Mrs امریکا: هوشمند را در نقاط کور از قرن 20th فمینیسم

Tدر اینجا یک لحظه در سریال تلویزیونی Mrs امریکا زمانی که روزنامه نگار و فمینیست مبارز گلوریا استاینم باعث اواخر شب تلفن تماس به بتی فریدن نویسنده زنانه رمز و راز. فریدن کتاب در برابر استدلال پس از جنگ فرقه از دار و روشن لمس کاغذ برای فمینیسم موج دوم در امریکا است. در این سری فریدن و استاینم هستند در مواجهه. فریدن نمی تواند ایستاده استاینم آرام-آرام و دیپلماسی است irked با prettiness; استاینم نیست یک فن از فریدن را گاو در یک فروشگاه چین تاکتیک. “هر بار که من رسیدن به او, من جلو و عقب خونین بیخ و بن” شکایت استاینم به یک همکار. اما پس از آن او به یاد یک شخص مبارز ناتالی Gittelson که “ما را وادار به انجام آنچه که ما باید انجام دهید به دلیل [فریدن] همه چیز را به خطر انداخته. بنابراین قبل از اینکه شما به او بگویید که او چه می توانید و نمی تواند انجام دهد را در نظر بگیرید فقط گفت با تشکر از شما.” و به این ترتیب چند روز بعد استاینم میدارد تلفن و می کند که فقط. “من نمی دانم اگر من به شما گفت:,” او می گوید فریدن “اما خود کتاب زندگی من را تغییر داد.”

Mrs امریکا شیک گروه قطعه مورد مبارزه برای برابری جنسیتی در دهه هفتاد بود که پرتاب به تمرکز اصلاحیه حقوق برابر یک پیشنهاد تغییر در قانون اساسی تضمین حقوق برابر برای زنان (spoiler alert: آن شکست خورده بود). همراه با استاینم و فریدن سری نیز برجسته دستاوردهای شرلی Chisholm, اولین زن عضو کنگره و بلا Abzug, یک وکیل و فعال اجتماعی که در ادامه به رهبری جیمی کارتر ملی کمیته مشورتی برای زنان است. به عنوان Mrs امریکا می گوید, بزرگترین حریف بود فیلیس Schlafly (با نشاسته ای درخشندگی توسط کیت بلانشت است که نامزد دریافت جایزه امی برای نقش) که بسیج زنان خانه دار و انجیلی حق به انجام مناقصه خود را. آن را نیز ثابت کرد یک دستی میخ در آن به چسبیدن به جاه طلبی های خود به عنوان یک فعال سیاسی. دفاع بود و شور و شوق او را – هر چند در آن روز هیچ کس می خواست به شنیدن یک زن صحبت کردن در مورد آن است.

Schlafly توانمند رقیب تیز-elbowed bigot در twinset و مروارید که fetishised خانوادگی و مادری با وجود داشتن برون سپاری آن را در خانه خود به خانه دار. در زمانی که در Mrs امریکایکی از همکار او anti-عصر فعالان نشان می دهد او یک عضو از جان توس جامعه یک ضد کمونیست با اتهام روابط Ku Klux Klan او لبخند benignly و پاسخ “که حق شما و من فکر می کنم شاید شما فقط باید نگه دارید که به خودتان است.” در جلسه از دبیران بودن تجاوز جنسی توسط مرد خود کارفرمایان در کاپیتول هیل می پرسم و می گوید آنها باید “دعوت آن” از “فضیلت زنان به ندرت مواجه شده توسط ناخوشایند جنسی گزاره”.

فقط به عنوان فوتی و فوری خلیج فارس بین Schlafly و جنبش آزادی زن این است Mrs امریکا تصویر از رقابت برنامه از فمینیست. مسابقه یک قبر نقطه کور در میان سفید وسط کلاس فعالان که عادت به صحبت کردن بیش از سیاه و سفید خود را همسالان. هنگامی که مارگارت اسلون-شکارچی تنها, سیاه, نویسنده در استاینم Ms مجله رزین ایده در سرمقاله جلسه در مورد tokenism در محل کار همکاران او خیره مستقیما در او. “شما نمی گویم شما احساس می کنید که در اینجا – نگاهی به آخرین موضوع! می گوید:” یک ویرایشگر تکان دادن یک تصویر پوشش این برنامه شامل یک زن سیاه و سفید. استاینم soothingly می افزاید که Sloan-شکارچی باید صحبت می کنند و اگر همیشه احساس می کند نادیده گرفته شده است زیرا از مسابقه نادیده گرفتن این واقعیت است که او تنها بود.

اصطلاح تقاطع تا به حال اختراع شده است در دهه هفتاد هر چند سلسله مراتب امتیاز بر روی صفحه نمایش است jolting در آن آشنایی. بنابراین بیش از حد جناح – در مقابل سیاه و سفید جوان در مقابل, پیر, گی در مقابل راست کار مادران در مقابل ماندن در خانه هستند. از جمله بخش همواره وجود دارد اگر امروز آنها در حال تقویت و افزایش توسط رسانه های اجتماعی به نقطه ای که در آن قطعنامه و یا حتی آرام گفتگو می تواند به نظر می رسد غیر ممکن است.

در دشوار زنان: تاریخ فمینیسم در 11 دعوانویسنده هلن لوئیس به نظر می رسد در پیروزی های امن توسط 19th و 20th century British فمینیست است که ما در حال حاضر را مسلم در میان آنها حق طلاق, رای, تحصیل در دانشگاه و کار و رضایت به سقط جنین نوزادان و فرار از خشونت مردان. “پیشرفت پاکسازی مبارزه می گوید:” لوئیس اشاره کرد چقدر از کار خود را فراموش کرده است همراه با مخالفت آنها مواجه شده است. زنانی که به ارمغان آورد در مورد تغییر او اشاره شد اغلب bloody-minded دفاعی و روحیه. آنها به استفاده از امروز طرز سخن گفتن مشکل است. اما به انتظار ایدئولوژیک کمال از ما فمینیستی forebears است به آرزو برای ماه بر روی چوب.

بتی فریدن می تواند خودشیفتگی قضاوت و خرده. او معروف به نام مرد “اسطوخودوس تهدید” و می خواست به حذف آنها را از این جنبش است. او نیز تا به حال یک جهنم از یک خلق و خوی به عنوان مثال در بحث های عمومی با فیلیس Schlafly که در آن پس از goaded در مورد طلاق او فریاد زد: “شما یک جادوگر! خدا من می خواهم برای سوزاندن شما در خطر است.”

رز بایرن به عنوان گلوریا استاینم در ‘Mrs امریکا’ (بی بی سی/FX/تام لانتوس)

هر علت سیاسی آن قهرمانان و خائنانی هر چند Mrs امریکا ماهرانه به تصویر می کشد خاکستری فضای بین آنها را. این نشان می دهد که چگونه حرکات افزایش از طریق ناامیدی و تمایل به انجام کار خوب اما چگونه معاندت و منافع خود هستند و اغلب مواد مغذی در گرفتن چیزهای انجام می شود. این نشان می دهد که چگونه به حاشیه رانده افراد به طور معمول موفق به اطلاع کسانی که بیشتر به حاشیه رانده تر از خود است و انسان در حال خشم و پیچیده است. به جای اخراج آن دسته از فمینیست که مبارزه برای آزادی ما لذت بردن از امروز ما نیاز به تصدیق آنها, آنها را درک و یادگیری از اشتباهات خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>