"اگر یک مرد می تواند همه چیز را نابود, چرا نمی توانید یک دختر تغییر آن؟: 10 از ملاله یوسفزی ترین نقل قول های الهام بخش

ملاله یوسفزی بین المللی است که فعال کمپین حقوق بشر و به طور منظم بیان غرور او در یک مدافع برای آموزش و پرورش د

توسط FARDAALEFBA در 22 تیر 1399

ملاله یوسفزی بین المللی است که فعال کمپین حقوق بشر و به طور منظم بیان غرور او در یک مدافع برای آموزش و پرورش دختران جوان و زنان است.

متولد 12 جولای 12 سال 1997 در پاکستان در دره سوات, Malala با حضور در مدرسه پدرش Ziauddin زد. این منطقه در میان درگیری های جاری و یک جنگ طولانی با شبه نظامی گروه افراطی طالبان منع دختران از حضور در مدرسه است.

ملاله که یک فعال سیاسی از اوایل عصر اول شهرت در پاکستان پس از نوشتن یک پست وبلاگ برای بی بی سی اردو که در آن او دقیق زندگی خود را در افغانستان تحت اشغال منطقه.

در این پست ملاله صحبت کرد به شدت در برابر طالبان ممنوعیت دختران از حضور در مدرسه و در حالی که آنها منتشر شده تحت یک نام مستعار او هویت شد و در نهایت در معرض به عنوان او به طور فزاینده صوتی در مورد آموزش دختران.

در سال 2012 ملاله به طور خاص هدف قرار داده و به ضرب گلوله توسط طالبان مسلح اما او موفق به زنده ماندن ترور. روز بعد او airlifted به انگلستان که در آن او شروع ماه-جاده های طولانی برای بهبودی در بیرمنگام ملکه الیزابت بیمارستان. Malala بازیابی پخش شد توسط رسانه ها در سراسر جهان و در آن زمان او از بیمارستان مرخص شد. در ژانویه 2013 داستان او رفته بود جهانی.

فقط در 15 سال, Malala بلافاصله پا کردن کمپین و تبدیل شد به یک آموزش و پرورش فعال co-موسس سازمان غیر انتفاعی به ملاله صندوق و همکاری برای نوشتن کتاب من ملاله. نوجوان نیز از سر گرفته و مطالعات خود را در بیرمنگام و در سن 17 سالگی شد جوانترین دریافت کننده جایزه صلح نوبل.

فعال بود که به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین افراد به مدت سه سال در حال اجرا در 2013, 2014 و 2015, شروع مطالعات خود را در دانشگاه آکسفورد در سال 2017 و تکمیل خود را در رشته فلسفه و سیاست و اقتصاد در ماه ژوئن سال 2020 است.

Malala شجاعت و انعطاف پذیری و اشتیاق برای حقوق زنان ساخته اند او الهام بخش بسیاری از دختران و فمینیست در سراسر جهان است. کلیک کنید از طریق گالری در بالا به عنوان خوانده شده 10 از ترین نقل قول های الهام بخش در همه چیز از جمله زن آموزش و پرورش صلح و مهربانی.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن