مارشا P Johnson: چگونه نما-فعال حقوق شد و یکی از پیشگامان جنبش دگرباشان جنسی

گوگل ارج نهادن سیاه نما-فعال حقوق مارشا P جانسون با یک دودل بیش از 50 سال پس از شورشهای استون وال و یک سال پس

توسط FARDAALEFBA در 10 تیر 1399

گوگل ارج نهادن سیاه نما-فعال حقوق مارشا P جانسون با یک دودل بیش از 50 سال پس از شورشهای استون وال و یک سال پس از خود شناخته کشیدن ملکه بود و پس از مرگ مفتخر به عنوان یک grand marshal از شهر نیویورک غرور مارس.

یکی از چهره های کلیدی در سال 1969 شورشهای استون وال و یک فعال سیاسی که مبارزه به نمایندگی از همجنسگرایان+ جوانان جانسون به عنوان یکی از پیشگامان همجنسگرایان+ جنبش در ایالات متحده است.

متولد الیزابت نیوجرسی در 24 اوت 1945 جانسون به نیویورک نقل مکان روستای گرینویچ پس از فارغ التحصیلی دبیرستان در سال 1963.

پس از ورود به شهر نیویورک جانسون از نظر قانونی تغییر نام او از مالکوم مایکل جونیور به مارشا P Johnson. با توجه به Elle Hearns بنیانگذار مارشا P Johnson موسسه P ایستاده بود و برای پرداخت آن هیچ ذهن است که چگونه جانسون در پاسخ هنگامی که مردم پرسید: در مورد جنسیت خود.

در سال 1969 زمانی که جانسون 23 بود او با بازی نقشی اساسی در اعتراضات و شورش های پس از حمله پلیس به Stonewall مسافرخانه. یک سال بعد جانسون و او از دوستان نزدیک سیلویا Rivera, یک, لاتین, ترانس-فعال حقوق تاسیس خیابان جامه عمل انقلابی (ستاره) اولین سازمان در ایالات متحده به رهبری ترانس زنان از رنگ و عمل به عنوان یک پناهگاه برای همجنسگرایان+ جوانان است.

علاوه بر حمایت از جوان همجنسگرا و تراجنسیتی افراد جانسون همچنین اختصاص زمان و انرژی به دفاع از طرف کسانی که مبتلا به ایدز.

"ما می خواهیم برای دیدن همه گی مردم شانس حقوق برابر به مردم راست را در امریکا" جانسون توضیح داد: در طول یک مصاحبه در سال 1972 است. "هدف اصلی ما این است که برای دیدن گی مردم آزاد و رایگان است و باید از حقوق برابر که افراد دیگر را در امریکا است."

در سال 2019 شهر نیویورک اعلام کرد قصد دارد به راست مجسمه جانسون و ریورا در روستای گرینویچ.

بناهای تاریخی خواهد بود "اول دائمی, عمومی آثار هنری به رسمیت شناختن تغییر جنسیت زنان در جهان" با توجه به این شهرستان است.

جانسون در سال 1992 درگذشت و با مرگ او حکومت خودکشی, اما برای سال شرایط اطراف مرگ او پرسش شده است توسط هر دو دوستان و آشنایان.

در افتخار جانسون حافظه به عنوان به خوبی به عنوان او و تعهد به همجنسگرایان+ جامعه گوگل همچنین اعلام کرده است "اهدا $500,000 به مارشا P Johnson موسسه که با این نسخهها کار برای پایان دادن به خشونت علیه سیاه, ترانس زنان در سراسر ایالات متحده و ایجاد یک جهان که در آن آنها امن هستند, ارزش و درمان با کرامت انسانی است."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن