وجود دارد چیزی عجیب و غریب در مورد جهان ما, دانشمندان پس از نقشه برداری کیهان

جهان ما این است که خیلی بیشتر “همگن” از انتظار نخواهد بود, دانشمندان گفته اند پس از تولید یک نقشه دقیق از ماده در جهان هستی است.

این یافته ها می تواند نشان می دهد که وجود دارد چیزی است که عمیقا عجیب و غریب در مورد درک ما از جهان است که می تواند نیاز به نوع جدیدی از فیزیک یا اساسا تغییر درک ما از ماده تاریک.

نتایج جدید از کیلو مدرک بررسی و یا بچه ها که با استفاده از رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ به نقشه توزیع ماده در سراسر جهان ما است. تا کنون این جدولها حدود 5% برون آسمان از یک تجزیه و تحلیل از 31 میلیون کهکشان ها هستند که به اندازه 10 میلیارد سال نوری دور است.

تولید یک نقشه دقیق اجازه می دهد تا دانشمندان به بررسی “clumpiness” چگونه کهکشان ها در حال توزیع از طریق کیهان. که اجازه می دهد تا محققان به ساخت یک تصویر از تمام ماده در جهان که حدود 90 درصد است نامرئی ساخته شده از ماده تاریک و شکننده گاز.

که به نوبه خود اجازه می دهد تا ستاره شناسان برای تماشای فرآیندهای است که به تدریج جهان را کمتر همگن و یا به طور مساوی توزیع شده: بخش هایی از جهان که بیش از حد معمول توده جذب ماده از مناطق خود در اطراف آنها است که باعث می شود آنها را کمتر شبیه به کسانی که در بخش های دیگر. انبساط جهان را خنثی که رشد.

از هر دوی این فرایندها توسط گرانش آنها را می توان مورد استفاده برای تست مدل استاندارد کیهان شناسی و مفروضات اساسی فیزیک ما. از آنجا که اجازه می دهد تا ما را به پیش بینی راه است که تغییرات در چگالی تغییر خواهد کرد به عنوان جهان سالخورده این پیش بینی را می توان به این آزمایش با بررسی چگونه همگن یا متفاوت clumped جهان واقعا است.

این مطالعه جدید نشان داد که کسانی که پیش بینی های اشتباه بودند. جهان است که تقریبا 10 درصد بیشتر همگن از ما درک کنونی از فیزیک نشان می دهد.

مانند دیگر یافته های اخیر مانند مرموز اختلاف در گسترش رای از جهان و یا هابل ثابت داده می شود و در عین حال یکی دیگر از نرم افزار در مدل استاندارد فیزیک و می تواند نیاز ما را به تجدید نظر در تصویر ما از جهان است.

“سوال این است که آیا این می تواند حل شود با یک تنظیم کوچک به عنوان مثال با یک تا حدودی پیچیده تر رفتار ماده تاریک تر از ساده فرضیه کاملا بی اثر ‘cold dark matter’,” گفت: Tilman Tröster از دانشگاه ادینبورگ, در بیانیه ای.

اما این تغییر می تواند به مراتب اساسی تر نشان می دهد به عنوان مثال که انیشتین نظریه نسبیت عام می تواند نیاز به جایگزینی.

محققان در پشت مشاهدات جدید مشتاق بودند به استرس است که تمرکز خود را بر دقت در نظر گرفتن اندازه گیری به جای اینکه هر فراز در مورد آنچه آنها می تواند ما را در مورد جهان – و یا آنچه آنها می تواند به ما بگویید که در مورد آنچه که ما باید غلط در مورد آن است.

“به عنوان یک مشاهده شکل شما سعی می کنید به بی طرفی و اندازه گیری به عنوان دقیق که ممکن است بدون نظری تعصبات” گفت: Hendrik Hildebrandt از دانشگاه روهر بوخوم.

“یک چیز روشن است: ما در زمان هیجان انگیز!”

ستاره شناسان به نیاز به اطلاعات بیشتر به مطمئن شوید که نتایج خود را درست است. هنوز هم وجود دارد یکی در 1,000 شانس که نتایج آمد چرا که آنها نگاه کرد به خصوص عجیب و غریب بخشی از جهان است.

که داده های اضافی به زودی خواهد رسید زمانی که نهایی “میراث” بچه ها نقشه منتشر شده است. خواهد شد که 30 درصد بزرگتر از یک جریان و شامل همه بچه ها مشاهدات اجازه می دهد برای مطالعه بیشتر.

ستاره شناسان در سراسر جهان نیز راه اندازی پروژه های جدید به نقشه توزیع ماده تاریک و ماده را از طریق جهان که می تواند نور را در جریان یافته ها و همچنین به عنوان به طور بالقوه ارائه برخی از توضیح برای آنها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

دیدگاهتان را بنویسید