کنیاک: چه مشروب و چرا از آن است در حال تبدیل شدن بسیار محبوب است ؟

اگر شما می خواهم به ارمغان آورد تا کلمه کنیاک از 10 سال پیش ما می کشیده اند یک صورت است که می شده اند و پایان مکالمه ، سریع به جلو به امروز و ما تاسف است که ساده لوحی – کنیاک تبدیل به یکی از ما بیشتر دوست داشت و اغلب استفاده می شود ارواح برای بسیاری از دلایل.

پس از شنیدن بیشتر و بیشتر مردم شروع به صحبت در مورد مسائل ما آنچه را که هر فهیم نوشیدنی های نویسنده را – ما در یک هواپیما و رفت و برای دیدن برای خودمان چه همه سر و صدا بود. حقیقت ساده این است, کنیاک است نه یک بطری است که متعلق به مادر بزرگ خود را می نوشد کابینه اما خیلی بیشتر.

بیش از پنج سال گذشته ما شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد از صادرات جهانی در کنار راه که در آن این نوشیدنی خوشمزه لذت می برد می تواند.

مشکل این است که هیچ کس نمی داند که دقیقا آنچه در آن است – آن است brandy? آن است ویسکی? آن است که برخی از غنی ودکا ؟ اینها سوالات خواسته ما بر اساس این است که ما به ارمغان می آورد به این ستون.

چه جهنم است کنیاک و چرا از آن است که تبدیل شدن به یک نیروی طبیعت به عنوان دور به عنوان نوشیدنی کنجکاوی نگران است ؟ در نهایت و مهمتر از همه چگونه باید از نوشیدن آن برای به دست آوردن بهترین نتیجه را از آن ؟ این است همه چیز شما نیاز به دانستن.

از کجا آمده است ؟

کنیاک تنها می تواند به نام کنیاک اگر آن را از کنیاک یک منطقه کوچک در فرانسه در حدود 100 کیلومتر در شمال بوردو که ساخته شده است تا از شش مناطق فرعی است که هر کدام مجاز به ایجاد کنیاک.

هر یک بسیار متنوع و اجازه می دهد که انگور که در نهایت تبدیل به نوشیدنی به ویژگی های منحصر به فرد بر اساس نوع خاک و میکرو-شرایط آب و هوایی و به طور کلی terroir.

در اینجا آنها بر اساس سطح کیفیت و تقریبا چقدر از کل تولید کنیاک می آید از هر. توجه داشته باشید جانبی: منطقه شامپاین کاملا متفاوت است و در واقع هفت ساعت رانندگی (700km) را در جنوب.

گراند شامپاین (حدود 17 درصد)

ریزه اندام شامپاین (حدود 22 درصد)

Borderies (حدود پنج درصد)

باله Bois (حدود 43 درصد)

Bons Bois (حدود 12 درصد)

Bois Ordinaires (حدود یک درصد)

اگر شما در یک بطری و آنها لازم نیست که هر یک از موارد فوق نام بر روی آنها است که نشان می دهد تولید کنیاک از متعدد در مناطق مختلف و در سنین مختلف است. به همان اندازه وجود دارد cognacs که از تک انواع انگور در ظرف خاص cru – شما این را ببینید بر روی برچسب. نهایی خود را قطعه ای از منطقه ای می دانید-چگونه می آید از واژه “1er Cru” – اگر می بینید این به این معنی است که کنیاک تولید می شود صرفا از بهترین منطقه – بزرگ شامپاین.

آنچه که کنیاک?

در شرایط ساده کنیاک شروع می شود زندگی خود را به عنوان شراب تولید شده از انگور سفید. از آن انگور حداقل 90 درصد باید Ugni blanc, Folle تام و Colombard. دیگر 10 درصد می توان از تعداد مختلف انگور از جمله Semillon و پنج بیشتر شما به احتمال زیاد هرگز از شنیده می شود (Folignan, Jurançon blanc Meslier St-François, Sélect و Montils).

هنگامی که شراب تخمیر مایع قرار داده شده است به یک گلدان مسی هنوز هم به نام “Charentais” به انجام دو فرآیند تقطیر. آنچه می آید از آن سوی دیگر است یک هویج به عنوان eau-de-vie (“آه duh vee”) یا “آب زندگی”. این کاملا روشن مایع فقط بوی تازه مانند هلو و زردآلو هر چند که بیش از 70 درصد ABV, شما احتمالا نمی خواهید به نوشیدن بیش از حد از آن شسته و رفته است.

از هویج به کنیاک

ما در حال حاضر این روشن هویج مایع و تبدیل آن به آب زردآلو – یک فرایند است که طول می کشد و حداقل دو سال در بشکه بلوط برای رسیدن به. بسیاری دیگر از ارواح با استفاده از casks که قبلا برگزار روح دیگر این می افزاید: عطر و طعم متمایز خود را خلق جدید (فکر می کنم سابق بوربن یا ex-اسکاچ). برای کنیاک, اما, ex-روح casks مجاز تنها بلوط casks که با نام تجاری جدید و یا قبلا برگزار شراب.

به عنوان یک نتیجه, ما در حال حاضر شاهد بیشتر و بیشتر کنیاک خانه تولید ex-شری و سابق sauternes چلیک کنیاک. آن را نیز یک بار فرض است که تنها بلوط فرانسوی اجازه داده شد برای استفاده در بشکه اما در 10 سال گذشته شده اند وجود دارد یک تعداد انگشت شماری از تولید کنندگان با استفاده از بلوط آمریکایی که کاملا رک و پوست کنده بسیار هیجان انگیز است. سلام و نوآوری!

ما در حال رفتن به کاملا هیجانزده امروز اما از آن مهم است به ذکر است که چقدر مهم بلوط خود را به موجب طعم در روح. چقدر نور خورشید, درخت, رو, چگونه به آب در آن بود چه گل رشد در اطراف آن چگونه ضخیم یا نازک دانه ها و چقدر “نان تست” (که در آنها کاراکتر بشکه قبل از استفاده) هر بشکه را تحمل خواهد تاثیر عظیم در طعم و مزه.

زمان بیشتری مایع صرف در بشکه های تیره تر آن تبدیل خواهد شد. یکی دیگر از واقعیت جالب این است که فرشته به اشتراک گذاری که در آن دو درصد از کل موجودی تبخیر به اتمسفر در هر سال – که در اطراف 22m بطری-ارزش ،

منطقه ای از بدن که به نظر می رسد پس از کنیاک تضمین می کند که تمام این فرآیند بسیار تنظیم شده به طوری که فقط ممکن است بهترین مایع تولید شده است در این منطقه و همین دلیل است که حتی ارزان تر از چیزهای بزرگ است.

تاپیک خود را ABC راهنمای شناخت چگونه کنیاک می آید می شود – در حال حاضر اجازه می دهد تا حرکت به دلیل اینکه ما همه اینجا هستیم امروز – انواع کنیاک چگونه باید آنها لذت می برد و بطری ارزش پول خود را. .

VS – بسیار ویژه

همچنین گاهی اوقات به عنوان “سه ستاره” این یک eaux-de-vie است که سن در بشکه بلوط برای حداقل دو سال. خود را در مقابل کنیاک است که همیشه رفتن به ارزان ترین در بازار به این دلیل و معمولا نشانگر یک کنیاک است که مناسب برای بیشتر پایه کوکتل و یا میکسر. معرفی جهان از قطار سریع السیر – این است که در واقع که در آن شما را به یک میکسر (زنجبیل, آبجو, نوشابه و غیره) و اضافه کردن در یک سخاوتمندانه چلپ چلوپ از کنیاک. ساده و در عین حال خوشمزه است.

هاردی در مقابل سنت – £35, 35 دلار

Courvoisier VS – £25, 26 دلار

هنسی VS – £32, 40 دلار

Bache Gabrielsen بلوط آمریکایی – £32, $33

VSOP بسیار برتر, پیر, رنگ پریده

گاهی اوقات به عنوان “بسیار ویژه, پیر, رنگ پریده” این یک کنیاک که صرف حداقل چهار سال در بشکه بلوط. اینجا که همه چیز کمی بیشتر گیج کننده است تا چوب با من – کنیاک در اکثر موارد ترکیبی و یک VSOP به خوبی ممکن است بسیار بزرگتر کنیاک در آن همیشه نام خود را از جوانترین مایع در آن وجود دارد.

برای مثال تصور کنید که ما یک ترکیب چهار, شش, 10 و 20 سال سن cognacs. با وجود میانگین سنی بودن 10 سال آن را همیشه به عنوان یک VSOP با توجه به چهار سال کنیاک که در ترکیب.

این است که چرا کیفیت و طعم سطح VSOP هستند تا تلویزیون خوب به ویژه هنگامی که آن را به ارزش برای پول است.

این نیز که در آن mixology شروع می شود واقعا هیجان انگیز به عنوان وجود دارد بسیاری از باور نکردنی کوکتل شما می توانید با VSOP است که جهان به سرعت در حال سقوط در عشق با.

رمی مارتین VSOP – £35, $37

D’Usse VSOP – £35, $54

Martell VSOP قرمز بشکه – £40, 47 دلار

کامو Borderies VSOP – £48, 55 دلار

XO – فوق العاده, پیر

مراجعه کننده به عنوان “فوق العاده, پیر” یک XO شده اند باید برای حداقل 10 سال در بشکه های بلوط (این تغییر از حداقل شش ماه در سال 2018 زمانی که آنها می خواستند برای بهبود کیفیت).

از سه سبک اصلی این گران ترین و با کیفیت بالا با توجه به وجود احتمال بسیار قدیمی تر cognacs از 10 سال در بطری.

معمولا بهترین راه برای لذت بردن از آنها را شسته و رفته است به منظور دریافت بیشتر از روح. با این حال وجود دارد برخی از کوکتل که واقعا اجازه می دهد کنیاک خود را از طریق درخشش مثل قدیمی دستور شما مورد زیر را بخوانید.

Bache Gabrielsen XO – £70, $88

Courvoisier XO – 99 پوند, $120

Frapin سیگار مخلوط XO – £100, $100

Delamain کنیاک رنگ پریده و خشک XO – £98, $100

ABK6 XO – £100 و 80 دلار

کنیاک نوآوری دسته

این چیست ؟ جدید دسته? هنوز رسما… اما وجود دارد برخی از cognacs وجود دارد که نمی جا به سه مورد بالا سه دسته. شاید آنها نمی با استفاده از بلوط در بشکه و یا تصمیم به استفاده از یک چلیک که قبلا برگزار شد یکی دیگر از روح وجود دارد بسیاری از دلایل.

یک چیز برای مطمئن شوید که اگر چه آنها در حال انجام است که هموار راه را برای نوآوری و این بطری یک عاملی که چرا بیشتر و بیشتر مردم شروع به کاوش این روح.

برخی از خلاق ترین بطری درون این دسته مانند رمی مارتین 1783 یا هنسی استاد ماشین مخصوص مخلوط کردن, تحت فشار قرار دادند مرزهای آزمایش و جای تعجب نیست که آنها طعم و مزه خوب است.

رمی مارتین 1783 – £40, $53

هنسی استاد بلندر – £55, $110

Martell آبی Swift – £44, 40 دلار

رمی مارتین Tercet – $105

کوکتل

کنیاک لذت می برد می تواند شسته و رفته به خصوص فوق العاده, پیر, عبارات, اما کوکتل غیر قابل انکار نیروی طبیعت اجازه می دهد مردمی برای پیدا کردن یک عشق جدید به صورت یک روح آنها هرگز قبل از محاکمه.

کنیاک افسانه پایه روح و صادقانه وجود دارد بدون هیچ دلیل که چرا شما باید چند بطری ضربه زدن در اطراف برای زمانی که درونی خود را mixologist می خواهد برای آزمایش.

در زیر لیست کرده ایم از انواع کوکتل شما می توانید در خانه و به من اعتماد نه تنها آنها آسان آنها لعنت چشمگیر بیش از حد.

کنیاک و آل زنجبیل

برای تلفن های موبایل ساده, راست? این به آن دلیل است. این خانم ها و آقایان است آنچه ما تماس بگیرید قطار سریع السیر. ما را به یک پایگاه روح است که در این مورد کنیاک و بالای آن را با یک مخلوط کن. طعم از هر ترکیب برای ایجاد یک واقعا thirst-quenching نوشیدنی. شما حتی می توانید پیدا کردن یک چاشنی زدن به پاپ در بالا اگر شما می خواهید به فانتزی. نعنا, برگ ریحان, تمشک, رفتن, فکر می کنم در خارج از جعبه!

50 میلی لیتر (2 اونس) آب زردآلو

آبجو زنجبیل

اختیاری چاشنی زدن (ریحان, آویشن, تمشک و نعناع و غیره)

دستورالعمل: این یکی واقعا دشوار است. پر کردن یک لیوان را با تکه های یخ را اضافه کنید کنیاک و بالا با زنجبیل آبجو.

مشخصی قهوه

مناسب برای کسانی که صبحانه اجتماعات این جدید را در معروف ویسکی قهوه. عسل و کارامل و شکر قهوه ای از کنیاک کامل بازی برای, Kahlua و قهوه ایجاد یک واقعا صاف, نوشیدنی گرم شدن به شما از خواب بیدار کردن وزوز است که طعم بسیار عالی.

100 میلی لیتر (4 اونس) قهوه

25ml (1 اونس), Kahlua

25ml-50 میلی لیتر (1-2 اونس) در مقابل کنیاک

دستورالعمل: تهیه قهوه خود را به عنوان شما معمولا خواهد بود و پس از آن فقط اضافه کردن در, Kahlua و کنیاک قبل از به آرامی تکان دهنده. اضافه کردن شکر را به طعم و مزه.

درشکه چهار چرخه

این است که احتمالا بیشتر سنتی کنیاک کوکتل وجود دارد. Sidecars احتمالا مردم دلیل اصلی سقوط در عشق با کنیاک قطعا آن آغاز شده است که راه را برای ما.

40ml (1 1/3 اونس) در مقابل و یا VSOP

10 میلی لیتر (1/3 اونس) آب لیمو تازه

10 میلی لیتر (1/3 oz) سه ثانیه (توصیه میکنم Cointreau یا گراند Marnier)

تکه های یخ

خلال پوست پرتقال

دستورالعمل: محل تکه های یخ در یک شاکر با کگنک آب لیمو و سه ثانیه و سپس لرزش با شور و نشاط خود را با بهترین حرکت می کند. فشار به شیشه با استفاده از کوکتل صافی و مطبوعات پوست پرتقال بیش از این نوشیدنی به آن نگاه فانتزی.

زندگی صورتی

این یکی درجه یک و برای دلایل درست. اگر شما لذت بردن از کوکتل میوه ای, این ممکن است جدید خود را رفتن به. تمشک لیکور واقعا به ارمغان می آورد بهترین در کنیاک با حباب از شامپاین بالا بردن طعم و مزه به یک سطح کاملا جدید.

20ml (2/3 اونس) VSOP

10 میلی لیتر (1/3 oz) تمشک آب نارگیل

90 میلی لیتر (3 اونس), شامپاین

1 تمشک

دستورالعمل: با اضافه کردن آب زردآلو و تمشک آب نارگیل به یک فلوت شیشه ای قبل از با شکوه با فوق العاده سرد شامپاین. در نهایت اضافه کردن یک تمشک به عنوان چاشنی زدن.

Sazerac

Sazerac بوده است از اوایل 1800s و کاملا شبیه به آن پسر عموی قدیمی از مد افتاده. این دستور ممکن است منتقل کرده اند کمی بیشتر به سمت ریه بیش تر مناسب دهه, اما که نمی خواهد متوقف کردن ما تغییر همه چیز و انجام 50/50 سوئیچ بین کنیاک و ویسکی. این نوشیدنی است که بی شک صاف غنی و ادای احترام به نیواورلئان.

چای سیاه و سفید را بشویید (اگر شما لازم نیست که چای سیاه و سفید نگران نباشید)

1 حبه قند

1/2 قاشق چایخوری آب سرد

3 خط تیره Peychaud را bitters

2 خط تیره انگستورا bitters

40ml (1 ¼ oz) ویسکی چاودار

40ml (1 ¼ oz) VSOP

چاشنی زدن: پوست لیمو

دستورالعمل: صدای فش فش کمی قطره از چای سیاه و سفید در اطراف شیشه ای به خط آن (اختیاری). در یک لیوان مخلوط, درهم و برهم کردن با هم حبه قند هر دو bitters و آب اضافه کنید چاودار و کنیاک. پر کردن با یخ و هم بزنید تا زمانی که مخلوط به خوبی سرد قبل از زور زدن به شیشه. در نهایت پیچ و تاب و پوست لیمو بیش از این اجازه می دهد تا روغن به دم با نوشیدنی و سپس دور بریزید.

کنیاک Julep

این یکی برای کسانی که مانند یک کوکتل بیشتر در طراوت طرف. این ویژگی minty و طعم شیرین را با یک بوسه از کنیاک را زیبا و معطر را لمس کنید به نوشیدن در کنار آن عسل و کارامل یادداشت ما آمده ایم تا عشق ورزیدن بسیار است.

12 برگ نعناع تازه

75 میلی لیتر (2 ½ اونس) آب زردآلو VSOP

20ml (2/3 اونس) Monin خالص نیشکر شربت

دستورالعمل: لرزش تمام مواد را با یخ و خوب فشار به julep جام نیمه پر از یخ خرد شده. هم بزنید نوشیدنی با یخ خرد شده بالا با یخ خرد شده و دوباره به هم بزنید تا مایع می رسد بالا. چاشنی زدن با برگ نعناع. (توجه داشته باشید: شما می توانید یخ خرد شده را با قرار دادن یک بار از مکعب ها را در یک کیسه فریزر و در نظر گرفتن همه از زندگی خود نا امیدی را بر روی آن با وردنه).

قدیمی از مد افتاده

ما واقعا می پرستمش این کوکتل – آن را بهانه ای برای استفاده از یک واقعا خوب XO کنیاک بدون طعم بودن چیره. با توجه به XO پایه روح (و تقریبا تنها روح) همه شما در حال انجام است و افزایش آن عطر و طعم با bitters مقدار کمی از شربت و پوست پرتقال و روغن.

75 میلی لیتر (2 ½ اونس) آب زردآلو XO

7.5 میلی لیتر (¼ اونس) monin خالص نیشکر شربت

2 خط تیره از انگستورا bitters

هم بزنید شکر شربت و bitters

پوست پرتقال برای چاشنی زدن

دستورالعمل: به سادگی ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده را در یک لیوان مخلوط, اضافه کردن یخ و سپس هم بزنید با قاشق تا مخلوط خنک است. فشار بیش از یک شیشه با یک مکعب یخ (یا چند بزرگتر تکه های یخ اگر شما نمی کردم یکی از گسترده).

خب دوستان من وجود دارد و ما باید آن را راهنمای جامع برای کنیاک. ما واقعا امیدواریم که با خواندن این شما هستید یا الهام به بیرون رفتن و خرید یک بطری برای کشف و یا اگر شما خود را یک بازی کمی mixology و ببینید چه کوکتل شما می توانید ایجاد کنید. کنیاک خیره کننده روح و ما همیشه خدا را شکر در حال حاضر آن را به یک محل در جلو و مرکز در ما نوشیدنی کابینه.

Aidy اسمیت مستقل شراب و ارواح مقاله نویس و برنده جایزه مجری از آمازون نخست مجموعه تلویزیونی سه مصرف کنندگان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید