سه راه‌های موثر برای دریافت بیشتر از قلعه بادی

فریدون کنار یکی از شهرهای تاریخی شمال کشور است و به همین دلیل هم بناهای تاریخی زیادی در این شهرستان وجود دارد

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

فریدون کنار یکی از شهرهای تاریخی شمال کشور است و به همین دلیل هم بناهای تاریخی زیادی در این شهرستان وجود دارد که میتوانید از آنها بازدید کنید. ایران پارک یک شهربازی مخصوص کودکان است که در نزدیکی حرم شاهچراغ و در بافت تاریخی شهر واقع شده است. لازم است بدانید که اگر میخواهید وارد شهرک ساحلی خزرشهر شوید باید کارت ورود خود را به بخش نگهبانی شهرک نشان دهید. برای اینکه به روستای ازباران بروید باید به سمت غرب شهر فریدونکنار حرکت کنید. زیبایی وصفناپذیری که فقط باید آن را دید تا متوجه شد چطور جنگل و دریاچه میتوانند شگفتی بیافرینند. آب و هوای فریدونکنار فوقالعادهای است و به دلیل بارندگیهای فصلی زیاد، زمینی با خاک حاصلخیز که برای کشت برنج و حبوبات مناسب است و همینطور آبگیر و آببندهای زیاد شهرستان مناسبی برای کشت انواع محصولات کشاورزی است. شرکت اینتکس و بست وی انواع قلعه های بادی را تولید کرده و با قیمت های ارزان در سراسر کشور های دنیا عرضه مینماید که همواره یک وسیله سرگرمی و بازی باشد و از جهتی ورزشی سالم برای کودکان باشد .

قلعه بادی اینتکس در اندازه های بزرگ و کوچک با طراحی های زیبا به شکل های مربع و دایره با ارتفاع زیاد و کم و بدنه تمام بادی و بدنه تور دار تولید میشوند که هر کدام دارای جذابیت خاص خود هستند . غالب دژهای منطقهٔ ارسباران از یکدیگر قابل رویت هستند و احتمالاً این دژها در ادواری و از جمله دورهٔ جنبش خرمدینان آذربایجان که به احتمال قوی در تصرف آنان بودهاند به واسطهٔ علایم آتشهای شبانه با همدیگر ارتباط پیدا میکردند. یکی از روستاهای زیبایی که در شهرستان فریدونکنار قرار گرفته، روستای جزین است. روستای ازباران یکی از آن روستاهای سرسبز و زیبایی است که پُر از شالیزارهای برنج است. البته بعضی دیگر میگویند که پادشاهان کیانی که فریدون نام داشت، روزی سوار بر کشتی تصمیم گرفت بنایی محکم در کنار ساحل این منطقه بسازد و به همین دلیل هم به اینجا فریکنار گفته میشود. بعضی از محلیها معتقدند که چون «فریدون جم» یکی از نبیرههای جمشید این منطقه را پیدا کرده به آن فریکنار گفته میشود. این شهرک که یکی از جاذبه های دیدنی و جاهای دیدنی فریدونکنار است در فاصله ۶ کیلومتری از فریدونکنار واقع شده و به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم میشود.

Th is art​ic​le h as be​en g enerat ed by GSA Content Generat or D emoversion .

ارتفاع محصول به صورت تمام قد 240 سانتی متر بوده اما کف محصول فقط 40 سانتی متر با سطح زمین فاصله دارد. روستای ازباران در فاصله ۵ کیلومتری از فریدونکنار قرار گرفته است. شغل اهالی روستای ازباران کشاورزی، صیادی و شکار پرندگان مهاجر است. به دلیل آبوهوای معتدل خزری، این شهرستان یکی از بهترین زیستگاههای پرندگان مهاجر خصوصا درنای سیبری است. وقتی هوا شروع به سرد شدن میکند، پرندههای مهاجر شروع میکنند به کوچ به این تالاب بزرگ. مردمان این روستا خیلی از گردشگران استقبال میکنند و مطمئنم اوقات خوشی را در این روستا خواهید داشت. این روستا ۶ آببندان دارد که آن را بازسازی کردهاند. شهرستان فریدونکنار جاذبههای طبیعی زیادی دارد که در بخشهای مختلف این شهر پراکنده شدهاند. گردشگران زیادی این شهرک را بهعنوان مقصد گردشگری و یکی از جاهای دیدنی مازندران انتخاب میکنند. در فصل تابستان که فصل سفر به شهرهای شمالی کشور است، گردشگران زیادی این شهرک را برای اقامت و سفر انتخاب میکنند.

مساحت این تالاب ۵۴۰۰ هکتار است و چون در فصل سرما پرندهها به این منطقه مهاجرت میکنند بنابراین بهترین زمان بازدید از این تالاب، زمستان خواهد بود. از جمله پرندههای مهاجری که به این تالاب کوچ میکنند میتوان به غاز وحشی، حواصیل، مرغ سقا، شاهین، پرلا، عقاب شاهی، مرغابی، قره غاز، باکلان و قو اشاره کرد. اگر از سمت شمال کشور راهی شیراز باشید، در نزدیکی دروازه قرآن و بر روی رشته کوههای شمالی، چرخوفلکی را میبینید که متعلق به اولین شهربازی در شیراز است. قلعه دختر دیگر قلعه باستانی این شهر است که در نزدیکی این قلعه قرار دارد. بنابراین فقط کسانی میتوانند وارد شهرک شوند که مالک یا میهمان هستند. همانطور که از نام این شهرک پیداست در نزدیکی دریای خزر قرار رفته و طبیعتی زیبا و بکر دارد. مطمئن شوید که تمام رطوبت آن را خشک کرده اید. این قلعه اینتکس با بدنه تمام بادی که دارد بیخطر بوده و با برخورد به اطراف بدنه قلعه هیچ گونه صدمه ای به کودک وارد نمیشود . فریدونکنار در قدیم با نام فریکنار شناخته میشد در حال حاضر دارای ۲ بخش مرکزی و دهفری است. این تالاب علاوهبر اینکه یکی از جاهای دیدنی مازندران و فریدونکنار است بهعنوان یکی از غنیترین اکوسیستمهای تالاب شمال کشور شناخته شده و حتی در کنوانسیون بینالمللی رامسر هم به ثبت رسیده است.

آخرین مطالب