کنترل پکیج از راه دور

این ماژول بدون نیاز به هیچگونه تخریب و یا سیم کشی و به راحتی نصب شده و به شبکه خانه هوشمند متصل میشود . درحالی که بسیاری از وسایل هوشمند خانه برای راحتی و رفاه ساخته شدهاند. در هوشمند سازی با روش plc بدون آن که نیاز به سیم کشی مجزا باشد، اطلاعات بر روی سیم های برق موجود منتقل می شوند. در حالی که اگر بخواهد سیستم تهویه و همچنین سیستم کنترل دوربین های نظارتی هم داشته باشد، هزینه زیادی باید پرداخت کند. داخل کانکس اداری فضای داخلی کانکس اداری باید به گونه ای باشد که رفت و آمد کارمندان تداخلی در عملکرد یکدیگر ایجاد نکرده و همچنین بخش های مختلف که دارای روابط کاری وابسته ای در فضای داخل کانکس اداری می باشند به یکدیگر نزدیک و اگر در سازه های مجزا هستند نیز حدالمقدور دفاتر آنها در مجائرت یکدیگر قرار داشته باشد. بنابراین در صورتی که شما هم دنبال هوشمند سازی خانه خود هستید، بهتر است ضمن در نظر گرفتن بودجه خود نیازمندی هایتان را اولویت بندی کنید تا برای انتخاب سرویس ها و سیستم های هوشمند ساز به هزینه ی هوشمند سازی خانه مشکل مواجه نشوید.

شرکت SmartThings در سال ۲۰۱۲ کمپین کیک استارتر را راه اندازی کرد و 1.2 میلیون دلار برای تأمین بودجه سیستم خانگی هوشمند خود به آن اختصاص داد. این ورودی به صورت یک رشته عددی در آمده و با دادههای از قبل ذخیره شده که همان اثر انگشتهای قابل اعتماد هستند، مقایسه میشود. مثلا با نزدیک شدن شما به منزل، سیستم فراخوانی آسانسور نزدیک شدنتان را تشخیص میدهد و درست زمانی که وارد پارکینگ شدید، درب برایتان باز خواهد بود. بدنه خارجی ورق های کامپوزیت چند لایه آلومینیومی ، دو شیشه جانبی از نوع سکوریت برنز بصورت فیکس و یک پنجره دوجداره بازشو در قسمت جلوی سازه ، درب آلومینیوم سنگین دوجداره ضد گردو غبار ، عایق جداره ها از نوع پلی استایرن بضخامت 4 سانتیمتر ، دیوار پوش داخلی از نوع PVC روکش دار طرح چوب ، کف از نوع تخته چند لایه ضد آب با کفپوش طرح پارکت پی وی سی ، چراغ های روشنایی ال ای دی به همراه سیم کشی برق ، تلفن با فیوز مینیاتوری استاندارد می باشد. به عنوان مثال یک قفل درب مغناطیسی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال این وضعیت میتواند روشن بودن یک کلید، یا نیمه باز بودن یک شیر گاز باشد.

ماژول های نصب شده شروع به واکنش نشان دادن بر اطلاعات به دست آمده از مرکز کنترل کرده و در صورت نیاز دستگاه مربوطه را روشن یا خاموش می کنند. به عنوان مثال کلید را روشن کرده یا شیر گاز را کامل میبندد. اگه مقاله پروتکل های خانه هوشمند را مطالعه کرده باشید می دونید در کنار هوشمند سازی ساختمان KNX یکی دیگه از پروتکل ها ، پروتکل PLC هستش پس در اینجا قراره درمورد این استاندارد به طور کامل توضیح داده بشه. در مطلب پروتکل KNX به طور جامع به معرفی این پروتکل و عملکرد آن پرداختهایم. معتبرترین استاندارد در این روش هوشمندسازی استاندارد X10 می باشد. از دیگر نکات تعیین کننده و حائز اهمیت در هوشمند سازی ساختمان انتخاب و خرید تجهیزات و وسایل باکیفیت، ایمن و استاندارد می باشد. خانه هوشمند، خانه را سرگرم کننده تر می کند. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که عملگر، کنترل کننده و سنسور، از بخش های کلیدی و مهم هوشمند سازی تلقی می گردند.

در خانه خود بهصورت هوشمند در قسمتی از خانه که دوست داشتید موسیقی پخش کنید و از پخش موسیقی دلخواهتان از طریق گوشی موبایل در فضای خانه خود لذت ببرید. پس از خرید کانکس نگهبانی چطور آن را به محل مورد نظر خود منتقل کنیم؟ تلویزیونهای هوشمند برای دسترسی به محتوا از طریق برنامههای کاربردی، مانند ویدیو و موسیقی بر اساس تقاضا، به اینترنت وصل میشوند. پرکاربردترین تجهیزات در پروژه های خانه هوشمند می باشند که جریان برق به دیگر تجهیزات را قطع یا وصل می کنند. در این حالت سیستم اعلام حریق و اطفای حریق باید فعال و گاز شهری ورودی ساختمان قطع شوند. سپس عملگرها شروع به قطع یا وصل برق می کنند. وضعیت آهنربا وصل شده به دو طرف در نسبت به یکدیگر ورودی PLC است. بله ، در ساخت آن محدودیتی برای ابعاد کوچکتر یا بزرگتر وجود نداشته و در ابعاد خیلی بزرگ که قابل حمل نباشد می توان بصورت اجرا در محل نیز آن را تولید نمود به این صورت که مصالح اولیه به محل مورد نظر حمل و سازه از پایه در همان مکان ساخته می شود.این روش برای فروشگاه های فصلی و فوت کورت ها و میادین میوه و تره بار معمولا استفاده می شود.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر