Jean رنو تماس از خانه اش در پروونس Provence, که در آن او قفل شده پایین از آغاز ماه مارس با شش فرزند و همسر, Zofia که مادر به دو نفر از آنها. این بازیگر خواهد بود 72 در ماه جولای و اگر چه احتمالا هنوز هم بهترین و شناخته شده برای بازی هیتمن در فرقه اما بحث Leon: The Professional (1994) او در حال حاضر می یابد خود را در مرکز یکی از مهمترین و سیاسی به اتهام فیلم سال: اسپایک لی ویتنام, جنگ, حماسه, Da 5 Bloods. او انجام شده است تبلیغات از طریق تلفن و زوم “مانند فراخوانی و برگشت از فضا صحبت کردن در یک مربع کوچک”.

“ما کاملا جدا شده در اینجا به دور از بیماری, بنابراین من نگران [بد]” او می گوید: او لهجه unimpaired توسط سه دهه کار در انگلیسی. “این بود که شما نگران زندگی به پایان خواهد رسید. شما فکر می کنید چه کنم چه اتفاقی خواهد افتاد به من چه نوع از کار را من پیدا کنید؟’ ماه اول بود مشکل ذهنی است. پس از آن ما در بر داشت یک راه برای احیای خودمان. من در تلاش برای به دست آوردن وزن و نه به نوشیدن مقدار زیادی. ما پس از این درختان است. ما را خود ما روغن زیتون. آن را بسیار سخاوتمندانه درخت زیتون. کمی از آب و آن را به شما می دهد زیتون و روغن و چوب برای آتش.”

در ضمن Da 5 Bloods راه اندازی میان طوفان خشم و خشم. این فیلم داستان چهار پیری سابق GIs پل (Delroy Lindo) اوتیس (Clarke Peters) ادی (هنجار Lewis) و ملوین (Isiah Whitlock Jr) است که بازگشت به ویتنام برای پیدا کردن یک کش شمش طلا. باز با محمد علی مشاهده است که “هیچ Viet Cong همیشه به نام او “n*****” و لنگر توسط Lindo عملکرد به عنوان یک مزمور-به نقل از مغلوب ساختن پیشی جستن حامی این فیلم می گوید داستان فراموش شده از سهم به جنگ با لی معمول شیک خشم.

با توجه به آن موضوع Da 5 Bloods هرگز کمتر از polemic اما حتی مدیر آن باید تعجب در شرایطی که این فیلم باز کرده است. کشتن جورج فلوید یک غیر مسلح سیاه پوست توسط یک افسر پلیس در ایالت مینه سوتا باعث شده است تا بزرگترین سیاه حقوق اعتراضات پس از دهه شصت. Da 5 Bloods به پایان می رسد با یک کلاس درس شعار “black lives matter” یک تماس تکرار در دنیای واقعی از لس آنجلس به لندن. آن را می دهد این فیلم وهم آور حس اطلاع, به عنوان اگر آن را تبدیل به اطراف در یک ماه.

“این باور نکردنی” رنو می گوید از زمان. “من مطمئن هستم که ‘شادی’ کاملا درست کلمه. اما آن را در زمان مناسب به بحث در مورد نژاد پرستی. راه [جورج فلوید] درگذشت تکان دهنده است. آن را دشوار است به قبول است که شما می خواهم کشتن کسی برای رنگ پوست خود را.” او به تماشای فیلم با فرزندان خود و می گوید که او می بیند تغییر نگرش به وضوح در آنها است. “مثل من شوکه شده بودند به یاد بگیرند که 30 درصد از سربازان آمریکایی در ویتنام بودند ، برای آنها به یک دوست پسر یا دوست دختر [رنگ] هیچ چیز به بحث در مورد. این طبیعی است. من خوشحال هستم چرا که امید. هر کس قرمز خون است.”

رنو نقش Desroche یک قاچاقچی استخدام توسط این باند به حصار غارت خود را. عرق کردن در یک کتانی سفید کت و شلوار, حمل کمی بیشتر از چوب در رنو ناب لئون اوج او مدل از کار افتاده قدرت استعماری کارگزار. “او یک تاجر در حس عیسی به معنای زمانی که او انداخت تجار خارج از معبد” رنو توضیح می دهد. “در اینجا یک پسر که فروش خود را به پول.”

فرانسوی ها یک رزونانس خاص در ویتنام به عنوان سابق امپریالیستی حاکمان که مبارزه خود را فاجعه بار جنگ علیه ویتنامی استقلال قبل از آمریکایی ها وارد شدند. لی شناخته شده رنو برای سال های بسیاری از, اما آنها تا به حال با هم کار می کرد تا زمانی که او مرتب یک جلسه در نیویورک به او پیشنهاد بخشی.

“ما ملاقات کرد و [سنبله] توضیح داد که او مورد نیاز این مرد فرانسوی” رنو می گوید. “او گفت:” شما فکر می کنم در مورد قسمت و سپس ما آن را انجام دهد.’ آن را بسیار ساده بود.”

مرد در کت و شلوار سفید: رنو به عنوان قاچاقچی Desroche در ‘Da 5 Bloods’ (Netflix)

خلاف به مدیر شهرت به شدت رنو گفت: آن را آسان کار ارتباط. “او یک ایده روشن از آنچه او می خواهد. اما پس از جوانی من من شناخته ام چگونه به درک چه نوع از تقاضا دارم در مقابل من. من آمد به خدمت می کنند. من نمی خواهم به تحمیل خودم ریتم یا نفس من. شما به من بگویید و من آن را انجام دهد. اگر شما خوشحال نبود من تغییر تا زمانی که شما هستند.”

این نگرش کمک می کند تا توضیح دهد که چرا رنو شده است در تقاضا ثابت پس از او را از طریق شکست در اوایل دهه هشتاد با یک سری از لوک بسون فیلم با شروع Le Dernier Combat 1983. آن را نیز ممکن است توضیح دهد که چرا او قادر است به خوش بی اعتنایی تلقی کردن برخی از پرداخت چک برگشتی او کار کرده است. برای هر ماموریت: غیر ممکن شده است وجود دارد حداقل یک گودزیلا. در فرانسه او است به همان اندازه شناخته شده به عنوان یک بازیگر طنز, اما آن را تا زمانی که لئون که او را از طریق با مخاطبان غربی. او هیتمن حملات یک باند بعید است با یک 12 ساله یتیم, Mathilda (ناتالی پورتمن). این فیلم توسط یک فرقه مورد علاقه اما به تازگی تحت انتقاد مرکزی آن رابطه که به نظر می رسد به طور فزاینده ای عجیب و غریب از 26 سال ، خواهد لئون ساخته شده بود دوباره امروز ؟

“نه” او می گوید: بعد از یک مکث. “ریتم متفاوت خواهد بود. شما ممکن است این نوع از داستان در مورد رابطه با دختر کوچک, اما این امر می تواند با شخص دیگری. قاتل نیست. کسی که بیشتر رایج است.” بنابراین قاتل است و نه رابطه بین یک مرد بالغ و یک نوجوان 12 ساله ، “بله.”

اگر چه او به طور معمول تزریق یک دوز از Frenchness به انگلیس و آمریکا بازیگران, او متولد شد به پدر و مادر اسپانیایی در کازابلانکا. مراکش و تنها به فرانسه رفت و پس از مادر او فوت کرد زمانی که او 17. نام واقعی او است Juan مورنو y Herrera–Jimenez. در بهترین حالت کار: لئون, لو Femme Nikita, رونیناو دلایل خود را نچسب شخصیت در یک سخت-برنده soulfulness که تساوی ما را به آنها را حتی به عنوان آنها ایجاد مرگ و نابودی است. خنک آن به جای suave انرژی به مراتب بیشتر فلامنکو از Folies Bergeres.

رنو در کنار 12 سال, ناتالی پورتمن در لئون’ (رکس)

به عنوان بخشی از تبدیل شدن به یک شهروند فرانسوی رنو تا به حال برای تکمیل خدمات نظامی که او خدمت کرده است را به طور عمده در آلمان, اما او می گوید که این تجربه به او هیچ بینش خاص در ویتنام است. “من تعداد بسیار کمی از خاطرات جنگ از زمان. آن را از من دور بود. من نمی دانم آنچه در فرانسه انجام شد در ویتنام; در دوران کودکی من در فرانسه بود خلاص شدن از مستعمرات. حتی زمانی که امریکا حمله کرد من نمی دانم آن را در مورد مبارزه با کمونیسم.”

اگرچه رنو می گوید که او دیده است و نه نژاد پرستی در هر مجموعه فیلم او در آن غیر ممکن است به ارمغان آورد تا در شمال آفریقا و مشتاق آگاهی از تنش های نژادی در فرانسه. “این یک نوع متفاوت از نژاد پرستی [از ما],” او می گوید. “در اینجا در فرانسه این است که عمدتا در برابر مردم از شمال آفریقا بیش از سیاه پوستان و اعراب و مسلمانان است. همچنین در امریکا مردم سیاه آمریکایی است. آنها احساس می کنند آمریکا و عمل مانند آمریکایی ها. در فرانسه شما باید تعداد زیادی از مردم که از شمال آفریقا گفت: “این کشور من است.’ اما من نه متخصص.”

سوال در مورد سیاست دنبال رنو در اطراف عمدتا به دلیل به خوبی به اطلاع عموم دوستی با سابق رئیس جمهور فرانسه نیکولا سارکوزی که او ملاقات کرد زمانی که آنها راه رفتن سگ خود را در پاریس و بود که بهترین مرد در عروسی خود را. او یک پاکسازی ، “هیچ هیچ هیچ” او می گوید. “ما چند بار ملاقات کرده اید ، دولت ساخته شده است بسیاری از اشتباهات [اطراف coronavirus]. اما مردم فرانسه عشق به شکایت آن است که همیشه همان. من دور ماندن از سیاست است. من ترجیح می دهم به بحث در مورد فیلم و کتاب و هنر آهنگ ها.” او نگران است در مورد اثر این ویروس در تئاتر. “مردم می خواهم برای به اشتراک گذاشتن ارتعاشات و گرما. ما باید در میان مردم است. با یک کتاب و یا یک نقاشی از آن خود را با تاریخ خود را و احساسات خود را. اما یک بازی و یا باله یا کنسرت که به طور کامل متفاوت است.”

بعد از این سال رنو ظاهر خواهد شد با روبی رز در دربان. فراتر از آن او است “imaginating” یک فیلم در مورد یک خراب Latino خواننده. در حال حاضر او خود را به خانواده ثابت شده آفتاب و رضایت از دانستن است که او بخشی از یکی از مهمترین و شارژ و حیاتی فیلم سال است. “من احساس افتخار و خوش شانس است که من تماس بگیرید [برای Da 5 Bloods],” او می گوید. “از آنجا که آن را در مورد بشریت است. من در برخی از نوع گام در برابر نژادپرستی است.”

‘Da 5 Bloods’ در دسترس است در Netflix بکشد در حال حاضر