معرفی بهترین بازی های مرد عنکبوتی

سم ریمی انتخاب خوبی برای کارگردانی این اثر سینمایی بود. در یک قضاوت کلی میشود ادعا کرد فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی شگفتانگیز» به کارگردانی مارک وب فیلم خوبی است. فیلم همواره تلاش میکند که بر اساس همان ایدههای سهگانه قبلی پیش رود و همین موضوع هم باعث شده نتواند برای خود یک هویت مستقل ایجاد کند. کمپانی ژاپنی توئی قراردادی با مارول بسته بود که طی آن حق داشت برای چهار سال از هر شخصیت مارول که دلش میخواست اقتباسی سینمایی و تلویزیونی بسازد. با توجه به گزارشهای غیر رسمیای که طی ماههای گذشته منتشر شده، اقدامات اسکارت ویچ در جریان سریال WandaVision باعث بهم خوردن نظم موجود در مولتیورس شده و شرایط را برای ملاقات نسخههای مختلف مرد عنکبوتی با یکدیگر در دنبالهی Spider-Man: Far From Home فراهم میکند. جالب اینجاست که تهیهکنندههای سریال یعنی ساسومو یوشیکاوا و تورو هیرایاما در ابتدا میخواستند سریالشان به منبع اصلی وفادار بماند و یک مرد عنکبوتی آشنا را تحویل مخاطبان دهند، ولی یکی از اسپانسرها به استودیو گفت که رُباتی غولآسا به سریال اضافه کنند چرا که آن سالها رُباتهای غولپیکر محبوبیت زیادی در ژاپن داشتند.

میتوان گفت مرد عنکبوتی شگفتانگیز ۲ – با بازیهای ضعیف، شخصیتهایی که به درستی پرداخته نشدهاند، لحنی که ثبات ندارد و صرفا تلاش برای ساختن بستری که بشود روی آن فیلمهای آینده مجموعه را ساخت – با قاطعیت بدترین فیلم از مجموعه فیلمهای مرد عنکبوتی تا به امروز است. میتوان ادعا کرد مرد عنکبوتی: دور از خانه هم در قالب سری فیلمهای مرد عنکبوتی و هم در قالب فیلمی متعلق به سینمای مارول عملکرد قابل قبولی ارایه کرده است اما هنوز هم در هیچکدام از این مجموعهها در میان بهترین آثار ساختهشده جا ندارد. در واقع تماشای فیلمی با همان داستان نسخه اصلی که چیز جدیدی برای گفتن ندارد بسیار خستهکننده است. فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی» محصول سال ۲۰۰۲ به کارگردانی سم ریمی فیلمی است که دنیای ابرقهرمانها را تغییر داد. جورج استیسی یک افسر پلیس است، پلیسی که دشمن مرد عنکبوتی است و به نوعی برای پیتر در شمایل یک پدر قرار میگیرد.

در این اثر سینمایی مایلز مورالز (با بازی شمیک مور) تیم پیتر پارکر (با بازی جیک جانسون) را دیده – یعنی خوک عنکبوتی (با بازی جان مولانی)، مرد عنکبوتی نوآر (با بازی نیکلاس کیج)، زن عنکبوتی (با بازی هیلی استاینفلد) و پنی پارکر (باب ازی کیمیگو گلن) – و یک سفر پرماجرا شکل میگیرد که در آن مایلز به دنبال کشف واقعیت و هویت خود است. نمیتوان انکار کرد که او استراتژیستی فوقالعاده است اما این توانایی در بیشتر مواقع هدر میرود، زیرا او همیشه تحت تاثیر احساسات خود و مخصوصا باکی بارنز (سباستین استن) قرار میگیرد. قابلیت ویژه این لباس بیشتر برای مبارزه با دزدان و خلافکاران زیرزمینی به کار میآید؛ زمانی که با گرفتن سلاحهای دشمنان یا پرتاب کردن آنها یک موج الکتریکی سهمگین برعلیه دشمنان ایجاد میشود. قابلیت مخصوص: پرتاب کردن اشیا به سمت دشمنان آسیب بیشتری وارد میکند. قابلیت مخصوص: زمان مسدود شدن قابلیتهای ونوم توسط سلاحهای کمپانی Roxxon کاهش مییابد و وارد شدن به حالت نامرئی اثرات منفی این سلاحها را از بین میبرد. از سوی دیگر میتوان ادعا کرد ویلم دفو در نقش نورمن آزبورن/گرین گابلین به عنوان اولین شخصیت منفی برجسته در مجموعه فیلمهای مرد عنکبوتی آنقدر خوب ظاهر شد که میتوان از او همچون رقیبی قدر برای بازی آلفرد مولینا در نقش دکتر اختاپوس در مرد عنکبوتی ۲ یاد کرد.

از سوی دیگر او به عنوان یک اونجر نیز پذیرفته نمیشود و برای تهدیدهایی که در محیط اطرافش وجود دارند آنچنان آمادگی ندارد. داستان اصلی پیتر پارکر روایت یک ماجراجویی قهرمانانه است و به خاطر بازی خاص توبی مگوایر به سمت و سوی کند پیشرفتن و خستهکنندهشدن نمیرود. فیلم همچنین به شکلی افراطی به جستجوهای پیتر درباره خانوادهاش و سرنوشت آنها متکی است؛ مرد عنکبوتی شگفتانگیز با اینکه سعی دارد از طریق این مسیر یک ارتباط عاطفی ایجاد کند و برمخاطب اثر بگذارد اما در رسیدن به این هدف از پیش شکست خورده است. تام هالند ثابت میکند که انتخاب خوبی برای ایفای نقش پیتر پارکر است و تمام جذابیتهایی که این نقش دارد را به خوبی به تصویر کشیده. به عنوان یک نقد دیگر این نکته هم مطرح شده که انگیزههای شخصیت میستریو (با بازی جیک جیلنهال) در فیلمنامه ضعیف است و اساسا پیچش فیلمنامه در رابطه با او بسیار رو و خامدستانه طراحی شده اما در کل با وجود آنکه شخصیتپردازی میستریو غنی نیست اما جیک جینهال موفقشده با بازی عجیب و خاصی که ارائه میدهد تا حدودی نواقص را جبران کرده و از طرفی هم در جایگاه پدر غایب پیتر قرار بگیرد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد لباس مرد عنکبوتی بچه گانه سیاه لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر