نزدیک ترین تا کنون تصاویری از خورشید منتشر شده توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا

خورشیدی فضاپیمای مدارگرد مشترک آژانس فضایی اروپا (ESA) و ناسا ماموریت دارد فرستاده می شود هرگز قبل دیده می شود

توسط FARDAALEFBA در 26 تیر 1399

خورشیدی فضاپیمای مدارگرد مشترک آژانس فضایی اروپا (ESA) و ناسا ماموریت دارد فرستاده می شود هرگز قبل دیده می شود تصاویر از سطح خورشید.

این ماهواره در زمان عکس های از کوچک شعله های خورشیدی به نام "آتش" در نزدیکی سطح ،

سنسورهای خود را gazed به مدت 10 روز در یک زمان و در نور است که 13 بار روشن تر از زمانی که به دنبال به طور مستقیم در مقابل نور خورشید در اینجا بر روی زمین است.

این خودرو تنها 77 میلیون کیلومتری از خورشید حدود نیمی از فاصله بین زمین و ستاره.

تصاویر گرفته شده توسط خورشیدی مدارگرد شدید اشعه ماورای بنفش تصویرساز (EUI) زمانی که هنر و صنعت بود که در آن برای اولین بار perihelion – نقطه در مدار بیضوی نزدیک به خورشید بین مدار زهره و عطارد.

هیچ فضاپیمای دیگر شده است قادر به گرفتن چنین تصاویری خیلی نزدیک به خورشید است.

"از آتش هستند کمی بستگان شعله های خورشیدی که می بینیم از زمین میلیون ها و یا میلیاردها بار کوچکتر گفت:" محقق اصلی برای EUI ابزار دیوید Berghmans از رصدخانه سلطنتی بلژیک.

با این حال دانشمندان هنوز نمی دانند که آیا این آتش هستند "nanoflares", نسخه های کوچکتر از بزرگتر عود یا ناشی از برخی دیگر از مکانیسم واکنش های همجوشی هسته ای است که اتفاق می افتد در درون خورشید است.

Nanoflares کوچک جرقه که گرمای خورشید را تاج آن خارجی ترین لایه اتمسفر. این می تواند رسیدن به دمای بیش از یک میلیون درجه سانتیگراد است.

که 300 برابر بیشتر از سطح ستاره است که نسبتا سرد 5,500 درجه سانتیگراد است.

با وجود چندین دهه مطالعه مکانیسم های که گرما تاج هنوز به طور کامل درک نشده است اما چنین اکتشافات حیاتی در مطالعه خورشیدی فیزیک.

ممکن است این nanoflares می تواند کلیدی برای باز کردن این رمز و راز.

Yannis Zouganelis خورشیدی مدارگرد معاون دانشمند پروژه در ESA در بیانیه ای گفت:: "این بدیهی است که راه خیلی زود به بگویید اما ما امیدواریم که با اتصال این مشاهدات با اندازه گیری از دیگر ابزار ما که "احساس" باد خورشیدی به عنوان آن می گذرد از فضاپیما ما در نهایت قادر به پاسخ به برخی از این رمز و راز."

"همه ما واقعا هیجان زده در مورد این تصاویر برای اولین بار – اما این فقط آغاز است" گفت: Daniel مولر ESA خورشیدی مدارگرد پروژه دانشمند. "خورشیدی مدارگرد را آغاز کرده است یک تور بزرگ از درون منظومه شمسی و خواهد شد بسیار نزدیک به خورشید در عرض کمتر از دو سال. در نهایت آن را به عنوان نزدیک به 42 میلیون متر است که تقریبا یک چهارم از فاصله از خورشید به زمین است."

درجه حرارت از آتش خواهد شد ردیابی با استفاده از یک ابزار به نام تصویربرداری طیفی از کرونال محیط زیست (ادویه) که طول می کشد تا تصاویر با استفاده از نور ماوراء بنفش.

"طیف سنجی یک ابزار قدرتمند برای تشخیص از فرآیندهای اساسی در محیط. هر طیفی خط به ما می دهد یک قطعه از پازل – ترکیب اطلاعات از تمام خطوط نشان می دهد شگفت انگیز پیچیدگی جو گفت:" دکتر آندره Fludra ادویه ابزار کنسرسیوم منجر شود.

خورشیدی مدارگرد دارای ده سنسور: شش برای نظارت بر خورشید و اطراف آن و چهار برای نظارت بر محیط اطراف کشتی خود را.

این شامل مدارگرد خورشیدی, باد, تجزیه و تحلیل است که اقدامات سنگین متهم اتم کربن و اکسیژن و سیلیسیم و آهن در بادهای خورشیدی از خورشید درونی heliosphere.

با مقایسه داده ها بین سنسور دانشمندان همچنین قادر خواهد بود برای درک بهتر بادهای خورشیدی تولید می شود. بادهای خورشیدی هستند ذرات ارسال شده از خورشید است که می تواند بر کل منظومه شمسی است.

"در حال حاضر اطلاعات ما در حال آشکار امواج شوک تاجی mass ejections, پدیده ای به نام "switchbacks' و ریز مقیاس امواج در میدان مغناطیسی است که ما تنها قادر به دیدن با تشکر از حساسیت شدید از ابزار ما" گفت: پروفسور Tim هاربوری از امپریال کالج لندن است.

در مناسبت خورشید هل تعداد زیادی از ذرات را به فضا. اینها به نام "تاجی mass ejections" و زمانی که آنها ضربه میدان مغناطیسی زمین آنها می تواند باعث ایجاد موج عظیمی از جریان الکتریکی.

بر روی زمین این وقایع می تواند مختل و آسیب های ماهواره بر مردم را در گوشی های تلفن همراه سیگنال های GPS و شبکه های برق.

بزرگترین ضربه به زمین اتفاق افتاده در سال 1859 و ناشی از سیم های تلگراف به کوتاه کردن جرقه آتش سوزی. اگر همان رویداد اتفاق افتاده است و امروز آن را به طور بالقوه می تواند باعث قاره گسترده خاموشی و شدت آسیب به شبکه برق.

این آسیب می تواند ماه ها یا سالها به تعمیر در هزینه تا £300bn برای اقتصاد انگلیس است.

خورشیدی مدارگرد خود را بخشی از یک تلاش مشترک توسط بسیاری از کشورهای: اتریش, بلژیک, جمهوری چک, دانمارک, فنلاند, فرانسه, آلمان, یونان, ایتالیا, ایرلند, لوکزامبورگ, هلند, نروژ, لهستان, پرتغال, اسپانیا, سوئد, سوئیس و انگلستان و همچنین ناسا در ایالات متحده است.

آن را ساخته شده در انگلستان توسط ایرباس دفاع و فضا و راه اندازی از ناسا در کیپ کاناورال سایت در فلوریدا در 10 فوریه.

خورشیدی مدارگرد خواهد شد و در نهایت نزدیک شدن به خورشید از سیاره عطارد, منظومه شمسی نزدیک ترین سیاره به خورشید است.

نیروهای گرانشی از زهره و زمین استفاده خواهد شد به طور مستقیم به صنعت است. در ماه نوامبر سال 2021 آن است که انتظار می رود در عملیاتی در مدار.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب