آیا اپل و گوگل واقعا حذف فلسطین از نقشه ؟

اپل و گوگل متهم شده اند حذف فلسطین از نقشه های آنلاین با وجود این هرگز که برچسب در وهله اول. جستجو برای فلسطین

توسط FARDAALEFBA در 27 تیر 1399

اپل و گوگل متهم شده اند حذف فلسطین از نقشه های آنلاین با وجود این هرگز که برچسب در وهله اول.

جستجو برای فلسطین در نقشه اپل و نقشه گوگل نشان می دهد یک طرح کلی برای نوار غزه و کرانه سرزمین اما بدون برچسب برای فلسطین.

ادعا می کند که از آن حذف شد به نظر می رسد برای جلوگیری از ویروسی Instagram پست توسط یک کاربر به نام "Astagfirvlah" در روز چهارشنبه که متهم به فن آوری های غول از "رسما حذف فلسطین از نقشه های خود را.

یک به روز رسانی شده و اضافه شده به پست حاکی از این است که آن را حاوی "اطلاعات نادرست". با این حال اخبار, مقالات و نوشته های دیگر سیستم عامل رسانه های اجتماعی همچنان به گسترش این ادعا با حامیان فلسطینی ها را متهم به شرکت فناوری حمایت از اشغال اسرائیل.

فلسطین به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل متحد و 136 از اعضای خود را به عنوان یک دولت مستقل اما نه در آمریکا که در آن اپل و گوگل مستقر هستند.

گوگل بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر در مورد آخرین اتهامات اما یک بخش از وب سایت خود را اختصاص داده شده به مرزهای مورد مناقشه آمده است: "مرزهای مورد مناقشه نمایش داده می شود به عنوان یک نقش برآب خاکستری خط. مکان های درگیر را قبول ندارند در یک مرز است."

اسرائیل اسیر و اشغال کرانه غزه و بلندی های جولان در سال 1967 جنگ. اسرائیل ادعا میکند که دیگر اشغال غزه پس از برچیدن شهرک های یهودی نشین در سال 2005. اما آن را به عنوان قابل توجهی حفظ کنترل بر قلمرو ساحلی را در حریم هوایی و مرزهای غزه است که هنوز هم به عنوان طبقه بندی شده را اشغال زمین توسط سازمان ملل متحد.

نظارت گروه می گویند وجود دارد بیش از 130 شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری با وجود اینکه غیر قانونی تلقی تحت قوانین بین المللی.

چگونه اسرائیل و فلسطین به نظر می رسد بر روی نقشه های اپل (سمت چپ) و نقشه های گوگل. (اپل/ گوگل)

این اولین بار نیست که گوگل متهم شده است حذف نام فلسطین از محبوب خود نقشه خدمات.

در سال 2016 یک Change.org دادخواست ادعا کرد که همه اشاره فلسطین "حذف شد در اصرار دولت اسرائیل" و اضافه کرد که "گوگل دو یهودی بنیانگذاران باید پیوند نزدیک با اسرائیل و رهبران آن است."

به 'گوگل: قرار دادن فلسطین در نقشه خود را!' درخواست فعال باقی می ماند و تا به امروز دریافت کرده است بیش از 800,000 امضا.

ماه گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل وعده داده شده برای شروع الحاق بخش هایی از کرانه باعث بیش از 1000 نمایندگان مجلس از سراسر اروپا به امضای یک نامه مشترک از اعتراض.

در این نامه اظهار داشت: "شکست به اندازه کافی پاسخ را تشویق کشورهای دیگر با ادعاهای ارضی به بی اعتنایی به اصول اساسی قوانین بین المللی است."

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: هر گونه الحاق "می تواند یک عامل مهم برای بی ثبات منطقه" نامیده می شود و در اسرائیل به گوش دادن به محکومیت برنامه های خود را.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب