Glenda Jackson: 'خانواده من نگران هر بار که عطسه'

Tدر اینجا جذاب 1976 مصاحبه با گلندا جکسون در یوتیوب و در پایان آن دو برنده جایزه اسکار ستاره از زنان در عشق (1

توسط FARDAALEFBA در 10 مرداد 1399

Tدر اینجا جذاب 1976 مصاحبه با گلندا جکسون در یوتیوب و در پایان آن دو برنده جایزه اسکار ستاره از زنان در عشق (1971) و یک لمس از کلاس (1973) و آینده کار MP خواسته است با مرد مصاحبه اگر او "تکان دادن یک پرچم برای زنان lib". جکسون که پاسخ همه چیز را تا به آن نقطه با توجه articulacy و صداقت رفع او زل زل نگاه کردن او سوزاندن سیگار در دست است. "با تکان دادن آن ؟" او پاسخ با یک تمساح لبخند. "من به شما فشار با نوک انگشت آن را در چشم خود را اگر من به."

من این برخورد را در ذهن زمانی که صحبت من به این بازیگر در تلفن مورد بازگشت او به بازیگری روی صفحه نمایش کوچک پس از 27 سال. جکسون است که در حال حاضر 84 و خدا آن را خوب به او بازگشت. او به سادگی می شود شخصیت اصلی در بی بی سی یک درام الیزابت گم شده استکه پخش در ماه دسامبر و می تواند جریان در تلویزیون بلوط. برای عملکرد خود را به عنوان یک زن به تدریج از دست دادن استقلال خود را به آلزایمر که گریبانگیر توسط یک ترس که چیزی اتفاق افتاده است او را تقریبا قطعی به برنده بافتا. از آن خواهد شد اولین بار تلویزیونی بافتا اگر چه او برنده یک فیلم یکی برای جان شلسینگر را پنج شنبه, یکشنبه خونین در سال 1972 و نامزد دریافت جایزه شده است برای چندین نفر دیگر. او در حال حاضر دارای دو Emmys تونی و گلدن گلوب.

او را "شگفت زده" به نامزد او می گوید و "ممنون". نقش هر چند او درخواست خودش اگر مود مبارزه با زوال عقل تا به حال تبدیل شدن به خود. "اوه, بله, وجود دارد, روز وقتی که من فکر کردم من بود من راه را به پایین. قطعا." اما او می افزاید: "این همیشه سخت به دانستن آنچه که شما تجربه و آنچه که باقی مانده از بازی شخصیت".

او نبوده است, در خارج از درب جلو از زير زمين مسطح در جنوب لندن پس از این مستند آغاز شد او به من می گوید اگر چه او بوده باغبانی زیادی است. کند بودن در یک گروه سنی آسیب پذیر برای Covid-19 او را مضطرب? "قطعا آن را ساخته شده من, خانواده, اضطراب," او می گوید. "هر بار که عطسه یا سرفه همه به نظر می رسد به من به عنوان اینکه" من خدای شما آن را کردم؟' همه من رو بد پا است که رانندگی من دیوانه است." او زندگی در همان خانه بزرگ او را به عنوان پسر پست در روز یکشنبه نویس دن Hodges, همسر و نوه اش. آیا او و دن همیشه استدلال می کنند در مورد سیاست ؟ "بله, ما, و ما هر دو قسم خورده." آیا او موافق با او مشاجره که لیبرال چپ نفرت سفید کار کلاس ؟ "هیچ نمی دانم."

جکسون البته کار در کلاس خودش است. او دو سال را صرف تمیز کردن قفسه های پشت طب مبارزه در قبل از پیوستن به یک تازه کار, روش نمایشی و برنده شدن در یک محل در Rada در اواسط دهه پنجاه. او اشاره می کند که از او تجربه کار در کلاس کاملا محافظه کار است. در سال 1992 او داد تا ستارگان بازیگری حرفه ای برای تبدیل شدن به یک نماینده حزب کارگر. او در خدمت تحت جانشینی رهبران ابتدا با نیل Kinnock و با پایان دادن به اد میلیبند اما مهمترین آنها تحت تونی بلر و گوردون براون در طول این 13 سال در قدرت از سال 1997 تا 2010. او یک خار در بلر کنار آوازی حریف از جنگ عراق و هزینه های کمک درسی و همچنین به عنوان یک سختکوش حوزه MP در شمال لندن. و در عین حال... و در عین حال او یک بار یا دو بار-در-یک-بازیگر نسل. او همیشه لحظات در پشت نیمکت هنگامی که او فکر " چه هستم من انجام این کار در اینجا ؟ من باید روی صحنه یا جلوی دوربین'?

"من هرگز در نظر گرفته خودم را در آن نور" او می گوید: سریع "[اما] هیچ, هرگز, منظور من این یک امتیاز فوق العاده ای به عنوان یک عضو از مجلس است."

گاهی اوقات او را به نور افکن معروف ارائه یک سخنرانی به زوزه از تظاهرات زمانی که مجلس عوام بود به یاد می آورد به مناسبت عبور از مارگارت تاچر در سال 2013. "همه چیز من تا به حال آموزش داده شده است به خصوص به عنوان معاون" او اعلام کرد "بود که در واقع تحت تاچریسم یک فضیلت: حرص و آز و خودخواهی هیچ مراقبت ضعیف تر و تیز آرنج تیز زانو همه این راه رو به جلو است." آن روز او برافراشته در برابر وضعیت بیمارستان ها در کشور است. "من لرزه به فکر می کنم" او گفت:, "چه میزان مرگ و میر در میان بازنشستگان شده اند که این زمستان در صورتی که نسخه تاچریسم شده بود به طور کامل و در حال اجرا در این سال است."

جکسون به عنوان مود تحسین در فیلم "الیزابت گم شده است' (بی بی سی/STV)

او موافق است که ترس خود را در مورد مقررات مربوط به مراقبت های اجتماعی شده اند به طور کامل متوجه باشند در طول شیوع کروناویروس – "مطلقا" – اما حاضر به سرزنش دولت برای تکان دهنده تعداد مرگ و میر در مراقبت از خانه. "نه که رفتن بیش از حد چرا که بسیاری از افرادی که فوت کرده اند در مراقبت از خانه های بیماری های دیگر است."

او تصمیم به ایستادگی در انتخابات 2015. شش ماه بعد او همه را متعجب کرد و با بازگشت به بازیگری در 79 در رادیو اقتباس از امیل زولا را Rougon-Macquart رمان و یک سال بعد او در پشت صحنه به عنوان لیر در یک جنسیتی کور شاه لیر در اولد ویک. "وحشتناک شدت از روح متحرک کمی ضعیف و نه شکل این لیر کاهش..." نوشت: پل تیلور در مستقل. "که فلز نوک شلاق زدن یک صدای undimmed در قدرت خود را به تحمیل ویرانگر بی اعتقاد تمسخر." او بعد reprised این شاهکار به یاد ماندنی در برادوی است.

این است که اغلب پیشنهاد شده است که شکسپیر لیر است مبتلا به زوال عقل, و من می خواهم به می دانم که اگر هر گونه وجود دارد از جکسون لیر در مود در الیزابت گم شده است. اما او مخالف با این قضیه: "او یک mental breakdown, اما او از آن آمده است."

تا به حال اقدام به تغییر در حالی که او دور بود – او را مجبور به تغییر او چگونه انجام می شود ؟ "نه در همه, هیچ," او می گوید به شدت, اگر چه او بعد conjures سرگرم کننده تصویر از بین رفت اقدام بریتانیا جهانی که ما در حال صحبت کردن در مورد او اولین هالیوود فیلم یک لمس از کلاس. او گزارش کردم بعد از این کارگردان دیدم او در این Morecambe و عاقلانه نشان می دهد. فیلم risqué-for-the-زمان طرح ویژگی های یک زن مطلقه (جکسون) که موافق به رابطه با یک مرد متاهل (جورج سگال) چرا که او می تواند انجام دهد با "خوب و سالم سالم از جنس". آیا او فکر می کنم آن prefigured این آتش زنه عصر? او نمی کند. "چیز بزرگ در مورد آن مشغول به کار بود با یک بازیگر آمریکایی است. منظورم این است که من می خواهم مطرح شده در این تئاتر که در آن انگلیسی, بازیگران, خواهد, رفتن, 'وای خدا OK' قرار دادن بار و انجام کمی تمرین است. در اینجا بود یک پسر [برای آنها] از آن بود که مرگ و زندگی است."

جکسون به عنوان کلئوپاترا با اریک Morecambe (راست) و موبایل عاقلانه تمرین یک طرح برای 'Morecambe و عاقلانه نشان می دهد" در سال 1971

او یک بار توضیح داده شده اقدام به عنوان "فرآیند مرموز که هیچ کس در واقع می تواند تعریف و یا آموزش". او تلاش می کند به من توضیح دهد که "تفاوت بین انجام و انجام آن" – که او به این معنی من فکر می کنم که شخصیت. "شما را به دیدن دنیا را از طریق چشمان خود را. ناخوشایند است که ممکن است برای شما."

وجود دارد یک لحظه در درام زمانی که مود رها وحشتناک فریاد سکوت در یک رستوران. جکسون در صورت انتقال خیلی عذاب بدون کلمات. این چیزی است که من او را دیده ام قبل از استفاده صورت خود را به شما بگویم همه چیز در مورد شخصیت درونی دولت است. در کن راسل دوستداران موسیقی (1971) که در آن او نقش زن حشری, همسر ریچارد چمبرلین را چایکوفسکی دوربین می یابد او در یکی از اجراهای او ویژگی های ربودهشده با هیجان و تمایل حتی به او زل زل نگاه کردن بر یک مرد جذاب در مخاطب است. "من آرزو می کنم من می توانم جزئیات را برای شما مسیر که برم پایین اما من نمی توانم" او می گوید.

راسل شات وحشی, الکل محور عشق با جکسون در این فیلم در زمانی که برهنگی کامل بسیار نادر بود. "بله, به طور ناگهانی این مجموعه خواهد بود بسیار شلوغ" او به یاد می آورد. آیا او فکر می کنم فیلم بیشتر استثماری در این روز ؟ "نه فکر نمی کنم... من فکر می کنم در یک زمان وجود دارد که در آن [عکس] بود بدون شک یک استثماری اما من فکر می کنم ما نقل مکان کرده ایم که از آن در حال حاضر."

پس از مدت طولانی دور او را تماشا #MeToo جنبش رخ می دهد از داخل این صنعت است. وجود دارد چیزهایی که به یاد او می افتد در زندگی حرفه ای خود را که ممکن است از نظر آزار و اذیت جنسی در حال حاضر ؟ "نه" او می گوید: اما او را "شگفت زده" زمانی که صنعت در پاسخ جمعی "" اوه خدای من ما هرگز این را می دانست.' البته همه می دانستند که نوع از چیزی که در رفت. من در بر داشت که عجیب و غریب است."

آنچه از برخی از دیگر مسائل داغ دکمه که آمده اند تا از او بازگشته است. آیا او احساس می کنید که مردان trans ترانس و یا زنان باید توسط ترانس بازیگران, مثلا و یا که هر کسی باید قادر به بازی هر کسی ؟ "من نه" او می گوید. "من فکر می کنم در بسیاری از راه مغالطه است به فکر می کنم که ما خودمان می دانیم بنابراین خوب است که ما تنها افرادی که می توانند بازی خودمان هر آنچه که ممکن است... به فکر می کنم که تنها یک تغییر جنسیت بازیگر می دانم آنچه در آن است به [نما]. این بدان معنا است که تنها قاتلان می توانید بازی بازی اسکاتلند و یا چیزهایی مانند که شما می دانید تا چه حد پایین جاده را ما با که ؟ به نظر من به نقطه مقابل آنچه که همه ما باید به دنبال آن است که ما اساسا همه انسانها و یا ما امید ما هستند."

وجود دارد یک خط در یک فیلم او در سال 1975 با مایکل کین, The Romantic Englishwoman, به کارگردانی Joseph Losey با یک اسکریپت توسط تام استوپارد که در آن شخصیت خود را اعلام کرد, "زنان یک کشور اشغال شده." این است که هنوز هم در این مورد ؟ "من فکر می کنم وجود داشته است حرکات خفیف حرکات را آغاز کرده اند که این روند به اصل برابری. اما در اصل زیر را که اتفاق افتاده و در حال وقوع است هنوز هم وجود دارد این سوار در اطراف همه زنان: اگر یک زن موفق است او تلقی می شود استثنا که ثابت می کند حکومت. اگر او نتواند خوب که فقط همتراز برای دوره. و من می توانید ببینید که منتقل شده اساسا."

جکسون در سال 1970: "من فکر می کنم در یک زمان وجود دارد که در آن [عکس] بود بدون شک یک استثماری اما من فکر می کنم ما در از نقل مکان کرد که در حال حاضر'

"هنگامی که شما فکر می کنم که یک زن در پارلمان اروپا" -- او مکث – "این اتفاق نمی افتد به من اما آن را هنوز هم اتفاق می افتد... وجود دارد خواهید بود داستان در مورد آنچه که او با پوشیدن مانند ترزا می و چرم شلوار. بیا گرفتن" او growls.

او با Keir Starmer? "اوه بسیار است. من بسیار تعجب است که او آمده تا به صفحه به عنوان به سرعت به عنوان او است." آیا او فکر می کنم که این دولت اشتباهات در دست زدن به همه گیر? "شوخی می کنی ؟" او پاسخ چیدن تاخیر در اجرای ماسک-پوشیدن در مغازه ها به عنوان مثال. "که در آن در حال رشد یو پی اس برای خاطر خدا?"

من بالا بردن یک نقطه ساخته شده توسط بسیاری که درونی تصمیم گیری دوز و کلک از بوریس جانسون دولت – اعتقاد بر این بود Johnson, Dominic کامینگز و مایکل گوو – می توانست از داشتن زنان درگیر در تصمیم گیری های کلیدی به جای اینکه به طور انحصاری مرد است. "وجود دارد هیچ شگفتی وجود دارد, وجود دارد؟," او می گوید داشته باشد ، اما آن را کمک کرده اند? "خوب است که به جای مقابله با, آیا از شما حمایت جانسون یا نه [در داخل حزب]. و که به نظر نمی رسد به من بود حتی یک تقسیم بین مرد و زن. منظورم زنانی هستند که تنها بیش از حد خوشحال به کار با او. شرم بر آنها است که به نظر من اما شما بروید وجود دارد."

من با مطرح کردن مسئله ای است که باید یک طنین خاص برای جکسون – افزایش خشونت خانگی است که رخ داده است در طول مستند. در سال 1999 در یک مصاحبه با جدید دولتمرداو گفت: "من فکر نمی کنم من تا به حال شده است در یک رابطه با یک مرد که در آن او نیست خود را مطرح مشت به من است." چگونه ناراحت کننده نشانی از او پیدا کردن گزارش 20 درصد افزایش یافته است ؟ "من آرزو می کنم من می توانم آن را می گویند مرا شگفت زده کرد اما نمی," او می گوید. "زمانی که من یک دختر بود چه اتفاق افتاده بود پشت درب خانه خود را در آنجا ماند و در پشت درب خانه خود را. ما نقل مکان کرد و در فراتر از آن است... اما البته آن را به اتفاق می افتد و ما را به مراحل شروع به از بین بردن آن و نه بیشتر انرژی از ما در گذشته انجام داده اند چرا که آن را نه تنها زنان که رنج می برند از این کودکان در این وضعیت رنج می برند از آن را به عنوان به خوبی."

این مبارزه سیاستمدار است که هنوز هم بسیار نزدیک به سطح. من تعجب می کنم اگر او شده است با ابتلا به تئاتر و تلویزیون پس از او بازنشسته از سیاست است. "من نمی خواهد می گویند من شده ابتلا به تئاتر بسیار" او می گوید: "تا حدودی به این دلیل من آن را انجام بسیاری. من یک رادیو فن در واقع اگر چه من انجام تماشای تلویزیون."

جکسون سقوط به رده سنی که دیگر نمی خواهد معاف از هزینه مجوز در حال حاضر قوانین در حال تغییر هستند. من از او بپرسید اگر او فکر می کند که این شرکت باید وادار بیش 75s به پرداخت ؟ "من در دو ذهن بیش از این است. من فکر می کنم در اصل آن را باید به عهده دولت – اما آنها در حال رفتن به گام تا به آن صفحه خاص. من یکی از افراد ذینفع از آن در حال حاضر. گمان می کنم اگر من تحت فشار قرار دادند من می گویند " خوب من پرداخت مالیات من برای لعنت نزد دیگر از من لازم نیست که به پرداخت هزینه برای تلویزیون...' اما به همان اندازه آنچه برای من مهم است این است که بی بی سی باید برای زنده ماندن و در صورتی که تنها راه آن می تواند زنده ماندن و سپس بی بی سی باید در محل باقی بماند."

این شرکت البته تحت تهدید از جریان غول Netflix و آمازون است. من توجه داشته باشید که به سختی هر یک از این مجموعه در اواخر دهه شصت و دهه هفتاد کار است که در آن جکسون به نظر می رسد – مانند واترگیت طنز تند و زننده عادات (1977) و یا تجسم خود را از این شاعر Stevie اسمیت در Stevie (1978) – در دسترس است بر روی آنها. او اشاره می کند که او هنوز هم می شود حرف از اروپا – به ویژه آلمان – که در فیلم نشان داده شده است وجود دارد.

آیا او فکر می کنم که سینما و تئاتر می توانند از این بیماری همه گیر? "اوه, بله, اما آن را نمی خواهد یک شبه اتفاق می افتد." حداقل او می گوید: صنایع خلاق می تواند با تکیه بر تخیل برای کمک به آنها در غلبه بر این وضعیت است.

من می خواهم به او بپرسید اگر هر گونه وجود دارد از زنان بزرگ نویسندگان که از طریق بیش از یک دهه گذشته است که او می خواهم به خصوص برای کار با: من ذکر Lucy Prebble قمر والر-پل Michaela Coel. در نهایت یک ساعتی خاموش می رسد.

"من خوشحال به کار با هر کسی اگر اسکریپت خوب," او می گوید. "من فکر می کنم این فوق العاده است که آنها در حال آمدن از طریق. من هنوز هم پیدا کردن آن را تحریک کننده است که شما فقط گفت: این زنان نویسندگان. زنان نوشته شده اند که هر دو در تئاتر و هم در خارج از تئاتر برای یک زمان بسیار بسیار طولانی."

موعظه پذیرفته شده است. تقریبا از آن ساخته شده...

الیزابت گم شده است در دسترس است به جریان در حال حاضر در تلویزیون بلوطtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب