ما واقعا ساخته شده برای تعصب و خشونت? کتاب جدید به چالش کشیدن تصورتان از رفتار انسان

مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن

توسط FARDAALEFBA در 25 خرداد 1399

مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن یک سهم و یا اشتراک.

بooks هستند و مدت زمان طولانی در ساخت: هفت سال به طور دقیق در مورد هلندی مورخ Rutger Bregman را جذاب جدید doorstop, بشر: امیدوار تاریخچه. بعید است که او دقیقا موفق انتشار آن همزمان با یک بیماری همه گیر و تظاهرات توده برانگیخته توسط نژادپرستانه و خشونت پلیس اما زمان است با این وجود قابل توجه است. این دو رویداد به قلب از استدلال او به کاوش در کتاب خود: افرادی هستند که اساسا مناسب و معقول مستعد به رسم رنگین کمان, فروشگاه, برای همسایگان خود و محافظت از آسیب پذیر توسط نوعی مقاومت در برابر فریبندگی از Barnard Castle? یا ما ساخته شده برای تعصب و خشونت?

اینها بزرگ و بسیار حساس سوالات آن مورخ حملات با معمول خود را با نام تجاری vim, قدرت فکری و نکات دقیق وظریف. به جای خشک علمی نثر ما یک نوع هلندی شرلوک هلمز با عصبانیت تلنگر در گاو مقدس از پژوهشهای روانشناختی و تخمگذاری خود را ضد استدلال با نفس, سرعت, هیجان انگیز. فرض اصلی است که او مجموعه های خارج برای کم ارزش کردن است "روکش تئوری": این Hobbesian ایده که تمدن یک لایه نازک نگه می دارد که ما تند و زننده, خروس غرایز در چک. دور ما قوانین و دوش و شما چه می کنید ؟ خداوند از مگس.

به جز Bregman دنبال کردن یک زندگی واقعی به عنوان مثال از کشتی غرق کودکان و نوجوانان و آنچه تا به حال کمی در مشترک با ویلیام گولدینگ را جلال ترسناک رمان. به عنوان او بازگو و در سال 1965 شش پسر با سن بین 13 و 16 بودند پس با تغذیه خود در مدرسه شبانه روزی در تونگا است که آنها را به سرقت برده یک قایق ماهیگیری برای فرار به فیجی است. آنها به پایان رسید تا marooned برای بیش از یک سال در یک جزیره سنگی. اما به جای نزولی به هرج و مرج و خونریزی "پسران حال راه اندازی یک کمون با غذا, باغ توخالی تنه درخت برای ذخیره آب باران در سالن تربیت بدنی با کنجکاو وزن یک دادگاه بدمینتون مرغ را با قلم و دائم آتش است." یک پسر افتاد و پایش شکست اما دوستان او موفق به آن را با چوب; وجود دارد روتا برای به اشتراک گذاشتن وظایف و هر گونه استدلال حل شد با ارسال مخالفان به سرد کردن در پایان مقابل این جزیره است.

این البته یک حادثه به جای علوم اجتماعی. اما به عنوان Bregman استدلال می کند و می گوید چیزی در مورد ما منفی تعصب که پروردگار مگس حلقه را به عنوان hauntingly درست است در حالی که این خوش داستان است که به سختی یک پاورقی در ما آگاهی جمعی. و وقتی که می آید به واقعی پژوهش Bregman نیز اهداف خوبی قرار داده و پا زدن در "یکی از بدنام ترین مطالعات علمی تا کنون": زندان استنفورد آزمایش از سال 1971 که از دانش آموزان خواست تا بازی در نقش نگهبانان و زندانی. Infamously یک مدرسه و یک دانش سطحی از قدرت بود تمام آن را در زمان به نوبه خود سالم و دانشجویان به ظالم را وادار به همسالان خود به نوار و زنجیرهای آنها را با این مچ پا.

در Bregman حساب اما چیزی کاملا متفاوت اتفاق افتاده است. سپاه پاسداران شد و به صراحت دستور به رفتار بد و بنابراین اعتقاد داشتند که آنها تا به حال به ژامبون تا نقش خود را برای پژوهش به کار می کنند. حتی پس از "دو سوم از نگهبانان حاضر به شرکت در سادیستی بازی". Bregman نیست برای اولین بار به انتقاد از آزمایش – او به عنوان یادداشت و جامعه شناس فرانسوی Thibault لو Texier نوشت: کتاب محکوم نتايج به نام l ' Histoire d'une mensongeیا داستان یک دروغ است. او در به نوبه خود این روانشناس در پشت این آزمایش Philip Zimbardo است در دفاع از آن به عنوان یک "داستان احتیاطی". جالب Bregman یادداشت های یک فیلم مستند بی بی سی به نام آزمایش اجرا شده توسط روانشناسان در سال 2002. این اقدام به تست همان اصل اما با اخلاق هیئت مدیره و بدون chivvying نگهبانان به عمل مانند هیولا. نتیجه این بود: "ذهن numbingly کسل کننده" که همه در کنار هم و نه به خوبی و توافق برای رفتن به میخانه هم پس از آن.

ارباب مگس ها و استنفورد هستند که نه تنها تیره truisms که شروع به فرو ریختن. اطرافیان نظریه? فیلم دوربین مدار بسته از سراسر جهان نشان می دهد اکثر مردم نمی سکون نباشیم اما عجله برای کمک به کسانی که دچار مشکل هستند. سربازان به کشتن ماشین ؟ از جنگ های داخلی آمریکا به جنگ جهانی دوم تحقیقات ذکر شده نشان می دهد بسیاری از مبارزان ترجیح می دهند به اتلاف زمان در حال بارگیری اسلحه های خود را و یا تیراندازی بیش از دشمن سر. به چالش کشیدن خون ما خیس فرهنگ پاپ Bregman فراموش نشدنی می نویسد: "تصویر پخته شده توسط هالیوود است در مورد به عنوان های زیادی را با خشونت به عنوان پورنوگرافی است که با رابطه جنسی واقعی. در حقیقت می گوید: علم خشونت نیست مسری است, آن را بسیار طولانی گذشته و آن چیزی جز آسان است."

در نگاه اول, این, خوش بینانه, پیام شیشه نه تنها با سیستمیک خشونت که موجب جورج فلوید تظاهرات اما بدترین جنایات تاریخ – رک و راست Bregman اشاره می کند که او در تلاش برای پیدا کردن یک ناشر در آلمان است. اما نوع بشر تبدیل جالب تر و فوری به عنوان Bregman بررسی چگونگی "روکش نظریه" که ما را تشویق می کند به فرض بدترین مردم می تواند سوختگی زندگی استوک نژادپرستی و پیچ و تاب ما نهادهای عمومی.

به خصوص یکی مربوط است به "پنجره شکسته" رویکرد پلیس بود که تا حد زیادی اعتبار برای یک کاهش چشمگیر در نرخ جرم و جنایت در نیویورک است. با سرکوب کوچکترین جنحه نظریه می رود, شما جلوگیری از یک فرهنگ که در آن بزرگتر جنایات ریشه است. اما چه کسی پلیس هدف ؟ Bregman نقل داده ها نشان می دهد که "تنها 10 درصد از مردم برداشت تا برای جنحه سفید" با بسیاری از نوجوانان سیاه متوقف و frisked به صورت ماهانه با وجود داشتن هرگز مرتکب جرمی شده. در Bregman است نمایش "پنجره شکسته مسموم است روابط بین اجرای قانون و اقلیت های زین ناگفته فقیر با جریمه آنها نمی توانند پرداخت و نیز عواقب کشنده". او ذکر مثال اریک گارنر که به کشته شدن یک پلیس سبد در سال 2014 به اتهام فروش سست سیگار و که آخرین کلمات نیز "من نمی توانم نفس بکشم". با وجود این زندگی از دست داده و یا شکسته با توجه به Bregman یک 2015 متا تجزیه و تحلیل نشان داد هیچ مدرکی وجود ندارد که تهاجمی "پنجره شکسته" پلیس چیزی به کاهش جرم و جنایت. او همچنین می نویسد متقاعد کننده در مورد نروژ انسانی و مقرون به صرفه سیستم زندان در مقابل به شدت وحشیانه و نژادپرستانه وضعیت موجود در ایالات متحده است.

این زندان استنفورد آزمایش از سال 1971 اقدام به بررسی اثرات روانی درک قدرت (PrisonExp.org)

کجا این همه ترک در نوع بشر? برخی از جذاب ترین تحقیقات Bregman ذکر است که از دانشگاه ییل است نوزاد شناخت مرکز یا "کودک آزمایشگاه". خبر خوب است ؟ نوزادان به عنوان جوان شش ماه باید یک حس درونی از اخلاق جذب شدن نسبت به عروسک های خیمه شب بازی است که رفتار در یک راه مفید. این بد است ؟ ما به دنیا xenophobes با بچه ها ترجیح می دهند عروسک های خیمه شب بازی هستند که ميانگين اما شبیه به آنها در مقابل نوع اما متفاوت است. نیازی به گفتن این گرایش ذاتی می تواند بزرگ یا پل توسط جوامع ما را انتخاب کنید به ساخت.

وجود دارد هیچ پاسخ آسان در پاسخ به سوال انسان طبیعت و در حال حاضر زمان مناسب برای generalise: نویسنده خودش را به صحبت در مورد حساسیت از انتشار زمان بندی در رسانه ها ظاهر. اما کتاب مثل این یکی بپرسید مهم و نگران کننده سوال در مورد مفروضات است که زیر بنای رویکرد ما به همه چیز از مدارس به زندانها از پلیس به سیاست است. "روکش نظریه" می تواند انجام مردم زیانی در عمیق تر راه از ما متوجه.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن