سازمان بهداشت جهانی رسما اعلام کرد COVID-19 یک بیماری همه گیر.

تا به امروز نزدیک به 125,000 coronavirus موارد گزارش شده از 118 کشور; بیش از 4000 نفر جان خود را از دست داده اند به بیماری های عفونی.

“ما عمیقا نگران هر دو سطح هشدار دهنده از گسترش و شدت و نگران کننده سطح انفعال” که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus روز چهارشنبه گفت:.

“ما در نتیجه این ارزیابی که COVID-19 می تواند به عنوان یک بیماری همه گیر” او اعلام کرد.

اصطلاح است که اشاره به یک بیماری اپیدمی است که گسترش در سراسر یک منطقه بزرگ (فکر می کنم طاعون آبله و سل و HIV/AIDS) است به اطراف پرتاب شده و سردستی.

“این یک کلمه است که اگر سوء استفاده می تواند باعث بی دلیل ترس” Tedros توضیح داد “و یا غیر قابل توجیه و پذیرش است که مبارزه است منجر به درد و رنج غیر ضروری و مرگ است.”

که ساخته شده آن ارزیابی بر اساس دو عامل اصلی: سرعت و مقیاس انتقال و فقدان تعهد سیاسی مورد نیاز برای کنترل این ویروس.

“اجازه بدهید من روشن” Tedros گفت. “توصیف این به عنوان یک بیماری همه گیر به این معنا نیست که کشورها باید بدهد. ایده این است که کشورها باید تغییر از مهار به کاهش است اشتباه و خطرناک است.”

بر خلاف این است که یک کنترل بیماری همه گیر است که نیاز کشور به “اعتصاب تعادل خوب بین حفاظت از سلامت و پیشگیری از اقتصادی و اجتماعی اختلال و احترام به حقوق بشر است.”

“ما نمی توانیم این را با صدای بلند به اندازه کافی و یا به اندازه کافی واضح و یا اغلب به اندازه کافی” او ادامه داد. “همه کشورها هنوز هم می تواند تغییر این دوره از این بیماری همه گیر.”

مدیر کل نمی خواهید مردم را به تمرکز بیش از حد بر یکی از دلهره آور بیان ،

“به من اجازه دهید به شما برخی از کلمات دیگر که بسیار مهم تر است که بسیار بیشتر عملی” او گفت:. “پیشگیری است. آمادگی. بهداشت عمومی. رهبری سیاسی.

“و بیشتر از همه مردم” Tedros اضافه شده است. ما در این با هم به انجام کارهای درست با آرامش و حفاظت از شهروندان جهان است. این شدنی است.”

بیشتر در Geek.com:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de