معرفی صفر تا صد انواع پروفیل

پروفیل چیست ورق های پروفیل فلزی می توانند به عنوان نوعی روکش خارجی به کار گیری شوند و&nb

توسط FARDAALEFBA در 17 آبان 1401

پروفیل چیست

ورق های پروفیل فلزی می توانند به عنوان نوعی روکش خارجی به کار گیری شوند و به طور معمول به جهت ساختمان سازی ، کشاورزی ، صنعتی ، خرده فروشی و موارد دیگر ساختمان ها گزینه استعمال قرار می گیرند. ورق ها ، در طیف وسیعی از "پروفیل قوطی" موجدار و پروفیل های دیگر نظیر ذوزنقه ، سینوسی یا این که نیمه گرد ساخته می شوند.

پروفیل ها از ورق هایی ساخت می شوند که از نحوه خزانه غلتک های تشکیل دهنده تغذیه می شوندترفند های مدرن ایجاد ، اذن می دهد تا فلزات از قبل ساخته شده و کهنه ، اصلی مواد محافظ پوشانده شوند ، یا این که اساسی طیف گسترده ای از رنگ و بافت ، رنگ شوند.

 انواع پروفیل

پروفیل در اشکال و اشکال متمایز ایجاد میشود که اهمیت دقت به ویژگی‌های هر یک در دسته‌های متفاوتی قرار می‌گیرند. به عبارتی پروفیل را می‌توان از لحاظ جنس و شکل و کاربرد آن تقسیم‌بندی کرد

گونه های پروفیل از حیث صورت ظاهر

همانطور که اشاره شد یکی از از انواع دسته‌بندی پروفیل‌ها براساس صورت ظاهری محصول صورت میگیرد که این جور تقسیم‌بندی حاصل شیوه تولید پروفیل است که آن را به پروفیل باز و پروفیل بسته دسته‌بندی می‌کند.

پروفیل باز 

این گونه پروفیل‌ها که حساس مرحله مدت زمان باز هستند در اصطلاح به پروفیل گشوده شناخته می‌شوند، به عبارتی دو کناره مقطعی که اصلی شکاف باشد و به هم جوش نخورده باشد پروفیل باز به شمار میرود که به تیتر نمونه می‌توان به تیرآهن، نبشی، پروفیل Z، میلگرد، ناودانی، تسمه و ... اشاره کرد.

پروفیل بسته

پروفیل بسته که در برعلیه پروفیل باز قرار دارد دارای مرحله بازه زمانی بسته هست و به عبارتی دو لبه پروفیل به هم جوش می‌خورد یا ساخت حفره در محصول، سوای جوش‌خوردگی، محصول را به پروفیل بسته تبدیل می‌کند. به عامل اینکه این نوع پروفیل‌ها توخالی هستند، وزن سبک‌تری هم دارند. از گونه های مختلف پروفیل بسته می‌توان به قوطی، لنگه دری، لوله و ... اشاره کردالبته پروفیل را در دسته‌‌های دیگری جای ارائه می کنند که براساس کالا و کاربرد فرآورده و... است، هر پروفیل بسته و بازی ممکن می باشد کاربردها، کالا و میزان مرغوب بودن مختلفی داشته باشند البته در ادامه برای روشن‌تر شدن مطلب به رخ مختصر به همین دسته‌بندی‌ها اشاره می‌کنیما

انوع پروفیل براساس فرآورده

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد پروفیل‌ها به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می شوند که طی همین فرایندها محصول نهایی میزان مرغوب بودن متمایز پیدا میکند که به تناسب آن کارایی محصول نیز متنوع می‌شود، برهمین مبنا می‌توان گفت پروفیل به طور کلی به دوسته پروفیل صنعتی و ساختمانی تقسیم می گردد که هرکدام از همین دسته‌بندی‌ها ممکن می باشد متاع متفاوتی داشته باشند.

پروفیل آلومینیومی

همین دسته پروفیل به استدلال موادسازنده موجود در مخلوط تولید کننده خود، اهمیت مقاومت بالایی میباشد که این محصول را به جهت به کار گیری در محیط‌های مرطوب مناسب می‌سازد، همینطور رنگ روشن، وزن سبک، مقاومت بالا و شکل‌پذیر پروفیل آلومینیوم، همین متاع را برای به کار گیری در تولید دروپنجره و امور ساختمانی مطلوب می‌سازد.

پروفیل گالوانیزه

طی عملیات گالوانیزاسیون، عنصری از بر روی بر روی فرآورده فولادی کشیده می گردد که به واسطه آن پروفیل مقاوم و ضدزنگ می‌شود.

پروفیل کامپوزیتی

عنصر سازنده پروفیل کامپوزیتی ترکیبی است. در ایجاد همین مدل محصول می‌توان با انتخاب دسته الیاف، عملیات سطحی و رزین مناسب، پروفیلی اصلی مقاومت بالا در برابر حرارت و مواد شیمیایی ایجاد کرد که کاربردهای متنوعی هم دارداین پروفیل سبک است و در برابر خوردگی و ارتعاشات مقاومت بالایی دارد، علاوه‌براین خرید آن هم مقرون به‌صرفه است.

پروفیل استیل

وجود کروم در عنصر تولید کننده پروفیل به ایجاد محصولی اهمیت کالا استیل سبب میگردد که اهمیت خاصیت ضدزنگ بودن و مقاوم در برابر خوردگی و حرارت است، علاوه‌بر همین اهمیت سطحی صاف و خوشگل میباشد که عمده به جهت استعمال در نمای داخلی و خارجی ساختمان و کارها دکوراتیو کاربرد دارد.

پروفیل مبلی

این گونه پروفیل به عامل خاصیت رنگ‌پذیری، آبکاری، فرم‌پذیری و... به جهت به کارگیری در مواقعی مانند ایجاد میز و مبل کاربرد فراوان داردهمین پروفیل که از ورق روغنی ساخته شده ضخامتی کاهش از ۱/۵ میلیمتر دارد

قیمت پروفیل

در چند ماه پیشین به ویژه با شروع شدن سال 1401 ارزش محصولات اهمیت عدم پایداری شدیدی رو به رو شد به همین خاطر فروشندگان پروفیل قیمت ها را به رخ روزمره اعلام می کنند، به این ترتیب به جهت دسترسی آسان مشتریان به آخرین و تازه ترین قیمت پروفیل می توانید به وب سایت ما مراجعه فرمایید.

صرفا نکته ای که برای اخذ ارزش پروفیل امروز وجود دارد همین است که می بایست تا ساعت 10 صبح منتظر بمانید تا نرخ آخری از سوی کارگاه به دفترها مرکزی ما اعلام شود، آن گاه می توانید حیاتی بررسی تارنما و یا تماس تلفنی بها ها را دریافت کنید.

کاربردهای پروفیل فولادی

پروفیل به تازگی استفاده‌های صنعتی زیادی دارد. از صنعت های ماشین تا صنایع نظامی بخش عمده‌ای از فلز سازه‌ها پروفیل هستنداما اهمیت همین وجود، هنوز نیز بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان داردهمینطور پروفیل در بین مصارف مختلف ساختمانی بیشترین استفاده را در ساخت در و پنجره داردهمینطور اشکال نرده‌های حفاظ را حساس به کارگیری از پروفیل می‌سازند. افزون بر این موارد، نرده‌هایی که برای جدا نمودن یک زمین اهمیت صاحب خصوصی از سایر زمین‌ها میباشند غالبا از پروفیل استفاده نموده‌اند. پشت‌بام و سقف خانه‌ها محل دیگری می باشد که قابلیت و امکان دیدن پروفیل را دارند.

به ادله سبک بودن و مقاوم بودن در برابر خوردگی و رطوبت در پروفیل، از آن در سقف منازل به کارگیری می‌کنندهمین به کار گیری در بخش ها مرطوب پررنگ‌تر می‌شود. پروفیل به استدلال داشتن ایمنی بالا و سبکی در بین محصولات فلزی در صنایع پزشکی کاربرد مضاعف داردهمینطور کاربرد پروفیل علی الخصوص در وسایل حمل مریض و حمل مجروح بسیار  است. در پل عابر پیاده هم پروفیل معمولا نقش جدی دارداستدلال این به کار گیری سبکی و ایمنی آن استهمینطور پروفیل قابل حمل آسان هست و ابتکار عمل بالایی به طراح بنا می‌دهد.

معایب پروفیل

پروفیل در کنار تمام محاسنی که دارد، معایب هم دارد. در ارتفاع مقاله بارها کاربردها و خوبی‌های آن را گفتیم؛ اما پروفیل به رخ انبوه در میهن ایجاد نمی‌شودزیرا در  از ماشین‌آلات تولید پروفیل، از تکنولوژی خاصی پیروی میکنند و زیاد گران هستنداین موضوع منجر شده که قیمت پروفیل در کشورمان خیلی مناسب نباشد. از دیگر معایب این محصول، دشوار بودن اتصالشان در محل استفاده است. اتصال پروفیل نیاز به دستگاه مخصوصی به اسم ConXL که تازه می باشد و به وفور در کشورمان وجود ندارد؛ به جهت این هزینه‌های اتصالات پروفیل نسبتا زیاد است.

منبع : ahanhyper.com

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن