رستوران باز: آنها بی خطر و چه جدید قوانین و دستورالعمل ها?

در روز شنبه 4 جولای, وجود خواهد داشت یک سری از مستند-کاهش اقداماتی است که بارها و رستوران و آرایشگاه و سایر خدمات در انگلستان می تواند بازگشایی ،

برای بسیاری از مردم پس از سه ماه در مستند بودن قادر به ترک خانه برای چنین فعالیت های اوقات فراغت بازگشت به یک رستوران خواهد بود درمان (نه به ذکر است بیشتر شستشو).

اما چگونه امن هستند رستوران? آنها یک محیط پرخطر برای Covid-19 انتقال? مستقل خواسته دانشمندان درباره خطر درگیر و بهترین روش برای امن نگه دارید.

چه قوانین دولتی می گویند ؟

از 4 جولای رستوران ها و کافه ها می تواند بازگشایی ارائه آنها به دنبال قوانین مشابه به میخانه. این شامل اجباری جدول خدمات اختصاص یک عضو از کارکنان در هر جدول و تشویق استفاده از تماس با ما سفارش از جداول.

رستوران ها باید اطمینان حاصل شود کارکنان نگه داشتن دو متر فاصله که در آن ممکن است (و یا یک متر “با کاهش خطر” که در آن دو متر است و نه قابل دوام قابل قبول است) از مشتریان در هنگام گرفتن سفارشات و اگر شما نمی توانید در جدول خدمات پس از آن اطمینان حاصل شود کارکنان ایستاده در پشت یک صفحه نمایش و یا جدول را به ارتباط برقرار کردن با مشتریان است. Nandos نیز ممکن است نگاه کمی متفاوت به عنوان قوانین می گویند رستوران باید حداقل رساندن تمام مشتریان خود خدمات مواد غذایی و یا کارد و چنگال.

و هیچ استفاده بیشتر از جمعی بطری سس گوجه فرنگی: provide تنها یکبار مصرف چاشنی و یا تمیز کردن غیر یکبار مصرف ادويه ظروف پس از هر بار استفاده.

رستوران ها نیز نیاز خواهد بود برای نگه داشتن موقت ثبت مشتریان و بازدید کنندگان به مدت 21 روز به منظور کمک به بیمه خدمات درمانی تست و ردیابی کردند. این باید بسیار ساده تر از بارها به عنوان رستوران هستند احتمال بیشتری برای رزرو سیستم در حال حاضر در محل.

چگونه امن هستند رستوران?

مواد غذایی است که احتمالا امن تر از یک نوشیدنی به دلیل “مواد غذایی است که به طور معمول داغ پخته شده است و پس از آن شاید نشسته در زیر یک لامپ حرارتی – که به احتمال زیاد برای کشتن این ویروس از یک اتاق متوسط آبجو در خدمت سرد شیشه ای”. “است که احتمال بیشتری برای حمل از آلودگی مواد غذایی” توضیح می دهد که دکتر سیمون کلارک استاد میکروبیولوژی در دانشگاه ریدینگ اما به طور کلی “خطر یک رستوران یا کافه به طور کلی بسیار شبیه به یک میخانه”.

دکتر رابرت دینگولل استاد جامعه شناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت و در وزارت بهداشت را Nervtag (جدید و در حال ظهور تنفسی ویروس تهدید گروه) که توصیه افسر ارشد پزشکی در مقابله با تهدید ناشی از ویروس های جدید موافقت می کند: “کارد و چنگال و بشقاب در حال رفتن را از طریق ماشین های ظرفشویی و سترون در دماهای بسیار بالا پس به احتمال زیاد خوب است.”

چه می توانید انجام دهید برای نگه داشتن خود را امن است ؟

  • نگه داشتن خود را رزرو کوچک. اگر چه شما مجاز به جمع آوری در داخل خانه با افراد خارج از خانواده شما وجود دارد تنها می تواند حداکثر از دو خانواده در حال حاضر.

  • ماندن در جدول خود را. شما باید تشویق به ماندن با خانواده خود گروه به هر حال اما در بارها کارشناسان نشان می دهد اقامت با خانواده خود گروه به جای گرفتن تا به سفارش و یا رفتن به شمارنده به پرداخت. این همچنین شامل تلاش برای جلوگیری از استفاده از توالت اگر ممکن است در طول رستوران خود را ببینید.

  • آیا استفاده از جمعی از کارد و چنگال. Dr دینگولل می گوید در نظر گرفتن کارد و چنگال از جمعی گلدان روی میز است “احتمالا ایده خوبی نیست” آن را به عنوان ممکن است شده اند وجود دارد قبل از ورود خود را – دریافت کارد و چنگال با وعده غذایی خود را. بسیاری از رستوران ها باید انجام دهند این به عنوان بخشی از خود را Covid-secure اندازه گیری به هر حال.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید