عجیب و غریب, ذره که هرگز قبل از دیده شده است در بر داشت در سرن

نوع جدیدی از ذرات است که هرگز قبل از دیده شده است در بر داشت در سرن.

برخورددهنده بزرگ هادرون زیبایی پروژه کشف چهار کوارک ذرات در یک کشف است که می تواند کمک به فاش کردن اطلاعات مهم در مورد بسیار بلوک های ساختمان از همه مهم.

کوارک تشکیل شده با هم به کامپوزیت ذرات شناخته شده به عنوان هادرون که شامل پروتون ها و نوترون. دانشمندان امیدوارند که این کشف جدید از ذرات ساخته شده از چهار نوع خاص از کوارک ها را نشان می دهد که چگونه کوارک اتصال خود را با هم به کسانی که مرکب است که به نوبه خود فرم این موضوع است که ما را احاطه کرده.

کوارک ها معمولا در ترکیب با هم در گروه های دو یا سه زمانی که آنها به صورت هادرون. دانشمندان مدتها پیش بینی وجود دارد که می تواند هادرون ساخته شده از چهار یا پنج کوارک ها و آزمایش در سال های اخیر اجازه داده اند آنها یافت می شود.

اما همه از نمونه قبلی ساخته شده اند تا از خاص مجموعه ای از کوارک ها همه از همان نوع است.

“ذرات ساخته شده از چهار کوارک در حال حاضر عجیب و غریب و یکی از ما فقط کشف اولین ساخته شود تا از چهار کوارک سنگین از همان نوع به طور خاص جذابیت دو کوارک و دو جذابیت antiquarks گفت:” جیووانی Passaleva خروجی سخنگوی LHCb همکاری.

“تا حالا LHCb و دیگر آزمایش تا به حال تنها مشاهده tetraquarks با دو کوارک سنگین در اکثر و هیچ کدام با بیش از دو کوارک ها از همان نوع است.”

دانشمندان در حال حاضر قادر به استفاده از فوق العاده غیر معمول ذرات به آزمون گسترده تر تئوری چگونه کوارکها با هم ترکیب و در کوچکترین مقیاس برای ایجاد همه چیز که ما را احاطه کرده گفت: Chris پرکس از دانشگاه منچستر که مصرف بیش به عنوان سخنگو برای همکاری.

“امروز کشف دیگری باز می شود فصل هیجان انگیز در این کتاب علمی ما اجازه می دهد به مطالعه ما تئوری ذرات ماده در یک مورد شدید. این ذرات است که یک مورد شدید است – آن است که عجیب و غریب-هادرون شامل چهار کوارک ها به جای دو یا سه در ذرات ماده معمولی و شامل کوارک سنگین” او در بیانیه ای گفت.

“مطالعه یک سیستم اجازه می دهد تا دانشمندان به استرس تست ما نظریه. از طریق مطالعه این ذرات و امید است که ما را به کشف بیشتر ذرات در این کلاس در این آینده ما خواهد شد تست ما تئوری چگونه کوارک ترکیب آن نیز حاکم پروتون و نوترون.”

اگر دانشمندان قادر به درک بهتر تعامل قوی که متصل به پروتون, نوترون و هسته های اتمی را تشکیل می دهند که توجه به آنها نیز خواهد بود بهتر قرار داده شده برای درک این که آیا به تازگی مشاهده فرآیندهای بخشی از جدید و کشف نشده در فیزیک و یا فقط یک نتیجه غیر منتظره از ما درک موجود.

ذرات جدید که پس از این چهار کوارک شناخته شده است به عنوان یک tetraquark – کشف شد و به دنبال از طریق دیتا برای “برجستگی” و یا بیش از برخورد وقایع است. توسط poring از طریق اطلاعات دقیق از اول و دوم اجرا می شود برخورددهنده بزرگ هادرون محققان کشف آن علامت تجاری برجستگی است که نشان می دهد یک ذره جدید یافت شده است.

محققان نمی تواند مطمئن باشد که آیا این ذرات است “true tetraquark” ساخته شده از چهار کوارک ها به هم چسبیده و یا اگر آن را مجموعه ای از ذرات دو هر کدام با دو کوارک شده اند که محدود با هم. اما آنها می گویند از آن خواهد شد با این حال به کمک آزمون نظریه ها در مورد تعامل قوی و روشن فرآیندهای اساسی که زیر بنای مهم است.

کاغذ, ‘مشاهده ساختار در J/ψ-جفت توده طیف است منتشر شده در سایت arXiv در حال حاضر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>