پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر دستگاههای پزشکی هستند که برای اندازه گیری سطح اکسیژن (یا اشباع اکسیژن SpO2) و ضربان قلب در خون مورد استفاده قرار می گیرند. پالس اکسیمتر  یک فاکتور عمومی غیر تهاجمی ، بدون درد و مهم تحویل اکسیژن به بافتها به حساب می آیند. اکسیمترها می توانند SpO2 و ضربان قلب را از انگشت ، گوش گوش ، پیشانی ، انگشتان پا ، مچ یا بینی بدست آورند.

 

انواع مختلف پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر  بسته به نوع استفاده ، محل خواندن ، سن و یا اندازه فرد ، در اندازه ها و انواع مختلفی قرار می گیرند.

پالس اکسیمتر  انگشت – معمولاً برای چک های نقطه ای استفاده می شوند و فقط قرائت SpO2 را از نوک انگشتان می گیرند. اکسیمترهای انگشت بی سیم می توانند داده ها را به یک برنامه IOS / Android آیفون منتقل کنند که اشباع اکسیژن را ثبت می کند و میزان خواندن میزان خواندن را برای بررسی در زمان بعد می شنود.

پالس اکسیمتر  HandHeld – برای هر دو چک لکه و نظارت مداوم استفاده می شود. اکسیمترهای نگهدارنده توانایی استفاده از سنسورهای مختلفی را دارد که می توان از انگشت ، گوش گوش ، پیشانی ، انگشت پا و بینی استفاده کرد. در صورت اشباع اکسیژن و / یا ضربان قلب ضربان قلب در زیر (برای SpO2 / ضربان قلب) یا بالاتر (فقط ضربان قلب) مقادیر از پیش تنظیم شده دارای حافظه اختیاری برای ضبط داده های اکسی متری و همچنین آلارم های اختیاری (شنیداری / دیداری) هستند. تمام اکسیمترهای دستی برای باتری از واحد باتری استفاده می کنند. غرفه های شارژ اختیاری با باتری های قابل شارژ برای مدل های منتخب موجود است.

پالس اکسی متر مچ دست – اکسیمترهایی هستند که مانند ساعت مچی به مچ دست متصل می شوند و سنسوری دارند که به انگشت وصل می شوند. اکسیمترهای مچ دست به طور معمول برای ضبط داده های اکسی متری در هنگام خواب استفاده می شوند اما می توانند به عنوان یک علامت سنجی از نقطه استاندارد یا ضبط داده های اکسی متری به طور مداوم در طول روز استفاده شوند.

پالس اکسیمتر چیست؟

پالس اکسیمتر چیست؟

Tabletop Pulse Oximeter – برای هر دو چک لکه و نظارت مداوم استفاده می شود. اکسیمتر تبلت توانایی استفاده از سنسورهای مختلفی را دارد که می توان از آنها در انگشت ، گوش گوش ، پیشانی ، انگشت پا و بینی استفاده کرد. اگر اکسیژن اکسیژن و / یا ضربان ضربان قلب در زیر (برای SpO2 / ضربان قلب) یا بالاتر (فقط ضربان قلب) مقادیر از پیش تنظیم شده ، دارای حافظه برای ضبط داده های اکسیمتری و آلارم (شنوایی / بصری) هستند. تمام اکسیمترهای جدول به برق متصل شده و دارای باتری های داخلی هستند که این واحد در حالی که به سیستم وصل نشده اند ، برق را فعال می کنند. درپوش های میز دارای گزینه های سنسور یا سیم بی سیم (فقط Aulisa) هستند.

پالس بی سیم سنجهای بی سیم – داده های اکسی متری (SpO2 و ضربان قلب) را به یک دستگاه IOS / Android آیفون برای ضبط داده یا به یک صفحه نمایش که هشدار می دهد (فقط Aulisa) انتقال می دهد. اکسیمترهای بی سیم در پیکربندی های انگشت ، مچ دست و جدول قرار دارند.

MRI Safe Pulse Oximeter – برای کار در محیط های MR طراحی شده است.

PureSAT  فناوری

فقط پمپ های پالس نونین دارای فناوری PureSAT ox پالس اکسیمتری هستند که از فیلتر پالس به پالس هوشمند برای اندازه گیری دقیق اکسی متری استفاده می کند – حتی با وجود حرکت ، پرفیوژن کم یا سایر شرایط چالش برانگیز. PureSAT به طور خودکار با شرایط هر بیمار تنظیم می شود تا خوانش های سریع و قابل اطمینان را که می توانید بر روی آنها انجام دهید فراهم کند. پمپ های پالس نونین آرامش خاطر را برای شما فراهم می کنند که نتایج مانیتورینگ شما دقیق باشد — و به شما امکان می دهد با ناپایدار شدن سطح اکسیژن خود سریعتر و با اطمینان پاسخ دهید.

روی Nonin برای راه حل های قابل اعتماد اکسیمتری حساب کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاههای قدرتمند پالس اکسیمتری برای استفاده شخصی با نونین تماس بگیرید. تیم ما می تواند به شما در یافتن راه حل مناسب برای نظارت بر خود برای نیازها و اهداف بی نظیر مراقبت های بهداشتی کمک کند. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری پالس اکسیمتری و اینکه چگونه می توانید از این ابزارها برای مدیریت آسم ، COPD و سایر شرایط چالش برانگیز استفاده کنید ، با ما در ارتباط باشید. ما در اینجا برای هر آنچه شما نیاز دارید اینجا هستیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>