گله ایمنی: که چگونه بسیاری از مردم نیاز به توان و حذف آن را به کار?

Nاولیه 100 سال ها پیش محققان بریتانیایی ویلیام Topley و گراهام ویلسون آزمایش شد با عفونت های باکتریایی در موش سوری. آنها متوجه شده است که فرد بقا وابسته چگونه بسیاری از موش واکسینه شدند. بنابراین نقش ایمنی فردی مورد نیاز برای توان از ایمنی از کل گله.

سریع به جلو به یک قرن و مفهوم گله ایمنی است که در حال حاضر به طور گسترده ای مورد بحث در دولت اعزام و مقالات روزنامه. اما آن چه در واقع چیست ؟

هنگامی که یک بیماری مانند Covid-19 اسپرد را از طریق جمعیت آن برگ برخی افراد سیستم ایمنی حداقل در کوتاه مدت. افرادی که آلوده می شوند بعد از آن خواهد شد به طور فزاینده تماس با این ایمنی مردم و نه با حساس هستند. به عنوان یک نتیجه خطر عفونت کاهش می یابد و در نهایت این بیماری را متوقف می کند ، این ممکن است اتفاق می افتد حتی اگر برخی از افراد در جامعه هنوز هم حساس.

واکسیناسیون می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای محافظت از افراد مستعد و در نتیجه تسریع کاهش این بیماری همه گیر. همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای جلوگیری از گسترش ویروس در وهله اول.

چگونه کار می کند ؟

تصور کنید یک جمعیت است که در آن همه حساس است. فرد آلوده (نقطه قرمز رنگ در نمودار زیر) می رسد و این ویروس گسترش می یابد با افزایش تعداد موارد جدید. این بیماری همچنان تا زمانی که اکثر افراد از گرفتن ویروس و ایمنی آن را تبدیل و یا می میرند.

اپیدمی گسترش با یک عدد تصادفی از موارد ثانویه و متوسط R=2; چهار نسل نشان داده شده است از شخص اول مشخص شده به رنگ قرمز زرد سبز و آبی. خالی محافل نمایندگی از افرادی که هنوز سالم هستند

اگر برخی از افراد حفاظت شده هستند – برای مثال در مراحل اولیه واکسيناسيون برنامه – بیماری را آهسته تر.

حفاظت چند نفر, خاکستری, دایره, را متوقف کند این بیماری همه گیر (آدم Kleczkowski)

حتی بیشتر قابل توجه نسبت نیاز به محافظت به طور کامل متوقف کردن ویروس, اما شگفت آور آن نیازی به کل جمعیت.

موفق حفاظت متوقف می شود این بیماری همه گیر از گسترش بیشتر (آدم Kleczkowski)

در دهه 1970 ریاضی اپيدميولوژيستها در بر داشت که این نسبت بستگی دارد که چگونه عفونی بیماری است که با یک فرمول ساده آن مربوط به باروری شماره R. سرخک این بحرانی درصد است و 95 درصد اما برای آنفلوانزا می تواند به عنوان کم به عنوان 35 درصد است.

پوشش واکسيناسيون و موارد سرخک در ایالات متحده آمریکا (Julius سنگال CC BY-SA)

هنگامی که مردم می رسد گله ایمنی یا از طریق واکسیناسیون و یا به طور طبیعی با دوره نقاهت بعد از بیماری, هر عفونت های زنجیره ای به سرعت می میرند. در این راه مردم است حفاظت از شیوع آینده, اما تنها زمانی که سطح ایمنی نگهداری می شوند.

اگر سطح ایمنی کمتر از مقدار بحرانی بیماری می تواند دوباره پدیدار شود. نوزاد افرادی که مستعد ابتلا نیاز به واکسینه شود و کسانی که مقاومت به این بیماری می افتد در طول زمان ممکن است نیاز به بوستر.

Coronavirus گله ایمنی

برآورد فعلی R برای Covid-19 در حدود 3 است اما شاید به عنوان کم به عنوان 1.4 و به عنوان بالا به عنوان 4. مربوط به گله سطح ایمنی است که 60 درصد (50 درصد به 75 درصد).

این ارزش است که در غیاب هر گونه غیر دارویی کنترل اقدامات مانند مستند. حفظ برخی از سطوح اجتماعی فاصله در دراز مدت اجازه می دهد تا از نظر ایمنی به پایین در حالی که نگه داشتن جامعه امن است.

مدت زمان طولانی ممکن است نیاز به در نهایت از بین بردن این بیماری حتی پس از گله ایمنی سطح رسیده است. بنابراین اندازه نهایی این بیماری تعداد زیادی از مردم که از طریق عفونت زمانی که این ویروس در نهایت ریشه کن می تواند بسیار بالاتر است.

طیف وسیعی از مردم نسبت به دستیابی به گله ایمنی و نهایی اپیدمی اندازه بستگی به باروری شماره R (آدم Kleczkowski)

آیا ما هنوز وجود دارد?

از آن آسان است به تعیین که چگونه نزدیک ما به گله سطح ایمنی و یا اینکه آیا ما تا کنون در رسیدن به این مرحله است.

اولین بحرانی فرض است که coronavirus عفونت نتایج پایدار و یکنواخت مقاومت به شیوع آینده. این است که به دور از خاص و اگر مردم می گرفتن Sars-CoV-2 ویروس بیش از یک بار به عنوان مورد برای سرماخوردگی آن را به گله ایمنی ناپدید می شوند. از مطالعات به منظور برآورد جمعیت ایمنی ما می دانیم که این تعداد در حال حاضر بین 5 درصد و 25 درصد است.

دوم باروری تعداد R با مکان متفاوت است و به همین گله سطح ایمنی مورد نیاز برای جلوگیری از این بیماری است.

سوم مطالعات نشان می دهد که برخی از مردم بسیار بالاتر مقاومت به Covid-19 شاید به این دلیل آنها رنج می برد از دیگر بیماری های مشابه در گذشته و یا واکسینه شدند در برابر بیماری های دیگر.

در نهایت وجود دارد تنوع در واکنش مردم به این ویروس و در طول زمان برای آن کسی که حفظ سطح آنتی بادی استفاده می کنند برای مبارزه با عفونت. ایمنی ممکن است به طور مساوی توزیع شده در میان کسانی که بیمار با Covid-19.

افرادی که بیشتر رنج می برند ممکن است از مناطقی که همچنین بیشتر در معرض خطر است. چنین تنوع ممکن است به طور قابل توجهی پایین تر گله سطح ایمنی مورد نیاز برای جلوگیری از بیماری ها با هدف قرار دادن تنها این بخش از جامعه که در آن مورد نیاز است. این پدیده شبیه حلقه واکسیناسیون استراتژی بود که با موفقیت مورد استفاده برای مبارزه با بیماری هایی مانند آبله.

Localising ایمنی است که در آن مورد نیاز بیشتر خواهد شد و کمتر گله ایمنی آستانه و حتی بیشتر (آدم Kleczkowski)

افراد و یا گله

مفهوم گله ایمنی اگر چه مفید برای برنامه ریزی در پاسخ به همه گیر نیست و بدون جنجال. در یک کمپین برای رسیدن به آن بسیاری از مردم در معرض افزایش خطر فردی برای محافظت از بقیه جمعیت.

نه تحمیل سخت مستند اقدامات و یا استراحت بیش از حد در اوایل ممکن است منجر به مردم در حال تبدیل شدن سیستم ایمنی بدن به Covid-19 دیر رسیدن به گله ایمنی قبل از آن. اما این نیز منجر به مرگ و میر بیش از حد از افراد آسیب پذیر که می توانست جان سالم به در غیر این صورت.

گله ایمنی نیاز به حفظ شود. سطح مورد نیاز برای جلوگیری از این بیماری بستگی به بیماری و انتقال آن به نوبه خود بستگی به رفتار بشر است. هنگامی که مواجه با بالقوه عواقب شوم ما رفتار است که به طور طبیعی برای جلوگیری از انتقال آن را کاهش می دهد گله ایمنی مورد نیاز است.

به محض این که رسید دیگر عوامل (اجتماعی, اقتصادی, خطر واکسن عوارض) مهم تر انتقال را افزایش می دهد به عنوان یک نتیجه از تغییر رفتار و گله ایمنی از دست داده است. در تدوین استراتژی های موفق دولت باید به حساب هر دو جمعیت و خطرات فردی و مزایای.

این مقاله در اصل منتشر شد در گفتگو

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید