در حال حاضر این است که یک داستان… چگونه Fresh Prince of Bel-Air تعریف طنزهای نود

منn بهار 1990, Karyn پارسونز مشغول hostessing در یک رستوران غذاهای دریایی, گربه نشسته و تستها برای نقش یک معتاد به مواد مخدر در یک فیلم است. در پایان تمرینات با مربی بازیگری او خواسته خود را در مورد بخش دیگری او ذکر شده بود یکی در مورد یک “نوع مدل” در یک خانواده است. او آن را خار و خندید گفتن او را که دیگر چیز فقط یک “احمق طنزهای”.

“این صدا خیلی احمقانه به من مانند یک خواننده رپ در تلویزیون نشان می دهد ؟” او می گوید: در حال حاضر بیش از تلفن از ماساچوست است. “که تا به حال اتفاق افتاده است هنوز رتبهدهی نشده است و بنابراین من خندید در مورد آن.”

بخشی که پارسونز برنده شد هیلاری بانک ها و این که “احمق طنزهای” بود که Fresh Prince of Bel-Air. آزادانه بر اساس نویسنده بنی مدینه را در زندگی خود آن را ستاره دار ویل اسمیت به عنوان هوشمند و خنده دار خیابانی-smart kid ارسال شده توسط مادر خود را از فیلادلفیا (“متولد و بزرگ شده”) به زندگی با او ثروتمند عمه و عمو و بقیه خانواده بانک در Bel-Air, لس آنجلس. وجود دارد گرفتگی خواهر هیلاری های زودرس know-it-all میانه کودک کارلتون دوست داشتنی جوانترین فرزند اشلی و خود را امیز به زبان انگلیسی ساقی جفری. اسمیت خود را فورا شایان ستایش جذاب پسر عموی خود که تزریق تحرک خود را سفت باشگاه های کشور معمول است.

“این تازه بود آن بود و آن چیزی کمی متفاوت” اسمیت گفت گلدبرگ Whoopi در سال 1993. “مردم واقعا هرگز دیده می شود من نوع شخصیت – مدرن نود هیپ هاپ نوع از مرد جوان شده است هرگز در تلویزیون قبل از.”

از لحظه ای که نشان می دهد برای اولین بار پخش در 10 سپتامبر سال 1990 بینندگان قلاب شد – با تشکر در بخشی به آن به یاد ماندنی گشایش اعتبار که در آن اسمیت که استعدادهای خود را به عنوان یک برنده جایزه گرمی MC. نیویورک تایمز گفت: تازه شاهزاده بود “قرار داده و رپ به جریان اصلی” و آن را به سرعت تبدیل شد به بالاترین امتیاز جدید طنزهای تلویزیونی در فصل اول خود را. هر هفته نزدیک به 20 میلیون بیننده گوش به اسمیت و خانواده بانک با یک چهارم از مخاطبان تلویزیون ملی تماشا در اوج آن است.

نشان می دهد راه اندازی اسمیت حرفه ای و او را از یک شکست رپ به یکی از هالیوود معروف ترین بازیگران با ارزش بیش از $300m (£237m). و موفقیت پایان ندارد وجود دارد. هنگامی که فصل نهایی به پایان رسید محبوبیت آن افزایش یافت که نشان می دهد برداشت شده توسط شبکه در سراسر جهان با شکوه واردات نمودار در بیش از 70 کشور جهان است. به زودی تمام جهان بود سکندری بیش از lickey-تف خطوط لحن تم.

سریع به جلو 30 سال است و نشان می دهد زندگی در: ویل اسمیت دمدمی صورت باید باعث هزاران memes; “کارلتون رقص” معروف ساخته شده توسط Alfonso Ribeiro است $5 در بازی خرید در Fortnite; و به این بعد موضوع لحن علل گروه از اواسط سی سالگی مردان سفید را امتحان کنید و خود را نشان می دهد رپ cred.

سیاه, خانوادگی, کمدی مانند تفاوت’rent سکته مغزی و نمایش کازبی به دست داشتند اصلی موفقیت اما تازه شاهزاده متفاوت بود می گوید پارسونز در حال حاضر 53. “ما نشان می دهد کمی بیشتر هتاک – ما قطعا sillier و شخصیت های وسیع تر است.” برای بسیاری از بینندگان این اولین بار آنها را دیده بود یک خانواده در تلویزیون و فصل سوم آن در حال تبدیل شدن به محبوب ترین امریکا نشان می دهد با همه بازیگران سیاه و سفید.

بانک ها خانواده زندگی می کردند که در یک Bel-Air عمارت با ساقی به Reagans بودند و بر خلاف هر گونه سیاه و سفید خانواده بود که در جریان اصلی تلویزیون قبل از. “من فکر نمی کنم شما می خواهم تا کنون دیده یک ثروتمند آمریکایی های آفریقایی تبار, خانواده, در, تلویزیون, تا, تازه, شاهزاده” تهیه کننده اجرایی کوئینسی جونز گفت: زمان. “و شما قطعا تا به حال دیده نشده از بچه های هیپ-هاپ نسل تا Fresh Prince.”

نشان می دهد به مبارزه طلبیده خسته کلیشه های اطراف این ایده از یک یکپارچه سیاه تجربه و تاکید تقاطع بین کلاس و نژاد در جامعه است. شخصیت های مثل کارلتون, هیلاری و جفری تا به حال هرگز قبل از دیده شده است و در حال حاضر آنها در ساعات پر بیننده مشاهده اسلات در هر هفته. “اجازه دادن به امریکا ببینید که وجود دارد گسترش شکاف بین طبقات آفریقایی-آمریکایی بود منحصر به فرد” مدینه گفت: LA بار. “که تازه ترین چیز در مورد آن.”

خواهد شخصیت یکی poking سرگرم کننده در این همه او از خارج به دنبال و سرگرم کننده از این مردم مصرف خود را بیش از حد جدی می گوید پارسونز. بخشی از زیبایی نشان می دهد و دلیل آن درخواست تجدید نظر به تحمل این بود که خانواده پویا و تعامل نمی پایبند به خسته کلیشه با Entertainment Weekly اشاره به “سری یکی از معدود است که همواره اذعان طیف گسترده ای از آفریقایی-آمریکایی زندگی می کند”.

حدود 20 میلیون کوک در هر هفته برای دیدن antics از اسمیت و خانواده بانک (رکس)

“داستان که به ما گفته شد جهانی داستان از انسانیت و روابط بین مردم می گوید:” دافنه ماکسول-رید که عمه ویویان در حال حاضر 71 و زندگی در ریچموند, ویرجینیا. “و من فکر می کنم که بی انتها است.”

اسمیت بود متوجه این تاثیر را نشان می دهد می تواند در مخاطبان جوان و در طول شش فصل آن را آموزش داده بینندگان جوان مهم زندگی درس در روابط, هویت, امتیاز طبقاتی و جنسی. در یک صحنه که خواهد و کارلتون دریافت متوقف شده توسط پلیس در حالی که رانندگی یک ماشین فانتزی است که متعلق به عمو فیل را شریک زندگی آنها به اشتباه دستگیر شده و تصور می شود مسئول کشت از ماشین دزدی. کارلتون (Alfonso Ribeiro) در تلاش برای درک چرا شما عصبانی است اصرار دارد که ماموران در حال “فقط انجام کار خود را”. می گوید او Bel-Air آدرس نمی خواهد او را نجات دهد “علت هنگامی که شما در حال رانندگی یک ماشین خوب در یک محله هیچ کدام از آن مسائل آنها تنها یک چیز”.

قسمت برجسته شيوع دهها در جامعه باقی می ماند و همه بیش از حد مرتبط است. “نویسندگان واقعا انجام یک کار خوب خنده دار بودن که شما به آن نیاز و ارائه یک پیام زمانی که مناسب می گوید:” پارسونز.

در طول نمایش خواهد شوخی که خود را ممتاز پسر عموی نیست سیاه و سفید با توجه به preppy سلیقه و شیوه زندگی است. او می گوید: کارلتون نمی قادر خواهد بود برای زنده ماندن تا آخر هفته در, دوست, جاز را در محله کامپتون و زمانی که آنها به افزایش به شرط کارلتون تغییر لباس های خود را و چگونه او صحبت می کند به جا. ترس از آنچه ممکن است اتفاق می افتد, خواهد, تماس, عمه ، خاله, ویو و او را به ترک. اذیت کارلتون berates خواهد شد به طور مداوم در قضاوت او: “شما همیشه عمل مانند شما حمل در اطراف برخی از اندازه گیری از سیاهی که من زندگی نمی کنند تا به.”

Maxwell-رید بود که اولین زن سیاه به نظر می رسد بر روی جلد , وزرق برق , مجله می گوید بحث مانند آنها در نشان دادن عادی شد در زمان. “یک روز یک آژانس به من گفت که من نمی توانستم این کار را به خاطر من سیاه و سفید آژانس به من گفت که من این کار را به خاطر من سیاه بود. این است که تنها راه زندگی است بنابراین برخورد با آن را در تلویزیون نشان می دهد که حقیقت صادقانه به ما.”

“نوشتن فرایند مشارکتی و به آنها اجازه دهید ما تزریق فرهنگی ما افکار به اسکریپت” او همچنان ادامه دارد. “آنها می خواستند آن را به صورت درست به یک خانواده است که قد و قامت.”

این قدرتمند و تند و تلخ پیام دادن یک نگاه اجمالی به کلاس تقسیم در امریکا که بی سابقه بود در جریان اصلی تلویزیون است. هنگامی که وارد Bel-Air او فکر می کند او هیچ چیز مشترک با بانک ها و متهم عمو فیل (با بازی اواخر James Avery) گرفتن نرم. “شما فراموش کرده اید که شما و جایی که شما را از آمد,” او می گوید. عمو فیل می گوید او در خیابان فقط او را دوست دارم و “مواجه تعصب شما نمی تواند تصور کنید”. او ادامه می دهد: “در حال حاضر شما باید یک پوستر از Malcolm X بر روی دیوار خود را – من شنیده برادر صحبت می کنند. من با خواندن هر کلمه او نوشت. من می دانم که من از کجا آمده.

خلبان به پایان می رسد با بازی Greensleeves در پیانو و عمو فیل به تماشای در تعجب. این مجموعه صحنه را برای یک سری که در آن هر دو شخصیت یادگیری از یک دیگر و به چالش کشیدن خود را به مفاهیم preconceived که با یکدیگر بر سر راه آنها لباس و صحبت می کنند.

‘عمو فیل بود نقش یک مدل مرد برای هر دو خواهد شد و برای دیگر خواننده های رپ در حال رشد’ (رکس)

برخی از مردم سعی کرده اند به نوشتن عمو فیل به عنوان یک “فروش” می گوید پارسونز اما او اشاره به این واقعیت که او تا به حال سابقه فعالیت و او پیچیده تر از آن است. “او وجود ندارد به قضاوت به عنوان یک پسر سیاه و سفید در یک دست کت و شلوار که مردم فرضیات در مورد – وجود لایه ها و لایه ها را به این مرد است.”

James Avery شد انتخاب مناسبی برای نقش او می افزاید. “او مانند یک مرد با چنین عمق که تا به حال زندگی می کردند بسیاری از زندگی با چنین یکپارچگی است. موفقیت او بود جلوه ای از کار او قرار داده و به هیچ وجه تا کنون بود او یک فروش از هر نوع.”

قسمت دیگری که کشیش می گوید هنوز هم طنین انداز امروز است که در آن پدر لو (با بازی بن Vereen) بازگشت و پس از 14 سال تنها به ترک دوباره. اسمیت ارائه قلبی مونولوگ قبل از پرسیدن: “چطور او را نمی خواهم من ؟” و در آغوش عمو فیل در اشک. در یک مصاحبه در سال 2018 اسمیت گفت رپ رادار چگونه در پایان از صحنه اوری زمزمه به گوش او: “این که f***ing بازیگری است.”

“آن صحنه واقعا تاکید کرد که جیمز اوری شد” یادداشت پارسونز که می گوید: عمو فیل بود نقش یک مدل مرد برای هر دو خواهد شد و برای دیگر خواننده های رپ در حال رشد است. J Cole را 2018 آهنگ “هیچ نقش Modelz” باز می شود با یک ادای احترام به اواخر بازیگر نقش اول مرد: “اولین چیزی که برای اولین بار در صلح و آرامش استراحت عمو فیل/ برای املاک شما تنها پدر است که من همیشه می دانستم.”

“جیمز بود مثل یک پدر به من می گوید:” پارسونز “من او را از دست وحشتناکی است.”

زمانی که من بپرسید ماکسول-رید چرا تا به حال چنین طولانی مدت تاثیر او یکی پاسخ: ویل اسمیت. اما در حالی که این درست است که او رفته بود به یک هالیوود سنگین وزن نشان می دهد هنوز هم می ایستد تا در آن شایستگی و راحتی دیده بان برای بسیاری از. هیلاری فقط به عنوان clueless; کارلتون است که هنوز نحو تحملناپذیری preppy; و عمو فیل سخنرانی مهیجی زندگی می کنند. موضوع لحن در ضمن timelessly جاذب و داستان در این سری مهم تر از همیشه.

من از پارسونز اگر او فکر می کند تازه شاهزاده می تواند هنوز هم کار در حال حاضر.

او می خندد و پاسخ: “نویسندگان خواهد آن را بکشند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>