Mrs امریکا: بازیکنان کلیدی به تصویر کشیده شده در بی بی سی درام در مورد آزادی زنان

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطف

توسط FARDAALEFBA در 28 تیر 1399

مستقل استخدام خبرنگاران در سراسر جهان به شما به ارمغان بیاورد واقعا مستقل روزنامه نگاری. برای حمایت از ما لطفا در نظر گرفتن سهم.

یکمونگ جنگ بودند که برپا در وضعیت موجود با موج دوم فمینیسم از حقوق باروری به مساوی پرداخت و دختران' آموزش مبارزه به تصویب اصلاحیه حقوق برابر (ERA) در ایالات متحده یکی از مهمترین درگیری های لادن.

چنین سطح از تنش و شور و شوق در هر دو طرف بحث نبرد برای دوران بوده است dramatised در یک سری است که اثبات می شود تقریبا به تنش تفرقه و بازدید – عنوان اصلی لحظه ای در تاریخ است.

Mrs امریکا, نوشته شده توسط Mad Men نویسنده و تهیه کننده Dahvi والر به پیروی از پیشگامان از جنبش آزادی زن - بتی فریدن (Tracey Ullman), گلوریا استاینم (رز بایرن) شرلی Chisholm (Uzo Aduba) و بلا Abzug (مارگو مارتیندیل) - در کنار خود دشمن فیلیس Schlafly (کیت بلانشت) که کمک به احتمالی مسدود کردن دوران است.

عصر بود یک پیشنهاد متمم به قانون اساسی آمریکا که به دنبال پایان دادن به تبعیض بر اساس جنسیت. آن را برای اولین بار معرفی شد به کنگره در اوایل سال 1923 زیر زنان بهرهمند شدن بود اما نه تایید شده توسط مجلس سنا تا سال 1972 است. به شدت مخالف محافظه کار فعال Schlafly عبور از دوران بود و در نهایت متوقف در آهنگ های خود را.

استاینم است را رد کرد و Mrs امریکا به عنوان "بسیار خوب سری." صحبت با خبرنگار لورا بیتس در این سال های مجازی یونجه جشنواره استاینم گفت: "این مجموعه باعث می شود آن را به نظر می رسد به عنوان اگر زنان ما بدترین دشمنان خود نگه می دارد که ما را از به رسمیت شناختن است که ما بدترین دشمنان خود هستند" و ادعا کرد که سری غلط ویژگی های بیش از حد نفوذ به جناح راست دشمن.

"این مشکل با این مسخره تلویزیون نشان می دهد" استاینم گفت: "من مطمئن هستم که بازیگران در آن خوب هستند, آن را فقط محوری داستان است."

آنچه غیر قابل انکار است این است که زنان به تصویر کشیده شده در Mrs امریکا همه حال تاثیر عظیم بر ما سیاست و حقوق زنان – هر کدام طرف بحث آنها نشسته است.

بتی فریدن

(4 فوریه 1921 – 4 فوریه 2006)

بتی فریدن است که توسط Tracey Ullman در Mrs امریکا ((گتی) )

بتی فریدن منی 1963 مانیفست زنانه رمز و راز است که به طور گسترده ای با اعتبار اشتعال موج دوم فمینیسم. کتاب متولد شده از یک مقاله زمین که رد شده بود توسط چند مجله.

این مجموعه به بررسی آنچه فریدن به نام "مشکل این است که هیچ نام و نام خانوادگی" – نفرین خانوادگی. این ایده آمده بود به فریدن در مدت کوتاهی پس از او از کار اخراج شد کار خود را برای باردار شدن و تا به حال هیچ چاره ای اما برای تبدیل شدن به یک زن خانه دار است. متقاعد شده او تنها نبود در نارضایتی داخلی خرحمالی و محدودیت های تحمیل شده بر او و زن او معاصران فریدن انجام یک نظرسنجی از کالج فارغ التحصیلان و او مشکوک بودند تایید کرد.

اولیه بررسی و چند بعدی نظرسنجی فریدن انجام شده در میان زنان جوان تاسیس مبنای زنانه رمز و راز است که مشخص فراگیر تبعیض زنان مواجه شده و هر روز. در ابراز این که قبلا ناگفته ناکامی فریدن موجب یک جنبش اشتعال آتش در شكم زنان در سراسر امریکا است. او کتاب پرفروش شد.

متولد Bettye نائومی گلدشتاین در ایلینوی در سال 1921 به یک روزنامه نگار و جواهر پدر فریدن در ادامه به مطالعه روانشناسی در کالج اسمیت که او سردبیر روزنامه دانشجویی قبل از ادامه مطالعات خود را در برکلی. در طول جنگ جهانی دوم فریدن ingratiated خودش در محافل مارکسیستی و کاهش یافته از برکلی رفتن به کار به عنوان یک روزنامه نگار برای اتحادیه روزنامه يکپارچه را فشار دهید و سپس جناح چپ UE اخبار.

در سال 1947 او ازدواج Cark فریدمن تئاتر تولید کننده با آنها او تا به حال یک کودک قبل از اخراج شدن از UE اخبار هنگامی که باردار با او دوم. او بعد از تغییر نام خانوادگی, از بین بردن حرف "M" و با آن کلمه "مرد" از نام او.

پس از موفقیت چشمگیر از رمز و راز زنانه, فریدن شد یک فعال فمینیست و در سال 1966 او تاسیس سازمان ملی زنان. حقوق مدنی گروه مبارزه برای حقوق باروری بیشتر زنان در سیاست مساوی پرداخت مرخصی زایمان و بهبود مراقبت از کودکان در میان مسائل دیگر.

در سال 1968 او عضو موسس کنفرانس ملی برای لغو قوانین سقط جنین و در سال 1971 از زنان ملی سیاسی و حزبی.

فریدن – به عنوان با بسیاری از موج دوم فمینیسم – مورد انتقاد قرار گرفت برای سفید طبقه متوسط به جنس مخالف تمرکز و همچنین برای بحث در اطراف او مملو رابطه با گلوریا استاینم.

نه بدون مشکلات فریدن رویکرد بود با اینحال محوری در پیشرفت های ساخته شده توسط زنان معاونت در طول 1960s و 1970s. او در ادامه به نوشتن پنج فمینیستی کتاب باقی مانده و فعال سیاسی تا زمانی که مرگ او در سال 2006 در 85هفتم تولد است.

شرلی CHISHOLM

(30 نوامبر 1924 – 1 ژانویه 2005)

شرلی Chisholm است که توسط Uzo Aduba در Mrs امریکا ((گتی) )

شرلی Chisholm بود از اولین ها: اولین زن سیاه برای تبدیل شدن به انتخاب, به, کنگره, اولین فرد سیاه و سفید به اجرا برای ما رئیس جمهور و اولین زن به ایجاد یک پیشنهاد برای حزب دموکرات را نامزدی.

متولد بروکلین نیویورک در سال 1924 به عنوان شرلی آنیتا سنت تپه Chisholm بود نسل دوم مهاجر – دختر به یک Guyanan کارگر کارخانه پدر و Barbadian خیاط مادر و قدیمی ترین آنها چهار دختر. او صرف بخشی از دوران کودکی خود را در باربادوس قبل از بازگشت به بروکلین در سن نه.

پس از فارغ التحصیل ممتاز از کالج بروکلین در سال 1946 Chisholm شد, مهد کودک, مدرسه, معلم قبل از رفتن به کسب مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه کلمبیا در اوایل دوران کودکی آموزش و پرورش در سال 1951. توسط 1960 او امن نقش به عنوان مدیر چندین مهدکودک و مراکز شد مشاور برای شهر نیویورک بخش مراقبت روزانه.

Chisholm شد startlingly آگاه از تقاطع تبعیض او رو به عنوان یک زن سیاه و سفید – آنچه او به عنوان "یک دو نقص" – و شور مبارزه در برابر آن. در 1960s او یک عضو از انجمن ملی برای پیشرفت مردم رنگی و اتحادیه زنان رای دهندگان. در سال 1964 او در زمان فعال آرمان بیشتر با موفقیت در حال اجرا برای مجمع ایالت نیویورک.

از طریق سیاست Chisholm مبارزه برای مسابقه جنسیتی و عدالت اجتماعی و همچنین اصلاحات در آموزش و پرورش و حقوق مهاجر.

در سال 1968 Chisholm شد اولین بار, سیاه, congresswomen. او شناخته شده بود برای او قدرتمند سخنرانی و تیغ تیز بحث دلاوری. او شعار انتخاباتی بود "unbought و unbossed" و او رفت و به خدمت هفت نظر در مجلس نمایندگان معرفی بیش از 50 قطعه از قانون است.

او عضو موسس ملی زنان سیاسی و حزبی همراه با بتی فریدان و والت ویتمن در سال 1971.

رفتن یک گام بیشتر در سال 1972 Chisholm ساخته شده رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و زد برای نامزدی حزب دموکرات. اعلام ریاست جمهوری پیشنهاد Chisholm گفت: "من نه نامزد سیاه امریکا اگر چه من هستم و افتخار می کنم; من نه نامزد جنبش زنان از کشور; اگر چه من یک زن هستم و من به همان اندازه افتخار کنیم. من نامزد مردم و حضور من قبل از اینکه شما در حال حاضر نماد یک دوران جدید در تاریخ سیاسی."

در طول مبارزات انتخاباتی او جان سالم به در چندین ترور تلاش و مسدود شده بود از پیوستن به بسیاری از تلویزیونی اولیه بحث با توجه به نژاد و منجر به اقدام قانونی برای اطمینان از حق خود برای پیوستن به.

و همچنین سیاسی کار Chisholm همچنین نویسنده دو کتاب: Unbought و Unbossed (1970) و خوب مبارزه (1973). پس از بازنشستگی از کنگره در سال 1983 Chisholm دوباره پیوست, آموزش حرفه ای. در سال 1991 او به فلوریدا نقل مکان کرد جایی که او زندگی می کردند تا زمانی که مرگ او در سن 80 در سال 2005.

Chisholm بود و پس از مرگ اهدا مدال آزادی ریاست جمهوری توسط باراک اوباما در سال 2015. ویولا دیویس است به بازی سرب در Chisholm biopic, مهیب شرلی Chisholm.

گلوریا استاینم

(b.25 مارس 1934)

گلوریا استاینم است که توسط رز بایرن در Mrs امریکا ((گتی) )

گلوریا استاینم ساخته شده نام او به عنوان یک روزنامه نگار هنگامی که او رفت و مخفی در Hugh Hefner نیویورک Playboy Club برای نوشتن یک, افشا برای نشان دادن مجله در سال 1963 پانسمان تا به عنوان یک کوکتل پیشخدمت زن در یک ساتن bodice و احساس گوش اسم حیوان دست اموز برای کشف و بهره برداری و زن ستیزی در پشت صحنه. مقاله "یک اسم حیوان دست اموز داستان" شد و با انتقاد اما کمک به استاینم شهرت به عنوان یک بی باک فمینیستی فعال.

استاینم کار به عنوان یک روزنامه نگار در محدوده بررسی اثرات قرص های پیشگیری از بارداری به حال در آزادی جنسی به استدلال برای سازماندهی جنبش فمینیستی. در 1960s او یک ویرایشگر موسس , New York magazine شد و مقاله نویس برای انتشار. او در سال 1969 مقاله "پس از سیاه و سفید قدرت آزادی زنان" که در آن او حمایت این دیدگاه که برابری جنسیتی خواهد بود متقابلا سودمند برای هر دو مردان و زنان به طور گسترده ای مورد ستایش قرار داد.

متولد در اوهایو در سال 1934 استاینم مسیر به فمینیسم آمد قبل از تولد. او مادر بزرگ پدری شده بود رئیس جمهور از اوهایو حق رای زنان انجمن. مادرش, اموزش استاینم, دچار روان بیماری طولانی قبل از استاینم متولد شد و استاینم برای مراقبت او پس از خروج از پدرش از دیدن راه های بی شمار است که در آن جامعه اخراج زنان است.

استاینم با حضور در کالج اسمیت جایی که او مورد مطالعه دولت فارغ التحصیل مگنا اظهار تقدیر در سال 1956 قبل از راه اندازی خود را فری لنس کار نوشتن.

تبدیل شدن به طور فزاینده در فمینیسم استاینم سخنرانی در یک طرفدار سقط جنین تجمع های داستان الان سقط جنین او در سن 22. پس از این او در حوادث متعدد و سخنرانی به طور گسترده ای و در ادامه به انجام امروز.

در سال 1971 او یکی از اعضای موسس ملی زنان Politicial حزبی در کنار فعالان دیگر شرلی Chisholm و بتی فریدن و کنگره بلا Abzug. استاینم به تاسیس چندین سازمان دیگر در طول زندگی خود ترویج برابر فرصتهای آموزشی برای دختران, مثبت, بازنمایی زنان در رسانه و نرم افزار-انتخاب گروه های لابی.

تغذیه کمبود فضای اختصاص داده شده برای فمینیستی روزنامه نگاری استاینم راه اندازی Ms مجله در سال 1971 که او ویرایش شده برای 15 سال پرداختن به موضوعات از سقط جنین حقوق به خشونت. رادیکال مجله شد تعریف انتشار موج دوم فمینیسم و استاینم جهانی نشانده برای جنبش است.

در طول زندگی خود استاینم چندین کتاب منتشر کرده است میزبانی مستند و مبارزه کرد و به طور گسترده ای. او خاطرات زندگی من در جاده ها (2015) گفت: از مبارزه با تبعیض مبارزه او با سرطان پستان و دقیق سقط جنین او در اوایل بیست سالگی. استاینم اختصاصی کتاب به دکتر که انجام این روش توصیف که از او خواسته او را به دو وعده. "شما نمی خواهد به هر کسی که نام من" او گفت:, "شما را انجام خواهد داد آنچه شما می خواهید با زندگی خود را." در زیر نقل قول استاینم نوشت: "عزیز دکتر شارپ... من انجام بهترین من می توانم با زندگی من. این کتاب برای شما مناسب است."

در سال 2013 باراک اوباما رئیس جمهور ارائه شده استاینم با مدال آزادی ریاست جمهوری. او همچنان فعال امروز.

فیلیس SCHLAFLY

(15 اوت 1924 – 5 سپتامبر 2016)

فیلیس Schlafly است با بازی کیت بلانشت در Mrs امریکا ((گتی) )

فیلیس Schlafly رهبری کمپین برای مخالفت با تصویب اصلاحیه حقوق برابر (ERA) که دیده می شود علاوه بر قانون اساسی ایالات متحده اجرای برابری جنسیتی. خود شناسایی خانه دار با وجود نقش فعال سیاسی سازماندهی و متعدد نوشته های Schlafly بر این باور بودند که دوران می تواند مضر برای زنان و دیدن آن را به عنوان یک تهدید مستقیم به ارزش های آمریکایی و ممکن است مجرا به زن خدمت سربازی.

وجود دارد هیچ مشکلی با زنان راه درمان شدند و تحت قانون تا آنجا که Schlafly نگران بود. "عمده اعتراض به اصلاحیه حقوق برابر است که این امر دور افتخار است که زنان در حال حاضر" او یک بار گفت. "حق ماندن در خانه."

Schlafly متولد شد و در میسوری در سال 1924 به کاتولیک پدر و مادر است. پدر خود را از دست داده بود کار خود را به رکود بزرگ و مادر خود را مشغول به کار به عنوان یک معلم در کتابخانه و مغازه دار به نگه داشتن خانواده شناور. Schlafly مورد مطالعه سیاست در واشنگتن و دانشگاه در ادامه به انجام یک کارشناس در مورد این موضوع در دانشگاه "رادکلیف" تحصیل او تامین می شود با یک کار پاره وقت تست اسلحه در یک کارخانه مهمات سازی.

در سال 1949 Schlafly ازدواج و بعد از آن تا به حال شش فرزند. با وجود حمایت های ضد همجنس نمایش در مبارزات او ایستاده بود او هنگامی که او خواست ، "چه هستم من قرار است انجام دهید ؟ من نمی توانید کنترل آنچه که او می گوید و یا رفتار خود را," او بنا به گزارش ها در مصاحبه ای گفت:.

بصورتی پایدار و محکم ضد کمونیست Schlafly شدیم کاردینال Mindszenty بنیاد که با هدف آموزش کاتولیک ها در مورد خطرات ناشی از لحاظ سیاسی ، با مناظر خود را بصورتی پایدار و محکم در دولت Schlafly ناموفق زد برای کنگره دو بار برای حزب جمهوری خواه در سال 1952 و در سال 1960 – با تمرکز قوی بر ضد کمونیسم هر دو بار ناموفق. با اینحال Schlafly نمایش نهفته جناح راست سیاست به عنوان او به عنوان یک نماینده در کنوانسیون ملی حزب جمهوری خواه.

Schlafly شد پرکار در کار انتشار مجله هفتگی ستون و میزبانی رادیو نشان می دهد. در سال 1965 او شروع به انتشار یک ماهنامه سیاسی عضویت در خبرنامه از فیلیس Schlafly گزارشکه او در ادامه به انتشار برای چند دهه. او همچنین نویسنده چندین کتاب از جمله خود منتشر شده نه یک انتخاب اکو (1964) که به فروش می رسد در میلیون است.

ترین و پر کار بود که در برابر فمینیسم و سرسخت دفاع از خانواده سنتی زندگی که به نظر می رسد به رفتن به طور مستقیم در مقابل او زندگی خود و تربیت است. Schlafly را هدفمند علیه این دوران بود که او را تبدیل به معروف ترین برای. ابتدا او لابی در سال 1972 او تشکیل سازمان متوقف عصر.

عصر شده بود به تصویب رساند در سراسر 30 متحده قبل از Schlafly نصب شده خود را مبارزه با آن. او لابی سوخت محافظه کار و مذهبی مخالف و سال 1982 عصر بود فقط سه رای از اینکه به طور کامل به تصویب رساند. او به طور گسترده ای در نظر گرفته کلام در اصلاح احتمالی سقوط.

Schlafly درگذشت سالخورده 92 در سال 2016 اما نه قبل از صحه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد برای ریاست جمهوری است. در مراسم تشییع جنازه رئیس جمهور گفت: "یک جنبش خود را از دست داده قهرمان است."

هریت سالن است که نویسنده از او: جشن 100 تبادل نظر زنان است که در دسترس است برای خرید اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن