'دیدنی' فلش از نور ارسال شده از اعماق فضا می تواند به روشن کردن برخی از جهان بزرگترین اسرار دانشمندان می گویند

یک فلش از نور ماوراء بنفش خال دار شده است در جهان و به طور بالقوه می تواند کمک به روشن کردن برخی از جهان عمیق

توسط FARDAALEFBA در 2 مرداد 1399

یک فلش از نور ماوراء بنفش خال دار شده است در جهان و به طور بالقوه می تواند کمک به روشن کردن برخی از جهان عمیق ترین اسرار است.

این کشف می تواند کمک به روشن چگونه ستاره بیا به منفجر شدن و جهان چگونه شکل فلزات سنگین است که ما را احاطه کرده و همچنین مبهم و تاریک, انرژی, دانشمندان می گویند.

انفجار فرستاده شد از طریق فضای زیر یک کوتوله سفید انفجار و ستاره شناسان تنها تا به حال شده است قادر به دیدن چنین رویدادی یک بار قبل از.

محققان در حال حاضر قادر به نگه داشتن تماشای انفجار تا در یک سال آنها قادر خواهد بود برای دیدن "تمام راه را به مرکز انفجار".

یک کوتوله سفید است در مرحله بعدی از یک ستاره پس از این خود را خسته سوخت هسته ای موجب بیرونی آن مواد فرو می ریزد می روم تنها هسته.

با وجود اینکه یکی از شایع ترین انفجارها در جهان که در این مثال کوتوله سفید به نمایش گذاشته رفتار عجیب و غریب.

نادر فلش از نور ماوراء بنفش نشان می دهد که چیزی در داخل و یا در نزدیکی کوتوله سفید شد اخراج یک مقدار زیادی از گرما.

"ساده ترین راه برای ایجاد اشعه نور است که به چیزی که خیلی داغ" آدم میلر یک اخترفیزیکدان دانشگاه نورث وسترن که رهبری این تحقیقات در بیانیه ای گفت.

"ما نیاز به چیزی است که بسیار داغتر از خورشید ما — یک عامل از سه یا چهار بار داغتر. ترین ابرنواخترها هستند که بنابراین شما نمی توانید بسیار شدید اشعه uv. چیزی غیر عادی اتفاق افتاده است با این ابرنواختر به ایجاد یک بسیار داغ پدیده است."

سفید کوتوله تبدیل به کولر به عنوان سن آنها پس از این هجوم گرما هنوز به توان توضیح داد.

محققان کشف ابرنواختر در دسامبر 2019, یک روز پس از آن منفجر شده در یک کهکشان نزدیک 140 میلیون سال نوری از زمین است.

کهکشان واقع شده است و نزدیک به دم از دراکو صورت فلکی.

در ساعت اخترفیزیکدانان ناسا در نیل Gehrels سویفت رصدخانه مشغول بررسی این پدیده با استفاده از اشعه ماورای بنفش و اشعه X با طول موج.

"با گذشت زمان انفجار مواد حرکت دورتر از منبع" میلر می گوید. "است که به عنوان مواد رقیق می توانیم عمیق تر و عمیق تر است. پس از یک سال مواد خواهد بود بسیار نازک است که ما را به دیدن تمام راه را به مرکز انفجار است."

محققان چهار توضیح احتمالی برای وقوع:

  • یک کوتوله سفید مصرف آن همراه و همدم ستاره تبدیل شد و آنقدر بزرگ و بی ثبات که در آن منفجر شد و برخورد مواد ناشی از فلش از نور ماوراء بنفش.
  • بسیار گرم مواد رادیو اکتیو در کوتوله سفید اصلی مخلوط با آن در لایه های بیرونی باعث پوسته بیرونی برای رسیدن به دماهای بالاتر از حد معمول;
  • یک لایه بیرونی از هلیوم مشتعل کربن در کوتوله سفید باعث بسیار داغ دو انفجار و فلش از نور است.
  • دو کوتوله سفید ادغام باعث انفجار و برخورد مواد ساطع شده از اشعه ماوراء بنفش.

دلیل این یافته بسیار حیاتی است چرا که آن را می تواند فاش کردن اسرار چگونه سیارات فرم.

آهن در جهان ایجاد شده توسط ابرنواخترها و بنابراین درک این رویداد می تواند کلیدی برای درک شکل گیری سیاره خود ما که غنی از آهن هسته.

آن را نیز می تواند کلیدی برای درک انرژی تاریک است که قابل مشاهده از ابرنواخترها.

انرژی تاریک نام داده شده به نیروی است که باعث شده این نرخ از ما جهان گسترش به افزایش در طول زمان به جای کم کردن سرعت.

این انرژی باعث می شود تا حدود 70 درصد از تمام انرژی در جهان است اما درک ما از آن یک راز باقی مانده و حتی به دانشمندان برتر

"ما لازم نیست که یک راه مستقیم برای اندازه گیری فاصله کهکشان های دیگر. بیشتر کهکشان ها در واقع در حال دور شدن از ما است. اگر وجود دارد یک ... ابرنواختر در یک کهکشان دور ما می توانید استفاده از آن برای اندازه گیری ترکیبی از فاصله و سرعت است که به ما اجازه می دهد برای تعیین شتاب از جهان است." میلر توضیح می دهد.

"در لحظه ای که در اندازه گیری فواصل ما همه از این انفجار به عنوان همان, هنوز ما باید دلیل خوبی برای این باور وجود دارد که چندین انفجار مکانیسم. اگر ما می تواند به تعیین دقیق انفجار ساز ما فکر می کنم ما بهتر می تواند جدا ابرنواخترها و دقیق تر اندازه گیری فاصله" او همچنین گفت.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن