Avoid بالا 10 استخر پیش ساخته خطا

بعد از بتن ریزی استخر ، امکان اصلاح بسیار سخت خواهد بود . در این مرحله باید نهایت دقت را در اجرای اتصالات به

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بعد از بتن ریزی استخر ، امکان اصلاح بسیار سخت خواهد بود . در این مرحله باید نهایت دقت را در اجرای اتصالات به خرج داد چرا که شبکه تأسیسات استخر در زیر بتن ریزی باقی میماند و امکان تعمیر یا بازسازی آن بسیار سخت و دشوار است . دو راهپله عریض از شمال و جنوب مخزن به سمت کف آن ایجاد میکردند، در لبهٔ پلهها نردههایی چوبی نصب میکردند و در پایین پلهها نیز یک فضای مسطح به اندازه عرض کل استخر میساختند به گونهای که افراد بتوانند از پلهها پایین آمده و در عرض استخر بدون اینکه به فضای اصلی استخر وارد شوند حرکت کنند. در طی پروژه ساخت استخر ، پیمانکار استخر باید عمق استخر را با توجه به نیاز مصرف کنندگان اجرا نماید . وظیفه پیمانکار ساخت استخر چیست ؟ پیمانکار استخر وظیفه دارد انرژی الکتریکی مورد نیاز استخر را محاسبه نموده و از مشاورین خبره در این امر مساعدت بگیرد . پیمانکار استخر جهت نصب سیستم تصفیه آب استخر و اجرای سیستم گرمایش استخر و نصب سایر تاسیسات باید به یک اکیپ متخصص تاسیسات استخر مجهز باشد . بسیاری از افراد نیاز به استخر و آب درمانی دارند و این فرصت را ندارند که به مکان های عمومی بروند و یا از نظر جسمانی توانایی راه رفتن را ندارند به همین دلیل گزینه مناسب انواع استخر پیش ساخته فریمی قابل حمل در اندازه های مختلف است تا این افراد بتوانند در منزل از استخر استفاده و آب درمانی کنند . Con tent has been generated wi​th the ᠎help  of GSA Con tent Gen erat or Demov​er sion !

هر قسمت از عملیات تاسیسات نیاز به تجربه کافی در این زمینه را لازم دارد . اما به طور کلی این استخرها بسیار باصرفه هستند و انرژی کمی را مصرف میکنند. برای محاسبه هزینه مقدار كل مصرف خوراك در هر دوره می توان قیمت خوراک را به نرخ روز به مقدار 4000 كيلوگرم مصرف در هر دوره تخمین زد. استخر های پیش ساخته پی وی سی به گونه ای ساخته شده اند که درجات مختلف دمای آب و حمام نمکی نیز به آنها آسیبی وارد نمی کند. استفاده از عایق حرارتی با کیفیت با ضخامت cm 10 آنها را بسیار مقرون به صرفه کرده است. برآورد هزینه ساخت استخر به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله اینکه شما چه نوع استخری می خواهید مانند استخر پیش ساخته فایبرگلاس، استخر بتنی، با چه نوع مصالحی، همچنین مکان احداث استخر شما و… هزینه ساخت استخر کشاورزی برای کشاورزان باید به گونه ای برآورد شود که قیمت تمام شده آن صرفه اقتصادی داشته باشد . به کانالهای گازرسانی و آب و فاضلاب و خطوط انتقال برق و تلفن هنگام حفاری دقت نمایید . در ساخت استخر کشاورزی توجه به عمق استخر بسیار ضروری است چون که حجم آب این نوع استخرها معمولا از سایر استخرها بسیار بیشتر است .

معمولا در ساخت استخر کشاورزی از هندسه های مستطیل و مربع استفاده میشود ولی استخرهای ویلایی با طرح های انتزاعی زیبایی بسیار بیشتری خواهند داشت . تکنولوژی فایبرگلاس برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ میلادی در آمریکا و در صنعت هواپیماسازی مورد استفاده قرار گرفت و از سال ۱۹۹۰ به بعد در طرح و شکل های مختلفی از استخر ها به بازار آمد و به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی منحصر بفرد از صرفه اقتصادی قابل توجهی بر خوردار شد. مراحل ساخت استخر باید از قبل در مورد شکل نهایی استخر مورد توجه قرار گیرد . خوشبختانه با توجه به پیشرفت فناوری، در حال حاضر انواع متفاوتی از استخر های پیش ساخته تولید می شوند که شما میتوانید با توجه به سلیقه و خواسته خود، هر کدام از این استخر ها را تهیه نمایید و از آن ها بهره ببرید. با توجه به وزن بسیار سبکی که استخر پیش ساخته دارد، میتوان آنها را به راحتی جابهجا کرد. انتخاب نوع آرماتور و نحوه چینش آنها در کیفیت نهایی کار بسیار تاثیرگذار است و حتما باید از اکیپ های متخصص در این امر بهره جست .

همین ویژگی باعث میشود در جا به جایی آنها مشکل خاصی وجود نداشته باشد. توجه به وضعیت استخر و شکل هندسی آن باعث استفاده مناسب از آن استخر میگردد . این موضوع باعث شکستگی استخر شده و به آن آسیب میرساند. کمپکت کردن سطح میتواند کمک زیادی به کفسازی بدون ایراد در استخر کند . در مرحله فاز دو نقشه های مربوط به سازه، برق، مکانیک، تاسیسات، نازک کاری معماری، آماده می شود و بعد از اتمام این مراحل و تایید شدن پلان ها، طراحی های سه بعدی و انیمیشن از استخر مورد نظر شما انجام می شود و شکل نهایی استخر شما را به نمایش می کشد. ساختار آرماتور بندی نسبت به نحوه تعادل سازی استخر و برای ایجاد شکل و مقاومت بخشی بالا انجام میشود . همچنین شامل یک فریم فلزی از نوع استیل هستند که از طریق زبانههایی که روی آن تعبیه شده است به محفظه استخر متصل میشوند تا یک قاب مربع یا دایرهای شکل را تشکیل دهند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن