پرسش های آشنایی و شناخت دوران نامزدی – مشاوره باما

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی همچنین میتواند باعث به خطر افتادن حریم خصوصی، کاهش تعاملات اجتماعی شود، اظهار کرد: در ارتباطات قبل از ازدواج باید مراقب فضای مجازی بود بود چرا که ممکن است افراد خود واقعی را در فضای مجازی نشان ندهند و ارتباطات خارج از چارچوب اجتماعی و بلوغ زود بوجود آید. بعد از این شناخت زمان آن است که ببینید حالا این دو نفر با این ویژگی های شخصیتی، فکری، خانوادگی و اجتماعی با یکدیگر می توانند زندگی کنند یا نه؟ در چنین شرایطی برای جلوگیری از بازگشت به اختلافات سابق بهتر است شرایط گذشته را با خود مرور کنید و به این سؤال پاسخ دهید که چه دلایلی برای شکست زندگی شما وجود داشته؟ ازدواج مجدد پس از جدایی گاهی نیز میتواند بهصورت بازگشت به زندگی پیشین باشد. بعضی از خانمها یا آقایان بهقصد تحت تأثیر قرار دادن طرف مقابل تصمیم میگیرند بلافاصله پس از جدایی ازدواج کنند. همچنین انگیزه بسیاری از خانمهایی که پس از جدایی یا فوت همسر به ازدواج مجدد فکر میکنند دریافت حمایت مالی یا رها شدن از خانه پدری به هر دلیلی است. در بسیاری از مواقع بهویژه در شرایطی که طرفین از ازدواج نخست خود فرزندی دارند پس از مدتی تصمیم میگیرند که مجدداً با یکدیگر زندگی کنند.

به مشاور ازدواج چه بگوییم
یکی از مشکلاتی که معمولاً در این شرایط برای طرفین ایجاد میشود این است که برخی رفتارهای زوجین باعث زنده شدن خاطرات گذشته در آنها شده و مانعی در مقابل احساس رضایت از زندگی آنها میشود. اگر از ازدواج سابق خود صاحب فرزند هستید بهتر است برای ازدواج مجدد به این موضوع نیز توجه کافی داشته باشید. هم شما و هم طرف مقابلتان باید به این موضوع آگاه باشید تا شریک خود را آزار ندهید. هر چند که در ازدواج مجدد شما تجربه بیشتری نسبت به گذشته دارید و نسبت به معیارهای انتخاب همسر آگاهتر شدهاید، با این حال به دلیل چالشهای پیش رو دقت بیشتری نیز لازم دارید. ازدواج مجدد، شروعی جدید برای افرادی است که به دلیل طلاق یا مرگ شریک زندگی، فقدان همسر را تجربه کردهاند. مخصوصا در مورد کسانی که یک بار طلاق را تجربه کردهاند و رضایت زناشویی لازم را نداشتهاند. هدف از مشاوره در مرکز مشاوره ازدواج کرمان این نیست که در نهایت با یک پاسخ بله یا خیر از سمت مشاور روبرو شوید. بنابراین ممکن است این پرسش ها در یک بافت فرهنگی و حتی قومیتی در نظر گرفته شوند.

مادر همان چیزی را تدارک میبیند که میتوانیم آن را یک محیط تسهیلکننده بنامیم. ضمیر ناخوادگاه چیزی است که در هر فرد وجود دارد. اگر در پاسخ به این سؤال هر انگیزه دیگری غیر از علاقه به طرف مقابل و میل به زندگی با وی وجود دارد بهتر است در تصمیمتان تجدیدنظر کرده و برای مشکلاتی مثل حمایت مالی یا به دست آوردن استقلال از روشهای دیگری استفاده کنید. اگر پاسخ شما به این سؤالات مثبت است میتوانید به شروع مجدد زندگی خود فکر کنید. ازدواج پیمانی است که در آن یک زن و مرد با هم در زندگی مشترک و متحد می شوند. فرایند سازگاری با مرگ همسر یا طلاق و از دست دادن یک رابطه باید به خوبی طی شود تا شما آمادگی ازدواج مجدد را داشته باشید. بهتر است برای موفقیت در زندگی مشترکتان تلاش کنید تا این مهارتها را در خود تقویت نمایید. هدف اصلی مشاور در جریان این جلسات که برخی از جلسات به صورت فردی و برخی به صورت دونفره انجام می شود این است که ابتدا بررسی های اولیه را برای سنجش در خصوص اینکه دو نفر که تصمیم به ازدواج گرفته اند باهم . مریم و علی هر دو تحصیل کرده در رشته مدیریت بازرگانی هستند و در دانشگاه با یکدیگر آشنا شده اند.

مشاوره ی ازدواج رایگان
اگر خانواده وی به هر دلیلی از ازدواج شما با فرزندشان راضی نیستند تا پیش از به دست آوردن رضایت آنها برای ازدواج اقدام نکنید. در خصوص خدمات تنظيم خانواده، مشاوره فرايندي است كه در آن به داوطلب كمك مي شود تا در مورد استفاده يا عدم استفاده از وسايل پيشگيري از بارداري ،تصميم بگيرد و اگر تصميم گرفت، مشاوره سبب مي شود تا داوطلب با توجه به نيازش، بتواند روش پيشگيري از بارداري مناسب را انتخاب نمايد ( يعني روش انتخابي، روشي باشد كه داوطلب به آن تمايل داشته و نيز قادر به استفاده صحيح از آن باشد ) بطوريكه روش انتخاب شده براي فرد داوطلب از نظر طبي نيز يك روش مناسب، موثر و مطمئن مي باشد. روش تجزیهوتحلیل یافتهها ماتریس همبستگی و تحلیل واریانس است. ازدواج مشکلترین و پیچیدهترین وظیفه دوره بزرگسالی است. در ادامه این مقاله به بررسی جامع ازدواج مجدد میپردازیم. اگر پس از مطالعه این مقاله ، باز هم سوالاتی در مورد سازگار شدن با فوت همسر و ازدواج مجدد پس از آن داشتید ، می توانید با کارشناسان سامانه مشاوره فیلیا تماس بگیرید و یا برای مطالعه مطالب بیشتر ، کانال تلگرامی روانشناسی زوج و خانواده را دنبال کنید .

مشاوره ازدواج گچساراناگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مشاوره ازدواج فلاورجان لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر