دکوراسیون داخلی مغازه و اصول چیدمان آن

از آن جایی که شکل ظاهری مغازه و نحوه چیدمان وسایل در کنار یکدیگر و همچنین جذابیت ویترین مغازه در جلب توجه مشتریان و کج کردن مسیر آنها به سمت مغازه اهمیت بسزایی دارد، و یکی از مهمترین و شاید هم، مهمترین فاکتور در فروش بیشتر مغازه دار باشد، باید در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه وقت و زمان زیادی بگذارد و ترجیحاً اگر دانش کافی نسبت به اصول طراحی داخلی مغازه ندارد، انجام آن را بر عهده یک دکوراتور حرفه ای و باتجربه بگذارد و به خاطر صرفه جویی در هزینه دکوراتور از این کار چشم پوشی نکند چرا که این کار به نوعی سرمایه گذاری برای جذب مشتریان و فروش بیشتر است. از همین رو توصیه شده است که بهترین، زیباترین و با کیفیت ترین اجناس خاص خود را در قسمت سمت راست مغازه قرار دهید تا با با خیال و ذهن آرام مشتری را جذب کنند. بر اساس بررسی های انجام گرفته در بین مغازه داران می توان گفت که قسمت سمت راست مغازه ها از جمله قسمت های مهم مغازه های خرده فروشی به شمار می آید. سعی کنید این دیوار بعد از ورود به بوتیک در سمت راست قرار بگیرد، چراکه تجربه نشان داده افراد پس از ورود به مغازه به سمت راست توجه بیشتری دارند.

بهترین قسمت انتخابی برای صندوق فروشگاه جلوی مغازه و سمت چپ می باشد. اما در نظر داشته باشید تناسب فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است سبک انتخابی با متراژ منزل و ابعاد فضا و سایر مشخصات در تناسب باشد. این افراد با بهره گیری از عوامل الهام بخش و فضا سازی ها خاص نمایی بی نظیر را خلق می کنند. همچنین می توانید در سبک دکوراسیون کلاسیک از رنگ های مختلفی مثل کرم و قهوه ای و زرشکی استفاده کنید و ترکیب آنها در کنار وسایل چوبی این زیبایی را دو چندان می کند. برای این کار در طراحی داخلی مغازه، شما می توانید فضایی جذاب را با کمک نورپردازی متمرکز و ترکیب رنگ مناسب در مرکز و یا گوشه های فروشگاه ایجاد کرده و با نمایش محصولات خاص و ویژه خود در این بخش خاص فروشگاه، سود خوبی را کسب کند. همچنین بهتر است اجناسی که نیاز به امتحان کردن یا سنجش جنس یا کارایی دارند در دسترس مشتری ها قرار بگیرند که آن ها بتوانند بدون نیاز به کمک فروشنده این اجناس را تست کنند. همچنین به شما کمک می کند که از محصولات و موجودی فروشگاه خود محافظت کنید و اجناس آسیب پذیر را در محل مناسب خود نگهداری کنید.

در طراحی داخلی با توجه به سبک طراحی و نوع محصولات می توانید از رنگ های سرد و آرام یا رنگ های گرم و محرک استفاده کنید. این سبک به گونه ای است که در تم کلی و اصلی دکوراسیون، سفید رنگ می باشد و از لوازم و متعلقات کمتری استفاده می شود. مغازه ای را در نظر بگیرید که با حرکت مشتریان محصولات الکتریکی و روشنایی در آن نقطه خاموش و روشن می شود این موضوع علاوه بر نشان دادن عملکرد وسایل به مشتریان آن ها را به بازدید از بقیه مغازه نیز ترغیب می کند. یکی از مهمترین نکات در طراحی داخلی مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه این است که صاحب مغازه باید به جزئیات طراحی، بسیار توجه نماید؛ اینکه اجناس داخل مغازه را به گونه ای بچینید که مشتریان بیشتر جذب آن شوند و تمایل به خرید آنها بیشتر شود. طراحی داخلی مغازه بر اساس سلیقه مشتری سبب افزایش توجه آن ها خواهد شد و هر چه به جزئیات دقت بیشتری شود مؤثر تر خواهد شد. حتی گاه می توانید اسباب بازی های همرنگ لباس ها را در کنار آن ها بچینید. رنگ های تیره معمولا در نمایش طلا و جواهر بهتر می توانند عمل کنند. یکی از اصلی ترین ویژگی های سبک شیکر استفاده از رنگ های مات و خنثی مانند رنگ های طوسی، خاکستری و بژ می باشد و همه وسایلی که در قسمت های مختلف خانه قرار می گیرند رنگ های مات و خنثی دارند و هر چه چوبی که در این سبک به کار میرود تیره تر باشد این فضا جذاب تر خواهد بود.

باعث زیباتر شدن دکوراتیو مغازه خود و جذاب تر کردن فضا برای مشتریان شوید. اما در یک نگاه کلی روند طراحی باید طوری پیش برود که نمای کلی از نظر اکثریت خاص و جذاب و گیرا باشد. امروزه کسب و کارهای مختلف با طراحی یک دکور زیبا و جذاب و مشتری پسند تمام تلاش خود را می کنند که در فضای رقابتی پدید آمده، ، توجه مشتریان را به سوی استفاده از اجناس و محصولات خود جلب کنند. وجود دارد که یک مغازه دار باید تمام آنها را بررسی کند و مطابق با سلیقه و نوع مغازه اش یکی از آنها را انتخاب نماید. در بین تمام عوامل موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی، نورپردازی مهم ترین و ضروری ترین فاکتور به شمار می آید. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد. در نهایت می توان گفت که میزان شدت نور، زاویه تابش، رنگ و کیفیت آن و همچنین محل نصب چراغ ها در بهتر دیده شدن اجناس و جذابیت آنها تاثیر بسزایی داشته و باعث می شود که محصولات داخلی ویترین واقعی تر به نظر برسند. نورپردازی از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذاری است که نمی توان از نقش آن در جذابیت و زیبایی ویترین یک مغازه به همراه سایر اجزا و دکوراتیو آن غافل شد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت طراحی داخلی مغازه کودک.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر