فروشگاه لوازم دیزاین خانه لوکس بایر

به گزارش لوکس بایر داشتن خانه‌ ای زیبا با دیزاین خانه ایرانی ی چشم‌ نواز برای هر کدام از ما جذاب ا

توسط FARDAALEFBA در 28 آذر 1401

به گزارش لوکس بایر داشتن خانه‌ ای زیبا با دیزاین خانه ایرانی ی چشم‌ نواز برای هر کدام از ما جذاب است. ممکن است بارها پیش آمده باشد که در اینترنت به عکس خانه‌هایی با دیزاین خانه ایرانی  خاص و زیبا نگاه کرده و دوست داشته باشیم که توانایی دکور کردنی به چنین زیبایی را داشته باشیم. در ادامه این مطلب به بیان هر آنچه در رابطه با مدل دیزاین خانه ایرانی منزل لازم است بدانید خواهیم پرداخت.

 

با وجود اینکه خیلی از افراد اعتقاد دارند که اصول دیزاین خانه ایرانی منزل امری سلیقه‌ای بوده و با کمی تجربه قابل اکتساب است، اما بد نیست که برای طراحی دیزاین خانه ایرانی  خانه، نحوه دیزاین خانه ایرانی مبل راحتی و استیل، نیم نگاهی به قوانین دیزاین خانه ایرانی منزل هم داشته باشید؛ نکاتی هست که به ایجاد جذابیت بصری و زیبایی محیطی کمک شایانی می‌کند.

 

دیزاین خانه ایرانی خانه های معمولی یک امر ساده است اما اگر می خواهید که لذت داشتن یک منزل زیبا و متفاوت را تجربه کنید لازم است که این زمینه خلاق باشیم و اندکی تصوراتمان را تغییر بدهیم.

 

اصول دیزاین خانه ایرانی منزل شیک

ایده‌های دیزاین خانه ایرانی پذیرایی و نشیمن

۱- از عکس‌هایتان یک نمایشگاه کوچک درست کنید

 

یکی از دیوارهای خانه را انتخاب کرده و قسمتی از آن را با عکس‌های خانودگی و یا هر عکس دیگری که دوست دارید پر کنید. می‌توانید تابلوهایی با سایزهای متفاوت را در این قسمت و در کنار هم به دیوار بیاویزید. یادتان نرود قبل از شروع کار و سوراخ کردن دیوار، طرح کلی نحوه دیزاین خانه ایرانی عکس‌ها بر روی دیوار را، روی کاغذ ترسیم کنید.

 

 

 

۲- یک دیوار را انتخاب کنید و آن را با کاغذ دیواری دلخواه بپوشانید

 

بهتر است رنگ و طرح کاغذ دیواری را متضاد با رنگ فعلی اتاق انتخاب کنید تا کنتراست رنگ ایجاد شده، محیط را متفاوت جلوه دهد. اگر نمی خواهید که هزینه های زیاد کاغذ دیواری را متحمل شوبد می توانید بجای آن با چند قوطی رنگ و شابلون روی دیوار های خود را طرحدار کرده و جلوه ی زیبایی را برای خانه تان ایجاد کنید.

 

می توانید با کمی خلاقیت و استفاده از رنگهای مختلف و چسب های کاغذی طرح مورد نظر خود را بر روی دیوار ایجاد کرده و سپس به رنگ آمیزی بپردازید. بعد از اتمام کار متوجه تغییرات شگفت انگیز رنگ دیوار بر زیبایی منزلتان می شوید. همانطور که در مقاله روانشناسی رنگ ها توضیح دادیم، هر رنگ تاثیر خاصی بر محیط و روح و روان انسان دارد.

 

 

 

۳- یکی از ایده‌های دیزاین خانه ایرانی منزل استفاده از گل ها و گیاهان است

 

یک قسمت از خانه را به گل و گیاه اختصاص دهید. می‌توانید یک میز پشت پنجره بگذارید و روی آن را با گلدان‌هایی که دوست دارید، پر کنید.

 

اگر در خانه تان نور کافی برای نگهداری از گل و گیاه طبیعی را ندارید می توانید بجای آنها از گلدان های گل مصنوعی و یا حتی ریسه های برگ استفاده کنید تا حس زندگی را به خانه ی خود بیاورید.

 

 

 

۴- هنگام خرید وسایل جدید، به اندازه آن‌ها با مقیاس خانه‌تان توجه کنید

 

ممکن است میزی که در مغازه خوب و متناسب به نظر می رسد، برای منزل شما زیادی بزرگ باشد یا کاناپه ای که شما برای جلوی تلویزیونتان پسندیده اید جز شلوغ تر کردن خانه تان هیچ جذابیت دیگری نداشته باشد.

 

 

 

ایده‌های دیزاین خانه ایرانی آشپزخانه

۱- بر اساس قوانینی که در رابطه با نحوه دیزاین خانه ایرانی منزل وجود دارد بحث نورپردازی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

 

ایجاد نورپردازی مناسب، جلوه محیط را بیشتر خواهد کرد. مثلا گاهی لازم است برای بالای میز نهارخوری از چند منبع نور بزرگ استفاده کرده تا محیط را نورانی تر و به میز پذیرایی خود جلوه ای خاص ببخشیم. ما انواع میز نهارخوری را در یک مقاله جداگانه معرفی کرده ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید.

 

 

 

۲- دیوارهای پشت سینک ظرفشویی و اجاق‌گاز را فراموش نکنید

 

می‌توان از کاشی‌های زیبایی برای این دو ناحیه استفاده کرد البته با کمی سلیقه و هزینه ی کمتر می توانید با استفاده از برچسب های کاشی رنگ کاشی ها را تغییر بدهید که ضمن ایجاد تفاوت با محیط کلی آشپزخانه، به زیبایی آن می‌افزاید.

 

 

 

۳- روی کانتر آشپزخانه را با وسایل تزئینی شلوغ نکنید

 

کانتر ویوی بیرونی و اولیه از آشپزخانه شماست. سادگی آن باعث می‌شود دکور و زیبایی درون آشپزخانه بیشتر بنظر برسد.

 

 

 

دیزاین خانه ایرانی اتاق خواب

۱- یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با دیزاین خانه ایرانی  اتاق خواب وجود دارد مسئله رنگ های است که به کار گرفته می شود.

 

برای دیوار پشت تخت بهتر است از رنگ های تره استفاده کنید. این موضوع باعث می شود که نقطه کانونی زیبایی برای اتاق خواب ایجاد کرده باشید. همچنین برای دیگر دیوارها و آیتم های موجود در اتاق خواب به سراغ رنگ های روشن بروید. این انتخاب باعث می شود که آرامش در فضای اتاق خواب حکم فرما باشد.

 

۲- مسئله مهم دیگر در دیزاین خانه ایرانی  اتاق خواب بحث نور است

 

شما باید با انتخاب پرده های مناسب به خوبی از منابع نور طبیعی که پنجره ها هستند استفاده کنید. همچنین نورپردازی اتاق خواب باید کاملا هوشمندانه توسط انواع لامپ، لوست و آباژور تنظیم شود.

 

۳- موضوع دیگر وسایلی است که در اتاق خواب می خواهید قرار دهید

 

سرویس خواب مهم ترین المانی است که فضای بسیاری را در اتاق خواب به خود اختصاص می دهد. این موضوع باعث می شود که اهمیت انتخاب آن دوچندان شود. سرویس های خواب دارای آیتم های مختلفی هستند و شما می توانید با توجه به ابعاد اتاق خواب خود آیتم ها را کم یا زیاد کنید و یا از سرویس های خوابی استفاده کنید که طراحی آن ها به گونه ای است که فضای کمتری را اشغال می کنند.

 

 

 

نکات کلی در دیزاین خانه ایرانی منزل

1- از شلوغ کردن و چیدن وسایل بیش از حد و اضافه در خانه خودداری کنید

 

شلوغی بیش از حد فضا، زیبا به نظر نمی‌رسد. بهتر است وسایل اضافه را از دور و برتان جمع کنید. گاهی ما برای دکور کردن قسمتی از خانه به اشتباه از وسایل تزئینی زیادی استفاده می کنیم که اینکار باعث بهم ریختگی و شلخته دیده شدن خانه می شود.

 

 

 

۲- مرکز توجه ایجاد کنید

 

به جای تغییرات گسترده و هزینه‌بر در کل خانه، یک قسمت را که بیشتر مورد توجه است انتخاب کرده و تغییر بدهید. چون تغییرات در بخش محدودی اتفاق می‌افتد هم هزینه کمتری متحمل می‌شوید و هم قادر خواهید از مواد با کیفیت‌تری استفاده کنید.

 

مثلا می‌توانید کاشی‌های اطراف شومینه را عوض کنید و از طرح و رنگ جدیدی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که تغییرات انجام شده نباید فضای خانه را از یکدستی خارج کند.

 

 

 

۳- در خرید وسایل و تزئینات خانه، سادگی را فراموش نکنید

 

استفاده از وسایل پرزرق و برق در کنار هم، تنها باعث می‌شود که هیچکدام از آنها دیده نشوند. بجای استفاده از چند مجسمه ی دکوری و گلدان تزئینی بر روی جلومبلی و شلوغ تر کردن منزل می توانید با کمک یک رومیزی ساده و چند شمع کوچک جلوه ی بصری زیبایی را ایجاد کنید.

 

 

 

۴از قاب عکس یا تابلوهای نقاشی، برای زیباتر کردن دیوار استفاده کنید

 

تابلو را نباید زیاد بالا نصب کنید تا در مرکز دید چشم باشد. زمانی که تصمیم به انتخاب تابلو برای بالای مبلمان را دارید باید به نکات مهمی توجه کنید:

 

اندازه مبلمان

ابعاد دیوار

ابعاد تابلو

بعد از بررسی دقیق همه این موارد باید در مورد نحوه دیزاین خانه ایرانی تابلوها و تعداد آن ها تصمیم بگیرید. بهترین ارتفاع برای نصب تابلوها از زمین از مرکز تابلوی وسطی در نظز گرفته می شود.

 

 

 

نکات کلی تعیین محل تابلو

۱- از وسایل دکوری بیش از حد استفاده نکنید

 

استفاده از وسایل تزئینی و دکوری، اگرچه میتواند اثر خوبی روی فضا بگذارد، اما استفاده بیش از حد از این وسایل، محیط را شلوغ و بهم ریخته می‌کند.