نه همه در یک قیمت’: مشکل داستان جابجایی فقیر برای بازی های المپیک

منf coronavirus همه گیر هرگز اتفاق افتاده است, بازی های المپیک تابستانی خواهد بود که باز در توکیو در 24 جولای. مشعل المپیک خواهد ساخت راه خود را در سراسر ژاپن در حال حاضر و همه ما خواهد بود انتظار برای توکیو استادیوم ملی به فوران با مبارک دوزخ در شب از مراسم افتتاحیه.

ورزشگاه خاموش خواهد شد در این تابستان ، این بازی ها اتفاق نمی افتد تا زمانی که در سال آینده اگر آنها رخ می دهد و بی شمار اخبار را دقیق چگونه استراحت از بازی های المپیک’ quadrennial ریتم خواهد انتقام ویران کردن در زندگی ورزشکاران و مربیان و حامیان مالی و همچنین به عنوان بازی دهندگان و میزبان. پوشش, است, اما نادیده گرفته یک کل دسته از مردم که زندگی در حال پرتاب به هرج و مرج با بازی های المپیک هر چهار سال برای مردم فقیر که خود را زندگی می کنند در محل اشتباه در زمین است که این بازی نیاز برای استادیوم ها و پارکینگ ها. مردم فقیر که در المپیک سنت اخراج و بسته بندی ارسال می شود به یک مشکل جدید زندگی است.

در سرب تا سال 1988 در سئول 720,000 مردم به زور نقل مکان کرد و با توجه به ژنو مستقر در مرکز در حقوق مسکن و اخراج. قبل از سال 2008 در پکن این مرکز در گزارش 1.5 میلیون نفر چینی بودند shunted از راه; مقاومت کنندگان صادر شد یک سال “بازآموزی از طریق کار” جملات.

شما می توانید این داستان را در هر دو سئول یا پکن و یا در لندن که در آن یک مسکن کم درآمد و توسعه رس لین پاک شد تا راه را برای 2012 بازی. اما سفر من به جای به حاشیه غربی از ریو دو ژانیرو به دلیل آن را وجود دارد من می دانستم که من می خواهم پیدا کردن داستان های المپیک جابه جایی بود که نه تنها مملو و دلخراش بلکه الهام بخش است.

تاریخ 3 ژوئن 2015. ریو آماده برای میزبانی بازی های المپیک 2016 و در حال حاضر در یک گرم پوشیده از صبح یک بولدوزر است معطل ماندن در یک گرد و خاکی جاده خاکی در لبه های کوچک دو یا بداهه جامعه: ویلا Autódromo جمعیت 700 خانواده. بولدوزر وجود دارد به این دلیل که بازی های المپیک نیاز به باز زمین که در آن برای ساخت استادیوم, پارکینگ, استخر شنا و مراکز رسانه ای. و ویلا Autódromo است در راه است. برزیل دومین شهر midstream در مبارزات انتخاباتی خود را به سطح favela – هر تاریخ و زمان آخرین خانه.

بولدوزر نشسته در لبه محله احاطه شده توسط استتار چادری افسران از ریو شهرداری گارد. رو آن را محکم clumped جمعیت 50 معترضان. این ویلا Autódromo ساکنان نمی خواهید به تسلیم شدن خانه های خود را به بازی های المپیک و خود داستان است بهترین محصور شده توسط یک سفت چسبیده فقط 4 ft 11 فهم بلند, ارتباط اسلحه در یک زنجیره انسانی با همسایگان. Maria da Penha 50 و بزرگ شده در یک تپه زیستن در ریو بزرگترین favela رکینها جمعیت 100,000. فروشندگان مواد مخدر پرسه می زدند خیابان های باریک در نزدیکی خانه اش و قتل عادی شد. در سن هشت سالگی پنهان شروع به کار در یک بار به عنوان یک ماشین ظرفشویی است. بعد از آن او به دست آورده او را به عنوان یک فروشنده خیابانی یک خدمتکار و یک میان وعده مغازه کارمند. او از خواب ترک رکینها و شلوغ آن خشونت زده دامنه های شیب دار. او ذخیره پول خود را و در نهایت در سال 1994 هنگامی که او ازدواج کرده بود با یک فرزند کوچک خانواده او خریداری یک کمی کمتر از یک دهم از یک هکتار در ویلا Autódromo.

ویلا بود نسبتا صحبت کردن روستا. جامعه نگاه کردن بر روی یک بزرگ آبی تالاب. وجود دارد نارگیل و موز و انبه و درختان و پنهان یک مذهبی کاتولیک بود و اتاق به اندازه کافی در اموال او به وام سه اتاق به ویلا Autódromo کلیسای سن خوزه برای کلاس های تعلیم و دستور مذهبی. ویلا Autódromo در مقایسه با بسیاری از 1,000-plus محله فقیرنشین ریو بود عاری از باندهای تبهکار و قاچاقچیان مواد مخدر. “من احساس در صلح” پنهان به من گفت: “مثل من یک دختر روی زمین است.”

پنهان loved ویلا بسیار است که در زمان او تبدیل به یک مختصر و مفید سخنگوی favela را در بازی های المپیک جنبش مقاومت. در پاسخ به این شهر پیشنهاد به خرید ویلا صاحبخانه او گفت: “نه همه در یک قیمت است.” بعد از آن تقریبا در کتاب مقدس تن او می گویند: “ما در اینجا به این سرزمین برای به اشتراک گذاشتن و نه فروش آن. که اولین انسانی که به فروش زمین خود آن را خرید؟”

سابق ویلا Autódromo ساکنان Lucineide Nicassio دا سیلوا و فرد در خانه خود در کلنیا ریو

آیا افسران از شهرداری گارد می دانیم پنهان رهبری نقش ؟ به احتمال زیاد آنها بود. زمانی که آنها خود را مطرح بیلی باشگاه که در ماه ژوئن بعد آنها را شکست بینی و خون آلود است. از آن آسان بود کار این سریع چماقی از 95 پوند و به زودی گارد باران گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور در میان جمعیت.

اگر آن را به حال شده است هر یک از دیگر بازی های المپیک, بقیه داستان را تقریبا بیش از حد قابل پیش بینی برای گفتن. مردم فقیر بسیار کمی اهرم در برابر کمیته بین المللی المپیک که نظارت بر این بازی ها به دست آورده و در مجموع $5.7 میلیارد دلار (£4.5 میلیارد دلار) از 2014 و 2016 بازی های المپیک است. شهر ریو نگه داشته درست ویلا Autódromo که در آن سال. هنوز پلیس پس از ضرب و شتم یک عکس شروع به گردش – از پنهان با نصف صورت خود را تحت پوشش در خون است.

به زودی “ما همه پنهان دنا” شد شعار گالوانیزه دانشگاهیان و فعالان در ریو. پنهان برجسته بود در واشنگتن پست و گاردین و بی بی سی وب سایت. در بحث بازی های المپیک در “فقط یک بازی” برنامه پخش بر ما ایستگاه رادیویی NPRاو گفت: از ریو مدیران “آنها نابود, زندگی من, رویای من است.” نه ماه بعد از پلیس بینی این شهر نابود شد. در همان روز 8 مارس سال 2016 روز بین المللی زنان – ایالت ریو دو ژانیرو مقننه به رسمیت شناخته شده خود را همراه با دیگر زنان برای ارادت به عدالت اجتماعی است. او کمک کرد تا الهام بخش گسترده تر جنبش است.

برای اولین بار ضد المپیک فعالان از سراسر جهان در حال حاضر پیوستن به ایستادگی در برابر این بازی ها. شعار خود را “هیچ المپیک در هر نقطه” و پس از 200 نفر از آنها را ملاقات کرد در تابستان گذشته در توکیو یکی از شرکت کنندگان آمریکایی ژول Boykoff که می آموزد سیاست و دولت در اقیانوس آرام در دانشگاه اورگن — خلاصه تا مشکلات بازی های المپیک در یک لیست شسته و رفته: “ولخرجی های militarisation از پلیس شهروند جابه جایی greenwashing و فساد”, Boykoff نوشت: در یک سال 2019 لس آنجلس تایمز op-ed.

اخیرا Boykoff کشف و ضبط شده است در به تعویق افتادن توکیو بازی ها به بالا بردن خود را بدهند. “اگر IOC است مایل به ایجاد یک کمیته اخلاق با دندان واقعی,” او نوشت: برای NBC News نظر سایت در اواخر ماه مارس “… سپس آن را احتمالا باید لغو شود و جامعه بین المللی باید برای پیدا کردن راه های مختلف برای سازماندهی رقابت است.”

Maria da Penha ناپدید شده از سرفصل اما بازی های المپیک در ادامه به طنین در زندگی خود و در زندگی او زمانی همسایه است. تا اواخر زمستان سال گذشته فقط قبل از قرنطینه در مجموعه من در سفر به ریو برای دیدار با این دوستان به دلیل این قابل بحث است که هیچ کس درک طبقه “روح المپیک” را به عنوان به خوبی به عنوان مردم از ویلا Autódromo.

من پا به کلیسای کاتولیک در ویلا Autódromo در صبح روز یکشنبه ساعت 8:30 به عنوان pews پر شد. بله favela کلیسای هنوز ایستاده همراه با یکی دیگر از پیش 2016 ساختمان و حدود 20 خانواده ها همچنان به زندگی در محله و حتی پس از آن تخریب شده است. آنها در برابر شهر ریو تا زمانی که آن را تا به حال هیچ چاره ای اما برای ساخت هر یک از آنها را به خانه جدید به طوری که در حال حاضر پوشش یک مرده-انتهای خیابان وجود دارد 20 یکسان سفید کوچک خانه های بتنی, هر یک سینه توسط یک حصار آهن و باریک سفید پیاده رو.

خیلی از ویلا Autódromo جوهر شده و خشک دور ، که در آن وجود دارد هنگامی که bahira-piggledy آرایه از آجر و گچ خانه ها و مرغ و اسب و بز در حال اجرا در خیابان ها وجود دارد تنها یک حومه blandness. یک نانوایی محبوب برای آن پوشیده با نان مرغ از بین رفته است به عنوان سالن مو در یکی از ساکنان خانه ها و رستوران ها و کلیساها.

نشسته در من پیو من شروع به تعجب که آیا ویلا Autódromo تا به حال برنده و یا از دست رفته در مبارزه با بازی های المپیک حذف. بله favelados به دست آمده امتیازات بی سابقه ای از شهرستان به روستای خود شده و سوخته و در صحبت کردن در مورد بازی های المپیک’ میراث پنهان شده است که اغلب وخیم. “اکثر اصحاب ما از خود ما و از جامعه احساس بسیار مضطرب,” او گفت: سال گذشته در یک نشست علمی برای urbanists در ریو. “اکثر سالمندان ما بوده اند و ما می بینیم افرادی که استفاده می شود برای زندگی در جوامع ما در حال مرگ از سکته مغزی در سن 58.”

در نهایت حدود 25 فعلی و سابق ویلا Autódromo ساکنان جریان را به کلیسا منتظر کشیش. و همانطور که همه جات در نزدیکی درب چت, پنهان, در حال حاضر 54, عجله بیش از طبقه بتنی.

پنهان و همسرش, Luiz Claudio یک مربی شخصی در ورزشگاه, زندگی در یک مکعب سفید یک بلوک از کلیسا و خدمت خود را به عنوان مراقبان در میان شرایط چالش برانگیز. چند هفته پیش طلا جام در محراب به سرقت رفته بود همراه با درب در کلیسا ، “وجود دارد بیشتر جرم و جنایت در اینجا در حال حاضر است که آنها را قرار داده و بزرگراه جدید در بازی های المپیک” پنهان گفت: من عذرخواهی. (او به عنوان نزدیک به همه من مصاحبه در پرتغالی از طریق یک مترجم.) او مرتب پس از کلیسای کوکی ها و سپس با عجله به بهانه چاپ انبوه برنامه ها و بررسی ضعیف او که زندگی با او و کلودیو.

هنگامی که پنهان در گذشته حل و فصل به او پیو فقط ثانیه قبل از کشیش ورود او زانو زد و ducked سر خود را پایین و clasping او دست استخوانی در نماز. قبلا پنهان به من گفت که ایمان مذهبی انجام شده بود او را از طریق بازی های المپیک شد. در حال حاضر در کلیسا من آگاه بود یک شهروند سکولار ایمان در کار است. ویلا Autódromo سابق ساکنان هنوز هم بازدید favela چرا که آنها هرگز متوقف باور محل آنها را به خانه. و زیبایی این صبح خدمات وضع در چه مقدار از آن آنها است.

در پایان از جمعی کشیش احضار هر فردی از جامعه به جلو می آیند. سپس با پشت خود را به محراب آنها سنگ به عنوان یک گروه کر 25 همه از آنها: Não temas segue adiante. ترس نه حمل.

از 700 خانواده هایی که یک بار ساکنان ویلا بیش از 300 منتقل بین 2014 و 2016 به نزدیکی Rio مسکن عمومی پیچیده است. خانه به 900 واحد و ویژه ساخته شده برای بازی های المپیک حذف Parque کریکا است یا یک جزیره خیلی لوکس و یا ترسناک جنایت زده آزادسازی زمین برای ریو فراموش شده بسته به منبع خود را.

Nathalia سیلوا چپ با پدر و مادر Luiz Claudio سیلوا و Maria da Penha Macena در خانه خود در ویلا Autódromo

بازگشت در سال 2014 زمانی که این شهر آماده به سطح ویلا Autódromo آن قرار داده و با یکدیگر خیره کننده ویدئوها ستایش اسراف موجودی تسلی پرقو کریکا. فیلم دستگیر کودکان frolicking در پرقو استخر و درنگ در fluffed بالش در رختخواب به عنوان شهر ارائه favelados معامله: یا آنها می تواند به یک محل سکونت در پرقو کریکا در ازای ویلا خانه و یا پول نقد معادل اغلب کمتر از $20,000 (£16,000). وجود دارد, البته یک سوم مسیر. آن درگیر مبارزه با شهرستان ها پنهان بود. اما در خشونت کلانشهر مثل ریو که در آن بیش از 1800 نفر کشته شده توسط پلیس در سال گذشته مبارزه می تواند وحشتناک. متوسط ویلا اقامت با کار این شهرستان است. بسیاری از در حال حاضر پشیمان انجام شده است.

در ماه ژانویه پارک المپیک شد, توقیف توسط یک قاضی فدرال نگران ایمنی. خود را حاکم در توصیف این محل به عنوان “به تدریج بروز عدم مراقبت” و “آماده برای تراژدی”.

یک بعد از ظهر و من 43 ساله Carmelia مارکز در پرقو Carioca, جایی که او زندگی می کردند همراه با شوهر و دو بچه ها پس از خروج از خانه خود را در ویلا در 2014. مسکن پیچیده است که فقط یک مایل دور به عنوان کلاغ مگس. با ماشین اگر چه این سه مایل و روانی سفر. شما سفر گسترده مشغول راههای اندود شده با مراکز خرید و بالا رفتن از بن بست و خیابان و عبور از طریق یک زنجیره لینک حصار و سپس در نهایت از طریق یک منطقه سوزان و unshaded پارکینگ.

چهار وجود دارد “لژ” در پرقو کریکا هر خانه به چندین ساختمان و روکشی خود را بالا حصار. من در بر داشت مارکز در دفتر تسلیم 3 که در آن او کار می کند به عنوان اداری ، نشسته در بالا سیاه و سفید-وینیل swivel chair او صحبت در مورد چگونه او ناراضی بود و متمرکز شکایت در دیگر تسلیم 3 ساکنان. “آنها پرتاب زباله از پنجره بیرون را,” او گفت:. “آنها نمی دانند که چگونه به زندگی در یک ساختمان با تعداد زیادی از افراد دیگر است. آنها فکر می کنم آنها هنوز هم زندگی در یک favela و آنها را به سر و صدا تمام شب. آنها به معتادان به مواد مخدر و پس از شش سال گذشته من رفته از شب های بسیاری را با هیچ خواب در همه.

“من اقتباس شده بود به یکی از راه های از زندگی در ویلا Autódromo,” مارکز گفت: “و بدن من را در پاسخ به تغییر است.” او در حال حاضر و دستش را در بازوی او را به فاش کردن یک علامت سیاه و سفید در داخل عضله دوسر خود را. “کبودی ظاهر می شود بر روی بدن من” او گفت:. “پس از من به اینجا آمد, من مبتلا به دیابت و فشار خون بالا. به زودی, دکتر, انجام یک آزمون برای دیدن اگر من یک مشکل تیروئید.”

مارکز می خواهد به ترک پرقو کریکا اما او یاد گرفته و پس از حرکت در آن در هر قرارداد خود را با این شهر او اعطا مالکیت دو خوابه سکونت در 120 ماهانه افزایش است. او مجاز به فروش این محل تا سال 2024 و subletting ممنوع است.

در ضمن وجود دارد زای دیگری در پرقو و در الج 3 اتاق آن ذکر شده تنها بصورت مورب در سکوت تن. “اگر کسی می خواهد به استفاده از استخر شنا” یکی از ساکنان گفت: توقف پرداخت قبض “آنها نیاز به کسب اجازه از مرد بزرگ در بالای صفحه.”

شبه نظامیان سابق از جمله افسران پلیس سربازان و آتش نشانان به طور فزاینده بارید ترور در ریو در سال های اخیر است. در اصل تشکیل شده برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در این شبه نظامیان در حال حاضر کنترل مناطقی که 2 میلیون ریو ساکنان زندگی می کنند. در پرقو شبه نظامیان را “مرد بزرگ” است 46 ساله زندانی سابق افسر پلیس به نام اورلاندو اولیویرا de Araújo. ریو روزنامه ها باید به طور منظم ساخته شده اشاره به اورلاندو سرسپردگان – که نشان می دهد در جرم و جنایت داستان مربوط به قتل و اخاذی و حضور در پرقو کریکا. در حالی که همه اورلاندو ارتش اختلال صلح در پرقو با استقبال از خشونت و ناسزا رنگ و لعاب فرم از موسیقی رقص است که در خدمت به عنوان موسیقی متن فیلم به فعالیت های شبه نظامی در سراسر برزیل. “هر آخر هفته” با توجه به ساق بلند Denuncia یک ریو غیر انتفاعی است که اجرا می شود یک CrimeStoppers مانند خط تلفن با اشاره به 2019, “شبه نظامیان ترویج با صدای بلند baile funk احزاب است.”

Pentecostal وزیر مارکوس آنتونیو که زد یک کلیسا در ویلا Autódromo برای سال های بسیاری در حال حاضر دارای یک کلیسای کوچک در یک مینی مال در نزدیکی پرقو کریکا ورود دروازه. در خطبه های نماز من آموخته کشیش صحبت می کند اغلب از او متروک جوانان به عنوان یک گانگستر فروشنده مواد مخدر. در ویلا, اگر چه او ظاهرا نسبتا خفیف همسایه. من شنیده ام تنها یک شکایت در مورد او در حالی که من در ریو. سابق همسایه گفت که او بسیار ساکت به شهر که او در سمت چپ ویلا زود بدون جنگ و در نتیجه تشویق کلیسا او را به 20 یا بیشتر به طور منظم به انجام همان. اما هر زمان که من از مردم در مورد او آنها ترس بیش از حد صحبت کنید.

من سعی کردم به مصاحبه با مارکوس. در کلیسای خود نشانه ای بر روی درب شناسایی او به عنوان یک Assembly of God وزیر برگزار شد که خدمات در روزهای یکشنبه سه شنبه ها و پنج شنبه ها اما همسایگان خود تا به حال دیده می شود او را برای چند هفته. من به او و او راضی به ملاقات کند اما پس از چند ساعت قبل از قرار ملاقات ما او پیامک به لغو. “من در زمان اشتباه پزشکی,” او نوشت: cryptically. “من می توانم حرکت می کند.” بعد مارکوس دوباره وعده داده شده برای دیدار با من و ما قرار بود به تشکیل در خانه خود را. سپس درست قبل از ما رسیده خود همسایگی او لغو دوباره پیام کوتاه “من در یک جلسه من نمی تونم.”

ویلا Autódromo تخریب شد به اتاق را برای یک پیچ در پیچ چهارم مایل خیابان همراه با بخشی از پارکینگ خیابان خوردها. المپیک راه تنها دامن لبه favela-تبدیل-زیربخش هر چند بسیاری در حالی که وسیع و برگ گسترده عصری ویلا دست نخورده به طوری که favela در حال حاضر تا حد زیادی یک درهم و برهم کردن از علف های هرز و چمن پراکنده با بتن قلوه سنگ باقی مانده از تخریب 700 خانه.

این تالاب است که هنوز هم وجود دارد اما ساکنان می گویند که پس از ساخت و ساز برای المپیک شروع آن بوده است بیش از حد آلوده به ماهی وجود دارد. این دیدگاه از آن در ساحل غربی در حال متروک است. پارکینگ تقریبا همیشه خالی و pocked با گودال کوچک آب و جوانه زدن علف های هرز. نیم دوجین عرصه های مجاور ساخته شده برای المپیک هندبال دوچرخه سواری شمشیربازی و بسکتبال اغوا 700,000 بازدید کنندگان برای the Rock in Rio جشنواره موسیقی بیش از دو تعطیلات آخر هفته در ماه سپتامبر و اکتبر اما در غیر این صورت آنها به ندرت استفاده شده است. آن را هرگز روشن چه هدف آنها خواهد بود پس از بازی برزیل شده است در یک رکود اقتصادی پس از سال 2014.

در ماه ژانویه پارک المپیک شد, توقیف توسط یک قاضی فدرال نگران ایمنی. خود را حاکم در توصیف این محل به عنوان “به تدریج بروز عدم مراقبت” و “آماده برای تراژدی”.

پس از پارک بازگشایی شد – به طور خلاصه قبل از Covid-19 – من جرأت داخل یک صبح است. آجر و سنگ سنگ فرش زیر پا سست شد. آنها teetered; آنها clattered و خراشیده. این فلز در footbridges بود زنگ زده و رنگ پوست. این علائم با اشاره به مناطق بسته از پارک – پزشکی, پست, برای مثال – تا به حال شده است با عجله با پوشش نوار پوشش.

اما زمین بایر من مراجعه شده بود یک زمین بایر یک بار قبل از. بازگشت در اواسط 1960s, منطقه ای که در حال حاضر خانه به ویلا Autódromo و استادیوم بود و غیرقابل سکونت اشکال آلوده باتلاق. در نهایت آن انباشت اشیاء بدست آمده با بررسی خاک برای ایجاد جامد زمین است که در سال 1977 شد به Nelson Piquet بین المللی Autódromo یک فرمول یک مسیر مسابقه است. آهنگ کارگران حل و فصل ویلا Autódromo نزدیکی در کنار ماهیگیران که plied تالاب.

Delmo de Oliveira خود را در خارج از خانه در ویلا Autódromo. یکی از پیام ها بر روی دیوار می خواند ‘ریو است favelas’

از آغاز ویلا محافظت شده توسط برزیل squatters’ قوانین حقوق. اما آن فراهم ساکنان کمی صلح در سال 1993 زمانی که favela مهمترین دشمن وارد صحنه شدند. ادواردو پائیس بود فقط 23 ساله که در سال تازه رو التحصیل دانشکده حقوق, اما او subprefeito (اصل قصبه رئیس جمهور) از ریو غرب منطقه که توسط یک ثروتمند حومه غرق در جوامع دردار و مگا مراکز: بارا دا تیجوکا. در چنین moneyed, چشم انداز های فقیر نشین بودند در Paes کنار “تهاجم” با توجه به اقیانوس اطلس مجله. او اعلام جنگ بر روی آنها تلفظ خود را “کلانتر بارا”. او شخصا نظارت تخریب حداقل یک favela خواستار چنین تخریب یک “دفاع از نظم و قانون” و این گمان وجود دارد که خود را ریاضت شامل خشونت است. در سال 1993 رئیس جمهور ویلا ساکن انجمن – جثه Alves de Souza بهتر به عنوان شناخته شده Tenório – اعدام شد و یک پیشرو ریو روزنامه Jornal do Brasil, پخش اتهامات که Paes بود در پشت این قتل است. بعد در سال 1996 او به 80 ویلا Autódromo مالکان پنج روز به ترک خانه های خود و ارسال بولدوزر به favela.

Paes را رد دخالت در Tenório کشتن و او هرگز تحت پیگرد قانونی قرار. ویلا ساکنان در ضمن قادر به شکست خود را تخلیه منظور اخذ دستور دادگاه در برابر حذف. در سال 1994 یک Paes حریف ریو فرماندار Leonel Brizola داد 354 ویلا مالکان 99 سال به عنوان زمین های خود را. اما آن را فراهم و آنها را تنها یک فرصت است. در سال 2009 پس از نانامی به بازی به عنوان یک Rio city عضو شورا و یک برزیل کنگره Paes شد شهردار ریو و جدایی ناپذیر بازیکن در این شهر پیشنهاد برای بازی های المپیک است.

در ابتدا شهردار Paes بود نمایان قهرمان فقیر. در سال 2010 با استناد به “المپیک الهام” او نورد بلند پروازانه برنامه Morar کریکا که وعده داده شده به بالا بردن شهر فقیر نشین ریو دو ژانیرو ابداع خود را برای بازی. در سال 2012 TED Talk, او گفت:, “Favelas همیشه یک مشکل است. Favelas گاهی اوقات می تواند واقعا یک راه حل اگر شما مقابله با آنها را اگر شما قرار دادن سیاست های عمومی در داخل از favelas.” او قول داد که او می خواهم که ریو فقیر نشین “به طور کامل urbanised تا سال 2020”.

اما قبل از Paes خوب ساخته شده در تمام وعده های خود او تنظیم بولدوزر در ویلا Autódromo دوباره و در عین حال کار با توسعه دهندگان با ریشه های عمیق در ریو غرب منطقه. بزرگترین قرارداد برای المپیک پارک رفت به برزیل شرکت ساخت و ساز Odebrecht, که, مدیر اجرایی, Marcelo Odebrecht, در حال حاضر خدمت به 19 سال حبس برای پرداخت رشوه به سیاستمداران است.

Paes نبود دخیل در آن رشوه اما این راهپیمایی در برزیل دادگاه این کشور فدرال عمومی وزارت او را متهم کرد به طور غیر قانونی از محدود کردن ساخت و ساز روند مناقصه برای چند بازی های المپیک امکانات در میان آنها $129m دئودرو ورزشگاه برای مسابقات راگبی و تیراندازی و سوارکاری حوادث درگیر مدرن در پایان.

امروز در سن 50 Paes است که مبارزه برای دریافت انتخاب مجدد به عنوان ریو شهردار. من سعی کردم برای رسیدن نشسته و مصاحبه با او. او موافقت کرد برای دیدار با من و سپس لغو شد. بعد بیش واتساپ, من او را در برخی از سوالات سخت در مورد ویلا Autódromo دست زدن و حال کردن در 90s در دوران تمرکز بر favela پلیس ضرب و شتم از پنهان و کشتار Tenório. پاسخ او کوتاه بود و او درگیر نیست سوال من در Tenório. “از آنچه که من می بینم” او نوشت: “نقطه نظر خود را ساخته شده است. نه زیاد من می توانید انجام دهید برای تغییر.”

اما این امر می تواند عاقلانه به ساکن در Paes, برای سنگدلانه نخبه مسلما رسوخ بازی های المپیک مدرن پس از آغاز به کار خود را در سال 1896. اولین بازی بودند زاییده افکار یک baron Pierre de Coubertin که تصور بازی های المپیک به عنوان یک خودی باشگاه برای ممتاز مردان است. زنان او احساس شد بهترین راه حل برای “تشویق” و طبقهی کارگر نیز حذف شدند توسط “مکانیک بند” که رد صلاحیت دستی کارگران از رقابت ظاهرا به این دلیل که آنها برگزار ناعادلانه فیزیکی مزیت است. اولین کمیته بین المللی المپیک شامل دو فقره و همچنین یک خداوند و بارون de Coubertin به نظر می رسید به شادی کردن در این گروه اشرافی انحصار. “ما انتخاب نیست,” او گفت: با افتخار. “ما خود استخدام و شرایط کار نامحدود هستند. وجود دارد هر چیز دیگری که می تواند باعث تحریک عمومی بیشتر است؟”

مدرن اولین بازی های المپیک برگزار شد در آتن در یک سنگ مرمر ورزشگاه که اسراف نوسازی تامین می شد توسط یک ثروتمند تاجر یونانی جورج Averoff. مراسم افتتاحیه جلب 50000 نفر که بسیاری بر این باورند ساخته شده آن را بزرگترین گردهمایی مسالمت آمیز پس از دوران باستان است. و استاندارد راه اندازی شد: المپیک نیاز به پر اب و تاب.

در دهه کرد که کمیته بین المللی المپیک به طور فزاینده تکیه بر مالیات دهندگان در شهرستانها میزبان به صندوق آن سفر پر زرق و برق – و مواجه مخالف است. در سرب تا سال 1932 المپیک برگزار شد در لس آنجلس در اوج رکود بزرگ پس از رای دهندگان کالیفرنیا تأیید یک باند عمل تخصیص $1m برای بازی معترضان فرود در ساکرامنتو تحمل پلاکارد خواندن “مواد غذایی نه بازی!”

شورش علیه 1968 مسابقات المپیک در شهر مکزیک بود بیشتر clamorous. هزاران نفر از معترضان با تجمع در یک میدان decrying خود فرماندار بودجه از استادیوم به جای برنامه های اجتماعی. فدرال نیروهای امنیتی آتش گشودند و آنها را کشته شدن حداقل 30 نفر است.

کمیته بین المللی المپیک تشنگی برای بودجه عمومی نمی رسیدن کامل گل تا 1976 ، پیش از آن سال بازی برگزار شد در مونترال فقط به عنوان شرکت هایی مانند آدیداس کوکا کولا و مک دونالد بودند معرفی اسراف حمایت شرکت های بزرگ به ورزش مونترال شهردار ژان Drapeau, divined یک فرصت برای قرار دادن شهر خود در جهان اقتصادی و توریستی نقشه میزبانی وب کم بودجه های المپیک است که او گفت: هزینه تنها $125m بود. در پایان مونترال المپیک دلار هزینه 1.5 میلیارد دلار و بر دوش مالیات دهندگان با یک بدهی است که پرداخت نشده بود تا 2006. مونترال ورزشگاه المپیک شناخته شد به عنوان “بزرگ مدیون است.”

جابه جایی شد بخش قابل توجهی از بازی های المپیک معادله در سال 1988 زمانی که کره جنوبی, رئیس جمهور چون دوو هوان پیشین نظامی به طور کلی لگد نزدیک به سه چهارم از یک میلیون مردم فقیر از سئول محله Sanggyedong حتی به عنوان معترضان وضع مستعد در زیر جرثقیل ساخت و ساز. پکن در سال 2008 معنادار با آن 1.5 میلیون نفر حذف. هنوز در اختتامیه مراسم در پکن, رئیس کمیته بین المللی المپیک ژاک Rogge جشن “واقعا استثنایی بازی”.

بازی های المپیک محقق ژول Boykoff معتقد IOC سر در مردم فقیر به دلیل آن است که “هنوز هم بسیار نخبگان سازمان”. در حال حاضر این گروه و اعضای کمیته شامل بیش از یک دوجین royals نقطه از ملت ها در سراسر اروپا و آسیا است. به عنوان Boykoff آن را می بیند “این افراد ثروتمند به اندازه کافی برای درمان المپیک استادیوم به عنوان اینکه آنها تنها با استفاده از فنجان قهوه.”

Jacilia دوس سانتوس با دختر Ashla شش. دوس سانتوس, زندگی در ویلا Autódromo برای 10 سال تا زمانی که او مجبور شد

در ریو او استدلال می کند که کمیته بین المللی المپیک “سقط عمدی ساده لوحی”. زمانی که برزیل سیاستمداران وعده داده شده به “کمک به مردم فقیر”, Boykoff می گوید: “که استاندارد دروغ از المپیک سرودی”.

پس از جرم در صبح روز یکشنبه من قدم به پنهان خانه. برای سال های بسیاری از او میزبانی منظم یکشنبه luncheons باز به تمام comers. آن روز حدود 15 نفر بودند جمع آوری شده در اتاق نشیمن خود را. در میان آنها سه نفر از فیلمسازان که میرم شات در ویلا و پنهان را Antonia بسیار پیر سفید زن که نشسته بر روی نیمکت در روشن لباس خانه. او صحبت نمی کنم یک کلمه اما برای چند دقیقه او لبخند زد من amiably, serenely به نحوی گنجانده شده در بازی سرگرم کننده به عنوان مهمان خندید و عکسهای به اشتراک گذاشته. پنهان نگه داشته خزیدن در داخل و خارج از تحمل بخار ظروف از مواد غذایی: کنسرو گوشت گاو و برنج و لوبیا و farofa یک تست کاساوا ظرف.

وجود سردرگمی بیش از نام من که ثابت دشوار است برای برزیلی ها به تلفظ کنید. “در آن است Beel,” کسی پرسید: “یا زنبور عسل-لی؟” پنهان برای برخی از دلیل این خنده دار است. “اوه!” او گفت:. “مهم نیست که چه نام خود را است! همه شما نیاز به عشق است.” خنده او پیچیده اسلحه خود را در اطراف شانه های او به سیگنال ما همه به صورت چسبیده به هم در اینجا را دوست داشت. سپس ما نشسته و می خوردند.

پس از آن پنهان اصرار بر انجام ظروف ، به عنوان من نشسته در اتاق انتظار به صحبت کردن با او متوجه شدم که بالای نیمکت بود و یک گواهی نامه از به رسمیت شناختن شخصا امضا برای او و کلودیو توسط فرانسیس. ذهن من بازم به آنچه او گفت زمانی که از من خواست او را به نام مورد علاقه خود را کتاب مقدس داستان است. “قرص و ماهی,” او گفت:. “این یک معجزه بود و آن را نماد آنچه در اینجا اتفاق افتاده در ویلا Autódromo. در ابتدا هیچ کس فکر آن را ممکن است برای ما برای مبارزه با از بین بردن. اما من وفادار مانده. من باقی مانده است یک مؤمن. ما نمی دقیقا همان چیزی است که ما می خواستیم اما حداقل ما قادر به ماندن بگیرید.”

پس از 2016 بازی های المپیک, پنهان اختصاص داده شده است که تمام وقت خود را به فعالیت و مراقبت از مادر او. او با دیگر فقیر نشین رو حذف و گردش یک فیلم ساخته شده در این سال که در آن او خواستار “کمیته ملی المپیک مسئولان و مقامات ژاپنی” احترام به حق مسکن. “همه” او گفت: “حق مسکن با عزت”.

پنهان هرگز به من گفت خودش اما او در نهایت به حداقل یک دوجین از کودکان متولد شده در ویلا Autódromo. و در طول زمان وجود دارد من به او فکر می کنم به عنوان نیروی متصل است که در این محله است. او مصمم است – مصمم به امید و دعا برای آرام تا هر کس که او را دوست دارد که در زندگی دنیا.

زمانی که من در نامه ای به کمیته بین المللی المپیک درخواست در مورد ویلا Autódromo را travails آن پاسخ نوشته شده است بیانیه تاکید شد که در آن مقصر نیست. “جابه جایی” آن گفت: “نمی شد دیکته نیازهای مرتبط با میزبانی بازی های المپیک. این تصمیم از شهرستان [ریو] خود و کمیته بین المللی المپیک را روشن ساخته است در آن زمان که این جابجایی نمی شد مورد نیاز برای این بازی را می گیرد.”

این بیانیه در ادامه به اشاره به پرقو کریکا گفت: “حدود 420 خانواده بودند نقل مکان به آپارتمان واقع در 1.5 متر از ویلا Autódromo در منطقه با بهره گیری از خدمات عمومی مانند بهداشت. چنین خدمات وجود ندارد در ویلا Autódromo. … برای خانواده هایی که می خواستم برای اقامت و صدای آنها شنیده شد و وعده داده است که آنها قادر خواهد بود به ماندن نگه داشته بودند.”

یک سوال در کمیته بین المللی المپیک نامزد شهرستانها پرسشنامه تجدید نظر شده در سپتامبر 2015 پس از ویلا Autódromo تظاهرات می پرسد آینده نگر میزبان به “شناسایی هر گونه پروژه های مورد نیاز برای بازی های که ممکن است نیاز به جابجایی از جوامع موجود و/یا کسب و کار و توضیح دهد که چرا.” برای بازی های المپیک توکیو تنها حدود 300 نفر آواره شده اند با توجه به ضد بازی شدند.

هنوز اعتراض در برابر المپیک ساخت و ساز است که در حال حاضر بسیار قوی است که کمتر شهرستانها عمده در حال حاضر به بازی میزبان است. قبل از پاریس انتخاب شد به عنوان سایت از 2024 بازی ها, بوداپست, هامبورگ, رم و بوستون همه انصراف پیشنهادات خود را پس از مردم محلی ابراز مخالفت. این 2026 بازی های المپیک زمستانی را در بر داشت یک خانه در میلان, اما تنها پس از رای دهندگان در کانادا و سوئیس nixed میزبان نقش.

در ویلا Autódromo البته آسیب در حال حاضر انجام می شود و گاهی اوقات بازدید از محل من احساس به عنوان اگر من پله به خراب کردن. فرو ریختن پایه های بسیاری از خانه ها باقی می ماند و علف های هرز در حال رشد نگه داشتن در اطراف آنها. یک خانه است که هنوز هم ایستاده هر چند در چمن چند متری از جایی که نانوایی یک بار نشسته است. متعلق به Delmo de Oliveira, 55 ساله ساخت و ساز, پیمانکار, و آن است که به شدت متفاوت از ویلا Autódromo را مرتب سیر کننده درخط مستقیم مکعب سفید خانه.

اولیویرا خانه ساخته شده از آجر و بتن و راه قلع است. وقتی که من تعداد بازدید زمین طبقه بود و هنوز هم بدون دیوار در یک طرف و یک پیاده رو guardrail شده بود و خم شده به شکل موقت حصار در اطراف سوراخ خمیازه. یک دیوار بود graffitied با شعر. “ریو است favelas,” دیوار قبل از خواندن توجه به اشکال هنر است که شکوفا در شهر غیررسمی جوامع است. “ریو است samba. ریو است pagode فانک و رپ. همه چیز آغاز می شود در favela. ما با هم هستیم.”

خانه است که هنوز هم وجود دارد به دلیل اولیویرا برپا حقوقی جنگ علیه شهر با همان تمرکز است که او آورده و از مدت ها قبل خود را مخفی حمله به برزیل را 80s در دوران رژیم نظامی. سپس بازگشت الیویرا رندانه او با توسل به خشونت است. “آیا شما پرتاب کوکتل مولوتف?” من از او پرسیدم.

“کمی بیشتر از آن است که” او گفت:. “من نمی توانم به شما بگویم.”

ویلا Autódromo بود به 700 خانواده ها قبل از اینکه تقریبا همه حذف شدند

در چشم من الیویرا خانه یک اثر هنری است. این یک آلی و انسان در برابر ادعای قدرت در برابر کمیته بین المللی المپیک و همچنین در برابر ریو دولت شهرستان. این غم انگیز است که آن را نشسته در میان آوار در یک جامعه که از دست داده است بسیاری از ساکنان آن اما به سادگی با نگه داشتن زمین خود و ماندن در چمن خود را حتی پس از بازی های المپیک نیروی عظیم منهدم کننده خورده آن چادر باقی مانده ساکنان برنده یک پیروزی تلخ و شیرین. آنها می خواهم خود را حفظ کرده و آنها هنوز هم مبارزه – مبارزه برای نگه داشتن خود را favela روح زنده است.

در طول یک شلاق باد و باران, من به دنبال اولیویرا به عنوان او صعود زهوار در رفته پله به سطح سوم از خانه خود را. گذشت ما طبقه دوم زندگی فضای اشغال شده توسط پسر او را در خانواده و سپس رسیده اولیویرا آپارتمان یک هم ریخته aerie غرق در نور در آینده از بانک ها از ویندوز. داخل ملات کار شد و با عجله بسیار زیادی تکه های خاکستری splotched آجر. سیم برق squiggled از طریق پنجره و سپس بیش از این غرق در چشم ارتفاع.

اولیویرا جمع و جور و عضلانی مرد که به نظر می رسد مانند ونسان ون گوگ با تشکر از نزدیک نابود و لگدمال ریش خود را عقب کشیدن خط مو و قصد جدی زل زل نگاه کردن. او به من گفت که او می خواهم نقل مکان کرد و به ویلا Autódromo در سال 1992 زمانی که favela کوچک بود که در طول زمان خود را در وجود او کاشته هزاران نفر از درختان. او تهیه جوان درختان در جنگل در نزدیکی او گفت: در پهلوها از ریو بلندترین کوه, Pico da Pedra Branca. در نهایت او به من منجر به یک پنجره باز به من نشان دهد کوه.

ما بالا ویلا Autódromo در حال حاضر – بالاتر حتی از کلیسای برج ناقوس و من می توانید ببینید تقریبا همه چیز: تالابها و بطرف راه راه سیاه و سفید از المپیک راه, لبه پارکینگ است که یک بار بود یک محله است. این درختان سبز و قلم مو جوانه در ویلا را خالی آوار-پهن مقدار زیادی تحت تأثیر باد از باد و باران. کوچک سفید و به شکل مکعب که خانه در این نزدیکی هست در خود راست بن بست خیابان. از من خواسته اولیویرا به همین دلیل او تصمیم به ماندن در اینجا و مبارزه است.

هنگامی که او پاسخ داد: او صحبت کرد احساس کردم برای تمام افرادی که باقی مانده بود در ویلا Autódromo و مبارزه و همچنین برای کسانی که ترک کرده بود اما هنوز هم نگه داشته favela در قلب خود را. او شاید برای کسی که همیشه دوست داشت یک محل بر روی زمین. اول اینکه او اصلاح من.

“نه” او گفت:, تکان دادن انگشت خود را در من. “بیایید درست بپرسید سوال: چرا من همیشه ترک کنند ؟ حیوانات به کودکان و محافظت از آنها لانه خود را. این اساسی ترین غریزه ما – برای محافظت از جایی که ما زندگی می کنند. من فقط نمی توانند درک کنند که چگونه هر کسی می تواند ترک جایی که آنها زندگی می کنند برای شروع یک زندگی جدید در جایی دیگر. من کاشته درختان من در اینجا. من ماندن.”

© واشنگتن پست

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>