غنا دلخراش جام جهانی 2010 از یک دهه در: “من آرزو می کنم من می تواند پاک کردن آن از حافظه من’

مستقل استخدام بیش از 100 روزنامه نگاران در سراسر جهان را به شما اخبار شما می توانید اعتماد. لطفا در نظر گرفتن یک سهم و یا اشتراک.

Jاونه 26, 2010

آن را یک شب در آکرا غنا, شهرستان پایتخت. خورشید تعیین کرده بود اما آن را هنوز هم مرطوب و خشک هوا هنوز گرم و تقریبا خفه کننده است.

در کلبه شهرها و زاغه های شنی و گلی و خیابان ها همه آرام بود. تنش گرچه قابل لمس بود. آنها تا به حال شده است در انتظار یک شب مثل این دهه: بیمار امیدوار و همیشه وفادار.

ثانیه احساس مانند ساعت و دقیقه مثل روز. لاشخور پرواز سربار از طریق آسمان شب جونگ توسط خفقان گرما.

پس از آن وجود دارد فوران از سر و صدا. این vuvuzelas شروع دوباره. بودند فریاد شادی از ناباوری. آساموا جیان به حال به ثمر رساند و سه دقیقه وقت اضافه در مقابل آمریکا و غنا شد و در آستانه یک محل در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی.

اسحاق بواتنگ بود که تماشای تلویزیون در خانه اش در Weija یک منطقه کوچک از آکرا. زمانی که بازی به پایان رسید که غنا صلاحیت تایید شد او راه می رفت به خیابان. پر بود از کودکان آواز و رقص و ماشین های شاخ وافغان. غنا پرچم آویخته شد در سراسر شانه های مردان و زنان, گسترده لبخند در سراسر چهره خود را.

این جشن نه تنها یک افتخار برای غنا اما برای آفریقا بیش از حد. ستاره سیاه و سفید رسیده بود فقط یک جام جهانی قبل از 2010 آفریقای جنوبی – چهار سال قبل در آلمان – و که تا به حال به پایان رسید و با حذف در گذشته 16 برابر برزیل.

در حال حاضر آنها رفته بود یک گام بیشتر و نیمه نهایی, حتی, شاید, نهایی, به نظر نمی رسد دور از دسترس است. حداقل نه به این دلیل که آنها به بازی اروگوئه در آخرین هشت به سختی ترین حریف نیرومند.

غنا برگزار شد بیش از حد یک حل و فصل تیم با یک ترکیب سالم از جوان تا-و-comers و با تجربه جوانب مثبت. استعداد بازیکنان در کنار – Kevin-Prince Boateng آندره Ayew و Gyan – شد تکمیل شده توسط خود را بیشتر ناهموار دفاع فکر هم تیمی های: امثال آنتونی عنان سولی مونتاری و جاناتان منسا.

آساموا جیان, No 3, جشن به ثمر رساند در مقابل استرالیا در مرحله گروهی (گتی)

آنها به رهبری صربی مربی Milovan Rajevac یک زیرک و با تدبیر که القا واقعی نظم و انضباط در تیم ملی بود که برای مدت طولانی فاقد آن صفت است. او در سال 2008 منصوب شد و در مدت دو سال ساخته شده بود تاثیر قابل توجهی. در سال 2010 Rajevac led غنا برای اولین بار به فینال جام ملتهای آفریقا در آنگولا. آنها مورد ضرب و شتم 1-0 توسط مصر بود اما نشانه ای از پیشرفت است.

غنا نشده بود – و این می ماند وسواس از 10 سال در – برنده آفریقا معتبر ترین مسابقات سال 1982 است. Rajevac آنها را در زمان agonisingly نزدیک است. و سپس در تابستان او ساخته شده در تاریخ جام جهانی است.

“Rajevac برنده قلب بسیاری را در غنا” Boateng سابق غنا تحت-17s مربی می گوید مستقل. “تیم شکل کامل بود و تعادل بین دفاع و حمله بود و ماهرانه انجام می شود. او یک دفاعی-فکر مربی و تیم خود را شناخته شده بود در میان Ghanaians به عنوان یک هدف پروژه.'”

یک هدف این بود که به اندازه کافی به ضرب و شتم صربستان در غنا بازی افتتاحیه. آن را به ثمر رسانده بود توسط گیان, از نقطه پنالتی با پنج دقیقه از زمان عادی باقی مانده است. او به نظر می رسید فورا سرد و متشکل بلند کردن توپ به گوشه بالا سمت چپ و دو سرعت دور در جشن. در اینجا بود یک مهاجم پر از اعتماد به نفس بالای بازی خود را.

آرسنال به ثمر رساند یکی دیگر از مجازات در گروه بعدی بازی 1-1 قرعه کشی در برابر استرالیا. و سپس آمد و باریک شکست در برابر آلمان. غنا انجام داده بود به اندازه کافی ، آنها را از طریق به عنوان نفرات دوم تا به گذشته 16.

“Rajevac به طور کامل تغییر غنا ذهنیت می گوید:” بواتنگ. “تاکتیک های خود را به یک پایه و اساس برای این تیم به ساخت و او در مدیریت بازیکنان است.”

به وضوح این بود که یک تیم در یک مسیر رو به بالا. تنها شکست در به دست آلمانی ها بود شاید بازی بیشتر نشان دهنده رشد خود را از سال 2006. آن را می گوید Boateng یک “بسیار فنی” مسابقه یکی است که نشان از غنا توانایی خنثی با کیفیت بالا مخالفت و مقابله با ذوق.

آساموا جیان و Kevin-Prince Boateng جشن رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی (گتی)

پیروزی ما در اولین دور حذفی منجر به موجی از خوش بینی در آکرا. بواتنگ مانند میلیون ها نفر دیگر در این کشور کوچک غرب آفریقا شد جاروب همراه در آن است. به اعتقاد او در کشور خود می تواند به فینال برسد. او معتقد بود آنها می تواند نشان دهنده این قاره در بزرگترین مرحله.

اول اینکه آنها نیاز به ضرب و شتم اروگوئه.

*

ژوئیه 2, 2010

مایکل Oti Adjei ، او آنقدر عصبی است که او نگاه به دور متکی در واکنش جمعیت را به او بگویید آنچه اتفاق افتاده بود در هر صورت. او شنیده صدای توپ تند میره. پس از آن وجود دارد hush, و او می دانست. Gyan از دست رفته بود. Adjei رفته بود از آستانه به وجد ناامیدی.

اما او تا به حال باقی می ماند و حرفه ای. او وجود دارد برای انجام کار گزارش در غنا پیشرفت در سراسر قابل توجه مبارزات انتخاباتی جام جهانی.

Adjei شده بود یک روزنامه نگار ورزشی برای نزدیک به ده سال پس از او مورد استفاده برای فشار آمد که با پوشش تیم ملی. اما این متفاوت بود.

در 2 جولای 2010 او در میان یک گروه از غنا خبرنگاران در مطبوعات جعبه در فوتبال شهرستان 94,000-seater ورزشگاه ژوهانسبورگ. آن را به حال شده است در یک زمان شب, چشم انداز بی سابقه ای نیمه نهایی خیلی نزدیک.

و بعد از لوئیس سوارز را بدنام هندبال برای جلوگیری از برخی هدف غنا در وقت اضافه به نظر می رسید حتی نزدیک تر است. این مهاجم اروگوئه فرستاده شد مجبور به تماشای از حاشیه پیراهن خود را بالا کشیده برای پوشش و پنهان کردن اشک. Adjei و همکارانش پانچ هوا اجازه خود را در یک لحظه به جشن می گیرند. غنا به حال مجازات با ثانیه به سمت چپ به بازی. آن 1-1. هدف ارسال خواهد آنها را از طریق و گیان در حال حاضر به ثمر رساند و دو بار از نقطه ای در این جام جهانی.

اما او از دست رفته است. Adjei قلب غرق شده و او تبدیل به لپ تاپ خود را. او می دانست که فرصت رفته بود.

“ما خواسته بسیاری از” چه می شود اگر ؟ “سوالات آن روز” Adjei می گوید مستقل. “این تنها دردناک ترین تجربه برای بسیاری از غنا طرفداران فوتبال به تاریخ. فقط احساسات فکر غنا شد از طریق نداد و باد آن ویرانگر است.”

لوئیس سوارز باعث صرفه جویی در خط (گتی)

آن را اجتناب ناپذیر به نظر می رسید پس از درام سوارز را قربانی هندبال و آرسنال را از دست ندهید که غنا خواهد از دست دادن ضربات پنالتی. و این چیزی است که اتفاق افتاده است. سباستین آبرو ظریف Panenka ارسال اروگوئه از طریق. Gyan کاهش یافت و به زانو خود را در اشک. الدین از vuvuzelas فروکش فقط برای یک لحظه. آن را بیش از.

Owusu Bempah آیالا در مطبوعات جعبه آن شب بیش از حد. مانند Adjei خود را حرفه ای و فراموش شده بود برای یک لحظه. روزنامه نگاران درست مانند هر دیگر غنا در ورزشگاه گرفته شده بود همراه برای سوار شدن. و آنها از چپ به همان اندازه با گودال بزرگ در معده خود را.

“من آرزو می کنم من می توانم پاک کردن آن از حافظه من می گوید:” آیالا. “واکنش من بود و یک حالت انکار است. من از دست داده بود. به این تاریخ به تماشای دوباره آن صحنه هنوز هم دل من می شکند. آن شده اند که یک داستان زیبا از غنا رفتن را از طریق و تبدیل شدن به اولین تیم در نیمه نهایی. این غم انگیز بود و هنوز هم غم انگیز دانستن تمام آنچه که در خطر است.”

آن را به حال شده است در یک سفر. با هر پیروزی غنا طرفداران رشد بیشتر خوش بینانه است. آن را به معنای شد. این بود که آفریقا در جام جهانی آن شد که ورود این قاره به عنوان یک فوتبال نیروی. اما پایان دادن به سختی می تواند شده اند crueller.

Adjei و آیالا بود و پس از شروع. هنگامی که آنها تا به حال زمان برای منعکس کردن به عقب نگاه در این مسابقات هر دو به این نتیجه رسید که آن را غنا اوج بهترین تیم و بهترین سال در این کشور در تاریخ فوتبال.

“این عالی بود می گوید:” آیالا. “آن را مانند یک جشن آفریقا و یک لحظه افتخار به یک غنا. همبستگی از تمام قاره به ویژه بیش از حد. و تاثیر در غنا گسترده بود: بیشتر دوست دارم بیشتر می خندد و احساس بزرگی بیش از طول و عرض کشور است. ما همه متحد و شما نمی تواند شناسایی هر گونه سیاسی تقسیم. آن را به سادگی به زمان های بسیار جذاب به غنا.”

برای Adjei, 2010 ارائه شده خوش آمدید موجی از خوش بینی. “از آن زمان به بعد این کشور رسیده است سه Afcon نیمه نهایی و نهایی” او می افزاید. “من فکر می کنم در نهایت غنا برنده خواهد شد که مسابقات است. و پس از آنچه من تو را دیدم در سال های 2006 و 2010 من فکر می کنم اگر غنا می شود آن سازمان مناسب آن می توانید یک قدم بیشتر از یک چهارم نهایی در جام جهانی است.”

در حال حاضر اروگوئه شکست شد demoralising. آن احساس به طور کامل بدون استحقاق و بازیکنان طبعا در زمان برخی از زمان برای دریافت بیش از آن. اما آنها نمی ساکن در از دست دادن در غنا. در عوض, آنها جشن گرفته می شود. بازیکنان شد بت و lionised. آن زمان امید نه غم و اندوه.

*

6 جولای 2010

برای دانیل Agyei بهترین بخش بود خانه بود. او نه یک بازی در جام جهانی, اما او هنوز هم احساس بخشی از چیزی است که هنوز هم احساس حس موفقیت.

زمانی که او و هم تیمی های خود فرود در آکرا را Kotoka فرودگاه بین المللی شدند و مورد استقبال هزاران نفر از Ghanaians. “وجود دارد بیشتر مردم وجود دارد از وجود دارد در استادیوم” Agyei می گوید مستقل است.

این جدید بود به او. زمانی که او به نام تا Rajevac برای مسابقات Agyei یک دروازه بان با استعداد برای آزادی متخصصان در غنا در پایتخت ساخته شده بود تنها دو کلاه. او بخشی از تیم است که برنده زیر 20 سال جام جهانی در سال 2009 اما او هنوز هم تنها 20 سال بی تجربه uninitiated.

جام جهانی در آفریقای جنوبی هر چند بود به شدت تجربه مثبت. او به خاطر دوستی او با تشکیل Mensah و Isaac Vorsah و اریک Addo. او نزدیک به ریچارد Kingson بیش از حد غنا انتخاب اول دروازه بان و یازده سال Agyei ارشد.

آن را به یک شکل تجربه. اما هنوز هم وجود دارد در زیر سطح یک حس ناامیدی زمانی که بازیکنان راه می رفت از هواپیما پیاده شدند و مورد استقبال نمرات خیلی خوشحال غنا طرفداران. آنها تا به حال می خواستم بیشتر.

“ما می خواستیم برای رسیدن به فینال” Agyei می گوید. “وجود دارد یک پرنیان مثبت در طول و کمک کرد که ما برنده بازی است. اما ما امیدوار به رسیدن به فینال. که رویا است.”

رویا نیست واقعیت تبدیل شده اما غنا شد و هنوز هم تحت درمان مانند قهرمانان در بازگشت به خانه. هنگامی که گرد و غبار حل و فصل بود وجود دارد یک رژه در خیابان های آکرا. و یک کنسرت برگزار شد و افتخار خود را در مدت کوتاهی پس از آن ،

آساموا جیان نتواند از نقطه بعد از لوئیس سوارز را در هندبال (گتی)

“شما واقعا بالا برگزار شد پرچم غنا و کل قاره آفریقا,” معاون وزیر ورزش Nii Nortey Duah گفت: بازیکنان است.

واکنش قابل فهم بود. هیچ تیم آفریقایی تا به حال کردم و تا کنون در جام جهانی و به صورت غنا این احساس واقعا قابل توجه است. همه چیز افتاده بود به جای چاک دار با هم به صورت تقریبا کامل مسابقات. یک محل در نیمه نهایی و حتی فینال شده اند غیر منتظره و پاداش خوش آمدید. اما غرور و افتخار از غنا حامیان نبود dented با بدبختی از اروگوئه بازی.

ده سال در جام جهانی در آفریقای جنوبی باقی مانده است یکی از غنا بزرگترین دستاوردهای. این یک لحظه در زمان یک سال بیشتر از جشن و با هم.

تنها ناامیدی است که از آن نشد. در سال 2014 ستاره های سیاه و سفید نمی تواند پیشرفت فراتر از مرحله گروهی و در سال 2018 آنها حتی نمی واجد شرایط برای جام جهانی. آنها شانس بهتری در Afcon اما قریب به اتفاق حس خوش بینی که جاروب در سراسر کشور در سال 2010 رفته است.

اتهام فساد در غنا فدراسیون فوتبال کمک کرده اند نیست. در سال 2018 به GFA رئيس جمهور Kwesi Nyantakyi گرفتار شد در فیلم دریافت آنچه به نظر می رسد رشوه از $65,000 از یک روزنامهنگار مخفی نما به عنوان یک تاجر.

Nyantakyi استعفا داد و به عنوان یک نتیجه از رسوایی بعد از آن ممنوع از فوتبال برای زندگی توسط فیفا داشتن شده است در بر داشت به جرم رشوه خواری و فساد و تضاد منافع.

در اوایل ژانویه 2019 هر چند یکی از خبرنگاران درگیر در تحقیق و تفحص احمد حسین-Suale هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. او بخشی از یک تیم به رهبری توسط روزنامه نگار انس Aremeyaw انس. با هم, آنها تا به حال در معرض ريشه فساد در غنا, فوتبال, مقامات برجسته, داوران و مربیان که تا به حال گفته قبول رشوه به رفع منطبق است.

این به ناچار شده است مورد توجه در غنا. این halcyon days 2010 جایگزین شده است توسط یک تیره اموات از تخلف و بدبینی. در ماه مارس بیش از حد آن گزارش شده توسط پالس غنا که GFA در بدهی بیش از 11 میلیون غنا Cedi برابر با حدود £1.5 متر.

طرفداران و روزنامه نگاران در غنا پس از آن می تواند بخشیده شود برای احساس حسرت در مورد گذشته و کمی بدبینانه در مورد آینده است. “ما موفق به ساخت در دادگاه تجدید نظر که در جام جهانی 2010 به ما می گوید:” آیالا. “وجود دارد هیچ میراث هیچ زیرساخت برای نشان دادن آن. فوتبال در اینجا در حال حاضر آویزان در نازک امید به بطور منظم احساس آن روز دوباره.”

در غنا وجود دارد که حل و فصل. انس و تیم خود را از خبرنگاران کار کرده اند و سرسختانه به افشای فساد و به کسانی که سوء استفاده از قدرت خود را به عدالت است. و در پایان نتیجه, آنها, امید, است, کاربردی, مطیع قانون فوتبال است که می تواند مجموعه ای از چیزهایی که در حال حرکت برای بازگشت به ارتفاعات 2010. در حال حاضر هر چند خاطرات آفریقای جنوبی خواهد شد که به اندازه کافی.

بازیکنان قطعا نکنید. Agyei 30 شرکت دیگر تازه رو دروازه بان که تا چشم روشن و overawed زمانی که او پیوست تا با هم تیمی های خود برای اولین تورنمنت بین المللی.

اما او هنوز هم نشان دهنده در جام جهانی پسرانه با هیجان. این آرزوی او بود. آن رویای میلیون ها نفر در بازگشت به خانه در آکرا و کومسی و تمل. و برای چند هفته در ماه ژوئن و ژوئیه آن را احساس مانند آن ممکن است هرگز پایان دادن به.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید