جراحی ژنیکوماستی – دکتر آخوندی نسب

مثلاکسانی که قبلاً تجمع چربی در باسن خود داشتند ممکن است دریابند که کمر یا اطراف ران آنها به منطقه جدیدی برای نجمع چربی تبدیل شده است. ژینکوماستی با درد شدیدی همراه نیست، اگرچه منطقه بزرگ شده ممکن است حساس شود. بیماری ژنیکوماستی یا (Gynecomastia) یا همان عارضه بزرگ شدن پستان مردان که یکی از مشکلاتی است که آقایان با شکایت از آن و پس اینکه به پزشک مراجعه میکنند. خصوصیات و ماهیت بافت سرطانی با بافت حاصل از بزرگ شدن پستان در اثر ژنیکوماستی متفاوت است. در این موارد، ژینکوماستی معمولا به طور خود به خود با بازگشت سطح هورمونها به حالت عادی، رفع میشود. بزرگ شدن سینه از علایم ژینکوماستی است که معمولا به صورت قرینه در اطراف نوک هر دو سینه دیده میشود و در هنگام لمس به صورت لاستیکی یا سفت احساس میشود. گاهی اوقات این میزان از یک قسمت بدن گرفته میشود (برای مثال شکم) اما در سایر بیماران، این چربی از ۲ الی ۳ قسمت از بدن گرفته شود (برای مثال رانها، باسن و کمر)، که این به بدن شخص بستگی دارد. اسمارت لیپو که لیزر لیپو (یا لیپو لیزر) یا همان لیپوساکشن با لیزر (LAL) هم نامیده میشود، روشی است که در آن بافت چربی اضافی، پس از تخریب با لیزر، برداشته میشود.

حرکت کراس اور سیم کش یکی دیگر از روشهای درمان ژنیکوماستی با ورزش است. گاهی بر اثر چاقی شدید و تغییرات هورمونی در مردان سینه آنها بیش از حد طبیعی بزرگ می شود که امر باعث از بین رفتن تناسب اندام در مردها می گردد ، چربی های اضافه سینه ها معمولا در برابر رژیم غذایی و و ورزش بسیار مقاوم می باشند و انجام ورزش و گرفتن رژیم هیچ تاثیری در کاهش سایز سینه ها نخواهد داشت یکی دیگر از روش های کاهش ژنیکوماستی در مردان استفاده از لیزر اولترازد می باشد که باید دید درمان انواع ژنیکوماستی شدید بدون جراحی با روش لیزر اولترازد چگونه ممکن می گردد. انجام برخی از انواع ورزش یا فعالیت ها پنج تا شش روز در هفته می تواند به شما در رسیدن به اهداف کلی کاهش وزن کمک کند و سریعتر از بافت اضافی سینه خلاص شوید. كسانی كه پس از انجام عمل چاق میشوند ممكن است متوجه شوند كه توزیع چربی آنها تغییر یافته است به این معنی که چربی در محل هایی که لیپوساکشن انجام داده اند ذخیره نمیشود و در نواحی دیگری تجمع می یابد. بعضی از مهمترین داروهایی که باعث بروز این حالت میشوند عبارتاند از: دیگوکسین (لانوکسین) برای بیماری قلبی، اسپرونولاکتین (آلداکتون)، سایمتیدین بلوککننده اسید معده، کتوکونازول (نیزورال) برای عفونت قارچی، فیناستراید (پروسکار) و داناستراید (اودارت) برای بزرگی پروستات.

طیف وسیعی از داروها نیز باعث بروز ژینکوماستی میشوند. از جمله داروهای اسپیرولولاکتون دیورتیک (آلدکتون)، برخی از مسدود کنندههای کانال کلسیمی و داروهای مهار کننده ACE که برای درمان فشار خون بالا استفاده میشوند، بعضی از آنتی بیوتیکها، داروهای زخم معده و داروهای ضد رترو ویروس بسیار فعال (HAART) که بیماران ایدزی استفاده میکنند ممکن است باعث آزاد سازی چربی شود که به پسودو ژینکوماستی منجر میشود یا در بعضی موارد سبب بروز ژینکوماستی میشود. اضافه وزن و چاقی، دیابت (بیماری قند بالا)، بیماریهای تیروئید، پوکی استخوان در سنین پایین تر، پوسیدگی دندانها و افزایش خطر برخی تومورها (مانند پستان). روغن اسطوخودوس و روغن درخت چای، که در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده میشود، نیز میتوانند موجب ژینکوماستی بشوند. به نظر میرسد بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از موارد ژینکوماستی از مصرف دارو یا محصولات گیاهی ناشی میشود و ۲۵ درصد نیز به دلایل ناشناخته رخ میدهد. ژنیکوماستی گذرا در ۶ تا ۹ درصد نوزادان مذکر که به شکل ثانویه در معرض استروژن نادر در دوران حاملگی بوده اند اتفاق می افتد . ترومبوفلبیت: لخته خون در رگ تشکیل می شود و باعث التهاب، درد و عوارض بعدی می شود. آمبولی ریوی: چربی وارد رگ های خونی شده و به ریه ها می رود و گردش خون در ریه ها را مسدود می کند.

زنجبیل نیز یک چربی سوزی قوی است و با افزایش سوخت و ساز بدن بافت های چربی سینه را از بین می برد. برای مشاوره در این زمینه با ما در کلینیک برکه تماس بگیرید. واکنش آلرژیک: بیمار ممکن است نسبت به داروها یا موادی که در حین عمل استفاده می شود حساسیت داشته باشد. ژینکوماستی وقتی اتفاق میافتد که هورمونهای مردانه (آندروژنها) نسبت به سطح هورمونهای زنانه (استروژنها) در بدن نسبتا کمتر هستند. برخی از این آنها قدیمی شدهاند، برخی جدیدترند و برخی از آنها نسبت به سایر انواع لیپوساکشن حالت تهاجمی کمتری دارند. جراحی ژنیکوماستی به طور کل ایمن است ولی همانند هر جراحی دیگری ریسک ها و خطراتی به همراه دارد که از جمله این عوارض می توان به عفونت، خونریزی و عکس العمل نامناسب به مواد بیهوشی اشاره کرد. برخی از داروهای تجویز شده برای بیماران مبتلا به ایدز، از جمله افاویرنز، که همچنین به نام سوستیوا شناخته میشود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از جراحی ژنیکوماستی در کرمانشاه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر