گیشا مبارزه برای زنده ماندن در سایه coronavirus

Ikuko (تصویر زیر) و "خواهر بزرگ" از توکیو Akasaka گیشا منطقه آمد به پایتخت به دنبال ثروت او در سال 1964 سال تو

توسط FARDAALEFBA در 12 مرداد 1399

Ikuko (تصویر زیر) و "خواهر بزرگ" از توکیو Akasaka گیشا منطقه آمد به پایتخت به دنبال ثروت او در سال 1964 سال توکیو برای اولین بار میزبانی بازی های المپیک است. اما رمان coronavirus همه گیر ساخته شده است که ترس او را برای او صد ساله حرفه ای به عنوان قبل از هرگز.

هر چند تعداد گیشا – مشهور برای خود شوخ گفتگو زیبایی و مهارت در هنرهای سنتی – شده است در حال سقوط ، Ikuko و همکاران او شد بدون کار برای ماه به دلیل ژاپن در وضعیت اضطراری و در حال حاضر تحت عمل بی دست و پا اجتماعی فاصله گرفتن قوانین است.

"وجود دارد بیش از 400 گیشا در Akasaka زمانی که من آمد بسیاری از من نمی تواند به یاد داشته باشید نام خود را. اما بار تغییر" Ikuko در حال حاضر 80 می گوید. تنها 20 باقی می ماند و هیچ چیزی نمی تواند به اندازه کافی درگیری به کارآموزان جدید – به خصوص در حال حاضر.

Ikuko شانه او کلاه گیس به عنوان او می شود آماده به کار در یک مهمانی (ایسنا)

عکس های قدیمی از Ikuko که گرفته شد و پس از نقل مکان به توکیو در سال 1964 (ایسنا)

Coronavirus ناشی از ریاضت اقتصادی است کاهش هزینه های حساب و بسیاری از مردم باقی می ماند و با احتیاط از صرف ساعت ها در زیبا اما بسته اتاق های سنتی که در آن گیشا سرگرم کند.

درگیری ها تا 95 درصد و با قوانین جدید: بدون ریختن نوشیدنی برای مشتریان و یا دست زدن به آنها را حتی برای دست دادن و نشستن دو متر از هم جدا. ماسک های سخت سایش با استادانه درست شده خود را در جعبه به طوری که آنها بیشتر نیست.

Koiku و Mayu وارد آسادا لوکس رستوران ژاپنی که در آن مشتریان خود را در حال میزبانی یک مهمانی (ایسنا)

Ikuko آماده می شود در خانه اش به کار در یک مهمانی (ایسنا)

"هنگامی که شما نشستن شما می توانید صحبت با احساس شور و شوق خود را می آید از طریق" Ikuko می گوید: پوشیدن لباس ابریشم سیاه و سفید کیمونو با الگو irises. "زمانی که شما دو متر از هم گفتگو می شکند."

گیشا تنها نیست, ژاپنی, هنرمندان در خطر است. هنرمندان از "jiutamai" باستانی رقص زنان و همچنین آرایش هنرمندان, کلاه گیس سبک و کیمونو, کمد, اعتراف به coronavirus نگرانی بیشتر می تواند مخاطره تو رفتگی در دیوار خود را حرفه ای.

Tokijyo Hanasaki یک jiutamai رقاص پشت یک لپ تاپ بازی یک اجرای موسیقی برای یک فیلم ساخته شده برای حمایت از هنرمندان در طول coronavirus (ایسنا)

"هر یک از رویدادهای لغو شده است می گوید:" Mitsunaga کانادا است که در دهه را صرف انجام استادانه درست آرایش برای گیشا و رقصنده.

"ما خود را لمس پوست و چهره خود را بیش از همه و در حالی که ما اصلا بحث ما بسیار نزدیک به چیزی است که ما بسیار آگاه در حال حاضر" اضافه شده Kanda, پوشیدن یک ماسک و محافظ صورت به کار بر روی رقصنده Tokijyo Hanasaki.

هر چند پایتخت باستانی کیوتو است بهترین و شناخته شده برای گیشا توکیو شش گیشا ولسوالی خاص خود را دارد. اما دلسرد تندی از گیشا زندگی با آن ساعت از عمل هنری کمتر در حال حاضر پیوستن به.

کانادا و منظر Hatanaka یک کلاه گیس سبک لباس محافظ و ماسک صورت و چهره سپر به عنوان آنها در Hanasaki (ایسنا)

Koiku رنگ پشت Mayu گردن (ایسنا)

Akasaka تا به حال 120 گیشا 30 سال پیش. در حال حاضر همه از توکیو تنها برخی از 230. درس و کیمونو گران هستند با پرداخت وابسته به محبوبیت. و برخی از مهارت های از قبیل شوخ گفتگو که مسن تر گیشا مانند Ikuko به خصوص محبوب ترین ها تنها می تواند به دست آورد در طول زمان است.

"درآمد ما پایین بوده است به صفر" Ikuko می گوید. "من یک بیت از امکانات, اما آن را بسیار سخت بوده است برای آنهایی که جوان است. گیشا, انجمن کمک کرده است با اجاره."

Maki, Mayu, Koiku و Ikuko پوشیدن لباس محافظ و ماسک های صورت که آنها راه رفتن به یک رستوران پس از حضور در یک کلاس رقص (ایسنا)

Mayu, مکی و Koiku تمرین رقص های معمول در طول یک کلاس به طور خاص برای گیشا تنها (ایسنا)

همه گیشا به عنوان مترجمان آزاد همچنین می توانید درخواست برای 1m ین (£7,200) در یارانه های دولتی که او معتقد است بسیاری انجام داد.

"من فقط پر از اضطراب می گوید:" همکار گیشا Mayu, 47. "من را از طریق رفت من عکس ها طبقه بندی شده اند من kimonos. فکر موج دوم ترسانده است."

هنوز هم هر تلاش ساخته شده است. "ما ترتیب همه چیز در بزرگترین اتاق ممکن است می گوید:" Shota آسادا صاحب رستوران لوکس که در آن گیشا سرگرم کند. "هر چیزی برای نگه داشتن این فرهنگ زنده است."

Koiku, Maki, Ikuko و Mayu انجام یک روال رقص (ایسنا)

Michiyo یوکاوا یک گیشا که صاحب یک Akasaka نوار و میزبان های گاه به گاه گیشا, حوادث فکر می کند گیشا ممکن است نیاز به انطباق به طوری که بیشتر مردم عادی می تواند به درک جذابیت خود را.

"آنها یک زیبایی خاص," او می گوید. "آنها رفته ام از طریق آموزش افراد دیگر نیست آنها صرف مقدار زیادی از پول را در این – و آن را ویژه آنها ساخته شده است. با داشتن این ناپدید می شوند خواهد بود و غمگین."

یک کیمونو کمد کمک می کند تا Koiku (ایسنا)

Mayu و Ikuko آماده در Ikuko را به کار در یک مهمانی (ایسنا)

Ikuko ترس گسترش همه گیر می تواند سریع برخی از گیشا به ترک. "در حال حاضر بدترین بدترین," او می گوید.

"چگونه ما می رویم به دریافت از طریق ؟ آن را همه ما از بدن و روح است."

گزارش توسط ایلین دروغ رادیو فرداtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن