ناسا جیمز وب تلسکوپ فضایی پرتاب به تاخیر افتاد تا هالووین 2021 پس از coronavirus و مشکلات فنی

ناسا است و تاخیر در راه اندازی آن James Webb Space Telescope یک بار دیگر.

این تاریخ شده است تحت فشار قرار دادند به 31 اکتبر 2021 – فقط آخرین در یک سری از تاخیر که در حال حاضر کشیده برای سال. آن را قبلا هدفمند برای مارس 2021.

این JWST آن را به عنوان شناخته شده است در نظر گرفته می شود جانشین تلسکوپ فضایی هابل. اما در واقع آن را روی زمین اجرا شده است را به یک سری از مشکلات جدید ایجاد می شود, در بخشی از coronavirus بیماری همه گیر.]

نسل بعدی این رصدخانه — طراحی شده برای همکار دورتر به فضا و بیشتر به عقب به زمان از هر فضاپیما — در اصل قرار بود به پرواز بیش از یک دهه پیش. قبلی دو-سال-به علاوه تاخیر اعلام کرد در سال 2018 شد با توجه به کارگر خطا و مشکلات سخت افزاری. تا COVID-19 زده, همه چیز در نهایت رفتن خوب, مقامات گفت.

“ماموریت موفقیت بسیار مهم است اما تیم ایمنی بالاترین اولویت ما است” گفت: ناسا دانشیار مدیر استیو Jurczyk.

ناسا تاکید کرد که هزینه های ناشی از آخرین تعویق نمی خواهد بیش از $8.8 میلیارد هزینه کلاه برای توسعه تعیین شده توسط کنگره است. بودجه ذخایر کنار دو سال پیش طی عمده ارزیابی خواهد شد و پوشش دادن هر گونه هزینه های اضافی گفت: Thomas Zurbuchen این آژانس فضایی علوم ماموریت رئیس.

نزدیک به نیمی از تاخیر حدود سه ماه است که نسبت به COVID-19. شیوع این بیماری کاهش پیدا کرده است و کار بر روی تلسکوپ توسط پیمانکار نورث روپ گرومن در جنوب کالیفرنیا.

یکی دیگر از چهار ماه از بالشتک مورد نیاز بود در این برنامه به دیدار با راه اندازی جدید تاریخ گفته مقامات و درس های آموخته شده در فضاپیما تست روشن ساخته که چقدر زمان بیشتری مورد نیاز بود. بحرانی آکوستیک و ارتعاشات آزمون, برای مثال, برنامه ریزی شده است در به طور کامل مونتاژ تلسکوپ در ماه آینده. تکنسین همچنین می خواهید برای بازگشایی و refold Webb عظیم خورشید سپر — به اندازه یک زمین تنیس — یک بار دیگر. سپر خورشید است نیاز به نگه داشتن مادون قرمز تلسکوپ سرد هنگامی که در فضا.

ناسا قصد دارد به کشتی Webb تابستان آینده به خود را در اروپا راه اندازی سایت در گویان فرانسه در اروپا و کمک به ماموریت.

“البته این سخت است برای پیش بینی یک سال به علاوه در حال حاضر از چه چیزهایی خواهد بود در اینجا وجود دارد” گفت: مدیر برنامه گرگوری رابینسون.

مجموعه ای به اوج در اروپا آریان, موشک, روزنامه مقصد برای یک نقطه از 1 میلیون مایل (1.6 میلیون کیلومتر) از زمین فراتر از فضانوردان’ برسد. این مدار هابل در مقابل, شد و بارها و بارها سرویس توسط فضانوردان شاتل پس از آن در سال 1990 راه اندازی. این انتظار می رود برای ادامه کار به 2030s گفته مقامات پنج شنبه.

ناسا می خواهد یک همپوشانی در عملیات بین هابل و وب است. جدید تلسکوپ یک بار راه اندازی خواهد شد نگاه در بسیاری از همان چیزهایی که هابل است — و خواهد شد.

“برای من این خواهد بود دیدن دوستان قدیمی با جدید به طور کامل چشم” گفت: برنامه دانشمند اریک اسمیت.

گزارش اضافی توسط سازمان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید