‘ما همه اعضای همان نژاد’: جین الیوت در اهمیت آموزش و پرورش در فراموش شده تعصب

تیوی روز پس از مارتین لوتر کینگ جونیور در سال 1968 ترور شد که یک معلم جین الیوت اوراق او طرح درس – آموزش دانش آموزان کلاس سوم سو نماز مورد قضاوت فرد دیگری تا زمانی که شما “یک مایل راه می رفت او کفش – برای یادگیری تجربی ورزش.

او تقسیم کودکان در تمام سفید در Riceville آیووا به دو گروه بر اساس رنگ چشم: قهوه ای چشم دانش آموزان در یک چشم آبی و دانش آموزان و هر کسی دیگری در دیگر. اعضای هر دو گروه درمان مبتنی بر که یکی خودسرانه کیفیت رنگ خود را از irises.

در طی دو روز از راهنما او را متقاعد کرد تا آبی و دانش آموزان است که آنها نه به عنوان هوشمند و شایسته و یا انسان خود را به عنوان قهوه ای چشم همسالان بودند که پاداش برای خود قرار برتری. ورزش نشان داده برای دانش آموزان چگونه به راحتی تعصب می تواند آموخته شود و امیدوارم unlearned.

“نژاد پرستی جهل است بر اساس miseducated. نژادپرستی در نتیجه تعلیم به جای تحصیل کرده” الیوت می گوید از طریق تلفن از خانه اش در آیووا در اوایل ماه جولای. “من نمی sugarcoat نژادپرستی است.”

زمانی که آموزش و یا صحبت کردن با یک خبرنگار او با استفاده از یک سخت تن. هیچ تحمل برای بحث از “رنگ کوری” هیچ نیمپز کردن با آب گرم به اصطلاح سفید, شکنندگی. وجود دارد تنها درک چگونه آن را احساس می کند به بدرفتاری شود بر اساس بی معنی استاندارد.

او غیر قابل انعطاف one-size-fits-all رویکرد ضد نژادپرستانه آموزش و پرورش متفاوت است که از بسیاری از های معاصر نویسندگان و متفکران که تاکید بر اهمیت سخت مکالمات قابل متحد-کشتی جعبه تیک تاک و تاریخی تسلط. شاید به این دلیل است که او دیده است و تاریخ خود را تکرار.

“من متولد سال آدولف هیتلر و فرانکلین روزولت به قدرت در سال 1933. من به یاد داشته باشید آنچه نازی ها را از سال 1933 تا 1945. و من تو را دیدم که همان چیزی که اتفاق می افتد در این کشور که در آن رنگ پوست نگران است” الیوت گفت: یادآوری 1960s.

اگر چه سیاه و رهبران فکری به حال صحبت به طور مستقیم به مردم در مورد نژادپرستی نظاممند برای سالها به عنوان یک زن سفید خودش الیوت قادر به ایجاد درد تبعیض شخصی آنها را با “چشم آبی, چشم قهوه ای” ورزش. آن را غیر معمول نیست برای مشاهده اشک جریان از چشم و چشم آبی و, شرکت کنندگان, که به احتمال زیاد هرگز تجربه جدی تبعیض بر اساس ظاهر آنها.

اپرا وینفری در طول قسمت با جین الیوت (خود/یوتیوب)

که ورزش طنین انداز با مردم منجر به یک شغل دوم برای الیوت. او در سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی در سراسر ایالات متحده از جمله ظاهر در نمایش اپرا وینفری در سال 1992 گفتگو با آنجلا دیویس در سال 2018 و یک صندلی در میز قرمز بحث که همان سال است.

در حال حاضر در میان قوی تر-از-همیشه پشتیبانی برای زندگی مهم نیست و آنچه که ممکن است بزرگترین جنبش اجتماعی در تاریخ ایالات متحده, او بار دیگر به عنوان یک صدای در مسابقه.

آدریانا Cardenas, 24 آگاه شد از الیوت چند هفته پیش زمانی که یک ویدیو از کلاس سوم ورزش به اشتراک گذاشته شده توسط کسی که در Facebook خوراک.

“من به یاد داشته باشید که آن را فوق العاده جذاب تصویری که می بینید بچه ها که بسیار به وضوح نژادپرستانه در ابتدای تصویری کامل انجام دهید 180 تا پایان این ویدئو یاد داشتن درس پس از سه روز. من قطعا فکر می کنم آن را خوب ‘معرفی به نژادپرستی’ تصویری به خصوص برای آن زمان” Cardenas یک مهندس نرم افزار در Austin, تگزاس می گوید. “اما آن است که واقعا وحشتناک است که در آن به اشتراک گذاشته می شود در سال 2020 است.”

“شما فکر می کنید مردم خواهد بود های این رفتن ‘نگاه تا چه حد ما آمده ایم اما به نظر می رسد وجود دارد به سختی هر گونه پیشرفت” او می افزاید.

الیوت آشنا است و با توجه او فیلم را دریافت آنلاین و او خوشحال است که به دیدن گفتگو در مورد نژاد پرستی اتفاق می افتد در رسانه های اجتماعی.

“من فکر می کنم که رسانه های اجتماعی از جمله فیلم های من می تواند و باید یکی از راه هایی که در اثر تغییر در منطقه از رفتارهای نژادپرستانه اما این کافی نیست,” او می گوید. “یادگیری تجربی است موثر تر از تماشای افراد دیگر را تجربه البته.”

جین الیوت آگهی یک چشم آبی, چشم قهوه ای’ ورزش در سال 1970 (خط مقدم)

الیوت است که همه برای رسانه های اجتماعی تغذیه آب گرفتگی با ضد نژادپرستانه منابع و اعتراض تصاویر. آنچه او دوست نداشتن سهولت و سرعت که با آن ویدئوها نمایشگاه خشونت علیه مردم سیاه و سفید پخش آنلاین.

“من فکر می کنم که تکرار نمایش سیاه و سفید مردان کشته شدن توسط پلیس اقدام به تهدید و ارعاب از کسانی که مردان و مادران خود را,” او می گوید. “به نظر می رسد به عمد طراحی شده برای نشان دادن تمام مردان از رنگ چه اتفاقی می افتد به آنها را اگر آنها اجرا گرفتار قانون است.” (اگر چه دوربین های همراه شده اند منادی توسط برخی به عنوان ابزار برای افشای خشونت پلیس گسترش فیلم تحت تاثیر قرار نمی فراوانی از جمله خشونت است.)

الیوت بیش از 50 سال از آموزش به مردم در مورد تبعیض و تعصبات ناخودآگاه آمده اند با چالش های. گذشته از استرس کار اغلب گذاشتن خود به مرکز جهل او ابراز تاسف از درد و رنج است که خانواده اش تحمل کرده است.

“من نمی دانم که چگونه این ورزش کار می کنند. اگر من تا به حال شناخته شده است چگونه آن کار می کنند, من احتمالا نمی خواهد آن را انجام داده اند” الیوت گفت. “اگر من تا به حال شناخته شده است که چهار فرزند ما خواهد بود تف و وسایل خود را نابود خواهد که آنها خواهد بود کلامی و فیزیکی مورد آزار قرار گرفته توسط همسالان خود با معلمان خود و برخی از والدین از همسالان خود, چرا که آنها تا به حال آنچه که جامعه دارای برچسب عنوان یک N-word-عاشق برای یک مادر است.”

یک دانش آموز می شود ناراحت شدند و به چشمان آبی چشم قهوه ای’ ورزش (خط مقدم)

الیوت کودکان ندارد و تنها اعضای خانواده به صورت عواقب. او پدر و مادر خود را از دست داده رستوران کسب و کار پس از تحریم گسترده شوهرش جدا شد از دوست خود و الیوت بود دوری توسط معلمان در مدرسه سیستم.

در 86, Elliott احساس آن همه به ارزش آن است و می گوید او قصد ندارد از پله به عقب از آموزش به مردم – نه تا زمانی که هر فرد می فهمد که مشکل اساسی نژادپرستی در امریکا است که آسان برای شناسایی و رفع کنید.

“فقط توقف و اعتقاد داشتند که وجود دارد بیش از یک مسابقه. متوجه باشید که ما همه اعضای همان مسابقه است. که نژاد بشر” الیوت می گوید. “هر فرد بر روی زمین است و من 30 به 50 ، من واقعا عصبانی من رنگ پریده رو عموزاده زمانی که آنها سوء استفاده پسرعموهای من از رنگ دیگر گروه ها به دلیل رنگ پریده-مردم مواجه جهل در مورد رنگ پوست.”

ایده این است که مردم باید یا نباید دیدن رنگ به چالش کشیده شده است چند بار در مسابقه آموزش و پرورش است. اغلب وقتی کسی ادعا می کند آنها “رنگ کور” آن را رد تجربه از کسانی که متفاوت از آنها.

الیوت می خواهد مردم را به اخراج تفاوت های نژادی و به جای تمرکز بر تنها بودن فام های مختلف. پس هر کس متوجه آنها سرچشمه گرفته از همان محل هیچ کس نباید احساس نیاز به درمان هر کسی متفاوت است. این ایده حمایت علم است اما هنوز دشوار است برای بسیاری از مردم به درک. که بدان معنی است که الیوت نیست توقف هر زمان به زودی.

“زمانی که من می خواهم به ترک ؟ زمانی که نژادپرستان ترک,” او می گوید. “آیا من باید یک کار برای یک عمر ؟ من می ترسم از آن.”

© نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید