Oumou sangare: 'مردم نیازی به صحبت می کنند زبان خود را به درک آنچه شما در حال تلاش برای گفتن'

Oumou Sangaré بی باک است. در 52, مالی هنرمند مواجه پادشاهان و او را به مبارزه طلبیده کشور استانداردهای محدود ب

توسط FARDAALEFBA در 10 تیر 1399

Oumou Sangaré بی باک است. در 52, مالی هنرمند مواجه پادشاهان و او را به مبارزه طلبیده کشور استانداردهای محدود برای زنان است. متولد در باماکو مالی و سرمایه او صدای آفریقا یکی از این قاره را بیشتر تکریم ستاره های بین المللی. آهنگ های او که مقابله با چند همسری و ازدواج کودکان در حالی که جشن توانمندسازی زنان بودند رادیکال در دهه هشتاد و باقی می ماند بنابراین در حال حاضر. این برنده جایزه گرمی هنرمند نیز یک کسب و کار قدرتمند رهبر با معاملات در صنعت هتل و خودرو خود شرکت. برای او هر چند موسیقی را همیشه اول خواهد آمد.

من از ترس که من متزلزل و ضعیف سیگنال تلفن ممکن است irk اما او معلوم می شود واجب بیمار حتی با سه ماهه نوزاد (نوه او که متولد نیویورک) سرقت توجه او. Sangaré و اعضای خانواده او در گیر شده اند وجود دارد از مستند اقدامات اجرا شد و او طبعا مشتاق به خانه. در عین حال وجود داشته است لحظات فوق العاده – او لذت می برد پخت و پز برای کودکان و گوش دادن به آنها را به بازی. "از آن شده است یک لذت برای ارتباط مجدد با این خانواده پیله" او می گوید: به عنوان کودک gurgles دور در دامان او ("دیدن او با معرفی خودش به شما"). "این یک دهه پس از من تا به حال چنین یک استراحت. من فکر می کنم این بیماری همه گیر را فعال کرده ما را به مردم نزدیک تر برای قرار دادن همبستگی در هسته اصلی جامعه و فکر می کنم بیشتر دسته جمعی."

Sangaré صدای اتحاد earnt او را به عنوان "نغمه سرا از wassoulou اشاره" پس از این منطقه تاریخی که در آن برخی از مالی مهم ترین موسیقی سنت متولد شد. او در بر داشت خودش را در تقاضا هنگامی که او شروع به آواز خواندن با مادرش در مراسم عروسی سنتی و تعمید در سن پنج. او پس از اولین آلبوم 1989 را Moussolou ("زنان") منتشر شد او امضا به یک کمپانی ضبط, جهان, مدار, و به دست آورد به رسمیت شناختن ملی سالخورده 21. آمیختن سنتی wassoulou اشاره ابزار کمال n'goni, چنگ, این, djembe, درام, karinyan فلزی لیسه های calabash (سازهای کوبه ای) – با فانک, گیتار, رشته ها و عناصر الکترونیکی او با موفقیت افتخارات میراث او را در حالی که صدایی کاملا مدرن است.

جدید, آلبوم صوتی ارائه می دهد زیبا, stripped-down نسخه از این آهنگ ها که به نظر می رسد در سال 2017, آلبوم Mogoya (تقریبا ترجمه برای "مردم امروز"). آن را به عنوان پیچیده یک آلبوم به عنوان شما می توانید برای امید; بدون synths معرفی شده توسط تیم تولید آلبرت (وینسنت Taurelle, لودویک برونی و وینسنت Taeger) شما متوجه چگونه Sangaré موفق در جشن سنت در حالی که در آغوش مدرن است. پویا درب بازکن "Kamelemba" او هشدار womanisers تیز شهامت و صدای تودماغی از kamele n'goni. "Yere Faga" یک آهنگ در مورد خودکشی در لحن جدی تر در مقایسه با اصلی – و سرشان danceable – نسخه, که برجسته اواخر نیجریه افسانه ضربت زنی تونی آلن.

Sangaré نشان داد که خلق و خوی از آهنگ ها و تفسیر خود از آنها به طور چشمگیری تغییر توسط ضبط آنها را در شرایط زندگی – هیچ تکثير و بدون هدفون. "ما بین خودمان مانند یک خانواده در خود ما حباب بازی در مقابل تماشاگران کوچک," او می گوید و توضیح داد که چگونه امتیوی نسخه های مجاز فضای بیشتر برای صدای او و برای هر نوازنده است. "آن را آورده چیزی بسیار صمیمی خود به خودی و طبیعی – آن همه چیز در مورد اجازه دادن به رفتن. آن را خام!"

Sangaré با انجام گروه او در لا Cigalle پاریس در سال 2018 (رکس)

Sangaré است که هنوز هم آوازی ضد چند همسری مبارز و معروف یک بار انجام شده یکی از آهنگ های او در مورد این موضوع در مقابل Mswati سوم پادشاه Eswatini (که قبلا سوازیلند) و سپس-16 همسران. او می خندد در حافظه اگر چه او استرن زمانی که او صحبت می کند, این مردان خود را دارند. "هر سال آنها [Mswati و پدر مرحوم] را جدید پس برای من این بود که واقعا حق مناسبت به صحبت کردن در مورد آن." در سال 2002 Mswati III ناشی از داد و بیداد و محکومیت از سازمان عفو بین الملل که زینه Mahlangu, یک, پس از 18 سال دختر دبیرستانی مجبور شد برای تبدیل شدن به یکی دیگر از همسران خود. "این است که بدترین چیزی که شما می توانید برای یک زن – درمان او را مانند یک شیء یا یک حیوان به جای انسان" Sangaré می گوید. اگر زن رضایت او روشن او هیچ مسئله اما "اگر زن نمی خواهید به درمان می شود, به این ترتیب, این طبیعی نیست".

او احساس خوش شانس است که مردم باید همیشه توجه به آنچه او برای گفتن دارد – "این یک امتیاز بزرگ". حتی در آغاز زندگی حرفه ای خود را زمانی که او می خواند در خیابان های باماکو در مورد او و مادرش زندگی سخت او به یاد می آورد حرکت مخاطبان خود را به اشک. "این نشان دهنده شرایط زندگی خود را و آنها را شناسایی و با داستان من," او می گوید. Sangaré بود فقط دو سال از زمانی که پدرش رها مادر Aminata Diakité برای همسر دوم و مهاجرت به ساحل عاج. آن Diakité – باردار و در حال حاضر در تلاش برای بالا بردن Sangaré و خواهر و برادر او – که به تدریس Sangaré چگونه به خواندن و از او به ارث برده او روح انعطاف پذیر. آهنگ او "Minata Waraba" ("Aminata Lioness") می پردازد ادای احترام به او و مادرش شجاعت. "مادر من همیشه به من می دهد مشاوره زمانی که من نوشتن آهنگ من," او می گوید.

از طریق مبارزه برای حقوق زنان Sangaré متوجه شدم که چگونه موسیقی می تواند تاثیر تغییر دهید. با افتخار او لیست برخی از عناوین شناخت و کار بین المللی در سیاست و مسائل اجتماعی: فائو سفیر حسن نیت فرمانده منظور از هنر و حروف فرانسه... "و از همه مهمتر مالی مردم هنوز هم به حمایت از من و گوش دادن به موسیقی من". او شمارش Bob Marley و "ماما آفریقا" خودش Miriam Makeba میان او زود تحت تاثیر قرار; هنرمندان است که الهام بخش او را با خود outspokenness و پیروزی خود را از طریق مبارزه است. "به عنوان [Makeba] همچنین با استفاده از زبان بامبارا من درک مبارزه خود را از سن جوان," او می گوید. "یکی دیگر از شجاع که به طور مداوم به مبارزه برای تغییر ناعادلانه جهان است."

'اگر آن را عاطفی مردم آن را درک کنند و اگر آن را ریتمیک و رقص مردم درک کنند که بیش از حد' (Benoit Peverelli)

هر کسی که شاهد Sangaré اجراهای که او در جریان سنتی روپوش و قوی کفش پاشنه بلند می دانید چه جذابیت و شکوه حضور او است. صدای او دارای یک متعالی کیفیت قادر به انتقال عمق احساسات – یک soulfulness – که حرکت روح است. به آواز خواندن در آن انعطاف کمربند و تماس های می آید به طور طبیعی به عنوان تنفس و این که چرا موسیقی خود را متصل با بسیاری از مردم در سراسر جهان است. "وقتی کسی شما را می بیند بازی آنها نمی نیاز به صحبت می کنند زبان خود را به درک آنچه شما در حال تلاش برای گفتن," او می گوید. "اگر آن را عاطفی مردم آن را درک کنند و اگر آن را ریتمیک و رقص مردم درک کنند که بیش از حد. که زیبایی از موسیقی است." من حس او را مشتاق به بازگشت به خانواده خود را بنابراین من قرار دادن تا چیز عذرخواهی فراوان برای من عصبی ، "براوو" او اصرار دارد خنده من دور ناامنی با او گرم و غنی صدا. "براوو."

صوتی است که در حال حاضر از طریق Nø Førmattinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب