یکی مرد جهان شکستن رکورد تلاش برای صعود به هفت قله

یکlmost 3,500 روز بعد به عنوان فلج کننده درد در کمر فوران در اسپاسم با هر گام دانیل گاو clambered بیش نازک تاج

توسط FARDAALEFBA در 13 تیر 1399

یکlmost 3,500 روز بعد به عنوان فلج کننده درد در کمر فوران در اسپاسم با هر گام دانیل گاو clambered بیش نازک تاج از سنگ و نگاه کردن بر روی یک بی نهایت. از قله کوه وینسون بلندترین قله در قاره قطب جنوب, او می تواند از nunataks است که رفتن را از زمین مانند اهرام سنگ; ورق از یخ آبی که از ذوب یکپارچه به افق. برای یک لحظه تنفس در کاغذ نازک هوا در 16,050 ft آن را احساس به عنوان اگر او ایستاده در لبه زمین. "این است که نزدیک ترین من تا کنون به حال بر روی یک سیاره دیگر است."

در 36 سال پس از سفر شامل هر قاره زندگی و مرگ وسواس و پشتکار بی پایان گاو تا به حال تبدیل شدن به جوانترین فرد در تاریخ – توسط بیش از یک دهه به صعود هفت قله و هفت آتشفشانی قله کوه پیمایی حشرات آلوده مرداب زمین های قبیله ای و به سختی جدولها برج های یخ. پس از ژست گرفتن برای عکس ها و مارک نقطه در دستگاه ردیابی GPS, او با استفاده از آخرین انرژی خود را به زانو زدن و پر کردن بطری با برف.

****

سی و یک متر بالاتر از سطح دریا. ملبورن.

در برخی از نقطه در طول دوران کودکی خود را دانیل Bull شد گریبانگیر توسط یک شیفتگی برای ارتفاع. نبود یک لحظه به طور دقیق وجود دارد که این تصویر از Matterhorn – "شکوه اوج" – در کلاس درس معمولی کودکی آیین از بالا رفتن از درختان و دیوار اما هیچ چیز نمی تواند کاملا توضیح دهد که چرا او در بر داشت خود را در سن 15 خیره کردن یک آبشار یخ زده در استرالیا در رشته کوه های آلپ. جایی در آن سال های شکل گیری هر چند ایده برای همیشه تسلیم: برای شروع در ساحل و "رسیدن به عنوان بالا به عنوان مثل انسان ممکن است."

در حالی که اتمام مدرسه او می خواهم شروع به کار به عنوان یک کارگر پرداخت به 1000 آجر در روز به 50 دلار به صندوق در دوره های کوهنوردی و آموزش بقا. او آموخته است که چگونه به ساخت غارهای یخ و مدیریت اکسیژن لوازم بخوانید درباره معروف کوهنوردان و تماشا بی شماری فیلم های مستند. و مدت کوتاهی پس از خروج از مدرسه او عازم هیمالیا برای اولین بار.

دانیل گاو summitted اورست در 22 مه 2008 (Daniel گاو)

سر ادموند هیلاری برای اولین بار به قله اورست (به همراه تنزینگ نورگی) هنگامی برچسب آما Dablam "unclimbable"; یک 22,349 ft اوج که سایه در طول مسیر به سمت قله اورست basecamp. برای گاو نر آن را یک خطر ناک اما بی پروا خوش بینانه انتخاب اول است. خیره شدن و خشک و بدون تناسب اندام و یا می دانید که چگونه به او رسیده اجلاس در یک تیره و تار دولت است. اما در شروع تبار – به طور معمول خطرناک ترین بیت از هر صعود – او موفق به درک که یکی از عمودی طناب مهار به صورت صخره حال منجمد بیش از. به عنوان او خم شدن به عقب بیش از لبه به فرود در حدود 50 متر در او کاهش یافت به رایگان قرار می-گیرند.

غلبه بر وحشت او با استفاده از دست آزاد خود را به نوسان یخ و تبر به شدت لگد زدن به گربه خود را به صورت یک پیشنهاد برای ایجاد هر شکل از اصطکاک است. در نهایت فقط ثانیه دور از یک زندگی-تهدید به آسیب یا شاید بدتر از چکمه های خود را گیر به یخ باعث ستون فقرات خود را به قوس کمر در wincing زاویه. معلق و وارونه خون عجله به سر او یخ زده بود توسط شوک. "من فقط آویزان روی طناب برای چند دقیقه از آن همه اتفاق افتاده در یک ماده از ثانیه من بسیار متزلزل است."

آن گاو برای اولین بار نزدیک به مرگ را تجربه کنند. سیل اضطراب شسته از طریق ذهن خود را: من اینجا چیکار می? چرا من به خطر می اندازند زندگی من ؟ ارزشش را دارد ؟ اما ترس – ترین ذاتی انسان واکنش – مست می تواند حتی اعتیاد آور است. آما Dablam بود در هر حس تنها آغاز راه است. "و سپس به من نگاه کرد و گفت: این مرد بعد از آن بود که خود را به نوبه خود."

****

بیش از سه دهه از هفت قله – متشکل از بالاترین کوه در هر قاره شد که قابل دسترسی اوج از کوهنوردی جهان است. در سال 1970 نائومی Uemura, یک, ژاپنی, اکسپلورر, صعود شش قله تنها در یک سال اما ناپدید شده در کولاک خشونت در حالی که آموزش برای قطب جنوب است. سرنوشت خود را برای کسانی که به دنبال الوهیت وضعیت در کوهنوردی جهان بود غیر معمول نیست.

در سال 1978 هر چند افسانه ای ایتالیایی کوهنورد رینهولد مسنر همچنین summited شش نفر از هفت قله. مرد اول کامل, انفرادی صعود از اورست, او سال ها وقت صرف توطئه خود را در مسیر به بالای Vinson شد اما در نهایت pipped هفت سال بعد توسط ریچارد باس کمی شناخته شده در پیست اسکی مالک از ایالت یوتا است.

دانیل گاو صعود Khumbu آبشار یخی در کوه اورست (Daniel گاو)

بحث شده است که اغلب پر سر و صدا بیش از یک لیست قطعی از قله به سادگی با توجه به این واقعیت است که سرزمین های جدید را از آنجا کشف شده است. البروس کنترل شیب نزدیک به جمهوری چچن جایگزین فرانسه Mont Blanc. Puncak جایا دراماتیک اوج خونتان جدید گینه جنگل جایگزین استرالیا Kosciuszko.

امروز پذیرفته نسخه به شرح زیر است:

  • اورست (29,030 ft), نپال آسیا
  • آکونکاگوا (22,840 ft) آرژانتین جنوب امریکا
  • دنالی (20,310 ft), آلاسکا, آمریکا, آمریکای شمالی
  • کلیمانجارو (19,340), تانزانیا آفریقا
  • البروس (18,510 ft) و روسیه و اروپا
  • Vinson (16,050 ft) جنوبگان
  • Puncak جایا (16,020 ft) و اندونزی و اقیانوسیه

چه آغاز شده به عنوان یک سرگرمی تبدیل به یک نوع از زیارت با گاو تثبیت شده توسط تست بدن خود را در برابر بزرگترین افراط و کاوش در زمین حداقل پیموده کوهپایه. اولیه خود را هدف این بود که برای صعود به اورست فانتزی از همه کوهنوردان و هنوز هم چالش برانگیز ترین از همه نشست. بنابراین برای آماده سازی برای بازگشت به نپال, او شروع به تیک تیک کردن برخی از مهربان صعود – تا آنجا که 20 روز از پایدار کوه پیمایی به سوی آسمانها می تواند راحت باشد.

به اولین گام به سوی البروس او مورد قبول یک کار در یک شرکت مشاوره در آلمان است. از وجود او پرواز کرد به Mineralnye Vody روسیه و شروع وهم آور درایو را از طریق قفقاز نزدیک به چچن و گرجستان مرز و متوقف شد چندین بار توسط افراد مسلح به مقامات مسیر قبل از رسیدن به پایه کوه. صعود خود را کنترل تست استقامت به جای توانایی های فنی اما ارتفاع jarred با 6'3" frame مانند یک لنگر به برف. در آن زمان او در نهایت با نزدیک شدن به اجلاس بدن خود احساس توخالی با درد و سرگیجه. "من تقریبا خزنده نهایی چند متر است," او می گوید. "به جای ایستاده پیروزمندانه در این اجلاس همه من می توانم در مورد فکر می کنم در تلاش بود تا به نفس فقط در برخی از اکسیژن است."

یک سال بعد او مجموعه های خارج برای مقابله با کلیمانجارو. به طور گسترده ای پذیرفته شده به عنوان ساده ترین هفت آن را در اصل قرار بود کمی بیشتر از یک تمرین آموزشی کهنه به فضا از پنج روز. اما دوباره به عنوان او طی مسیر منظره است که مشرف Serengeti این بیماری ارتفاع تشکیل یک معاون در مقابل قفسه سینه خود را. تقریبا یک ساعت قبل از رسیدن به قله او شروع به استفراغ جهنده القا تقلا کم آبی شدید است که تنها می تواند از مماشات با در نظر گرفتن آب بیشتر و در نتیجه تجدید چرخه. پس از فقط چند دقیقه در قله کوه او شروع به دویدن به سمت پایین تا تهوع در نهایت زوال یافت دور.

دانیل گاو صعود به آکونکاگوا در آند بالاترین قله خارج هیمالیا (Daniel گاو)

با وجود هیجان و فوریت گاو نر می دانستند او کاملا آماده است. به جای او مشغول به کار شد و مشاغل متعدد در لندن به جمع آوری پول برای صعود به آکونکاگوا – سفر مانند اکثریت قریب به اتفاق این نشست که نیاز به تامین مالی رفتن به هزاران پوند. شناخته شده به عنوان "نگهبان از سنگ' واقع در قلب رشته کوه های آند آن است که بلندترین کوه در خارج از هیمالیا. صعود خود را شروع می شود با یک سنگ بازحمت حرکت کردن از طریق خاک و گرد و غبار از Vacas ولی قبل از شکلگیری به یک پیچ و خم رودخانه ها دو یا سه برابر اندازه تیمز. پس از ورود به پایه کوه تعدادی از اعضای اعزامی حزب بود helicoptered صفحه اصلی. اما این بار گاو تا به حال قدرت و اعتماد به نفس و مهمتر از تجربه است. وقتی یک کوهنورد در گروه کاهش یافت و به یک نیمه آگاهانه دولت در قله او و چند نفر دیگر تا به حال قدرت برای حمل آنها است. "زمانی که من تصمیم گرفتم من آماده بود برای اورست."

****

ایستاده بر روی یک طاقچه زیر هیلاری گام Bull سقوط به عقب در برابر برف. با اکسیژن خود را در حال اجرا پایین او می خواهم unhooked خود را از عمودی طناب به عنوان او تلاش برای جلوگیری از صف های تشکیل دهنده مانند multicoloured مسیرهای پیاده روی از نقطه در سراسر کوه. به قله اورست او می خواهم مجموعه ای از اردوگاه چند ساعت قبل از نیمه شب برای جلوگیری از ترافیک از کوهنوردان که در جمع صعود. بدن خود را ached داشتن مهاجرت از کمپ پایه از طریق ذوب شدن یخچال های طبیعی شناخته شده به عنوان Khumbu آبشار یخی چندین بار – با توجه به آن دخمه پرپیچ و خم از تکه یخ و برف تخته سنگ با توجه به مکرر بهمن – به acclimatise به ارتفاع. هر عبور از جمله کالسکه نردبان بیش گسترده crevasses است یک بازی رولت روسی در 2014, 16 شرپاها شد غم انگیز جاروب دور در بهمن.

به عنوان او در نهایت آمادگی خود را به اجلاس پیشنهاد طوفان در احاطه کوه وادار گاو به صرف یک روز در مرگ منطقه – نقطه ارتفاع که در آن دیگر ممکن است برای بدن برای انطباق و اکسیژن به طور پیوسته برگ خون است. هر ساعت او را از خواب بیدار در یک جا از هيپوکسی نفس نفس زدن برای هوا پس از بدن خود را به حال اساسا تعطیل و متوقف تنفس.

Bull عبور یک نردبان و پل در صعود از اورست (Daniel گاو)

در 22 مه 2008 گاو در میان اولین برای رسیدن به قله است. او صرف نیم ساعت را در آنجا از دست داده و در تعجب و ترس تمام جهان زیر پای او. "پس از آن احساس پیروزی شد و به سرعت جایگزین ترس." هر گام رو به پایین احساس مانند یک جنگ با بدن خود است. نشسته در برابر برف همه تنهایی, رنگ کت و شلوار خود را پایین تاری همیشه کمی فراتر از عینک خود را و او در آنجا ماند غرق به بی حسی پوشانده سرما. از گوشه ای از چشم خود او خال خال کسی آرامش بخش در یک موقعیت مشابه یک دوجین یا بیشتر متر دورتر. برای یک لحظه نزد شرکت به او آسایش. "سپس من متوجه شدم که او باید شده اند وجود دارد برای چند سال."

"من یک دو تا را و متوجه شدم این فرد تحت پوشش در این لایه نازک از یخ," او می گوید. "من تو را دیدم شباهت راه ما هر دو. آن را در من dawned که می تواند سرنوشت من اگر من در آنجا ماند دیگر هیچ. آن حیرت زده من به پای من. من فکر می کنم دیدن بدن که احتمالا زندگی من را نجات داد. بدون آن من مطمئن هستم که اگر من می خواهم که رو به بالا."

دیگران در سفر بود و نه خیلی خوش شانس بوده. سوئیس راهنمای کوهستان که کد شده سفر با یک شرپا گاو تا به حال دوست در سفر به هیمالیا گذشت در فرود.

"وجود دارد امداد رفعت احساس موفقیت و در عین حال آن را نیز وحشتناک است. من می خواهم او را ملاقات نمود در کمپ من می خواهم بیش از رفتن و صحبت کردن با او. شما به خودتان پیدا کنید در حال مبارزه با همه این احساسات متفاوت است."

****

هنگامی که گاو در بازگشت از قله اورست این احساسات ضد و نقیضی در حال مماشات اشتها خود را. که گریزان هدف حس آزمایش و اعتبار سنجی تا به حال انجام شده است. برای تقریبا پنج سال او حتی از نظر تنظیم کردن در هر صعود. اما پس از آن او شنیده ام یک کوهنورد که بیش از حد نزدیک به تکمیل هفت نشست و اقدام به ضرب و شتم او را به رکورد جهانی است. "این زمانی است که کوه ها به نام دوباره".

'کوه به نام دوباره' (Daniel گاو)

دنالی در شمال آلاسکا یکی از دور افتاده ترین قله های بر روی زمین است. صعود خود را تا حدود فقط 50 درصد میزان موفقیت. اما در حال حاضر توسط گاو تا به حال توانائی برای به چالش کشیدن هر کوه هل دادن خود را به شکستن نقطه مقابل نامرئی رقیب. با توجه به نور شدید او صعود در طول شب زیر آفتاب نیمه شب به حداقل رساندن خطر سقوط به شکاف. پس از رسیدن به بالا از اردوگاه های تاول کولاک جاروب در. برای سه روز او به دام افتاده بود در چادر خود در 17,200 ft و تنها در روز آخر قبل از منابع خود بودند خالی بود مهمترین و خیره کننده, کامل خورشید از طریق شکستن مه. به عنوان آنها به اجلاس میپوشید فقط یک تک لایه از ترمال.

Seven Summits

نشست تاریخ و مدت هر یک صعود

البروس, 1 August 2006, 12 روز

کلیمانجارو 30 اوت 2007, 5 روز

آکونکاگوا, 23 فوریه 2008 20 روز

اورست, 22 May 2008, 60 روز

دنالی, 17 ژوئن 2013, 25 روز

Puncak Jaya, 19 مارس 2014, 20 روز (از جمله جنگل بازحمت حرکت کردن به کمپ پایه)

Vinson & Sidley, 4 و 14 ژانویه سال 2017 30 روز

او یکی مانده به آخر اجلاس Puncak جایا یکی از مهمترین ویژگی های منحصر به فرد و صعود بر روی زمین است. برای اولین بار فقط برای رسیدن به اندونزی, کوه گاو تا به حال به تماس با محلی دمل قبیله در گینه نو که منجر هفته سفر از طریق جنگل های انبوه در بومی کوهستانی منطقه است. گرما بود و شیرین مثل اینکه بلد خشک در یک سونا. در ابتدا او اقدام به سوات swathes از پشه ها و حشرات به دور از صورت خود را. اما به زودی او متوجه آن بود بیهوده بود و درمانده به عنوان آنها خراشیده در پیشانی خود را. در آن زمان آنها در نهایت پدید آمده در بالای تاج پوست او pockmarked توسط نیش و ناخن های پا در آمده بود سست با توجه به stubbing آنها را در برابر وب از ریشه های درخت.

نهایی بعد از صعود تقریبا صرفا یک صخره, صعود, با استفاده از محافظ کابل برق carabiners و دفع دستگاه های قبل از Tyrolean گذشتن – از یک خلاء بزرگ بین قله با استفاده از تنها یک سیم بین صخره مواجه است. پس از 12 ساعت خسته کننده مرور برآمدگی باریک دره گاو اوج رسیده.

****

برای یک ثانیه به عنوان او ایستاده بود وجود دارد در قله وینسون گاو شد با غلبه بر احساسات است. او تا به حال به اتمام کار از یک عمر تنظیم یک رکورد جهانی مبارزه طلبیده نزدیک به مرگ برخورد و فتح زمین افراطی ترین شرایط آب و هوایی. در نهایت خالی پر شده بود. اما قبل از خروج از قطب جنوب, او در حال برنامه ریزی یک سفر.

در حالی که نشسته پشت در اتحادیه یخچال اردوگاه جشن با یک معجون عجیب و غریب از ارواح آورده توسط همکار مسافران ذهن خود را زیرفشار به سمت کوه Sidley. کوچکترین و دور افتاده ترین آتشفشان زمین آن را تا به حال نشده است با صعود در سال است. و نه تا به حال هیچ استرالیا تا کنون اقدام به feat. هنوز هم حمل صدمات ناشی از صعود از وینسون – سوزاننده فشار کشیده است که طول ستون فقرات – روز بعد آنها سوار یک اصلاح Basler DC3 سرپا نگه داشتن هواپیما و پرواز غرب برای چهار ساعت از شبه جزیره قطب جنوب. سرانجام در فاصله یک آتشفشان بسیار بزرگ به نمایش در آمد طرح ریزی از قطبی icecap با آبی یخ پوشش و تپه های برف که شبیه قارچ ابرها در اطراف دهانه.

وجود دارد هیچ باند فرودگاه اطراف Sidley. آن است که تا حد زیادی به تحصیل حدس و گمان. خاک است, مشخصات فنی بلامعارض و حساب برای بزرگترین زمین بدون انسان بر روی این سیاره است. به زمین هواپیما خلبانان را مجبور به انجام چندین آزمون اجرا می شود, در آوردن چرخ را در برابر یخ به سرعت قبل از بلند کردن اجسام تا دوباره در مورد آن را ترک. تنها هنگامی که بررسی کامل شده است و چندین بار آنها را بدانند آن را سالم به زمین. از آن را برعهده خلبانان راه اندازی یک چادر در زیر آن سایه از باد سخت که تند باد در امتداد سطح.

Bull جشن در اوج Vinson (Daniel گاو)

کمی وجود دارد که مستند در مورد Sidley را بالا رفتن از مسیرهای با فرار آب و هوا به سرعت پوشش آهنگ های گذشته و نه هیچ یک از تاسیس بالا اردوگاه. پس از طولانی pummelling صعود تا آتشفشان, زمین نرم و غرق شدن در زیر پای خود بول مجبور شد برای پیدا کردن یک نقطه تصادفی از پناهگاه زمانی که آب و هوا تبدیل شده است. او منتظر وجود دارد برای دو روز تا طوفان گذشت درجه حرارت در حال سقوط به -40C – نقطه ای که سانتیگراد در دیدار فارنهایت – به عنوان katabatic باد جاروب کوه. در نهایت هر چند پس از کاهش در سراسر آخرین لبه باریک او گرفتار یک نگاه اجمالی از دهانه زیر از 1200 متر عمق انداختن شدت به آنچه که به نظر می رسید مانند ابدی نیستی.

گاو نر کشیده GPS خود گوشی و ارسال یک متن به پدرش که می خواهم عصبی ردیابی هر یک از ماجراهای خود. "امیدوارم ترک غرب قطب جنوب به زودی. به دنبال به جلو به دیدن شما در بازگشت به خانه".

پس از ورود در ملبورن او مسدود آب از بطری به مکعب و یک ویسکی در سنگ. او آورده بود دور افتاده ترین کوه, خاطرات یک دهه کار, درد, احساس نشاط و شادی و در زمان غم و اندوه تمام راه برگشت به دریا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن