دانشمندان شگفت زده به عنوان ” هیولا ستاره به طرز مرموزی از بین می رود

یکی از عظیم ترین و روشن ستاره در جهان محلی به طرز مرموزی از نظر ناپدید شد.

ستاره واقع در حدود 75 میلیون سال نوری دور در Kinman کوتوله کهکشان – دیگر نمی تواند دیده می شود و دانشمندان مطمئن نیستند که چرا.

محققان کشف مرموز محو زمانی که آنها در تلاش برای نگاه ستاره به یادگیری بیشتر در مورد چگونه بسیار عظیم ستاره ها می میرند. ستاره تا به حال شده است به طور گسترده مورد مطالعه بین سال های 2001 و 2011 از طریق مشاهدات نشان داد که آن را به نظر می رسد در اواخر مرحله از زندگی خود و بنابراین به نظر می رسید یک هدف مناسب برای تحقیقات جدید است.

“به جای آن ما را شگفت زده برای پیدا کردن که این ستاره ناپدید شده بود!” گفت: اندرو آلن, کالج ترینیتی دوبلین دانشمند که چراغ مطالعه, در بیانیه ای.

ممکن است که ستاره خود را از دست داده روشنایی و پنهان شدن توسط گرد و غبار. اما بیشتر غیر منتظره, ستاره توانست درگذشت بدون انفجار یک ابرنواختر و به جای سقوط به یک سیاه چاله است.

“اگر درست این خواهد بود که برای اولین بار مستقیم تشخیص چنین یک هیولا ستاره پایان دادن به زندگی خود در این شیوه گفت:” آقای آلن.

چنین کشف می تواند تغییر درک ما از چگونگی عظیم ستاره ها می میرند. در حال حاضر ما داستان آنها انتظار می رود به فوران به یک ابرنواختر به عنوان زندگی خود را به پایان می آید اما به نظر می رسد که n به اتفاق افتاده اند.

این Kinman کهکشان کوتوله است که در صورت فلکی دلو و بسیار دور است که ستاره شناسان قادر به دیدن خاص ستاره ها. به جای آنها می توانید انتخاب کنید تا خاص و امضا از برخی از آنها.

کسانی که امضا نشان داد که یک ستاره شناخته شده به عنوان “نورانی آبی متغیر” است که 2.5 میلیون برابر روشن تر از خورشید ما. این ستاره ها در خصوص کوره از چرخه حیات و پس از تغییر سرعت – اما تمایل به ترک برخی از امضا که می توانند توسط دانشمندان است.

اما هنگامی که محققان به عقب نگاه کرد به کهکشان در سال 2019 آنها یافت می شود نه هیچ اثری از ستاره و یا از ابرنواختر که نشان می دهد آن مرگ است. به جای هدف به نظر می رسد به ناپدید شده اند

“این امر می تواند بسیار غیر معمول برای چنین یک ستاره عظیم به ناپدید می شوند بدون تولید روشن ابرنواختر انفجار گفت:” آقای آلن در همان بیانیه.

به مطمئن شوید که آنها تا به حال به سادگی از دست رفته مورد انتظار امضای محققان تبدیل شده به یک سری از ابزار در رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ به سمت نقطه ای که در آن باید شده اند. اما با وجود ماه از کار و انواع مختلف در تلاش برای پیدا کردن ستاره آنها قادر به پیدا کردن هر گونه اثری از آن است.

“ما ممکن است شناسایی یکی از عظیم ترین ستاره جهان محلی رفتن به آرامی به شب” گفت: عضو تیم خوزه Groh نیز از کالج ترینیتی دوبلین.

محققان سپس از طریق بررسی, پیر آرشیوی داده و دریافتند که ستاره شده بود تحت مشغول دوره از فعالیت است که احتمالا به پایان رسید در سال 2011.

آنها امیدوارند که بیشتر کار می کنند با این حال بیشتر ابزار می تواند قادر به نشان می دهد ستاره های دوردست را با جزئیات بیشتر و کمک به فاش کردن آنچه اتفاق افتاده است به ناپدید شدن ستاره و دیگران آن را دوست دارم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>