یکی از این ترفند یک حریم شخصی از ویژگی های است که در نظر گرفته شده است به مردم اطلاعات بیشتر در مورد زمانی که و چگونه آنها در حال نظارت – و برای متوقف کردن برنامه های از آن را انجام می دهند.

این ابزار می افزاید: کوچک نارنجی یا سبز نقطه در گوشه هنگامی که یک برنامه با استفاده از میکروفون و یا دوربین. اگر این نقطه به نظر می رسد به این معنی است که یک برنامه قابل دسترسی یکی از این قطعه از سخت افزار به تازگی و ممکن است انجام این کار برای جاسوسی بر روی تلفن کاربر.

نارنجي اشاره به میکروفون در حالی که یک رنگ سبز نشان می دهد که این دوربین دسترسی پیدا کرد.

اگر آن را به نظر می رسد با کشیدن پایین از گوشه ای از این گوشی برای باز کردن مرکز کنترل را نشان می دهد که برنامه انجام شد ، مرکز کنترل باید نشان دهد یا نارنجی یا سبز نقطه و همچنین به عنوان یک پیام نشان می دهد که برنامه را بر عهده دارد.

این پیام نشان می دهد برای برنامه های کاربردی اپل به عنوان به خوبی به عنوان آنهایی که شخص ثالث و برای استفاده مشروع و همچنین نامناسب هستند.

کاربران باید برای دسترسی به هر گونه برنامه های فردی است که می خواهد به استفاده از میکروفون و یا دوربین با نرم افزار معمولا درخواست اجازه هنگامی که آنها نصب شده است.

اما تا به حال شده است وجود دارد هیچ راهی برای بدانید که چگونه و یا زمانی که برنامه در حال استفاده از آن مجوز. بر خلاف در مکینتاش است که نشان دادن چراغ سبز هنگامی که دوربین در استفاده از هر دو دوربین و میکروفون اند قادر به آمده در سکوت و بدون هشدار.

هر برنامه که نقض آن مجوز می توانید آنها را باطل با رفتن به تنظیمات برنامه پیمایش به نام برنامه و کلیک کردن بر روی ضامن به خاموش کردن آن امکان دسترسی به دوربین و میکروفون و یا دیگر قسمت های گوشی از قبیل عکس ها یا محل.

این ویژگی بخشی از طیف وسیعی از تغییرات اخیر که اپل اضافه کرده است در تلاش برای شفاف تر در مورد زمانی که کاربران داده است که قابل دسترسی است. کسانی که هم شامل یادآوری گاه به گاه که در مورد برنامه های در حال دسترسی به داده های مکان و گزینه ای برای تنها سهم خاص عکس با هر برنامه.

اپل ساخته شده است و تعدادی از تعهدات عمومی و حریم خصوصی با مدیر اجرایی تیم کوک اشاره به آن به عنوان یک “حق انسانی”. تغییرات تصور می شود بخشی از این تعهد با این امید که هر برنامه دسترسی به اطلاعات خواهد بود منصرف از انجام این کار توسط هشدارها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im