داستان واقعی از ملکه ویکتوریا دوستی با عبدالکریم

عنوان دوم-طولانی ترین پادشاه حاکم در تاریخ بسیار شناخته شده است در مورد زندگی ملکه ویکتوریا او رواقی رفتار او ازدواج پرنس آلبرت و علاقه خود را به هنر به نام چند.

با این حال در سال 2017 انتشار یک فیلم با عنوان ویکتوریا و Abdul آورده طرف دیگر پادشاه را به نور — ارتباط نزدیک او جعلی جوان با یک پیر مرد هندی به نام عبدالکریم در سال های پایانی زندگی خود را.

این فیلم که ستاره Judi Dench به عنوان پادشاه و علی فضل به او محرم است که بر اساس یک کتاب نوشته شده توسط مورخ Shrabani باسو به همین نام است. آن را به بررسی چگونگی این جفت ارز به دست می آمد در هر یک از دیگر و زندگی, چگونه رابطه خود را تحمل بیش از سال و موانع آنها روبرو از انتقاد اعضای خانواده سلطنتی.

در اینجا داستان واقعی ملکه ویکتوریا دوستی با عبدالکریم:

کجا Karim رشد می کنند ؟

کریم که نام کامل محمد عبدالکریم متولد شد در هند در سال 1863 باسو اظهار داشت در کتاب خود. در حال رشد در یک خانواده مسلمان, او دومین فرزند از شش فرزند با یک برادر و چهار خواهر کوچکتر از خود. پدرش مشغول به کار به عنوان یک بیمارستان دستیار برای یک هنگ ارتش بریتانیا.

به عنوان یک کودک, کریم tutored در زبان فارسی و اردو در حال رفتن به کار به عنوان یک کارمند در یک زندان در آگرا که در آن پدر خود را نیز به کار میگیرند.

از زندان فرار یک برنامه توانبخشی برای زندانیان که در آن آنها آموزش دیده در هنر فرش ، در سال 1886 برخی اعطا شد این فرصت را به سفر در سراسر جهان به لندن که در آن مهارت های خود را نمایش داده شد در یک نمایشگاه. زندانیان که رفت و در این سفر انتخاب شده بودند با کمک کریم.

ملکه ویکتوریا و سپس در اواخر دهه شصت در بازدید از این نمایشگاه. پس از آن شاه که او نیز ملکه هند گفت: زندان سرپرست که او آرزو به استخدام دو بندگان هند به عنوان ثبت در توجه به پروردگار Landsdowne موجود در باسو کتاب. دو بندگان خواهد با او کار در طول جشن سالگرد طلایی سال, به مناسبت 50 سال بعد از الحاق به تاج و تخت است.

پس از انتخاب به عنوان یکی از دو بندگان کریم بود و تدریس زبان انگلیسی و یاد گرفتیم در مورد انگلیسی رفتار قبل از ملاقات با ملکه است. او به کار در کنار یک مرد به نام محمد Buksh.

چگونه کریم و ملکه ویکتوریا برای اولین بار ملاقات کرد ؟

زمانی که کریم برای اولین بار به انگلستان سفر کرد او منتظر ملکه در Frogmore خانه در ویندسور که به میزبانی دوک و دوشس ساسکس عروسی پذیرش ممکن است 2018. آن شده است یک مورد علاقه سلطنتی عقب نشینی برای بیش از 300 سال است.

مدت کوتاهی پس از اولین جلسه خود با کریم ملکه ویکتوریا نشان داد در دفتر خاطرات خود را که او تا به حال شروع به یادگیری برخی از کلمات در Hindustani پس از آشنا شدن با دو جدید بندگان. “این است که علاقه زیادی به من برای هر دو زبان و مردم من به طور طبیعی هرگز به تماس واقعی با قبل از,” او نوشت: به عنوان ثبت شده در باسو کتاب ویکتوریا & Abdul: داستان واقعی از ملکه نزدیک محرم.

Kari به زودی شروع به تدریس ملکه اردو یکی از عمده زبان در آسیای جنوبی و در حال حاضر زبان ملی پاکستان است. از وجود رابطه خود رفت و از قدرت به قدرت است.

در سال 1888 سال پس از کریم وارد شده بود در انگلستان برای جشن سالگرد طلایی ملکه ویکتوریا اعطا شده او را به یک سمت جدید با عنوان “منشی”, به معنی نقش خود را به عنوان شخصی معلم زبان. اما مکالمات خود را نه تنها نگرانی های زبان. این جفت ارز نیز صحبت در مورد موضوعات از جمله فلسفه و سیاست, کریم را شرح حال, Sushila آناند گفت.

در طول 14 سال دوستی که به طول انجامید تا زمانی که ملکه ویکتوریا مرگ در سال 1901 پادشاه ساخته شده علاقه او را برای کریم آشکار است. به عنوان بخشی از نقش خود در خانواده سلطنتی او تحت نظارت دیگر بندگان هند و اختصاص یک اتاق در ملکه و مستغلات Balmoral قلعه در اسکاتلند است. و در سال 1899, کریم منصوب شد فرمانده سفارش (CVO) یک افتخار داده به او بر پادشاه 80th birthday عنوان گزارش در لندن روزنامه در 30 مارس آن سال.

اما دیگر اعضای خانواده سلطنتی را پادشاه میل برای این مرد جوان, و آن را روشن آنها نمیخواستند او را به درمان بالاتر از رتبه بنده. و زمانی که آنها خود را ابراز تنفر برای کریم ملکه ایستاده بود زمین خود را در دفاع از او.

چگونه سلطنتی خانواده واکنش نشان می دهند به توسعه روابط خود ؟

یکی از دلایل که چرا بسیاری ممکن است از آن آگاه نبوده است ملکه ویکتوریا دوستی با کریم بود چرا که بسیاری از مکاتبات خود را سوزانده شد. پس از ساخته شده خود را برای مخالفت کریم روشن در طول ملکه عمر پس از مرگ او پسر ارشدش ادوارد دستور داد که نامه بین این جفت ارز بود نابود آناند و باسو نوشت: در آثار ادبی در مورد کریم زندگی.

افراد در خانواده سلطنتی به حال تایید نشده از “پیشرفت سریع” کريم به ملکه ویکتوریا محرم نزدیک اظهار داشت پادشاه شرح حال Carolly اریکسون در او کمی Majesty: زندگی ملکه ویکتوریاکه گفت که “مسابقه خود را ساخته شده تمام احساسات اجرای داغتر علیه او”.

“Racialism شد یک معضل سن; آن رفت دست در دست با اعتقاد به تناسب بریتانیا جهانی دومینیون. برای پوست تیره, هند قرار داده می شود بسیار تقریبا در یک سطح با ملکه سفید بندگان تمام شد اما غیر قابل تحمل برای او به غذا خوردن در همان جدول به عنوان آنها را برای به اشتراک گذاشتن در زندگی روزمره خود مشاهده می شد به عنوان یک خشم” اریکسون نوشت.

باسو نویسنده ویکتوریا و Abdulگفت: زمانی که او کشف خصوصی مقالات نوشته شده توسط اعضا از ملکه خانوار از جمله پادشاه, دکتر, Sir James Reid. در یک مقاله رید ساخته شده اعتراض خود را به کریم کاملا روشن نوشته است که ملکه در حال توسعه “منشی شیدایی”.

مورخ اظهار داشت که کریم به تصویر کشیده شده است به عنوان یک “سرکش” در غرب شرح حال به عنوان یک فرد “که دستکاری ملکه کردم و معروف” به همین دلیل است که او می خواست به بررسی زندگی خود و رابطه اش با ملکه ویکتوریا در جزئیات بیشتر.

چگونه دوستی خود را به یاد ؟

باسو اول را به دست آورد علاقه کریم پس از لکه بینی یک نقاشی از او در آزبورن خانه در جزیره موجود زنده سابق محل اقامت ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت. “من می دانستم که عبدالکریم آمده بود از هند به انگلستان برای خدمت به ملکه ویکتوریا در سال 1887 اما این پرتره به من گفت که او می خواهم نقاشی شده به عنوان یک نجیب man” او گفت که او تا به حال شده است نقاشی “به زیبایی با رنگ قرمز و طلا” و به تصویر کشیده برگزاری یک کتاب است.

پس از انجام تحقیقات به کریم زندگی باسو فکر می کردم که تمام مکاتبات بین او و ملکه ویکتوریا نابود شده بود, به عنوان در هر پادشاه ادوارد هفتم سفارشات. اما او موفق به تماس با کریم را به فرزندان نشان داد که آنها تا به حال خود را نگه داشته مجلات امن است. کریم نیست که هر یک از فرزندان خود را به عنوان او و همسرش قادر به باردار شدن, بنابراین فرزندان او آمد از بستگان خود را.

“هنگامی که [مجله] بودند به دست من آن شگفت انگیز بود لحظه” باسو گفت. “وجود دارد یک خط در یک که می گوید:” هر کس دست این آبشار به من امیدوارم که آنها مانند این داستان است.’ و پس از بیش از یک صد سال از آن افتاده بود به دست من.”

در حال حاضر با داشتن یک کتاب نوشته شده است در مورد ملکه ویکتوریا و کریم, کشف خود را در مجلات موجب باسو به تجدید نظر در نشریه برای چاپ دوم. این کتاب مبنایی برای سال 2017, فیلم ویکتوریا و Abdulکه در آن دنچ و فضل ، اگر چه این فیلم ارائه می دهد یک fictionalised نسخه از دوستی خود باسو تاکید کرد که حوادث است که در این ویژگی هم رخ می دهد.

“این چیزی است که آن را داستان این واقعیت است. هر آنچه که نشان داده شده است بر روی صفحه نمایش در واقع اتفاق افتاده است — آن را در برخی از پخته-up ‘گوهر در تاج’ راج نوستالژی داستان. این اتفاق افتاده است. ملکه ویکتوریا آموخته اردو او می خواست او انبه و او ایستاده بود توسط Abdul Karim. آن را برای تلفن های موبایل مانند یک فانتزی اما آن نیست.”

ویکتوریا و عبد بودن است نشان داده شده در BBC2 در چهار شنبه 11 مارس در 9.15 pm.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>