیدم دیلن در لیورپول. "واقعا متعهد folkies بودند پرتاب کردن خود برنامه ها و راه رفتن فریاد دیدگاه در مرحله," او می گوید. "من به یاد داشته باشید او گفت: به کسی که وجود دارد یک مرد وجود دارد به دنبال نجات دهنده خوبی وجود دارد یک تصویر از عیسی پشت صحنه.' او بیرون آمد و با برخی از خطوط کلاسیک ... این مردم فکر می کردند که باب دیلن بود جدید مسیح به ما می گوید چگونه در نگاه به رویدادهای جهان امروز است. مردم احساس بسیار اجازه دهید زمانی که او شروع به نوشتن شخصی آهنگ ها." یاغی بلوز به نقل از یکی پشیمان فن: "دیلن بود صدا از شورش و اعتراض و من نمی خواهم او را به عنوان فقط یک ستاره راک است."

کاور برای دیلن را در ورزش' (Columbia Records)

سه روز بعد در منچستر تجارت آزاد در سالن خصومت خود رسیده تاریخی هنگامی که یک فن فریاد زد: "یهودا!" از تاریکی. "من باور نمی کنم شما... شما یک دروغگو" دیلن پاسخ داد و گفت: باند خود را به بازی "Like A Rolling Stone" "f***ing با صدای بلند". شرکت کنندگان چند مدعی گربه-تماس: یکی جان Cordwell ادعا می کند او شکایت در مورد صدا ضعیف در حالی که Keele دانشجو Keith Butler فیلم برداری شده بود ترک محل رجزخوانی "هر گروه پاپ می تواند بهتر تولید زباله تر از آن! این یک ننگ خونین! او یک خائن!" "من فکر می کنم:" شما احمقانه جوان کثیف و فاسد'" ساقی reminisced در سال 1999.

"یهودا منفور ترین نام در تاریخ بشر!" دیلن گفت: در سال 2012. "اگر شما فکر می کنم شما بوده ام به نام نام بد سعی کنید به کار راه خود را از زیر آن. و برای چه ؟ برای نواختن یک گیتار الکتریک ؟ به عنوان اگر آن است که در برخی از انواع راه equatable به خیانت پروردگار ما و ارائه او را به صلیب کشیده شود. تمام کسانی که بد motherf***ers می تواند پوسیدگی در جهنم."

که به وضوح چگونه دیلن احساس در سال 1966 بیش از حد. قبل از خروج از مرحله در گذشته نشان می دهد در انگلستان تور در لندن لندن-رویال آلبرت هال او اطلاع تهی مخاطبان است که آنها نمی دانند که چگونه برای قدردانی از او و یا موسیقی خود را و است که او هرگز بازگشت. آن را به اثبات نبوی بیانیه – در 29 ژوئیه یک ماه پس از انتشار افسانه ای خود دو آلبوم در ورزش, Dylan شد بنا به گزارش های درگیر در یک تا حدودی مرموز موتور سیکلت تصادف و نمی خواهد بازی اصلی تور دوباره تا 1974.

توجه بسیاری از تعطیل, زمان چاپ یک بررسی از لندن نشان می دهد از جمله در حال حاضر افسانه ای خط "در حال حاضر ما می دانیم که چگونه بسیاری از حفره های در آن طول می کشد برای پر کردن آلبرت هال". اما این تنها عنصر از شب به طنین طریق سنین. تمام چهار Beatles خود را در کنسرت, بافل در واکنش اما با الهام از دیلن را ثابت قدم تعهد به هنر خود و عدم تمایل به خم شدن به خواسته های مخاطبان خود را. داشتن در حال حاضر گرفته شده دیلن را نشانه روی "شما رو به پنهان کردن عشق خود را دور" و عامیانه-inflected Rubber Soul آلبوم ظرف چند ماه آنها می خواهم شوک طرفداران خود را به توجه با روانگردان حلقه "فردا هرگز نمی داند" در هفت تیر و تصمیم به متوقف کردن تور برای خوب است.

در طول زمان دیلن رفتن برق خواهد آمد که نشان دهنده یک تغییر در نگرش در اوایل موسیقی راک که در آن هنرمندان مهم فرض کنترل کامل بر روی خروجی های خود را و اجرای برنامه های رایگان برای آزمایش به جای تهیه و به مخاطبان خود را. Psychedelia منفجر شد با سوابق به چالش موسیقی چه می تواند باشد. Brian Wilson اختصاصی زندگی خود را به تعقیب خود ادامه پست-پاپ سند چشم انداز در اطراف استودیو sandpit. The Velvet Underground بازی chiming هواپیماهای بدون سرنشین در گالری های هنری و پینک فلوید ارسال هنرهای باشگاه در هیپنوتیزم صوتی, سفرهای تخم ریزی زیرزمینی جدید فرهنگ است. David Bowie اختراع بیگانه ستاره های بزرگ و سپس آنها را کشته در اوج خود است. راک اند رول شد درست off-road adventure با طرفداران دیگر جهت دادن اما جویدن ناخن خود را در صندلی مسافر.

امروز که من Bloody Valentine یا Sunn O))) ارسال مخاطبان خود را به پر سر و صدا جهنم-آکورد وقتی Arctic Monkeys نقل مکان به آرامش پایه هتل + کازینو و یا زمانی که Bjrk انجام مجموعه کامل از اینده مخزن شناوری موسیقی لباس به عنوان یک مریخی داودی آن همه امکان پذیر شده توسط Dylan پاره کردن نیوپورت را کتاب قانون. با تشکر از او را به عنوان او raged در "مگی مزرعه" که روز سرنوشت ساز تنها crummiest اعمال هنوز هم "آواز خواندن در حالی که آنها برده".tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن