چگونه گوشی خود را ممکن است در آزمون شما برای coronavirus در آینده

منt ممکن است به نظر می رسد دور از ذهن است, اما آن را ممکن است به استفاده از گوشی های هوشمند خود را برای تشخیص بیماری است. دستگاه های تلفن همراه می تواند تبدیل به ابزار به سرعت در حال شناسایی انواع عوامل بیماری زا از جمله باکتری ها و سموم و ویروس ها.

گوشی های هوشمند مبتنی بر آزمون طراحی شده است برای تشخیص ایدز مالاریا سل و انواع آلاینده های مواد غذایی. کار است در حال حاضر نیز در جریان استفاده از گوشیهای هوشمند برای تشخیص Covid-19 – هر چند مختلف وجود دارد سوال در مورد عملی و سودمندی استفاده از تکنولوژی در این شیوه است.

ما شده ایم درگیر در حال توسعه راه های استفاده از گوشی های هوشمند برای نظارت بر آلودگی مواد غذایی به عنوان بخشی از پروژه اتحادیه اروپا FoodSmartphone. در اینجا ما وزن بالقوه استفاده از این فن آوری هیجان انگیز برای مبارزه با ویروس.

یک راه مشترک از تست با گوشی های هوشمند است که برای استفاده از آنها در کنار ویژه ساخته شده از برچسب است که طراحی شده برای واکنش به حضور خاص ماده مانند یک ویروس یا باکتری خاص.

برای تست چیزی مانند مایع از یک سواب گلو یا نمونه خون شما اضافه کردن آن را به یک برچسب که حساس به آنچه شما دنبال آن هستید. اگر به دنبال بعد از اینکه ماده است که وجود دارد وجود دارد یک واکنش است. این واکنش تولید نور و رنگ و یا سیگنال الکتریکی که گوشی پس از تشخیص و تفسیر از طریق خود دوربین یا سنسور نور و یا از طریق الکتروشیمیایی اضافه کردن در دستگاه. نتایج را می توان در یک برنامه بر روی گوشی و بلافاصله پس از ابلاغ به مقامات مربوطه.

برای Covid-19 موجود labels می تواند اقتباس شده به طوری که آنها می تواند واکنش نشان می دهند به مواد جدید مانند Sars-CoV-2 مواد ژنتیکی یا انسان آنتی بادی علیه ویروس. این نوع از piggybacking در فن آوری های موجود در حال حاضر پیشنهاد شده است.

اما داشتن چنین تست در دسترس عموم برای coronavirus ممکن است برخی از زمان به دور است. اکثر گوشی های هوشمند مبتنی بر تست در حال حاضر تنها در اثبات مفهوم مرحله. آنها هنوز هم نیاز به رفتن را از طریق چند دور تست با بیماران ثابت کند که آنها کار می کنند. این می تواند سال ها طول بکشد.

برای مثال mChip دانگل – یک گوشی هوشمند مبتنی بر آزمایش برای تشخیص HIV و سفلیس – اطراف بوده است 2015. اما فاز دوم آزمایشات تست در صفحه اصلی استفاده از این دستگاه تنها در تکمیل مارس سال 2020 است. نتایج در حال بررسی – و حتی اگر آنها هنوز هم وجود دارد یکی دیگر از فاز از آزمایشات برای رفتن.

هنوز بسیار زیاد فشار به همه گیر تحت کنترل ممکن است تا حد زیادی سرعت بخشیدن به توسعه Covid-19 تست. تولید واکسن برای بیماری های عفونی به طور کلی طول می کشد بیش از یک دهه است, اما آن پیشنهاد شده است که ارائه یک Covid-19 واکسن ممکن است ظرف 12 تا 18 ماه. شاید مشابه توسعه سریع از گوشی های هوشمند مبتنی بر تست دست یافتنی است.

برای Covid-19 گوشی های هوشمند مبتنی بر-دستگاه استفاده می شود می تواند در راه های مختلفی.

اولا آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به شناسایی ویروسی مواد ژنتیکی از دستگاه تنفسی – در حال حاضر برای 2-3 هفته اول عفونت – برای تست اینکه آیا کسی این ویروس در حال حاضر.

آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تشخیص آنتی بادی های توسعه یافته در برابر ویروس در خون نشان می دهد که اگر کسی تا به حال این ویروس در گذشته است. اطلاعات از این آزمایشات ممکن است ما اطلاعات بهتر در مورد موارد بدون علامت و ایمنی.

ما ممکن است استفاده از آنها برای تست چه در سطوح مانند بسته بندی مواد غذایی.

این ممکن است بهترین کار استفاده از کمی آزمون های مختلف – ژنتیکی تکثير آزمون – که افزایش قدرت سیگنال ایجاد شده توسط هر گونه واکنش و به طور کلی بیشتر حساس است. این است که با توجه به وجود پایین تر بودن غلظت ویروس و بسیاری از مواد دیگر بر روی سطوح.

گوشی های هوشمند مبتنی بر تشخیص Covid-19 می تواند به بهبود خود انزوا اقدامات جمع آوری اطلاعات و ردیابی عفونت “نقاط داغ”. علاوه بر این ما می دانیم که مردم علاقه مند به استفاده از گوشی های هوشمند مبتنی بر فن آوری برای ردیابی و تشخیص شرایط دیگر – پس از آن به احتمال زیاد خواهد بود وجود دارد جذب. در خانه تست می تواند آزاد کردن منابع و جلوگیری از Covid-19 از کاهش بيمارستان دسترسی است که می تواند به افزایش مرگ و میر ناشی از شرایط دیگر است.

اما اگر محبوب تعداد زیادی از آزمایشات است که به طور بالقوه می تواند انجام شود به این معنی است که این روش نیاز به بسیار دقیق است. این آزمایشات همچنین نیاز به پاک کردن و آسان برای استفاده و برای جلوگیری از آنها را در حال انجام اشتباه است. اگر گوشی های هوشمند تست نتواند در هر کدام از این دو جبهه و سپس آن را می تواند در بسیاری از, بسیاری از مردم در حال دروغ تشخیص داده شده و یا پاک شده است. عواقب می تواند طیف وسیعی از درآمد از دست رفته (از مثبت کاذب) به خطر افتادن دیگران (از منفی کاذب).

این خطرات شناخته شده است, اگر چه, و مشترک با سایر self-روش های تست. راه حل های بالقوه مانند چندگانه به طور همزمان تست برای تایید یافته های در حال حاضر در حال بحث شده است.

اضافی سوال این است که آیا آن را در واقع مربوط به این سطح تست. یک گزارش منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند و اخیر preprint هر دو استدلال می کنند که Covid-19 می توانید زنده ماندن در سطوح مختلف تا هفت روز. با این حال وجود دارد مطالعات نشان می دهد که این ویروس باقی می ماند عفونی برای آن دوره است. سطح گسترده آزمایش می تواند باعث بی جا ترس با تشخیص ویروس ذرات که تهدیدی بسیار کم خطر عفونت است.

گوشی های هوشمند مبتنی بر حسگرهای ممکن است ثابت کند بسیار مفید برای ردیابی و کنترل Covid-19 را گسترش. اما یک ابزار با چنین پتانسیل برای استفاده گسترده باید از کیفیت بسیار بالا از نظر عملکرد. علاوه بر این قابلیت های کامل آن و اجتناب ناپذیر کاستی باید آشکارا ابلاغ عمومی به حداقل رساندن سردرگمی است. این را می توان با وضوح انتقال آزمون به محدودیت های در گوشی های هوشمند نرم افزار.

یک botched اجرای این فن آوری می تواند منجر به ریزش بیشتر در اعتماد عمومی برای دانشمندان است. با توجه به برخی از مشخصات بالا رسوایی در حال حاضر در حال ظهور در طول Covid-19 عصر این چیزی است که ما می توانیم.

Chris Elliott استاد علوم زیست شناسی مولکولی در دانشگاه کوئین در بلفاست. Goncalo Rosas دا سیلوا اوایل مرحله محقق در metabolomics در دانشگاه کوئین در بلفاست. Joost Laurus دینان Nelis اوایل مرحله محقق در امنیت غذایی در دانشگاه کوئین در بلفاست. این مقاله برای اولین بار به نظر می رسد در گفتگو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید