کابل Hdmi چیست و کابل و پورت HDMI چه مزایا و ویژگی هایی دارد؟

با این وجود، اگر عادت دارید دائماً از کابل HDMI خود برای دستگاههای دیگر استفاده کنید یا محل کنسول خود را عوض کنید، بهتر است قبل از خرید این کنسول، از این موضوع خبر داشته باشید. همچنین کاربرد دیگر HDMI ARC این است که شما می توانید چند دستگاه مختلف از جمله (کنسول بازی ، بلو-ری، گوشی) به تلویزیون وصل کنید و تلویزیون را از طریق کابل HDMI به سیستم صوتی خودتان متصل کنید، این گونه با کنترل تلویزیون می توانید، خیلی راحت صدای همه دستگاه های دیگر رو هم کنترل کنید. ■ سر مایکرو USB رابط رو به گوشی یا تبلت بزنید . انتقال دادهها در این رابط با سرعت 10.2 گیگابایت بر ثانیه انجام میشود. کابل HDMI یک رابط جهت انتقال سیگنال های تصویری و صوتی می باشد. کابل HDMI مخفف High Definition Multimedia Interface است و براي انتقال همزمان تصوير و صدا بهصورت ديجيتال به کار ميرود.

پرسرعت یا High Speed عنوانی است که توسط شرکتهای سازنده انتخاب شده است تا نشانگر این باشد که کابل موردنظر، پهنای باند لازم جهت انتقال تصویر ۱۰۸۰ پیکسل و بالاتر را دارد.میتوانید پهنای باند را به منزلهی یک لوله و محتوای 4K و HDR را مقدار زیادی آب تصور کنید. HDMI هشت کانال صوتی را تا 192kHz انتقال می دهد و تمامی فرمت های کنونی برای صدا از قبیل Dolby Digital و DTS را پشتیبانی می نماید. یعنی، نمی تواند صدای HD یا بیت با سرعت بالا که توسط استانداردهای مانند Dolby Atmos و DTS استفاده شده را ارسال کند. هنگامی که تلویزیون شما به یک سیستم صوتی یا بلندگو متصل می شود، می توانید با استفاده از کابل ARC صدای تلویزیون خودتان را در اسپیکر یا سیستم صوتی گوش کنید. در صورتی که تلویزیون و پلیر یا کنسول بازی از طریق این پورت به هم متصل شده باشند، میتوان از طریق یک ریموت دستگاه دیگر را هم کنترل کرد. توجه کنید که همین قابلیت کنترل وسایلی که از طریق HDMI به تلویزیون متصل شدهاند، در مورد کنسولهای بازی، پلیرهای بلوری، ستآپ باکسها و دیگر محصولات الکترونیکی هم کاربرد دارد. کابل تبدیل پورت HDMI را به پورت DVI و بالعکس کابل hdmi طول زیاد تبدیل میکند.

تلویزیون به مرکزیت کنترلی سایر وسایل تبدیل میشود و با یک کنترلر میتوان همهچیز را به راحتی کنترل کرد. به همان دلیل ذکر شده، این اطلاعات برای نمایشگرهای دیجیتال با کیفیت حقیقی و به صورت PixelbyPixel قابل نمایش می باشند، بعلاوه در سیستم های HDMI تصویر بطور خودکار به قالب نمایشگر تبدیل می شود. جزئیات این روش و دستگاه های پرفروش و پر استفاده آن به صورت مبسوط در مقاله “راهنمای خرید دستگاه های انتقال بی سیم صوت و تصویر” شرح داده شده است. در این مقاله به موضوع بهترین کابل HDMI در سال ۲۰۲۰ پرداختیم. اگر شما هم با چنین مشکلات و سوالاتی روبرو شدهاید، این مقاله برای شما نگارش شده است که به سوالاتتان پاسخ دهد. در این مطلب برای شما خواهیم گفت که HDMI ARC چیست و چه کاربردی دارد؟ پس ما از طریق کابل HDMI تصویر رو ارسال کردیم و در فاصله ای دور مثلا 60 متر اونور تر دوباره از طریق کابل HDMI تصویر رو دریافت می کنیم . اما ممکن است دستگاهی که می خواهیم به ویدئو پروژکتور متصل کنیم هم به علت جدید بودن فقط درگاه اچ دی ام ای داشته باشد. کابلهای فیبر نوری HDMI یک گزینه جدید و برتر برای اتصال دستگاههای HDMI است.

همچنین در صورت وصل کردن کابل بلند (مثلا دو کابل 20 متری HDMI) حتما باید از کابل HDMI Active استفاده کنید تا دچار افت سیگنال در طول مسیر نشوید. اساسا، پورت HDMI ARC به شما امکان می دهد از HDMI به عنوان ورودی و یک خروجی صوتی استفاده کنید. با این حال این ویژگی معمولا نیازمند کابل HDMI با Ethernet است. یکی از فاکتورهای که در انتخاب بهترین کابل HDMI وجود دارد این است که شما برای چه مدت زمانی میخواهید از این کابل استفاده کنید در حال حاضر در بازار کابلهای یک و نیم متری وجود دارد. در تلویزیون از پورت های مختلفی استفاده شده است که لازم است کاربرد آن ها را بدانیم. مثلا یک پلیر بلوری سیگنال را به سمت یک وسیلهی دیگر که پاییندست آن است، ارسال میکند و همزمان ممکن است سیگنالی از آن وسیلهی دیگر به پلیر فرستاده شود که در بالادست قرار دارد. این همان محدودیت هایی است که استاندارد S/PDIF از آن پیروی می کند. جالب است بدانید این محدودیت از ویژگی های بارز ARC می باشد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کابل hdmi دو به یک دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma 1xbetDpf Arıza Çözümü