آسیب های جدی هنگام استفادا از دستگاه لیزر مو زاید

حداقل 4 الی 6 جلسه متناسب با شرایط بدنی افراد درمان نیاز است. برای صورت حداقل دو هفته و برای بدن یک ماه از کند

توسط FARDAALEFBA در 30 تیر 1401

حداقل 4 الی 6 جلسه متناسب با شرایط بدنی افراد درمان نیاز است. برای صورت حداقل دو هفته و برای بدن یک ماه از کندن موها گذسته باشد.در این مدت فقط از تیغ و روش های تراشیدن مو استفاده نمایید تا ریشه مو جهت لیزر باقی بماند.در فواصل بین جلسات نیز فقط از تراشیدن موها استفاده نمایید.بسته به سرعت موهای زائدتان 1 تا 2 روز قبل از انجام لیزر ، محل مورد نظر را کاملا بتراشید ، به طوری که فقط زبری موها احساس شود و در زمان لیزر ، موهای بلند وجود نداشته باشد. تفاوت قیمت خدمات لیزر در مراکز مختلف ناشی از چیست ؟ با این که این محصولات قیمت ارزانی ندارند، اما در مقایسه با تعداد جلسات درمانی خیلی ارزان تر هستند. لیزر الکساندرایت برای هر 6 گروه تیپ پوستی تاثیر دارد.به واسطه استفاده از سیستم های بسیار پیشرفته در این دستگاه پزشک بعد از بررسی و تشخیص رنگ پوست افراد ، روی دستگاه گزینه مربوطه را انتخاب کرده و دستگاه را به صورت کاملا مطمئن و ایمن تنظیم می کند.البته قبلا دستگاه های لیزر قدیمی تر یا برای سایر شرکت ها فقط توانایی داشتند برای تیپ هایپوستی 1 و 2 درمان انجام بدهند و برای سایر تیپ های پوستی احتمال ایجاد سوختگی بالا بود ولی به واسطه استفاده از سیستم های پیشرفته کولینگ DCD در دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا این مشکل به طور کامل مرتفع شده است.

در رابطه با درد و سوزش در حین انجام لیزر لازم به ذکر است که شما واقعا یک تجربه عالی و راحت از انجام لیزر موهای زائد را با دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا تجربه می کنید زیرا این دستگاه از یک سیستم بسیار پیشرفته و منحصر به فردی استفاده می کند که در هیچ یک از دستگاه های لیزر دیگری استفاده نشده است.سیستم سرما دهی که به صورت انحصاری در اختیار شرکت تولید کننده لیزر کندلا است جز ویژگی های بسیار عالی و برتر این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های لیزر الکساندرایت است. از بین تمامی دستگا های لیزر ، لیزر الکساندرایت کندلا به علت بهره مندی از پیشرفته ترین سیستم های روز دنیا جز اولین دستگاه های لیزر الکساندرایت دنیا محسوب می شودکه دارای اثرات درمانی بسیار عالی و کاملا بدون درد و عوارض است.سازمان غذا و داروی آمریکا با بررسی کامل و ارزیابی سخت گیرانه به هر شرکت تولید کننده ای تاییدیه کیفیت و ایمنی نمی دهد.پس وجود تاییدیه و در کنر آن تاییدیه وزارت بهداشت ایران یکی از مهمترین دلایل برای بالا بودن ایمنی و کارایی این دستگاه است.دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ساختکشور آمریکا می باشد و به طور کامل در آن جا تست های نهایی را طی کرده و پس از کنترل کیفیت وارد کشور ما می شود.

خیر ، با توجه به پیشرفته بودن دستگاه و داشتن درجه ایمنی بالا ، ولی بعضی افراد که مشکلات خاصی دارند حتما باید ابتدا توسط پزشک معالج بررسی و معاینه شده و بعد اقدام به درمان با لیزر برای آن ها در نظر گرفته شود. اما لیزر موهای زائد در خانه و یا کلیلنیک یک نوع درمانی است که ممکن است فرد دچار استرس و اضطراب شود.به همین دلیل توصیه می شود مادران باردار و یا شیرده در این دوران برای پیشگیری از این مشکلات این کار را انجام ندهند.و اگر خیلی اصرار به انجام این کار دارید حتما با پزشک خود مشورت کنید. از لیزر های خانگی در این نواحی نباید استفاده کنیم . یکی از مسئولین این دستگاه ها اشاره میکند که نوع خانگی آن در مقایسه با نوع کلینیکی آن می تواند خطرناک باشد، قدرت کمتری دارد بنابراین میزان استفاده از آن بیشتر است در دستور العمل آن آمده است که برای درمان، باید هر دو هفته از آن استفاده کنید، بعد از سه هفته رشد موها تا 60 درصد کاهش می یابد.

درد و سوزش در زمان انجام لیزر و کمی بعد از آن طبیعی است و معمولا قابل تحمل است ولی در نواحی حساس و در صورت عدم تحمل فرد از یک ساعت قبل از لیزر می توانید از کرم لیدوکائین - پی استفاده نمایید و روی آن را با کیسه فریزر بپوشانید تا جذب کرم بهتر صورت گیرد و کمی قبل از لیزر آن را بشویید.بعد از انجام لیزر ، از کرم اکسید دوزنگ و کیسه یخ جهت کاهش سوزش و تورم استفاده نمایید. منعی برای لیزر موهای زائد در خانم های باردار یا شیر ده وجود دارد ؟ سال هاست متخصصان و پژوهشگران دنبال پاسخ این پرسش هستند اما هنوز هیچ کدام از منابع علمی ثابت نکردند لیزر موهای زائد در دوران بارداری برای مادر یا جنین ، ضرر دارد.با این حال و به طور کلی ، ما تماس با هر نوع اشعه ای را برای خانم های باردار منع می کنیم .لیزر موهای زائد در دوران شیر دهی هم کاملا بدون خطر و ضرر برای مادران و نوزادان آن ها اشت. متخصصان این انجمن بر این باورند که در ایده آل ترین شرایط ممکن هم امکان بازگشت و رشد مجدد حدود 30-20 درصد از موهای لیزر شده وجود دارد.لیزر موهای زائد ، جزو آن دسته از خدمات زیبایی است که باید و نبایدهای زیادی درباره آن وجود درد و حتی محدودیت ها و ممنوعیت هایی هم برای آن در نظر گرفته شده است.

این روزها لیزر موهای زائد به یکی از پر طرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است.این در حالی است که انجمن متخصصان پوست آمریکا اعلام کرده تمام موهای ناخواسته در اثر لیزر از بین نمی رود زیرا برخی از آن ها نسبت به درمان با لیزر مقاوم هستند و برخی دیگر هم قدرت رشد مجدد پس از لیزر را دارند. اما دستگاه های لیزر حرفه ای و کلینیکی از پرتو نور تک رنگ استفاده می کنند و تمام اشعه های نور طول موج یکسان دارند. دستگاه لیزر خانگی مانند کلینیک ها ،موهای زائد را مورد هدف قرار می دهند و پیا مو را هدف قرار داده و نابود می کنند.لیزرهای خانگی قدرت لیزرهای کلینیکی مانند لیزر الکساندرایت و جنل مکس را ندارند. تعداد جلسات مورد نظر برای نتیجه گیری خوب با لیزر الکساندرایت کندلا چقدر است ؟ در دستگاه لیزر خانگی تا زمانی که دستگاه بوق بزند باید درجای خود ثابت نگه دارید و بعد از آن دستگاه را جا به جا کنید و دوبار همان کار را تکرار کنید.در این روش رفع موهای زائد باید هر هفته یکبار و یا هر دوهفته یک بار تکرار کنید که نتیجه طولانی دارند و ماندگاری کمی دارد.

اول اینکه ممکن است در مراکز مختلف ، دستگاه های متفاوتی برای لیزر موهای زائد به کار برده شوند.دوم اینکه اگر دستگاه های یکسانی در 2 مرکز به شما خدماتی ارائه می داد و یکی از ان ها ، ارزان تر از دیگری بود ، باید به این مسئله شک کنید.متاسفانه این روزها بیشتر آرایشگاه ها و مراکز ورزشی ، اقدام به تبلیغ لیزر موهای زائد با قیمتی پایین تر از کلینیک ها می کنند.این مراکز ، دنبال کسب سود بیشتر هستند و علاوه بر به خطر انداختن سلامت شما ، تعداد شات یا میزان انرژی را کمتر از حالت عادی در نظر می گیرند و از این رو ، شما را برای جلسه های بیشتری به مرکز خود می کشانند .در این صورت ، در نهایت شما هستید که از نظر مالی ، زمانی و حتی سلامت ، ضرر خواهید کرد. در صورت برنزه شدن ،حداقل یک ماه فاصله تا انجام لیزر وجود داشته باشد.در صورت انجام لیزر روی پوست برنزه شده ، احتمال ایجاد عوارض تغییر رنگ پوست وجود دارد و لیزر توصیه نمی شود.

فولیکول های مو نو را جذب می کنند و یک رنگ متضاد بین پوست و مو ایجاد می کند.شخصی با رنگ پوست روشن با یک موی تیره بهترین گزینه برای درمان است. در مرحله دوم موها تخریب شده و از محل فولیکول جدا شده و آرام آرام از منافذ مربوط در سطح پوست خارج می شوند و این همان مرحله ریزش مو بدن است که در افراد به صورت طبیعی چندین تار مو ریزش دارد. در برخی از افراد نیاز دارند که سالی یک یا دو جلسه، لیزر موهای زائد را تکرار کنند. ریشه و ساقه موهای فعال حاوی ماده ای رنگین به نام ملانین هستند که میزان تیرگی این ماده در افراد و نژادهای مختلف متفاوت است.اگر این مقدار کم باشد حالت روشن تر داریم و اگر تیره باشد حالت سیاه تری داریم.از طرفی بعضی از موها دارای ساقه و فولیکوت مو ضخیم تر. افراد تیپ پوستی 6 پوست کامل تیره مثل سیاه پئستن آفریقایی دارند.

دستگاه های لیزر خانگی همه افراد را به یک شکل درمان می کند به جنس و نوع پوست فرد توجهی نمی کند اما دستگاه های لیزر کلینیکی متناسب با جنس پوست و مو در مان را انجام می دهند.زیرا هیچ فردی شبیه هم نیست و جنس پوست و مو ی هر فردی مخصوص به خود است. آیا تمام افراد می توانند با لیزر الکساندرایت کندلا برای رفع موهای زائد اقدام کنند ؟ اما درمان موهای زائد کلینیکی نتیجه ای طولانی مدت دارد و تمام موها را از بین می برد. آیا لیزر الکساندرایت کندلا روی تمام موهای بدن اثر گذار است ؟ سیستم خنک کننده در دستگاه الکساندرایت کندلا سیستم کولینگ است.سیستم بسیار پیشرفته ای است که محتوی مواد ایمن و سازگار با پوست بدن است که چند لحظه قبل از تابیده شدن اشعه لیزر این مواد به صورت پودرهای بلور ریز یخی روی پوست پاشیده می شود و باعث ایجاد سرما بسیار شدید و لحظه ای می شود و وقتیکه اشعه لیزر به سطح پوست می رسد در واقع پوست خنک و سرد است و امکان سوختگی به صفر می رسد.این سیستم نهایت نبوغ و خلاقیت به کار رفته در دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا است که بسیار عالی باعث از بین رفتن درد و سوزش هنگام لیزر زدن می شود و ایمنی فوق العاده بالا برای جلوگیری از سوختن پوست را دارد.

در مرحله سوم در حالت استراحت موها دیگر امکان رشد و بلند شدن ندارند و در واقع فولیکول مو زنده و غیر فعال است.در مرحله دوم و سوم اصلا هیچ دستگاه لیزری در دنیا وجود ندارد که بتواند موها را از بین ببرد. لیزر های درمانی و خانگی فولیکول های مو را از بین می برند. در مرحله اول موها در حال رشد هستند و فولیکول مو قطور است.این زمان بهترین و موثرترین زمان برای اثر گذاری لیزر روی موهای بدن است. سوالات بسیاری در رابطه با رفع موهای زائد با روش لیزر درمانی در ذهن افرادی که قصد لیزر موهای زائد بدن و صورت را دارند وجود دارد که در این بخش به مهم ترین آن ها پاسخ خواهیم داد داد. اکثر خانم ها هزینه و وقت زیادی را برای رفع موهای زائد خود صرف می کنند. بله می توانند ، ولی این بیماران باید همزمان با لیزر ، درمان دارویی برای رفع بیماری هورمونی خود را هم انجام دهند..درمان دارویی از رشد موهای جدید پیشگیری می کند و لیزر هم همزمان ، موهای ایجاد شده را از بین می برد.این در حالی است که لیزر بدون دارو درمانی برای این بیماران ، فقط صرف هزینه اضافی و بی فایده است.

آسیب های در حین استفاده از انواع دستگاه لیزر مو مختلف رو باید یک نکته حیاتی دانست و نیاز هست برای جلوگیری از این مسئله حتما آموزش کار با دستگاه لیزر مو را بلد باشیم.

دارو ، الکترولیز و لیزر.لیزر موهای زائد را کم و نازک می کند اما باعث از بین رفتن ـن ها نمی شود.ما معمولا 4 تا 6 جلسه به فاصله ماهی یکبار برای صورت و به فاصله 3 ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می کنیم .معمولا با انجام 4 تا 7 جلسه تعدتد موها خیلی کمتر می شود.البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر موهای زائد فایده ای نخواهد داشت.پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش ها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، می تواند لیزر را شروع کند اما باید در نظر داشته باشید که لیزر ، موهای زائد را صفر نمی کند. اگر دقت لازم در استفاده از دستگاه نکنید ممکن است پوست دچار سوختگي گردد .به همين علت باید قبل از استفاده حتما بايد به دقت سی دی آموزشی دستگاه را ديد و يا راهنمای های لازم را در دفترچه راهنما مطالعه كرد.

افراد تیپ پوستی 3 پوست معمولی و موهای قهوه ای یا تیره که نسبت به نور آفتاب معمولی هستند اگر از محافظت کننده های ضد آفتاب استفاده کنند مشکلی ندارند. پر مویی (هایپر تریکوز) معمولا پاسخ دهی مناسبی به لیزر دارد.هر چه پوست افراد مبتلا به پر مویی غیر هورمونی ، روشن تر و موهای آن ها تیره تر و با قطر بیشتری باشد ، شانس رفع دائمی اشان هم بیشتر خواهد بود. همچنین موهای زائد گوش و بینی را می توانید با دستگاه موزن گوش و بینی رفع کنید. توجه : وجود موهای بلند باعث سوختگی پوست شما می شود. کاربرد دارند.به عبارت دیگر لیزری که برای پوست روشن استفاده می شود ، شاید مناسب پوست تیره نباشد و بالعکس.انتخابنوع لیزر با پزشک است و پزشک باید با تمامی این لیزرها آشنایی داشته باشد. عوارض لیزر موهای زائد بسیار کم است.بخصوص اگر پوست فرد روشن باشد و به طور منظم از ضد آفتاب استفاده نماید.در پوست های حساس و تیره امکان تغییر رنگ موقت پوست وجود دارد که به تدریج برطرف می شود.

ناحیه مورد نظر لیزر نباید در اثر آفتاب تغییر رنگ پیدا کرده باشد.حمام آفتاب یا سولاریوم ممنوع می باشد. ایجاد شد ، در اسرع وقت به پزشک حاضر در کلینیک لیزر مراجعه نمایید. با توجه به نحوه مکانیسم اثر طول موج نوری ، لیزر روی موهای سفید و روشن و رنگی اثر ندارد و این موها فقط توسط روش الکترولیز از بین می رود.اما افرادی که موهای نازک دارند به افرادی که موهای ضخیم تری دارند به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه کامل نیاز داند. افراد تیپ پوستی 1 بسیار سفید و دارای کک ومک اغلب چشمهای رنگین دارند و نسبت به آفتاب بسیار حساس هستند. افراد تیپ پوستی 2 پوست سفید و موهای رنگین دارند ، این ها نیز نسبت به نور آفتاب حساس هستند. لیزر بر روی موهای سفید بی اثر است و برای از بین یردن موهای سفید الکترولیز توصیه می شود. تا به امروز استفاده از این دستگاه های لیزر خانگی اثر منفی بر روی جنین و مادران شیرده نداشته است. لیزر خانگی موهای زائد این دستگاه ها به راحتی در دست جای می گیرد، اما سنگین بوده و به ظاهر آن شبیه میکروفون فضایی است.طبق دستورالعمل، باید نزدیک ۱۰۰ موج لیزر به زیربغل برسد.

این دستگاه لیزر به راحتی در دست جای میگیرد. اما مشکل این است که هر مو در یک مرحله متفاوت از چرخه رشد می کند، به همین دلیل شما باید درمان را چند بار انجام دهید و با یک بار درمان نمی توانید آن ها را کاملا از بین ببرید. هورمون ها، مانند وضعیتی که در بارداری و بعد از آن به شدت افزایش می یابند و باعث رشد بیشتر موها می شود و سبب ایجاد موهای جدید در مناطقی که قبلا درمان شده اند می شود. افرادی که کورتون مصرف می کنند چون مصرف کورتون باعث پر مویی می شود ، نیاز به تعداد جلسات بیشتری داریم. افراد تیپ پوستی 4 پوستی کمی سبزه تر است و اغلب چشم های تیره دارند و به نور آفتاب مقاومت خوبی دارند. افراد تیپ پوستی 5 پوست قهوه ای یا برنزه کامل هستند.چشمان تیره دارند. توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد در سطح پوست وجود دارند و حتی ممکن است تا 2 هفته رشد کنند ولی بعد از آن به تدریج شروع به ریختن می کند.در مورد موهای بدن این زمان طولانی تر است .اگر در این 2 هفته از وجود آن ها ناراحت هستید می توانید با احتیاط روی آن ها را بتراشید.

آيا استفاده از اين دستگاهها در دوران شیر دهی و بارداری برای خانم ها خطرناك باشد؟ در کلینیک لیزر و پوست و مو خانه سبز ، تمامی لیزر های موهای زاید با نظارت پزشک متخصص پوست و توسط خانم های تکنسین صورت می گیرد.سایر لیزر های پوست مستقیما توسط متخصص پوست انچام می شود. آيا امکان سوختگی پوست در استفاده از دستگاههلیزر خانگی وجود دارد؟ لیزر موهای زائد کم خطرترین موارد زیبایی بعد از بوتاکس و تزریق ژل است که پزشکان انجام می دهند و یا با یک دستگاه لیزر خانگی می توانید موهای زائد خود را از بین ببرید. معمولا بعد از 3 تا 8 جلسه لیزر هر 3 ماه یکبار (بین 3 تا 4 بار ) آن را شارژ می کنیم .به این ترتیب تعداد موها به طور متوسط 40 تا 50 درصد کم می شود. استفاده از این ابزار به نوع دستگاه بستگي دارد. اگر لازم به انجام اين کار باشد، حتما کارخانه توليدکننده، يک عينک يا دستکش همراه محصولش ارائه ميدهد و راهنمایی های لازم و روش استفاده از آنها را در دفترچه يا سيدي آموزشي عنوان ميکند. اگر عينک و دستکش همراه محصول وجود داشت، حتما بايد از آن هنگام کار با دستگاه استفاده كرد تا آسیبی به چشمان شما نزند.

این فاکتور ها شامل نوع لیزر،طول موج مورد استفاده،پروتکل های درمانی،و تجربه و مهارت فردی است که این کار را انجام می دهد. نواحی مختلف بدن مانند زیر بغل ،پاها و خط بیکینی محل رشد موهای زائد است که با انجام لیزر می توانید از شر این موهای زائد خلاص بشوید. کمپانی های تولید کننده لیزر خانگی ، سعی دارند تا لیزر خانگی را با قیمتی کمتر عرضه کنند. و برای استفاده از لیزر های خانگی باید چندین دفعه مورد استفاده قرار بگیرند. لیزر خانگی چگونه عمل می کند؟ افرادی که طی 6-3 ماه گذشته مصرف داروی ضد جوش صورت با نام تجاری راکوتان داشته اند از انجام لیزر کاملا منع می شوند. افرادی که طی یک ماه گذشته آفتاب گرفته یا سولار رفته اند. درمان با لیزر معمولا طی دو جلسه تکرار، نتیجه را نشان می دهد و گاهی اوقات ممکن است تا 6 جلسه برای دریافت نتیجه قطعی طول بکشد. ابروها ،گوش ها آلت تناسلی ،نوک پستان محل تاتو و خال و همچنین کودکان از موارد ممنوعه برای لیزر هستند. بله، يکي از شايعترين عارضههاي پوستي ليزر، سوختگي است. هر روزه محصولات جدیدی برای از بین بردن موهای زائد در بازار عرضه می شودکه یکی از آنها دستگاه لیزر موهای زائد است که یکی از این ها را تجهیزات رابین مدیکال ارائه میکند.

آخرین مطالب