مرموز مریخ ابر تشریف بالا Arsia Mons آتشفشان

مرموز بلند و نازک ابر ساخته شده است یکی دیگر ظاهر بیش از یک آتشفشان در مریخ است. گازی بدن دیده می شد شناور بیش

توسط FARDAALEFBA در 10 مرداد 1399

مرموز بلند و نازک ابر ساخته شده است یکی دیگر ظاهر بیش از یک آتشفشان در مریخ است.

گازی بدن دیده می شد شناور بیش از 20 کیلومتر بالا Arsia Mons آتشفشان در سیاره سرخ در تصاویر گرفته شده توسط ESA.

آتشفشان خود شده است فعال برای 50 میلیون سال پس از آن است که فوق العاده بعید است که آن را علت ابر.

ابر ساخته شده است تا آب یخ, اما به نظر نمی رسد از فعالیت های آتشفشانی است. این جریان اشکال به عنوان جریان هوا را تحت تاثیر قرار است کنار آتشفشان می کند که در صورت باد baffling دانشمندان است.

آن شده است به نام Arsia Mons طویل ابر (AMEC) اما اسرار و چرا از آن تشکیل شده است و برای چه مدت از آن شده است ظاهر می شود و ناپدید هنوز ناشناخته است.

"ما شده اند در حال بررسی این پدیده جذاب و انتظار برای دیدن یک ابر فرم در اطراف در حال حاضر" توضیح می دهد که خورخه هرناندز-Bernal, دانشجوی دکتری در دانشگاه باسک.

"این طویل ابر اشکال هر سال مریخی در طول این فصل در اطراف جنوب انقلاب و تکرار برای 80 روز یا حتی بیشتر پس سریع روزانه چرخه. اما ما هنوز نمی دانیم اگر ابرها همیشه کاملا موثر".

مریخ در سال است که حدود 687 زمین روز. جنوبی انقلاب زمانی است که خورشید در جنوبی منطقه از آسمان است. در طول این دوره در اوایل صبح ابر رشد می کند و برای سه ساعت قبل از به سرعت ناپدید دوباره.

این اولین بار است ابر ساخته شده است که ظاهر است. عجیب و غریب ابر دیده می شد در سال 2018 که در آن بیش از 1500 متر از سطح این سیاره در اواخر ماه سپتامبر قبل از ناپدید شدن در اواسط ماه اکتبر.

ترین فضاپیما در مدار مریخ تنها مشاهدات را در بعد از ظهر اما تصویر این ابر را می توان گرفته شده توسط مریخ اکسپرس – راه اندازی در سال 2003 – به دلیل آن است که در یک مدار بیضوی.

"تا چه حد از این ابر بزرگ نمی تواند دیده می شود اگر دوربین شما تنها دارای یک میدان دید باریک و یا اگر شما تنها با رعایت و در بعد از ظهر" گفت: Eleni Ravanis که با این نسخهها کار با دوربین و تجهیزات در مریخ اکسپرس.

پیشه وری را بالا مدار "همراه با میدان دید گسترده از VMC ابزار [این] اجازه می دهد تا ما را به تصاویر پوشش منطقه وسیعی از این سیاره در اوایل صبح", Ravanis ادامه داد.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن