Snapchat بررسی خود را پس از کارمندان سابق صحبت کردن در برابر ‘نژادپرستانه’ فرهنگ کار گزارش ادعا

ضربه محکم و ناگهانی این شرکت در پشت, عکس های برنامه SnapChat, راه اندازی شد, رسیدگی به اتهامات نژادپرستی و تبعیض جنسی علیه خود را.

با توجه به منابع ناشناس که صحبت به خودی کسب و کار, قانون شرکت ویلیامز Kastner تماس فعلی و سابق کارکنان زیر یک گزارش از Mashable که در آن کارمندان سابق بازگو داستان های نژادی و تفرقه است.

“آن را به طور مداوم در یک نبرد اساسا استدلال با مردم در مورد خود whitewashed نمایش از آنچه محتوای خوب بود” سابق ضربه محکم و ناگهانی کارمند گفت. “برخی از روزها ما احساس می شد کار ما به مبارزه برای این صداها و روز دیگر آن را بیش از حد خسته کننده و حتی قرار است که مبارزه کنند.”

کارمند بود و بنا به گزارش ملاقات با مقاومت از مدیر خود را برای مایل به استفاده از یک عکس از یک سیاه رقص اواز یا موسیقی دو نفری به عنوان رهبری تصویر به صورت یک داستان در مورد رقص. که مدیر گفت که آنها می خواستند به استفاده از یک “دوستانه چهره”.

در طول تاریخ افرادی بوده اند کلیشه ای به عنوان خشن تر و تهاجمی تر از مردم از سایر نژادها می باشد.

“[مدیر] نمی دانم که آنها چه کسانی بودند و آن را واقعا یک مسئله بزرگ که به ‘چرا ما چیدن این افراد به تصویر داستان” این کارمند سابق گفت. “در آن زمان آنها تا به حال میلیون ها نفر از پیروان به عنوان آنها در حال حاضر. اما او در زمان که تصویر به عنوان یک چهره دوستانه: دو جوان در ماسک.”

که همان مدیر در حالی که اسنپ چت شد ایجاد محتوا برای نیویورک هفته مد در سال 2017 گفت که “بیش از حد بسیاری از مردم سیاه و سفید در [] داستان” و اسنپ چت را مخاطب احساس مانند “ما را ندارد و این برای آنها” گزارش شده است.

کارمند سابق دیانا Baik همچنین نوشته شده در توییتر در مورد تجارب خود را با ضربه محکم و ناگهانی. Baik گفت که یک مدیر از او خواست به جای جرقه بزند از مردم با مردم از دیگر نژادها.

“ما واقعا قدردانی دیانا صحبت کردن در مورد تجربه خود را در ضربه محکم و ناگهانی” این شرکت گفت: در زمان.

“چه دیانا توصیف نمی کند و منعکس کننده ارزش های ما و یا آرمان به عنوان یک تیم برای ارائه محتوا است که نشان دهنده تنوع Snapchat جامعه است. ما در حال بررسی این اتهامات و اقدامات لازم را به همه چیز را راست.”

ضربه محکم و ناگهانی مدیر عامل شرکت اوان اشپیگل نیز گزارش گفت: آن را نمی خواهد آزادی تنوع گزارش – چیزی که بسیاری از دیگر شرکت های فن آوری انجام داده اند. آقای اشپیگل گفته است که انجام این کار در واقع normalises به جای مقابله با تبعیض در صنعت.

اشپیگل گفت: “من همیشه نگران است که انتشار داده که علنا تنها تقویت ادراک آن فناوری است نه یک محل برای گروه کمتر” است و آن ساخت “خود ما نسخه جدید از یک تنوع گزارش”.

در یک بیانیه محکم و ناگهانی گفت که آن را “به طور کامل متعهد به عموم انتشار ما تنوع اعداد همراه با برنامه های ما برای تغییر معنی دار.”

Snapchat تا به حال تعدادی از مسائل با نژادپرستی در طول سال. این شامل یک yellowface فیلتر که تحریف مردم ویژگی های صورت تا مژه های خود را نگاه گسترده تر و دندان های خود را نگاه بزرگتر – یک کلیشه از شرق آسیا مردم است.

به تازگی این شرکت مجبور به عذر خواهی برای یک Juneteenth فیلتر که تشویق کاربران به لبخند به شکستن زنجیر در برابر پان-آفریقایی پرچم. فیلتر مورد انتقاد قرار گرفت به عنوان “تن-ناشنوا” و نشان دهنده “چگونه [Snapchat را] تیم فاقد تنوع لازم را برای جلوگیری از این ضمنی و تعصب.”

Snapchat گفت: فیلتر رفته بود از طریق این شرکت بررسی روند که به دلایل نامشخص باقی می ماند تا زمانی که تحقیقات خود را به اتمام است.

“ما در حال بررسی این که چرا این اشتباه رخ داده است به طوری که ما می تواند جلوگیری از آن در آینده” ضربه محکم و ناگهانی گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید